دفترچه
یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B3%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AC%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%AF%D9%84-5-%D9%85%D8%B1%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - undead_knight - 03-07-2014

Theodor Herzl نوشته: توی جریان جنبش سبز خیلی‌ از سرباز‌ها رو باتون به دست می‌دیدی مردم رو می‌زدند! سربازان وظیفه رو می‌دیدی از کهریزک و غیره محافظت میکنند مثل گارد‌های اشویتز!

[ATTACH=CONFIG]3718[/ATTACH]
کسری جان نمودی اینقد با آلمان نازی مقایسه میکنی:))
ولی کلا اگر بخوایم همه سربازها رو به صرف اینکه میدونیم شماریشون در جنایات حکومت نقش داشتند محکوم کنیم دچار سفسطه شدیم.
مثل جمهوری اسلامی که ملت رو به جرم طاغوتی بودن مجازات میکرد،یعنی صرفا داشتن یه ارتباط با حکومت!

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - undead_knight - 03-07-2014

Anarchy نوشته: من حالا کاری به این 5 تا سرباز ندارم اما امروز مطلب یکی از دستگیر شدگان 88 که 5 روز تو کهریزک بودن رو میخوندم ، کلی از کتکی که میخوردن از همین سربازای وظیفه بوده اونجا !!! خودم هم شخصا شاهد بودم سربازای وظیفه به صرف لباسی که تنشون بود چطوری احساس قدرت میکردن و مردم رو میزدن و اذیت میکردن ...

تو صحنه اعدام دو نفر از بلوچ ها هم که فیلمش پخش شده بود ، دیدم که سرباز وظیفه اومد صندلی رو از زیر پاشون کشید ، زیرش اتفاقا نوشته بود وقتی سربازای وظیفه این کار رو میکنن توقع نداشته باشید ما به اینها رحم کنیم . تیر اندازی به مردم بدبخت بلوچ هم که مثلا چند لیتر گازوئیل دارن قاچاق میکنن باز خیلیش کار همین سربازای وظیفه هست.

خب متاسفانه تو چنین شرایطی تر و خشک با هم میسوزن و این سربازا هم ممکنه قربانی بشن ، چون توئیتر جیش العدل اعلام کرده دادگاه شرعی اونها حکم اعدام هر 5 نفر رو صادر کرده !! اونا فکر کردن جمهوری اسلامی برای آزادی 5 تا سرباز میاد این همه امتیاز میده ؟

سرباز نیروی کار مجانی برای نیروهای مسلح ایران هست و مهم نیست چه بلایی سرشون میاد !
قضیه اون آزمایشه رو شنیدی که آزمایش شوندگان رو به دو گروه زندانی و زندان بان تقسیم کردند،کاملا رندوم و در پایان زندان بان ها با اینکه بهشون تاکید شده بود سعی کنند منصفانه رفتار کنند از قدرتشون سواستفاده کردند و کار به خشونت کشیده شد؟!
قدرت فساد آوره به همین خاطر تا حد ممکن نباید به آدم ها دادش!جنبه آدم ها فرق میکنه یکی رو اسلجه داشتن جو گیر میکنه،یکی رو رئیس جمهور بودن ولی در هر حال نباید به فرشته خو ترین آدم ها هم زیاد قدرت داد.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - Dariush - 03-07-2014

undead_knight نوشته: قضیه اون آزمایشه رو شنیدی که آزمایش شوندگان رو به دو گروه زندانی و زندان بان تقسیم کردند،کاملا رندوم و در پایان زندان بان ها با اینکه بهشون تاکید شده بود سعی کنند منصفانه رفتار کنند از قدرتشون سواستفاده کردند و کار به خشونت کشیده شد؟!
قدرت فساد آوره به همین خاطر تا حد ممکن نباید به آدم ها دادش!جنبه آدم ها فرق میکنه یکی رو اسلجه داشتن جو گیر میکنه،یکی رو رئیس جمهور بودن ولی در هر حال نباید به فرشته خو ترین آدم ها هم زیاد قدرت داد.
این را چه کسی گفته بود که قدرت دادن به کسانی جنبه‌اش را ندارند خود نوعی بی‌رحمی و ظلم است. شما به یک سرباز دهاتی اسلحه‌ی پر بدهید روانه‌اش کنید در خیابان، ممکن است به هر کس که یک فحشِ ناموسی به او بدهد تیراندازی کند...

