دفترچه
مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: دین (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D9%86)
+--- موضوع: مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%8E%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-numerology-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D9%A1%D9%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - agn0stic - 04-26-2013

با سلام

من تا چند ماه پیش به خدا باور نداشتم و شک هم نداشتم به اینکه خدا وجود ندارد اما از وقتی که به بررسی روابط ریاضی موجود در قرآن پرداختم مشکوک به وجود خدا شدم. سعی کردم به خودم بفهمانم که انسان هم میتواند کتابی با این روابط بسازد اما در مورد روابط ریاضی آیه بسم الله الرحمن الرحیم نتوانستم خودم را قانع کنم که چنین روابطی کار دست انسان باشد. بنده چشم بسته هرچه که مسلمین گفتن قبول نکردم بلکه خودم به بررسی ادعاها پرداختم که برخی صحیح بود برخی غلط برخی هم غیر قابل پیگیری بود. در مورد روابط ریاضی آیه بسم الله الرحمن الرحیم آنهایی که خودم با ماشین حساب ویندوز بررسی کردم و صحیح بود را میاورم:

اگر شماره آیه بسم الله الرحمن الرحیم را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن و سپس تعداد حروف هر کلمه را بنویسیم عدد بدست آمده بر 19 بخش پذیر است 62814=1193466/19
اگر شماره ترتیب هر کلمه را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن را عدد به دست آمده بر 19 بخش پذیر است 697034=13243646/19
اگر ترتیب کلمات را با شماره آن از آخر بنویسیم باز هم بر 19 بخش پذیر است 2440127=46362413/19
اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه به اضافه کلمات قبل از آن را بگذاریم باز هم بر 19 بخش پذیر است 69858601=1327313419/19
اگر شماره ترتیب حروف هر کلمه را با شماره ترتیب حروف کلمه بعد جمع کنیم عددی 12 رقمی بدست می آید که بر 19 بخش پذیر است 7917173038=150426287722/19=141516171819+8910111213+4567+123
اگر شماره هر کلمه و سپس ارزش ابجدی آن را بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 5801401752331=110226633294289/19
اگر پس از شماره ترتیب هر كلمه حاصل جمع تعداد حروف هر كلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن كلمه را بگذاریم بر 19 بخش پذیر است 5817212281805=110527033354295/19
اگر پس از شماره ترتیب هر كلمه حاصل جمع ارزش ابجدی هر كلمه را به اضافه مجموع ارزش‌های ابجدی قبل از آن را بگذاریم بر 19 بخش پذیر است 58011412367094=1102216834974786/19
اگر تعداد کلمات بسم الله الرحمن الرحیم را اول بنویسیم و تعداد حروف آن را بعد از آن بنویسم و بعد حاصل جمع ارزش ابجدی آن را بنویسیم عددی ۶ رقمی بوجود می‌آید که بر 19 بخش پذیر است 22094=419786/19
اگر رقم های رابطه قبل را برعکس بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 36206=687914/19

همین 10 رابطه آنقدر پیچیده هستند که انسان ناباور که لجوج نیست را به فکر فرو ببرد. البته من هم نگفتم که این روابط مرا مسلمان کرد بلکه مرا به فکر فرو برد که اگر این روابط کار دست انسان نیست پس کار کیست. شاید کار خدا باشد شاید هم نباشد. در هر صورت من همانند نام کاربریم ندانم گرا شدم و مشکوک به وجود خدا. من دوست ندارم سرسری به مسئله نگاه کنم و از آن بگذرم هدفم هم از مطرح کردن این موضوع در اینجا این است که در درجه اول حرفهای مخالف بشنوم و کسی پیدا شود و بگوید تو در اشتباهی و دلایل منطقی برایم بیاورد که نشان دهد من در اشتباهم. باور کنید به قول ولتر شک حالت مطبوعی نیست و خیلی خوشحال میشوم که کسی مرا از این شک دربیاورد.

با تشکر

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - folaani - 04-26-2013

بنظر بنده این یه بحث تخصصی ریاضیه و باید روش بررسی و تحقیق و مطالعهء گسترده تر ریاضی صورت بگیره. احتمالا هم توسط ریاضیدان ها!

چون مثلا ممکنه تمام یا بیشتر یا خیلی از روابط دیگری که برشمردید، یجورایی از یک رابطهء اولیه مشتق شده باشن. یعنی بعلت اینکه یک مشخصات خاصی داشتن این حروف و کلمات، بعد از نظر ریاضی اون روشهای دیگر هم درواقع منتج به نتایج مشابهی بشن چون درواقع خواص همون رابطهء اوله که به روشهای دیگر هم سرایت میکنه.

خب من تخصص ریاضی خاصی ندارم، ولی از نظر منطقی و پایه این احتمال بنظرم رسید.

