دفترچه
پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B8%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - مزدك بامداد - 10-24-2013

Theodor Herzl نوشته: من یک تعریف اینجا می‌کنم اگر شما جناب کورش و مزدک گرامی‌ با این تعریف و سوال مناظره موافق هستید اعلام کنید.

۱- کاپیتالیسم بر خصوصی بودن ابزار تولید تاکید می‌کند.

۲- سوسیالیسم بر عمومی‌ بودن ابزار تولید تاکید می‌کند.

کدام یک از این سیستم‌ها از نظر اخلاقی‌ بر دیگری برتری دارد؟

موضوع مناظره فقط در مورد Ethics در دست داشتن ابزار تولید هست ، هر طرف مناظره در ۱۰ پست خود باید case خود را در مورد اینکه چرا سیستم اقتصادی آنها از نظر اخلاقی‌ مشکلی‌ ندارد بسازد.
من با این سامه ها خرسندم و آمادگی خود را می آشکارم

پارسیگر

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - Theodor Herzl - 10-24-2013

مزدك بامداد نوشته: من با این سامه[1] ها خرسندم و آمادگی خود را می آشکارم
خوب پس من اکنون یک جستار باز می‌کنم و شما جناب مزدک به عنوان آغاز کننده از روز جمعه میتوانید اولین پست خود را بزنید.E00e

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - مزدك بامداد - 10-24-2013

Theodor Herzl نوشته: خوب پس من اکنون یک جستار باز می‌کنم و شما جناب مزدک به عنوان آغاز کننده از روز جمعه میتوانید اولین پست خود را بزنید.E00e
بمهر، لینک اش را اینجا بگذراید

پارسیگر

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - Theodor Herzl - 10-24-2013

کاربران گرامی‌ میتوانید مناظره را در جستار زیر دنبال کنید

مناظره بین مزدک بامداد و کورش بی‌خدا در مورد سوسیالیسم و کاپیتالیسم

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - sonixax - 10-24-2013

Theodor Herzl نوشته: بهر حال سخن مارکس که مقدس نیست که نشود آن را تغییر داد و به روز کرد

به صاحت مقدس حضرت آیت الکمون مارکس توهین کردید ؟! وا مصیبتا ...

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 11-13-2013

جناب مزدک شما از پای منقل پامیشید جواب مناظره رو میدید؟
بهتره به جای یاوه گویی و هزیان گویی حرف های حسابی بزنید.
برای مثال بیخود خودتون رو مجاز به استفاده از اشعار فردوسی میدونید و من رو خیر.
مگر اینکه فردوسی رو هم یک سوسیالیست بدونید که باز هم دلیل خوبی نیست.

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - مزدك بامداد - 11-13-2013

kourosh_bikhoda نوشته: جناب مزدک شما از پای منقل پامیشید جواب مناظره رو میدید؟
بهتره به جای یاوه گویی و هزیان گویی حرف های حسابی بزنید.
برای مثال بیخود خودتون رو مجاز به استفاده از اشعار فردوسی میدونید و من رو خیر.
مگر اینکه فردوسی رو هم یک سوسیالیست بدونید که باز هم دلیل خوبی نیست.
هذیان است و هزیان نیست و بهتر است زمانی که به ادبسار پارسی آشنا نیستید و چم راستین چامه ها را نمیدانید انهارا بکار نبرید.

[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE][SIZE=3][/SIZE]

مزدك بامداد نوشته: هذیان است و هزیان نیست و بهتر است زمانی که به ادبسار پارسی آشنا نیستید و چم راستین چامه ها را نمیدانید انهارا بکار نبرید.
بیجا حرف نزنید. قرار نیست یه بیت شعر تنها در موردی که خود شاعر گفته به کار برده. چه بسا در بسیاری شعرها اصلن مشخص نیست منظور و حالت شاعر چی بوده. پس کمتر همون هذیان بگید. من انتظار ندارم به صفر برسونیدش ولی لطفن کمتر هذیان بگید.

پیشنهاد مناظره در مورد سوسیالیسم - مزدك بامداد - 11-13-2013

kourosh_bikhoda نوشته: بیجا حرف نزنید. قرار نیست یه بیت شعر تنها در موردی که خود شاعر گفته به کار برده. چه بسا در بسیاری شعرها اصلن مشخص نیست منظور و حالت شاعر چی بوده. پس کمتر همون هذیان بگید. من انتظار ندارم به صفر برسونیدش ولی لطفن کمتر هذیان بگید.
فردید سراینده هر چه بوده، سفسته ی " رفتار پیروان یک آموزه نشانگر خود آموزه است" نبوده چون دستکم ، این یک سراینده از بیخ سفسته گر نبوده است! از سوی دیگر داور، خوانندگان و چه میدانم تاریخ و .. هستند و شما خودتان را آزار ندهید. همه ی اینها چند سال دیگر سپری میشوند و شما افسوس میخورید که چرا زمان خود را به خشم و اندوه سپری نمودید!

[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE][SIZE=3][/SIZE]

مزدك بامداد نوشته: فردید سراینده هر چه بوده، سفسته ی " رفتار پیروان یک آموزه نشانگر خود آموزه است" نبوده چون دستکم ، این یک سراینده از بیخ سفسته گر نبوده است! از سوی دیگر داور، خوانندگان و چه میدانم تاریخ و .. هستند و شما خودتان را آزار ندهید. همه ی اینها چند سال دیگر سپری میشوند و شما افسوس میخورید که چرا زمان خود را به خشم و اندوه سپری نمودید!
بیجاست شما بهتره به جای منبر رفتن و نصیحت کردن یک مقدار حرف حسابی بزنید. به شما ارتباطی پیدا نمیکنه که خودتونو مجاز به استفاده از شعر بدونید و من رو خیر. اینجا شوروی نیست شما استالین نیستید من هم پرولتاریا نیستم.