دفترچه
یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B3%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AC%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%AF%D9%84-5-%D9%85%D8%B1%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - sonixax - 03-28-2014

Bibak نوشته: تا آنجا که میدانم این سربازها وابسته به نیروی انتطامی بوده اند. چرا جیش العدل آنان را پاسدار معرفی میکند؟! نه تنها گروهبان ِ کشته شده بلکه 4 سرباز وظیفه را هم پاسدار معرفی میکند... این یک جعل و فریب افکار عمومی توسط جیش العدل نیست؟

بحث پاسدار بودنشون نبود بیباک جان. بحث این بود که جیش العدل اونها رو نیروی نظامی تحت فرمان جمهوری اسلامی میبینه و بس بود!
وگرنه مشخصه که جیش العدل هم تحریف کرده ، هم دروغ گفته.
داداش ریگی هم که گفته من مخالف بودم زورم نرسید جلوی اعدامش رو بگیرم :))

Bibak نوشته: نکته دیگری که ندیدم در این تاپیک به آن اشاره شده باشد سن و سال سربازان وظیفه است. این سربازان احتمالا میانگین سنشان زیر بیست سال است! مساله ای که به نگر من از اجباری بودن سربازی که بارها به آن اشاره شده، کم اهمیت تر نیست.

اونی که کشته شده که 26 سالش بوده و اصلن وظیفه نبوده.
اون 4 تای دیگه رو من چیز خاصی در بارشون هنوز پیدا نکردم.

Mehrbod نوشته: خب چون این ٥ سرباز از تهران هستند و مردم اهمیت میدهند, باید آنها را نادیده گرفت و به تخم امان حواله کرد؟

تهرانی نیستند!

Bibak نوشته: جالب اینجاست که مسئولان نوید و مژده شنیدن خبرهای خوش درباره 5 گروگان میدادند و من هم امیدوار شده بودم ولی ناگهان این خبر ناگوار منتشر شد... اینها چرا وعده های بیخود میدهند؟

این همون داستان مهم نیست که من پیشتر هم گفتم ولی مغز فندقی بعضی ها از درکش عاجز ماند!
مهم نیست چون جمهوری اسلامی سر کار است! و نه این 5 تا بلکه باقی 70 و اندی میلیون ایرانی هم مهم نیستند. تا جمهوری اسلامی هست این وقایع هم هست.
پس برای جلوگیری از چنین وقایعی باید اول از همه جلوی جمهوری اسلامی که مسبب همه ی این وقایع هستش رو گرفت نه یکی از هزاران شاخ و برگی که جمهوری اسلامی باعث و بانیشونه.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - sonixax - 03-28-2014

Iran hangs 16 in reprisal for Pakistan border killings - World - New Straits Times
E330

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - Soheil - 03-28-2014

sonixax نوشته: بحث پاسدار بودنشون نبود بیباک جان. بحث این بود که جیش العدل اونها رو نیروی نظامی تحت فرمان جمهوری اسلامی میبینه و بس بود!
وگرنه مشخصه که جیش العدل هم تحریف کرده ، هم دروغ گفته.
داداش ریگی هم که گفته من مخالف بودم زورم نرسید جلوی اعدامش رو بگیرم :))

وای. من در واقع از شما نقل قول گرفتم بخاطر اینکه اون بیانیه در پستت وجود داشت نه برای مخالفت با شما.