sonixax نوشته: چند نکته :

سیل یک حادثه ی گذراست! پس مثلا شما اینجا مثال درستی نیست.
ولی من طور دیگری برای شما مثال میزنم :
فرض کنید در منطقه ای مدام زلزله می آید و انسانهای بیشماری به خاطر سست بودن ساختمانها و شهر سازی کشته میشوند! آن موقع آنجا رفتن و دست یکی دو نفر را گرفتن و نجات دادن به جز خودنمایی و تبلیغات و ... چیز دیگری نیست و جان آن یکی دو نفر نفر هم در قبال جان هزاران نفری که قرار است در آینده گرفته شود و میشود از آن پیشگیری کرد بی ارزش است!

بله الویتی ندارند! ولی وقتی هیچ تلاشی برای حذف عامل اصلی تمام این اتفاقات نمیشود به بهانه های مختلف آن موقع جان یکی دو قربانی که خوراک تبلیغات رسانه ای شده اند بی ارزش است به خصوص که اگر قرار باشد به وجه المصالحه قرار دادن جان این چند نفر برای باعث و بانی تمام این اتفاقات اعتبار خرید!

اتفاقن در مورد گروه های تروریستی هم شرایط جنگی بر قرار است!
اگر همین 5 سرباز آن تروریستها را میدیدند میگفتند بروید رد کارتان چون شرایط جنگی نیست ؟ طبیعیست که آن تروریستها به سربازان دشمن به چشم دشمن نگاه میکنند و در حال جنگ هستند.
جنگ که فقط حمله آمریکا به ایران نیست!!
جمهوری اسلامی هم خیالتان راحت کاری نمیکند! بکند هم چرا باید من ناراحت بشوم ؟
همچنین من به شدت معتقدم که هر چیزی بهایی دارد و هیچ چیز مفتی نیست! پس اگر کسی برای به دست آوردن چیزی تن به سربازی زورکی میدهد باید بداند ممکن است مجبور به پرداخت چنین هزینه هایی هم بشود!

طرف دیگر بازی! یعنی جمهوری اسلامی با اسرا! (یا بهتر بگویم زندانیانِ) طرف دیگر چگونه رفتار میکند ؟
پس چیزی که عوض داره گله نداره داریوش جان.

داریوش جان ما در مورد رویاهای خودمون که حرف نمیزنیم!
تمام دنیا سربازان ایران رو ولو وظیفه ، ولو اسیر ، ولو زورکی ، ولو برده ! سرباز میدونند و نیروی نظامی. این تروریستها که جای خود دارند.
این کار این گروه تروریستی هم نامش جنگیدن با دشمن است! فرقی نمیکند چگونه این کار را میکند! اینها رفته اند 5 نفر از نیروی نظامی جمهوری اسلامی را گرفته اند. نه شهروندان غیر نظامی را.
هر طوری هم که بخواهید استدلال کنید حقیقت امر این است که این 5 نفر نیروی نظامی جمهوری اسلامی هستند.
به جای اینها، به این پرسشِ من پاسخ دهید:
فرض کنید شما را به زور گرفته‌اند برده‌اند به جنگی ناخواسته تا برایشان بجنگید و در صورتی که نخواهید اوامرشان را اجرا کنید هزینه‌های سنگینی به شما تحمیل می‌شود. حال اگر دستِ دشمن به شما برسد و اسیرتان کند، با توجه به اینکه شما هیچ تعلق ایدئولوژیک با آن ارتشی که شما را به زور به جبهه برده ندارید و بود و نبودتان نیز فرقی برای‌شان ندارد(چون شما برای آنها چیزی فراتر از یک برده نیستید) آیا از لحاظِ اخلاقی درست است که با شما همچون یک اسیرِ نیروی نظامی وفادار به جبهه‌ی مقابل برخورد کند؟

