دفترچه
آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: هماندیشی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C)
+--- موضوع: آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - Scary - 03-22-2020

بنظر من ادیان برگرفته از ذهنیات و تجارب و نصایح و برای کنترل عوام و حکمرانی بر مردم در زمانه‌های مختلف بوده.

سوالی که پیش میاد آیا تجارب انسان‌های گذشته بوده که گفتن فلان حیوانات قابل خوردن هستن و از خوردن حیوانات درنده و ماهی‌های بدون فلس خودداری کنید؟
الان میبینید که چینی‌ها که همه‌چیزخوار هستند دچار ویروس‌ها و امراض ناشناخته شدن، هر چند که نمیشود با جدیت گفت چون همه‌چیز‌خواری اینها گذشته دوری دارد.

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - sonixax - 03-22-2020

Scary نوشته: بنظر من ادیان برگرفته از ذهنیات و تجارب و نصایح و برای کنترل عوام و حکمرانی بر مردم در زمانه‌های مختلف بوده.

سوالی که پیش میاد آیا تجارب انسان‌های گذشته بوده که گفتن فلان حیوانات قابل خوردن هستن و از خوردن حیوانات درنده و ماهی‌های بدون فلس خودداری کنید؟
الان میبینید که چینی‌ها که همه‌چیزخوار هستند دچار ویروس‌ها و امراض ناشناخته شدن، هر چند که نمیشود با جدیت گفت چون همه‌چیز‌خواری اینها گذشته دوری دارد.

چه طور میشود ویروسی که در دمای 70 درجه از بین میرود پس از پخته شدن در دمای بالای 100 درجه کماکان بیماری ایجاد کند؟
این بیماری و تقریبن تمام بیماریهای دیگری که از حیوان به انسان منتقل شده از انواع در قابلمه پخته شده اش منتقل نشده! از انواع زنده منتقل شده.
پس میشد این طور باشد که حتا این بیماری از یک خفاشی که در باغ وحش نگهداری میشود منتقل شود به یک کارمند! از یک گردشگر که در جنگل و غار و ... در حال عکاسی از خفاشهاست یا دانشمندی که مشغول مطالعه روی آنهاست و در این مورد شاید یکی از بازدید کنندگان بازار فروش حیوانات وحشی در هوبئی چین!
کمابیش شانس انتقال بیماری در هر شرایطی که انسان با حیوان تماس دارد وجود دارد. در برخی موارد بیشتر (مثل جنون گاوی و مرس) در برخی موارد کمتر (مثل همین کرونا)

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - mbk - 03-22-2020

"باِسم اَلله اَلرّحمن اَلرّحیــم
...أَفَمَنۡ حَقَّ عَلَیۡهِ كَلِمَةُ ٱلۡعَذَابِ أَفَأَنتَ تُنقِذُ مَن فِی ٱلنَّارِ
سوره الزمر 19.."
"به شناسه بی کمداشت خداوند پُربار آورنده بسیاربسیار بارآورنده
..آیا پس کیست درست بجا شد برش گفتاریِ ناگوار؟, آیا پس تو آزادسازی کسی در سوزاننده؟ ۱۹.."
بینید در سخن خداوند قرآن چیزی بر ناروا بودن خوردن خفاش نداریم...
"اَللّهمَّ""بی کمداشت خداوندا" مرا همباز گذار مشرک نکن که گمراهم میکنی پس راهبری ندارم نمی آمرزی ام, که راهبری ات در سخنت قرآن بهترست, پاک رهاست شناسه ات برتر, مرا همیشه سمت همنشینی خانه ات در مکه برپاساز پیوست نماز گذار

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - Ouroboros - 03-22-2020

mbk نوشته: بینید در سخن خداوند قرآن چیزی بر ناروا بودن خوردن خفاش نداریم...
E412E00e

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - Scary - 03-23-2020

sonixax نوشته: چه طور میشود ویروسی که در دمای 70 درجه از بین میرود پس از پخته شدن در دمای بالای 100 درجه کماکان بیماری ایجاد کند؟
این بیماری و تقریبن تمام بیماریهای دیگری که از حیوان به انسان منتقل شده از انواع در قابلمه پخته شده اش منتقل نشده! از انواع زنده منتقل شده.
پس میشد این طور باشد که حتا این بیماری از یک خفاشی که در باغ وحش نگهداری میشود منتقل شود به یک کارمند! از یک گردشگر که در جنگل و غار و ... در حال عکاسی از خفاشهاست یا دانشمندی که مشغول مطالعه روی آنهاست و در این مورد شاید یکی از بازدید کنندگان بازار فروش حیوانات وحشی در هوبئی چین!
کمابیش شانس انتقال بیماری در هر شرایطی که انسان با حیوان تماس دارد وجود دارد. در برخی موارد بیشتر (مثل جنون گاوی و مرس) در برخی موارد کمتر (مثل همین کرونا)