نقل قول:اونی که کشته شده که 26 سالش بوده و اصلن وظیفه نبوده.
اون 4 تای دیگه رو من چیز خاصی در بارشون هنوز پیدا نکردم.
در مورد گروهبان نمیدونم و لابد همین 26 ساله که میگی. ولی آنهای دیگر حدس میزنم میانگین سنشان 19 یا 20 سال باشد. من بحث اجباری بودن سربازی که از اول توسط دوستان جبهه مخالف شما در این بحث مطرح شد را بی اعتبار میدانم. ولی کم سن و سال بودن این 4 سرباز وظیفه به نظر من چیزی است که این دوستان(آندد نایت، داریوش و ...) قدری میتوانستند رویش مانور بدهند. قضیه سن را برای این مطرح کردم.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - Anarchy - 03-28-2014

Bibak نوشته: بذار بیشتر توضیح بدم.
من هم منظورم سرباز وظیفه بود ولی سرباز وظیفه وابسته به سپاه پاسداران. فک کنم افکار عمومی در ایران هتا بین سرباز وظیفه نیروی انتظامی با سرباز وظیفه سپاه پاسداران اندک تفاوتی قایل بشن، تازه یکی از این 5 نفر که سرباز وظیفه نیست عملا جزو پرسنل کادر سپاه معرفی شده. مهم تر اینکه مردم در کل، حمله به نیروها و تشکیلات سپاه رو بسیار "توجیه پذیرتر" میدونن تا نیروی انتظامی. منظور اینکه اگر مردم فکر کنند این 5 گروگان متعلق به سپاه هستند نفرت کمتری از جیش العدل پیدا خواهند کرد و من میگم احتمالا این گروه در بیانیه اش آگاهانه و بطرزی موذیانه اینها رو سپاهی معرفی کرده.

متوجه منظورت بودم ... اما من خیلی زیاد دیدم لفظ عامی که برای نیروهای نظامی رژیم به کار برده شده توسط اپوزیسیون ، "پاسدار" بوده !! افکار عمومی ما جز جوگیری اصلا درگیر این جزییات نمیشه... پس خاطر جمع باش اگر هم جیش العدل بخواد زرنگی کنه ، برای مردم عادی اهمیتی نداره !! اگر مردم ما انقدر دقت داشتن که وضع و روزگارمون این نبود ...

Bibak نوشته: در مورد گروهبان نمیدونم و لابد همین 26 ساله که میگی. ولی آنهای دیگر حدس میزنم میانگین سنشان 19 یا 20 سال باشد. من بحث اجباری بودن سربازی که از اول توسط دوستان جبهه مخالف شما در این بحث مطرح شد را بی اعتبار میدانم. ولی کم سن و سال بودن این 4 سرباز وظیفه به نظر من چیزی است که این دوستان(آندد نایت، داریوش و ...) قدری میتوانستند رویش مانور بدهند. قضیه سن را برای این مطرح کردم.

این وسط هزاران بار بیشتر از جندالله گناه بر گردن جمهوری اسلامیست چون :

1 - اسرائیل در قبال یک سربازش هزاران تروریستِ فلسطینی را آزاد کرد در حالی که خواست جندالله آزادی زندایان سنی بوده که همه زندانیان سنی هم که تروریست نیستند! و جمهوری اسلامی به چپش هم نبوده.
2 - عامل اصلی موجودیت چیزی به نام جندالله (جیش العدل فعلی) خود جمهوری اسلامیه با فشارها و کشتار و ظلمهای فراوانی که به اقوام بلوچ و سنی مذهبان کرده.
3 - محافظت از مرزهای کشور در تمام دنیا بر عهده نیروهای متخصص و کادری و تعلیم دیده هستش نه سربازان صفر کیلومتر و آماتوری که تازه به زور هم به سربازی فرستاده شدند و به خاطر زوری بودن سربازیشان کار حرفه ای انجام نمیدهند.
4 - سربازی اجباری و انتقال سربازان آماتور به مناطق پر خطری مانند مرز با پاکستان!!!!!! کل ارتش آمریکا و گارد آلفا و امگا و X و Y در افغانستان بر سر محافظت از مرزهای آن کشور با پاکستان وا مانده اند چه برسه به چهار تا سرباز فزرتی!