پس ممکنه شما در اساس تنها یکسری یا تعداد معدودتری خاصیت اولیه داشته باشی که بعد باید بررسی کنی احتمال تصادفی بودن اونا چقدره، یا اینکه جفت و جور کردنش توسط انسان چقدر سخته.

این روابطی که میگم ممکنه اصلا تاحالا هم کشف نشدن از نظر ریاضی. این احتمال هست. یعنی فلان رابطه در اعداد وجود داشته ولی تاحالا بهش پرداخته/کشف نشده.
خلاصه کار ریاضی تخصصی میخواد، که بنده نه تخصصش رو دارم و نه انگیزه و اولویتش رو.

واسه من خیلی هم مهم نیست حالا روابط آنچنانی که احتمال تصادفی بودن یا درست شدن اونا توسط بشر یک در هزار میلیارد و کمتر باشه صحت داشته باشن یا نه، چون، 1) بنده همینطوریش هم مشکل زیادی با وجود خدا ندارم و مشکل سر مسائل و مشتقات فرعی و دیگری هست 2) بر فرض هم که این روابط درست باشن، از کجا معلوم کار الله (خدای واحد و قادر مطلق اسلام با اون صفاتی که بهش نسبت میدن) باشه؛ مثلا شاید کار موجودات فضایی بسیار پیشرفته تر از ما باشه.

تازه اینا به کنار، این سوال پیش میاد که واقعا با این همه چیز غیرمنطقی و متناقضی که در دین اومدن یا به اسم دین مطرح میشن باید چه کنیم اونوقت! البته این احتمالا جزو همون شمارهء یک باشه که گفتم.

البته من بازم میگم که با مشترکات میان ادیان مشکل اساسی ندارم. ولی شاخ و برگ و چیزهای افزوده بعضا متغایر در دینها و مذاهب زیاد هست که البته بنده دیگه به اونا اهمیتی هم نمیدم.

ضمنا فراتر از توانم هم نمیتونم کاری بکنم؛ حتی اگر الله خودش جلوی چشمم ظاهر بشه!!
فکر میکنم تا همین الانش هم در زندگیم کم و بیش تمام توانم رو بکار گرفتم که آدم خوب و مطابق قوانین الهی/معنویت باشم تا اونجایی که تشخیص میدم و برام قابل قبوله.

البته بعضی وقتا شدیدا به وجود خدا شک میکنم.
حالا اگر ثابت بشه خدایی وجود داره باز بهتره خب آدم امید بیشتری پیدا میکنه. ولی بازم شاید نه! چون میگم اصلا معلوم نیست حالا این خدا واقعا اونطوری که میگن باشه و اون صفات رو داشته باشه. چطور با واقعیت ها تطبیق بدیم؟ شاید غیرممکن نباشه، اما همونقدر کار دشواری میتونه باشه که انجام تمام دستورات دینی. تازه حساب کن من به نظام زندگیهای چندگانه معتقد هستم که باز میتونم بخش اعظم مشکلات در این زمینه رو توجیه کنم.

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - kourosh_bikhoda - 04-26-2013

معجزه عدد 19 و ماجرای رشاد خلیفه

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - undead_knight - 04-26-2013

آه باز هم Numerology :)به طور کلی این روش ها دانش نمایانه هست و فاقد ارزش علمی.
دوست عزیز متودولوژی شما مشکل اساسی داره.
نقل قول:اگر شماره آیه بسم الله الرحمن الرحیم را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن و سپس تعداد حروف هر کلمه را بنویسیم عدد بدست آمده بر 19 بخش پذیر است 62814=1193466/19
پرسش مهم و اولیه این هست که چرا باید این طور انجام بدیم!؟البته من در پاسخش شکی ندارم،اینکه شخص فقط دنبال رابطه میگرده و برای اینکه چرا این رابطه رو گزینش کرده نه رابطه های دیگه رو هیچ توجیهی نداره.
مثلا اینکه چرا ما شماره آیه رو مینویسیم و بعد حروفش رو،با این حال شمار خود واژگان رو نمینویسیم و مستقیم شیرجه میزنیم روی شمار حروف واژگان!؟:))

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - یه نفر - 04-26-2013

معجزه اعداد مربوط به قرآن نمیشه..
مثلا یه زمانی خواننده مطرح شد به اسم گوگوش.
اسمش رو حتی میشه با ماشین حساب نوشت :-)) خخخخخخ 45006006
ابتداشماره ۲۰۰۲ را به اضافه۱۵۰۰۰۰۰۰میلیون میکنیم وجواب را ضربدر۳می کنیم وهنگامی که جواب بدست آمد ماشین حساب را برعکس می کنیم روی مانیتور ماشین حساب نوشته گوگوش.