درسته این هم ممکنه اما در مورد این ویروس توی جستارهای دیگه بحث انجام شده من میخوام کمی بیشتر تفکر و بحث کنم که آیا ادیان حرفی برای گفتن دارن؟ چون وقتی بیشتر تعمق کنی توی کتب دینی اهمیت زیادی دادن به اینکه چه گوشتی قابل خوردن و استفاده است و چه گوشتی مضرر است.
آیا اینها تجارب انسان‌های پیشین بوده؟
یا میشود حقیانت ادیان را از این موارد قابل تامل تایید کرد؟
به هر حال سوالات زیادی پیش میاد و نمیشه به بی‌اعتقادی تعصب ورزید و گفت من چون به خدا و دین اعتقادی ندارم پس هر نظریه و پند و نصیحتی که در دین آمده باطل و غیرقابل قبول است.
حداقل در مورد من اینچنین نبوده، من در حال حاضر آتئیست بدون تعصب هستم و دوست دارم در مورد هر چیزی فکر کنم.

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - Scary - 03-23-2020

mbk نوشته: "باِسم اَلله اَلرّحمن اَلرّحیــم
...أَفَمَنۡ حَقَّ عَلَیۡهِ كَلِمَةُ ٱلۡعَذَابِ أَفَأَنتَ تُنقِذُ مَن فِی ٱلنَّارِ
سوره الزمر 19.."
"به شناسه بی کمداشت خداوند پُربار آورنده بسیاربسیار بارآورنده
..آیا پس کیست درست بجا شد برش گفتاریِ ناگوار؟, آیا پس تو آزادسازی کسی در سوزاننده؟ ۱۹.."
بینید در سخن خداوند قرآن چیزی بر ناروا بودن خوردن خفاش نداریم...
"اَللّهمَّ""بی کمداشت خداوندا" مرا همباز گذار مشرک نکن که گمراهم میکنی پس راهبری ندارم نمی آمرزی ام, که راهبری ات در سخنت قرآن بهترست, پاک رهاست شناسه ات برتر, مرا همیشه سمت همنشینی خانه ات در مکه برپاساز پیوست نماز گذار

آیا شما هم عقیده مسلمانان چینی هستی؟

در اینجا گفته خوردن خفاش جایز نیست.

حرام‌گوشت - WiKi

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - mbk - 03-23-2020

"باسم الله الرحمن الرحیم
...قُل لَّاۤ أَجِدُ فِی مَاۤ أُوحِیَ إِلَیَّ مُحَرَّمًا عَلَىٰ طَاعِمٍ یَطۡعَمُهُۥۤ إِلَّاۤ أَن یَكُونَ مَیۡتَةً أَوۡ دَمًا مَّسۡفُوحًا أَوۡ لَحۡمَ خِنزِیرٍ فَإِنَّهُۥ رِجۡسٌ أَوۡ فِسۡقًا أُهِلَّ لِغَیۡرِ ٱللَّهِ بِهِۦۚ فَمَنِ ٱضۡطُرَّ غَیۡرَ بَاغٍ وَلَا عَادٍ فَإِنَّ رَبَّكَ غَفُورٌ رَّحِیمٌ 145 سوره اﻷنعام.."
"به شناسهء بی کمداشت خداوند پُربار آورنده بسیاربسیار بارآورنده
...گو: نبایستی مییابم در چه نشانه شد سمتم نارواشده ای بر خورنده ای میخوردش, گر نبایستی که میاشد مرده ای, یا خونی هرزشده ای, یا گوشتیِ بدبوی بسیاربی ارزشی{جور خوک} پس اگرِشِ پلیدی! یا نافرمانی گردن زده شده برای بیگانهء بی کمداشت خداوند بهش, پس کسی ناچارشود بیگانهء جوینده ایُ نبایستی برگردنده ای, پس اگرِ بالاكشاننده ات بسیار آمرزنده ای بسیار بارآورنده ای ۱۴۵ خوشی رسانها.."