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - Russell - 03-07-2014

بنظر من این قرار گرفتن یا بهتر بگویم قرار دادن مردم دربرابر مردم یکی از دشواری‌هایِ اساسی هرگونه تغییری‌ست. سرباز وظیفه هم یک انسان است که بطور کاملا تصادفی آنجا قرار گرفته، البته قطعا اگر پارتی داشته باشد چنین جایی نمیافتاده.
یک اپسیلون هم حق را به میلاد میدهم البته، تمام مشکلات ایران پایه‌ایست و با اندکی تلاش می‌شود آنها از وضع اولترا به گا رفته به نسبتا بگا رفته تغییر داد. تنها وقتی یک مشکل رسانه‌ای می‌شود یکمقدار آه و ناله می‌شود و باز برمی‌گردد سرجای اول. با توجه به بی‌تفاوتی شدید مردم در حالت عادی من گمان می‌کنم این سر و صدا هم اعلب برای تفریحی چیزی‌ست و حقیقتا این طور است که Nobody gives a good fuck

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - sonixax - 03-07-2014

Dariush نوشته: به جای اینها، به این پرسشِ من پاسخ دهید:
فرض کنید شما را به زور گرفته‌اند برده‌اند به جنگی ناخواسته تا برایشان بجنگید و در صورتی که نخواهید اوامرشان را اجرا کنید هزینه‌های سنگینی به شما تحمیل می‌شود. حال اگر دستِ دشمن به شما برسد و اسیرتان کند، با توجه به اینکه شما هیچ تعلق ایدئولوژیک با آن ارتشی که شما را به زور به جبهه برده ندارید و بود و نبودتان نیز فرقی برای‌شان ندارد(چون شما برای آنها چیزی فراتر از یک برده نیستید) آیا از لحاظِ اخلاقی درست است که با شما همچون یک اسیرِ نیروی نظامی وفادار به جبهه‌ی مقابل برخورد کند؟

بله کاملن درست است چرا که از دید دشمن من نیروی نظامی طرف مقابل هستم! وفادار بودن یا نبودن من دخلی به وضعیت جنگی و شرایط اسارتِ من ندارد.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - sonixax - 03-07-2014

undead_knight نوشته: کسری جان نمودی اینقد با آلمان نازی مقایسه میکنی:))
ولی کلا اگر بخوایم همه سربازها رو به صرف اینکه میدونیم شماریشون در جنایات حکومت نقش داشتند محکوم کنیم دچار سفسطه شدیم.
مثل جمهوری اسلامی که ملت رو به جرم طاغوتی بودن مجازات میکرد،یعنی صرفا داشتن یه ارتباط با حکومت!

شما باید اون ور داستان رو هم ببینی!
همین سربازها وقتی بهشون شکایت میکنی میگند دستور داشتیم!!!! و شما میگی شماریشون من میگم 90% شون (اونهایی که در مناطق درگیری خدمت میکردند) از ترس اینکه اضافه خدمت نخورند در این داستانِ کتک زدن مردم یا آماده کردن شرایط برای کتک زدن مردم نقش داشتند.
اون 10% ای هم که شرکت نداشتند یا اضافه خدمت خوردند! یا کشته شدند!!!! یا فراری از کشور.
شرط میبندم اگر گستره درگیریها به تمام شهرها و مناطق کشور کشیده میشد بیش از 90% سربازان کل کشور در کتک زدن مردم شرکت میکردند.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - Persepolis - 03-07-2014