حالا داستانیش کنیم:
دومردباماشین۲۰۰۲با۱۵میلیون پول راس ساعت۳ میرون خانه =گوگوش

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - کافر_مقدس - 04-26-2013

به به ! این الله عجب ریاضیدانی معروفی بوده خبر نداشتیم! [عکس: 10.gif]

لابد توی بهشت به فرشته ها دستور داده که برای مومنین و حوری ها کلاس تقویتی ریاضی دایر کنند! [عکس: 1.gif]

همون لینک تارنمای زندیق رو که کوروش بیخدا گذاشت مطالعه کنید پی به عمق عوافریبی این اسلام گراها می برید

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - azadah - 04-26-2013

درود

جمله بسم الله الرحمان ...... نمی تواند از طرف خداوند صادر شده باشد . چرا كه او اول شخص مفرد است و حال آنكه . خود مخاطب قرار گرفته . اگر این جمله از خداوند می بود . باید می گفت . بخوانید به نام من كه رحمان و رحیم هستم . لذا این كلام انسان است كه به نام آفریدگار خود آغاز سخن می كند .

نقل قول:معجزه عدد 19 و ماجرای رشاد خلیفه

این نوشتار و نوشتارهای مشابهش رو در زندیق خوندم. روشنگر هستن اما حداقل در مورد روابط بسم الله الرحمن الرحیم که مطرح کردم صدق نمیکنه.

نقل قول:
پرسش مهم و اولیه این هست که چرا باید این طور انجام بدیم!؟البته من در پاسخش شکی ندارم،اینکه شخص فقط دنبال رابطه میگرده و برای اینکه چرا این رابطه رو گزینش کرده نه رابطه های دیگه رو هیچ توجیهی نداره.
مثلا اینکه چرا ما شماره آیه رو مینویسیم و بعد حروفش رو،با این حال شمار خود واژگان رو نمینویسیم و مستقیم شیرجه میزنیم روی شمار حروف واژگان!؟:))

بله میتوان اصلا بگونه ای دیگر تعداد حروف را شمارش کرد که تعداد آنها کمتر یا زیادتر شود و دیگر این روابط صدق نکند اما حقیقت این است که بدون در نظر گرفتن اعراب تعداد حروف 19 تاست و بر همین اساس روابطی ریاضی میتوان مطرح کرد که از دست بشر امروزی که به کامپیوتر دسترسی داره خارجه چه برسه به بشر 1400 سال پیش.

نقل قول:
معجزه اعداد مربوط به قرآن نمیشه..
مثلا یه زمانی خواننده مطرح شد به اسم گوگوش.
اسمش رو حتی میشه با ماشین حساب نوشت :-)) خخخخخخ 45006006
ابتداشماره ۲۰۰۲ را به اضافه۱۵۰۰۰۰۰۰میلیون میکنیم وجواب را ضربدر۳می کنیم وهنگامی که جواب بدست آمد ماشین حساب را برعکس می کنیم روی مانیتور ماشین حساب نوشته گوگوش.

حالا داستانیش کنیم:

دومردباماشین۲۰۰۲با۱۵میلیو ن پول راس ساعت۳ میرون خانه =گوگوش

این دید شما منو یاد کسی میندازه که برای تمسخر روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم روابطی رو از جمله اتل متل توتوله مطرح کرد که جالب بود اما تمامی اینها شامل چند تا رابطه ساده میشه که مشخصه یا اتفاقی بوده یا انسان هم میتونه اون رو ایجاد کنه اما ازتون میخوام یک نگاه دقیقی به 10 رابطه ای که من نوشتم بیاندازید و فکر کنید آیا این روابط اتفاقیست یا آیا انسان واقعا میتواند جمله ای که چنین روابط پیچیده ای دارد بنویسد؟ مطمئن باشید اگر چند سال هم وقت بزارید نمیتوانید اگر توانستید فقط یک مثال برای من بزنید تا من قانع شوم.

به این مقاله نگاهی بیاندازید:

http://www.quran-farsi.net/miricals2.htm

این مقاله بخش های متنوعی داره که بعضی حرفاش درسته بعضی هم غلط بعضی هم غیر قابل پیگیری هست اما من خودم روابط ریاضی بسم الله الرحمن رحیم رو تا حدی که ماشین حساب ویندوز توان داشت (32 رقم) بررسی کردم و همش صحیح بود. روابطی بودند که 33 و 37 و 48 و 62 و 66 و 73 رقمی بودند که من ماشین حسابی پیدا نکردم که بتونم با اون اینها رو بررسی کنم (اگر شما ماشین حسابی میشناسید که بتواند تا این رقم محاسبه کند لینک دانلودش رو بزارید تا بررسی کنم) اما اگر فقط همان 10 رابطه ای که ذکر کردم صحیح باشند (یعنی تا 16 رقم) همین هم کافیست تا بسم الله الرحمن الرحیم را جمله ای استثنایی بدانیم.