Scary نوشته: آیا شما هم عقیده مسلمانان چینی هستی؟

در اینجا گفته خوردن خفاش جایز نیست.
بینید بدید این عبدالله بندهء بی کمداشت خداوند ,
<خنزیر> از <خنز+ نزر> یا <بدبوی+ بی ارزش> یا
<خنز+نزیر > یا <بدبوی + بسیاربی ارزش> ساخته شده, جور
خوک,,,

[url="https://dictionary.abadis.ir/fatofa/خنز/"]خنز - دیکشنری آنلاین آبادیس
[/url]

معنی نزر در فرهنگ فارسی | جدول یاب

اگر جانوری این ویژگی را داشت بایستی نخوریمش, آیا خفاش اینگونه هست؟
شاید اینگونه نباشد,چون خفاشها چندین جور هستند,

خوک چون پلید هست ناروا شد"فانه رجس" گوشتش گمانم بسیار ناچیز هست گمانم بد بو هم هست,کرمین هم هست, خودم ندیدمش,

باری گوشت تشی را خوردم,
"اللّهمَّ""بی كمداشت خداوندا" تویی که ما را از خوردن آلوده پلیدها باز داشتی برا تندرستی اندیشهُ تن ما, مرا شیرین بجای آور ساز با یادت گفتن با برپایی پیوستن نماز سمت همنشینی خانه ات در مکه

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - sonixax - 03-23-2020

Scary نوشته: درسته این هم ممکنه اما در مورد این ویروس توی جستارهای دیگه بحث انجام شده من میخوام کمی بیشتر تفکر و بحث کنم که آیا ادیان حرفی برای گفتن دارن؟ چون وقتی بیشتر تعمق کنی توی کتب دینی اهمیت زیادی دادن به اینکه چه گوشتی قابل خوردن و استفاده است و چه گوشتی مضرر است.
آیا اینها تجارب انسان‌های پیشین بوده؟
یا میشود حقیانت ادیان را از این موارد قابل تامل تایید کرد؟
به هر حال سوالات زیادی پیش میاد و نمیشه به بی‌اعتقادی تعصب ورزید و گفت من چون به خدا و دین اعتقادی ندارم پس هر نظریه و پند و نصیحتی که در دین آمده باطل و غیرقابل قبول است.
حداقل در مورد من اینچنین نبوده، من در حال حاضر آتئیست بدون تعصب هستم و دوست دارم در مورد هر چیزی فکر کنم.

از نگاه فرگشتیک هر چیزی که سمی نباشد و بدن آنزیمهای لازیم برای تجزیه اش را داشته باشد خوردنیست!
گوشت خوک از نظر عَسلام حرام است! هیچ دلیل درست و حسابی علمی هم پشتش نیست و پر مصرف ترین گوشت در سراسر جهان هست کسی هم به خاطرش مصرفش مریض نمیشه!
توصیه های ادیان از بیخ چرند است!

جناب mbk مهر ورزیده ترول نکنید وگرنه حساب کاربری و تمام پستهایتان را یکچا پاک میکنم! از مهمل گویی شما و آن یکی حزب الله خسته شده ام!!!
اینجا یک تالار جدیست و جای مسخره بازی و ترول بازی نیست. این آخرین اخطار است.

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - mbk - 03-23-2020

"باسم الله الرحمان الرحیم
...ﻭَﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺍﺟْﺘَﻨَﺒُﻮﺍ ﺍﻟﻄَّﺎﻏُﻮﺕَ ﺃَﻥ ﻳَﻌْﺒُﺪُﻭﻫَﺎ ﻭَﺃَﻧَﺎﺑُﻮﺍ ﺇِﻟَﻰ ﺍﻟﻠَّـﻪِ ﻟَﻬُﻢُ
ﺍﻟْﺒُﺸْﺮَﻯٰۚ ﻓَﺒَﺸِّﺮْ ﻋِﺒَﺎﺩِ
١٧
ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻳَﺴْﺘَﻤِﻌُﻮﻥَ ﺍﻟْﻘَﻮْﻝَ ﻓَﻴَﺘَّﺒِﻌُﻮﻥَ
ﺃَﺣْﺴَﻨَﻪُۚ ﺃُﻭﻟَـٰﺌِﻚَ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻫَﺪَﺍﻫُﻢُ ﺍﻟﻠَّـﻪُۖ ﻭَﺃُﻭﻟَـٰﺌِﻚَ ﻫُﻢْ ﺃُﻭﻟُﻮ ﺍﻟْﺄَﻟْﺒَﺎﺏِ
١٨ .."
"به شناسه بی کم داشت خداوند پربار آورنده بسیار بسیاربار آورنده
.. هم تا داشتند همیشه دوری کنند گمراه سازها که بندگی میکنندشُ, پشیمان برگردند سمت بی کمداشت خداوند تاشان پیش آشکاری شده, پس پیش آشکار ساز بنده ها ۱۷
تا داشتند میخواهند همه را شنوند گفته, وار پی میروند نکوترش, آندسته همانها راه بُردشان بی كمداشت خداوندُ, آندسته آنها آغازاترین بهره برها ۱۸ .."
بینید گمان نمیکنم شکم کسی را کارد زده باشم که برخی اینگونه پرخاش کردند, دیدگاه آیینم را گفتم,

