دفترچه
گزین‌گویه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: هماندیشی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C)
+--- موضوع: گزین‌گویه‌ها (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

گزین‌گویه‌ها - sonixax - 10-05-2013

من خودم یکی از مخالفین کمونیسم هستم ولی به راستی گاهی دوستان گیرها و ایرادهایی میگیرند که در هیچ دکون عطاری پیدا نمیشود !

گزین‌گویه‌ها - مزدك بامداد - 10-05-2013

sonixax نوشته: من خودم یکی از مخالفین کمونیسم هستم ولی به راستی گاهی دوستان گیرها و ایرادهایی میگیرند که در هیچ دکون عطاری پیدا نمیشود !
همین، من هم میگویم در برخورد با دشمن هم باید نیما ( fair ) بود.
یادم است که در سال پایانی شاه، که زمین لرزه ی طبس شد،
آخوند ها چو انداختند که از ستمگری شاه بوده! ولی در زمان خودشان،
رودبار و بم با خاک یکسان شدند، گفتند برای این بوده که حجاب زنان
ناجور بوده! زمان زمستانی و تابستانی شاه را گفتند برای این بوده که
ساعات شرعی ! را بهم بزند که نماز مردم باطل شود! دیرتر خودشان
زمان تابستانی و زمستانی گذاشتند! سینما رکس آبادان را اسلامیست-
های گوه آتش زدنبد، گفتند ساواک بوده و ....

پارسیگر

گزین‌گویه‌ها - undead_knight - 10-06-2013

Theodor Herzl نوشته: من هم نگفتم لنین و تروتسکی فرشته بودند ، ولی‌ دست کم یهود ستیز و به کل نژاد پرست نبودند و به تئوری‌های توطئه به ضدّ یهودی‌ها اعتقاد نداشتند. یک سخنرانی‌ دیگه لنین هست که میگه این سرمایه دار‌ها هستند که این شایعات که یهودی‌ها جهان رو کنترل میکنند رو میسازند تا کارگر‌ها رو به جون هم بندازند
خب دیگه همونطور که گفتم برای اهداف پوپولیستی هست.اینکه یهودستیز نبودند رو شاید بشه به ماهیت دین ستیز مارکسیسم هم ربط داد.
ولی در کل ریشه یهودستیزی در اروپا همش زیر سر مسیحیته،بزرگترین شاهکارشون "هلوکاست" هم کاملا تاثیر گرفته از نفرت مسیحیها بوده.
اینکه لنین "سرمایه دارها" رو عامل این شایعات میدونه هم خودش یک تئوری توطئه دیگست:))

گزین‌گویه‌ها - MEHDI - 10-06-2013

آن ها که موفق شدند و تا فرازها رفتند،
یک شبه این کار را نکردند.
آن ها، در حالی که دیگران در خواب بودند،
شب ها را به صعود گذراندند.
هنری لانگفلو، شاعر

گزین‌گویه‌ها - MEHDI - 10-06-2013

برای تحقق خوشحالی مردم راه های کمی به غیر از بیان مشکلات یا فاش کردن ضعف های شخصی خودتان وجود دارد. آرتور شوپنهاور

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 10-15-2013

سطح تحصیلات افراد مطلقن هیچ ارتباطی با میزان شعور آن ها ندارد

برتراند راسل

حیوانات دوستان من هستند... و من دوستانم را نمی​خورم.[عکس: 9.gif]

جورج برنارد شاو

[عکس: 66.jpg]

برای خیانت هزار راه هست، ولی هیچ کدام به اندازه تظاهر به دوست داشتن کثیف نیست !

بهومیل هرابال

گزین‌گویه‌ها - sonixax - 10-15-2013

کافر_مقدس نوشته: حیوانات دوستان من هستند... و من دوستانم را نمی​خورم.

آدم با دوستش میره دیسکو ، میره میگرده ، میره مسافرت ! اگر از جنس مخالف باشه باهاش میخوابه .
ایشون با حیوانات هم همین کارها رو میکرده ؟ :)))

sonixax نوشته: آدم با دوستش میره دیسکو ، میره میگرده ، میره مسافرت ! اگر از جنس مخالف باشه باهاش میخوابه .ایشون با حیوانات هم همین کارها رو میکرده ؟ :)))

قرار نیست آدم ها با همه ی دوستانشون برن گردش یا باهاشون همخابگی کنند! همین که باهاشون ارتباط عاطفی برقرار کنند کفایت می کنه