دفترچه
گزین‌گویه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: هماندیشی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C)
+--- موضوع: گزین‌گویه‌ها (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

گزین‌گویه‌ها - مزدك بامداد - 02-01-2014

یه نفر نوشته: مثال بزنید لطفا
گویا در دبستان جز تاریخ قاجار چیزی نخوانده اید شما ؟
:e057:

گزین‌گویه‌ها - sonixax - 02-01-2014

Theodor Herzl نوشته: آری ، شاید برای شما‌ها عجیب و خنده دار باشد ، ولی‌ ارزش اینکه یک خانواده کارگر غذا بر سر سفره داشته باشد و فرزندان آنها به دانشگاه بروند از اینکه چگونه می‌تونم امروز دزدی کنم و افراد بیشتری را به خاک سیاه بنشانم مهمتر است! حالا باز خوب است شماها ثروتمند نیستید ، پولدار که بودید در جا کودکان را نیز به گاری میبستید تا سود بیشتر تولید کنید!

[ATTACH=CONFIG]3451[/ATTACH]
یک سوزن به خود بزنید یک جوالدوز به دیگران!!!!

گزین‌گویه‌ها - Theodor Herzl - 02-02-2014

sonixax نوشته: یک سوزن به خود بزنید یک جوالدوز به دیگران!!!!
۱۰ تا مثال دیگه هم از چین بیاری کاری از پیش نمی‌بره! در کشوری که تجارت آزاد و مالکیت خصوصی ابزار تولید وجود داره کمونیسمی نیست! آیا مثلا در یک کشوری که همه چیز دولتی هست حزب در حاکمیت اسمش رو بذاره حزب لیبرال دمکرات کاپیتالیست ، اون کشور کاپیتالیست می‌شه؟ خیر! ولی‌ من اینجا از سوسیالیسم دفاع می‌کنم از یک ایدئولوژی دفاع می‌کنم و نه از چین ، شوروی یا هر کشور دیگری! کشور کنونی مورد علاقه من یک چیزی مثل سوئد یا نروژ هست و نه شوروی و کوبا ، جایی که حقوق مردم رعایت می‌شه ، مالکیت خصوصی هم تا اندازه قابل تحمل جریان داره! البته این utopia من نیست ولی‌ ۱۰۰ برابر بهتر از آمریکا و کوبا هست!

مارکس به طبقه انقلابی عقیده داشت ولی‌ من فکر نمیکنم اینجوری کاری پیش بره! باید به قول خرشچف سوسیالیسم رو ذره ذره به یک کشور تزریق کرد ، البته من مخالف سیستم تک حزبی لنینیسمی نیز هستم ، آزادی احزاب بهترین راه مبارزه با کاپیتالیسم هست ، در اروپا که به سیستم سوسیال دموکراسی اداره می‌شه احتمال رای آوردن یک حزبی مثل حزب جمهوری خواه آمریکا تقریبا صفر هست!

گزین‌گویه‌ها - sonixax - 02-02-2014

Theodor Herzl نوشته: ۱۰ تا مثال دیگه هم از چین بیاری کاری از پیش نمی‌بره! در کشوری که تجارت آزاد و مالکیت خصوصی ابزار تولید وجود داره کمونیسمی نیست! آیا مثلا در یک کشوری که همه چیز دولتی هست حزب در حاکمیت اسمش رو بذاره حزب لیبرال دمکرات کاپیتالیست ، اون کشور کاپیتالیست می‌شه؟ خیر! ولی‌ من اینجا از سوسیالیسم دفاع می‌کنم از یک ایدئولوژی دفاع می‌کنم و نه از چین ، شوروی یا هر کشور دیگری! کشور کنونی مورد علاقه من یک چیزی مثل سوئد یا نروژ هست و نه شوروی و کوبا ، جایی که حقوق مردم رعایت می‌شه ، مالکیت خصوصی هم تا اندازه قابل تحمل جریان داره! البته این utopia من نیست ولی‌ ۱۰۰ برابر بهتر از آمریکا و کوبا هست!

دوستان پس لطف کنید چین کمونیستی رو هم به فهرست کشورهای سرمایه داری اضافه بفرمایید !!!!
البته سوئد و نروژ هم تجارت آزاد و مالکیت خصوصی بر ابزار تولید دارند! پس حتمن اونها هم سوسیالی نیستند! طبق گفته خودتون یک خط بالاتر!!!

گزین‌گویه‌ها - مزدك بامداد - 02-02-2014

sonixax نوشته: دوستان پس لطف کنید چین کمونیستی رو هم به فهرست کشورهای سرمایه داری اضافه بفرمایید !!!!
البته سوئد و نروژ هم تجارت آزاد و مالکیت خصوصی بر ابزار تولید دارند! پس حتمن اونها هم سوسیالی نیستند! طبق گفته خودتون یک خط بالاتر!!!

سفسته ی سیاه و سپید:
برخی کشور ها به سوسیالیسم نزدیک تر از دیگر کشور ها هستند،
برای نمونه امریکا یک بیمه ی بهداشت همگانی هم هتّا ندارد !!

مزدك بامداد نوشته: سفسته ی سیاه و سپید:
برخی کشور ها به سوسیالیسم نزدیک تر از دیگر کشور ها هستند،
برای نمونه امریکا یک بیمه ی بهداشت همگانی هم هتّا ندارد !!

شخصن دوست دارم بیمه را بروم بخرم! نه اینکه بخش بزرگی از درآمدم را بدهم برای چیزی که احتمالن تا آخر عمر ازش استفاده نکنم! باید چه کسی را ببینم ؟
پس بیمه همگانی (که همیشه منجر میشود به درپیتی ترین بیمارستانها) مال خودتان ، پول من هم مال خودم!!! بهشت که زورکی نمیشه!!

sonixax نوشته: شخصن دوست دارم بیمه را بروم بخرم! نه اینکه بخش بزرگی از درآمدم را بدهم برای چیزی که احتمالن تا آخر عمر ازش استفاده نکنم! باید چه کسی را ببینم ؟
پس بیمه همگانی (که همیشه منجر میشود به درپیتی ترین بیمارستانها) مال خودتان ، پول من هم مال خودم!!! بهشت که زورکی نمیشه!!
خوب چرا پس رفتی‌ آلمان یک کشور سوسیال دمکرات زندگی‌ میکنی‌؟ برو آمریکا!

گزین‌گویه‌ها - مزدك بامداد - 02-02-2014

sonixax نوشته: شخصن دوست دارم بیمه را بروم بخرم! نه اینکه بخش بزرگی از درآمدم را بدهم برای چیزی که احتمالن تا آخر عمر ازش استفاده نکنم! باید چه کسی را ببینم ؟
اینها از روی امار و گرایند هستند. اگر شما بیمه نباشید
و یکبار تصادف بکنید و زیان چند میلیونی بزنید، هم
خودتان بدبخت میشوید و هم انکه زیان دیده دست تهی
می ماند و بدبخت و شل و ول میشود. ولی بودن بیمه
هردوی شما را از این بدبختی میرهاند و روی هم رفته
زندی بهتری را برای همبود میسازد!
پس درپیتی ترین بیمارستان هم از هیچ بیمارستان بهتر است!

پارسیگر

Theodor Herzl نوشته: خوب چرا پس رفتی‌ آلمان یک کشور سوسیال دمکرات زندگی‌ میکنی‌؟ برو آمریکا!

پیشتر که جناب مزدک فرمودند آلمان سوسیالی نیست!
با همه اینها نگران نباشید رفتن به یک کشور سرمایه داری در دستور کار است E00e