[FONT=&quot]سرباز آمده تا خدمت اجباری بكنه و بره سراغ زندگیش [/FONT][FONT=&quot]و هیچ تعهدی هم نداره [/FONT].
[FONT=&quot]در هر صورت اینها فکر نکنم دیگه زنده برگردند چون اگر به این گروهک اسلامیِ جیش العدل باج داده بشه این شیوه باب خواهد شد!
این نوع اعمال تروریستی فقط باید با پاسخ قاطع و نظامی از طرف ایران پاسخ داده شود[/FONT].[FONT=&quot][/FONT]

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - undead_knight - 03-08-2014

sonixax نوشته: شما باید اون ور داستان رو هم ببینی!
همین سربازها وقتی بهشون شکایت میکنی میگند دستور داشتیم!!!! و شما میگی شماریشون من میگم 90% شون (اونهایی که در مناطق درگیری خدمت میکردند) از ترس اینکه اضافه خدمت نخورند در این داستانِ کتک زدن مردم یا آماده کردن شرایط برای کتک زدن مردم نقش داشتند.
اون 10% ای هم که شرکت نداشتند یا اضافه خدمت خوردند! یا کشته شدند!!!! یا فراری از کشور.
شرط میبندم اگر گستره درگیریها به تمام شهرها و مناطق کشور کشیده میشد بیش از 90% سربازان کل کشور در کتک زدن مردم شرکت میکردند.
به این خاطر که ما فرض میکنیم در آینده ممکنه سربازا کاری رو انجام بدند،اون ها رو در حال حاضر گناه کار نمیکنه.
من هم شرط میبندم خیلی از ادما اگر در شرایط مناسب باشند دست به اعمال وحشیانه میزنند،ولی این به وضعیت فعلیشون و قضاوت اخلاقی در موردشون ربطی نداره.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - sonixax - 03-08-2014

undead_knight نوشته: به این خاطر که ما فرض میکنیم در آینده ممکنه سربازا کاری رو انجام بدند،اون ها رو در حال حاضر گناه کار نمیکنه.

نه گناه کار نمیکنه ولی نیروی نظامی تحت فرمان جمهوری اسلامی میکنه! و همین کافیه که اون سربازها یک هدف مشروع نظامی برای دشمنان اسلحه به دست جمهوری اسلامی محسوب بشند. که طیف این دشمنان از جندالله شروع میشه تا اسرائیل و آمریکا و ...

undead_knight نوشته: من هم شرط میبندم خیلی از ادما اگر در شرایط مناسب باشند دست به اعمال وحشیانه میزنند،ولی این به وضعیت فعلیشون و قضاوت اخلاقی در موردشون ربطی نداره.

سرباز وظیفه در وضعیت قدرت داشتن نیست! بلکه در وضعیت فرمان بری هستش.

یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند - undead_knight - 03-09-2014

sonixax نوشته: نه گناه کار نمیکنه ولی نیروی نظامی تحت فرمان جمهوری اسلامی میکنه! و همین کافیه که اون سربازها یک هدف مشروع نظامی برای دشمنان اسلحه به دست جمهوری اسلامی محسوب بشند. که طیف این دشمنان از جندالله شروع میشه تا اسرائیل و آمریکا و ...
سرباز وظیفه در وضعیت قدرت داشتن نیست! بلکه در وضعیت فرمان بری هستش.
من منظورت رو از مشروع نمیفهمم!
از دید نتیجه گرایانه همه چی مشروع میتونه باشه،یعنی اگر کشتن غیر نظامی ها باعث بشه گروه مورد نظر به اهداف سیاسی یا اقتصادیش برسه،خب مشروعه.
اگر از دید اخلاقی میگی،خب من میگم نیست،مگرنه اصلا شاید اینکه طرف کارمند یک ارگان مهم ولی غیر نظامی-اطلاعاتی جمهوری اسلامی هم باشه باز هم هدفی بشه که نابودکردنش "مشروعه"!

نگفتم لزوما قدرت داشتن،گفتم در وضعیت مناسب ممکنه خیلی ها دست به وحشی گری بزنند.