دفترچه
هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: دین (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D9%86)
+--- موضوع: هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%AF%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! - m@hdi - 04-02-2014

قرآن بعد از محمد در طی چند سال زیر نظر عثمان نوشته شد اما من در عجبم چرا نویسندگان قرآن که این روابط را در قرآن گنجانده اند چرا آنها را رو نکردند؟! :

هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! - undead_knight - 04-02-2014

نقل قول:
  • واژه یوم ۳۰ بار به شکل مثنی و جمع آمده است که به تعداد روزهای ماه است.
روزهای سال گاهی 31 روز،گاهی 30 روز و گاهی 29 روز هستند!
نقل قول:
  • واژه «یَوم» (به معنای روز) در قرآن ۳۶۵ بار تکرار شده که برابر تعداد روزهای سال است.
سال قمری 365 روز نیست.
نقل قول:
  • واژه «امام» ۱۲ بار (۵ بار به شکل ائمه و ۷ بار به شکل امام با کسره) در قرآن آمده که برابر تعداد امامان شیعه است و با حدیث جابر ارتباط دارد.
قرآن جرات نداشته رسما اسم ببره؟!:))
نقل قول:
  • تعداد تکرار واژه‌های مردمان بد (فجار) ۳ بار و مردمان نیک (ابرار) ۲ برابر یعنی ۶ بار آمده است.
خب کجا اثبات شده مردمان نیک دو برابر مردمان پلیدند؟!:))
نقل قول:
  • کلمات حزب الله (۳ بار مستقیم) و حزب الشیطان (۲ بار مستقیم ۱ بار غیر مستقیم) هر دو ۳ بار تکرار شده‌اند.
ها ها،مگر تکرار غیر مستقیم هم داریم!؟اینها وقتی کم میارند ریاضیات رو هم دگرگون میکنند:))

باقی موارد(یا حتی همین ها) هم یا دروغه(سرچ بکن موارد زیادی هست که آمارهای دروغین دادند) یا اگر راست باشه چیز خاصی نیست که از دست انسان برنیاد.
نقل قول:
  • واژه اسم ۱۹ بار تکرار شده که بر ۱۹ بخش پذیر است.
نقل قول:
  • واژه الله ۲۶۶۰ بار تکرار شده که بر ۱۹ بخش پذیر است.
نقل قول:
  • تعداد واژه‌های «الرحمن» برابر ۵۷ و تعداد واژه‌های «الرحیم» برابر ۱۱۴ (واژه الرحیم در آیه ۱۲۸ سوره توبه در وصف پیامبر آمده نه خداوند پس مورد شمارش قرار نگرفته) یعنی دو برابر آن است که هر دو بر ۱۹ بخش پذیر هستند.
اینی یکی از چرت ترین معجزات! ریاضی قرآنه؛چرا اعداد اول دیگه نه؟!سادست اگر اون هم بودند معجزه حساب میشد و حالا که اعداد اول دیگه نیستند،اهمیتی نداره،معجزه رو باورمندان تعیین میکنند و این از دلایل بی پایه بودن ادعاست.

هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! - m@hdi - 04-03-2014

همه آمارها منبع دارند:

نظریه روابط ریاضی در قرآن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

سوال من این است که چرا همان موقع این آمارها را رو نکردند؟

m@hdi نوشته: واژه «امام» ۱۲ بار (۵ بار به شکل ائمه و ۷ بار به شکل امام با کسره) در قرآن آمده که برابر تعداد امامان شیعه است و با حدیث جابر ارتباط دارد.

این یکی رو بیخیال فکر کنید اتفاقی بوده!

هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! - m@hdi - 04-03-2014

undead_knight نوشته: باقی موارد(یا حتی همین ها) هم یا دروغه(سرچ بکن موارد زیادی هست که آمارهای دروغین دادند) یا اگر راست باشه چیز خاصی نیست که از دست انسان برنیاد.

همه منابع را من چک کردم صحیح بودند.

undead_knight نوشته: اینی یکی از چرت ترین معجزات! ریاضی قرآنه؛چرا اعداد اول دیگه نه؟!سادست اگر اون هم بودند معجزه حساب میشد و حالا که اعداد اول دیگه نیستند،اهمیتی نداره،معجزه رو باورمندان تعیین میکنند و این از دلایل بی پایه بودن ادعاست.

برای اینکه چرا عدد 19 بله و باقی اعداد اول نه هم دلیل آورده اند که نگهبانان جهنم 19 تا هستند!

هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! - iranbanoo - 04-03-2014

m@hdi نوشته: واژه «یَوم» (به معنای روز) در قرآن ۳۶۵ بار تکرار شده که برابر تعداد روزهای سال است.
واژه یوم ۳۰ بار به شکل مثنی و جمع آمده است که به تعداد روزهای ماه است.
خیلی جالب است که خود مسلمانان اعتقاد دارند یوم تنها به معنای روز نیست و با توجه به آیه تعرایف مختلفی از آن دارند.
بعد هم اینکه تعداد روزهای سال در هر گاه شماری مختلف است و خصوصا سال قمری که فکر میکنم 364 روز باشد و بر اساس گردش ماه تعیین میشود.پس الله یا نویسندگان قران چندان دقیق هم نبوده اند و باید معجزه ی عجیب و بزرگ قران را به اختلاف چند تعریف و روز روی هوا بدانیم:))

هدف از رو نکردن این روابط چیست؟! - undead_knight - 04-03-2014

m@hdi نوشته: همه منابع را من چک کردم صحیح بودند.
برای اینکه چرا عدد 19 بله و باقی اعداد اول نه هم دلیل آورده اند که نگهبانان جهنم 19 تا هستند!
خب که چی،اینقد توی ادیان چرت و پرت بافته شده که برای هر عددی یه دلیلی میشه اورد:))