بیماری‌های ناشی از مصرف گوشت خوک سایت پزشکان بدون مرز
اگرم کاستی در دیدگاه هام هست, بیایید بازگو کنید, نشان دهید,نه که از رو شکم چیزی پرانید که هیچ دستاوردی نخواهد داشت,هم من هم شما رنجور شویم,
"اللّهمّ""بی کمداشت خداوندا" مرا گنجایش مغزی بیشتر ده در روبرو با دگر اندیشهای گمراه, با یادت گفتن با برپایی پیوستن نماز سمت همنشینی خانه ات در مکه

آیا ادیان حرفی برای گفتن دارند؟ - Ouroboros - 03-23-2020

mbk نوشته: بیماری‌های ناشی از مصرف گوشت خوک سایت پزشکان بدون مرز

شما تظاهر به آگاهی از حکمت خداوند می‌کنید و هم باعث وهن دین می‌شوید هم ایمان خود را بر سر اظهارات دائم در تحول «دانشمندان» و «پزشکان» شرط می‌بندید، دیر نیست که ایمانتان بر باد برود و مثل ما بشوید! «خدا گفته خوک نخورید که انگل نگیرید» خب اگر آنرا در فلان درجه حرارت بپزیم و با دارو انگل‌زدایی بکنیم حلال می‌شود؟ «گوشت خوک چرب است و باعث انسداد عروق می‌شود» خب اگر یک وعده چهار تکه‌ای نازک در هفته بخوریم که باعث چنین اتفاقی نمی‌شود چه؟ حلال می‌شود؟ حلال و حرام مفاهیم دینی هستند و شما نمی‌توانید دلایل عینی و علمی برای آنها پیدا بکنید. یا خدا دلایل خود را در کتابش توضیح داده یا شما تظاهر به اطلاع از غیب یا تفسیر به مطلوب می‌کنید. پاسخ کسی که درباره‌ی حلال و حرام و حجاب و اینها می‌پرسد «چرا» فقط می‌تواند یک چیز باشد: چون خدا گفته!

اگر ما قانع نشدیم که نمی‌شویم، هزار دلیل‌آوری شما هم ما را قانع نمی‌کند، که به تعبیری «اشدد علی قلوبهم فلا یومنوا حتی یروا العذاب الالیم». تازه اینها معجزات خداوند «بی کم داشت» را هم دیده بودند، آیا شما چنان خودشیفته هستید که استدلال‌های کج و معوج خود را برتر از نشانگان و آیات خداوند تلقی می‌کنید؟ اگر معجزات موسی بنی اسرائیل را قانع نکرد چرت و پرتهای شما چگونه بر دل‌های سخت ما اثرگذار خواهد شد؟ که ما بسی سخت‌دل‌تر از بنی‌اسرائیل و شما بسی کم‌عقل‌تر از موسی هستید! آیا از ارادت ما به زنا و گوشت خوک و شراب و قمار خبر ندارید؟ آیا نمی‌دانید که ما از سر خباثت طبع به اینها روی آورده‌ایم و هیچ گواه و شاهدی در زمین نیست که ما را از این راه کج باز گرداند؟ خودتان را زحمت بی‌هوده ندهید که ما تنها در آغوش زنان ِ نامحرم و هنگام به دندان کشیدن کباب خوک و نوشیدن شراب سرخ و ورق‌های قمار در دست است که به آرامش می‌رسیم! E52d