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - undead_knight - 04-26-2013

نقل قول:بله میتوان اصلا بگونه ای دیگر تعداد حروف را شمارش کرد که تعداد آنها کمتر یا زیادتر شود و دیگر این روابط صدق نکند اما حقیقت این است که بدون در نظر گرفتن اعراب تعداد حروف 19 تاست و بر همین اساس روابطی ریاضی میتوان مطرح کرد که از دست بشر امروزی که به کامپیوتر دسترسی داره خارجه چه برسه به بشر 1400 سال پیش.
اینکه میتوان مطرح کرد دقیقا مشکله!:)
مشکل این هست که که ما اینطور کارها رو با هر کتاب حجیمی میتونیم انجام بدیم،چطور؟کافی هست چند تا عدد رو انتخاب کنیم(دلیلی ارائه نمیدیم که چرا این اعداد رو انتخاب کردیم)بعد یک بخش،واژه،جمله و...(باز هم نمیگیم چرا این رو انتخاب کردیم) رو میسنجیم و بعد به دنبال معیاری میگردیم که بینشون رابطه برقرار کنیم!(اگر کلی پیروان بیکار هم داشته باشیم که دنبال اثبات حقانیتمون باشند کار خیلی ساده میشه!)
مسئله این هست که اینها مثلا ما نمیگیم F(x)=y رو انتخاب میکنیم بلکه میگیم F(x)=F(a)=F(h)&...=y
با آشنایی ابتدایی با ریاضی میشه متوجه شد در اینجا دلیل انتخاب توابع،مجهولات و ... اصلا مشخص نمیشند و خب به همین خاطر دانش نمایانه هست چون تقریبا میشه از هر چیزی یک معجزه عددی کشید بیرون!:))

آقا من الان با استفاده از سایت زیر:

Long Number Calculator

محاسبات عددی 33 و 37 و 48 و 62 و 66 و 73 رقمی موجود در سایت زیر:

http://www.quran-farsi.net/miricals2.htm

رو که مربوط به شماره های 5 و 9 الی 14 و 16 میشود را انجام دادم و همگی حتی بدون یک رقم اعشار صحیح بودند. اگر باور ندارید خودتون میتونید امتحان کنید.

نقل قول:
اینکه میتوان مطرح کرد دقیقا مشکله!:)
مشکل این هست که که ما اینطور کارها رو با هر کتاب حجیمی میتونیم انجام بدیم،چطور؟کافی هست چند تا عدد رو انتخاب کنیم(دلیلی ارائه نمیدیم که چرا این اعداد رو انتخاب کردیم)بعد یک بخش،واژه،جمله و...(باز هم نمیگیم چرا این رو انتخاب کردیم) رو میسنجیم و بعد به دنبال معیاری میگردیم که بینشون رابطه برقرار کنیم!(اگر کلی پیروان بیکار هم داشته باشیم که دنبال اثبات حقانیتمون باشند کار خیلی ساده میشه!)
مسئله این هست که اینها مثلا ما نمیگیم F(x)=y رو انتخاب میکنیم بلکه میگیم F(x)=F(a)=F(h)&...=y
با آشنایی ابتدایی با ریاضی میشه متوجه شد در اینجا دلیل انتخاب توابع،مجهولات و ... اصلا مشخص نمیشند و خب به همین خاطر دانش نمایانه هست چون تقریبا میشه از هر چیزی یک معجزه عددی کشید بیرون!:))

آقا جان من در پست شماره 8 چه گفتم؟ مگه نمیگید هرکسی میتونه یک جمله درست کنه که ازش روابط ریاضی تا 73 رقم! صحیح دربیاره؟ پس لطفا یک مثال برای من بزنید. این حرفایی هم که شما میگید هر کی ندونه خیال میکنه انگار هرکدوم از این روابط بر حسب یک عدد متفاوت هست! بله اگه اینجوری بود حرف شما درست بود ولی تمامی این روابط بر حسب عدد 19 هست. لطفا بشینید وقت بزارید و 19 رابطه ای که بر حسب عدد 19 در مورد بسم الله الرحمن الرحیم صدق میکنه و در سایتی که ذکر کردم اومده بررسی کنید اگه اشتباهی پیدا کردید مطرح کنید اگر هم صحیح بودند نیازی نیست که مسلمان شوید مگه من الان با دونستن اینا مسلمون شدم؟ اگر تمامی این روابط صحیح باشند باز هم دلیلی بر حقانیت اسلام نیست اما دلیل نمیشود که بگیم این روابط سادست و کار دست انسانه.