یک دو دو تا چهار تای ساده به سادگی نشون میده گناهکار اصلی اینجا تمام خط امامی ها و جمهوری اسلامی چی ها و عشاق دوران طلایی و نخست وزیر امام و رئیس مجلس ششم و ... هستند و جیش العدلی ها تنها یکی از هزاران نتیجه ی حکومت این افراد هستند و بس.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - کافر_مقدس - 03-28-2014

Mehrbod نوشته: چون این ٥ سرباز از تهران هستند باید آنها را نادیده گرفت و به تخم امان حواله کرد؟
تهرانی نیستند ، از روستاهای استان خراسان و احتمالن کرمان هستند.

در واقع بیشتر سربازان اعزام شده به بلوچستان از همین دو استان هستند

sonixax نوشته: یک دو دو تا چهار تای ساده به سادگی نشون میده گناهکار اصلی اینجا تمام خط امامی ها و جمهوری اسلامی چی ها و عشاق دوران طلایی و نخست وزیر امام و رئیس مجلس ششم و ... هستند و جیش العدلی ها تنها یکی از هزاران نتیجه ی حکومت این افراد هستند و بس.

شما هم که مدام از آب گل آلود ماهی بگیر!

sonixax نوشته: این همون داستان مهم نیست که من پیشتر هم گفتم ولی مغز فندقی بعضی ها از درکش عاجز ماند!

اینگونه سخن گفتن به هیچ وجه دوستانه نیست.[عکس: 9.gif]

لطفن در استفاده از واژه ها دقت کنید!

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - sonixax - 03-29-2014

کافر_مقدس نوشته: شما هم که مدام از آب گل آلود ماهی بگیر!

شاید شما بیخیال جنایات و دزدیهای کروبی و موسوی بشی! ما نمیشیم.

کافر_مقدس نوشته: اینگونه سخن گفتن به هیچ وجه دوستانه نیست.

لطفن در استفاده از واژه ها دقت کنید!

حالا شما چرا به خودت میگیری مگه من با شما بودم ؟ :))

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - undead_knight - 03-29-2014

sonixax نوشته: یک دو دو تا چهار تای ساده به سادگی نشون میده گناهکار اصلی اینجا تمام خط امامی ها و جمهوری اسلامی چی ها و عشاق دوران طلایی و نخست وزیر امام و رئیس مجلس ششم و ... هستند و جیش العدلی ها تنها یکی از هزاران نتیجه ی حکومت این افراد هستند و بس.
جیش العدل بیچاره از همه بیگناه تره:))
نقل قول:استر تلخک را دزدیدند. یکی گفت: گناه توست که از پاسداری ان سستی نمودی.دیگری گفت:مهتر است که در طویله را باز گذاشته. تلخک با عصبانیت گفت:در این صورت دزد از همه بی گناه تر است
Just-world hypothesis - WiKi

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - sonixax - 03-29-2014

undead_knight نوشته: جیش العدل بیچاره از همه بیگناه تره:))

باز هم دوزاری مبارک نیوفتاد و رفتید توی گناه و حق و باطل و این حرفها!
کی گفت جیش العدل بیگناهه آخه ؟
کارتیش کن شوالیه جان.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - کافر_مقدس - 03-29-2014

sonixax نوشته: شاید شما بیخیال جنایات و دزدیهای کروبی و موسوی بشی! ما نمیشیم.

این مثال مضحک شما فقط ارتباط دادن گوزن(!) با شقیقه بود! بس کن جانم!

sonixax نوشته: حالا شما چرا به خودت میگیری مگه من با شما بودم ؟ :))

99 درصد!

اگر نبود پس به جای نیش و کنایه زدن شهامت به خرج دهید و به صورت روشن و شفاف اعلام کنید از دیدگاه شما در این سخنگاه چه کسانی مغز فندقی محسوب می شوند!

به هر حال امیدوارم هر چه زودتر آن 4 سرباز باقیمانده نیز سلاخی شوند تا شما بتوانید آزادانه تر و هر چه بیشتر به جمهوری اسلامی بد و بیراه بگویید و تقصیرات را گردن این و آن بیندازید. به قول شوالیه همه مقصر هستند به جز همان آقا دزده![عکس: 4.gif]