دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 10-26-2013

ترانه اصلی‌ سوسیالیست‌ها و ضدّ فاشیست‌های یهودی به زبان یدیش ( یدیش مخلوطی از عبری و آلمانی است که زبان یهودیان اشکنازی است)

(لوگو صهیونیسم سوسیالیستی که شامل ستاره داوود و یک خوشه گندم به نشانه‌ طبقه کارگر است)

[ATTACH=CONFIG]2773[/ATTACH]
[video=youtube;1L8RaM7GyGI]http://www.youtube.com/watch?v=1L8RaM7GyGI[/video]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 10-26-2013

Jewish Bund داستان احساسی‌ و غریبی دارد. ۲۰ سال قبل از انقلاب اکتبر سوسیالیست‌های یهودی در روسیه گرد آمدند و گروه تشکیل دادند ، با بلشویک‌ها و و لنین درگیر شدند ، اما بخاطر یهود ستیزی ارتش سپید به دامان لنین بازگشتند و با او برای انقلاب اکتبر در روسیه جنگیدند. قبل از هولوکاست ضدّ صهیونیست بودند ، ولی‌ بعد از هولوکاست و تشکیل اسرائیل به حمایت از کشور نو پایه یهودی پرداختند.

Bundism - WiKi

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 10-29-2013

لایحه قانونی‌ کردن ازدواج همجنس گرایان بزودی به مجلس اسرائیل میرود و به احتمال زیاد تصویب خواهد شدE41fE00e. اسرائیل اولین کشور خاورمیانه خواهد بود که ازدواج همجنس گرایان را قانونی خواهد کرد. البته همین الان نیز ازدواج همجنس گرایانی که در خارج اسرائیل انجام شده در اسرائیل مورد پذیرش است ، ولی‌ در داخل اسرائیل ازدواج همجنس گرایان انجام نمی‌شود.

Yesh Atid's civil union bill to Knesset: 'Equal rights for all couples' - Israel News, Ynetnews

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Philo - 10-31-2013

مزدك بامداد نوشته:
نقل قول:Philo:چرا یک ملت مثل یک جاندار است و باید مثل سلول های کنونی که تاوان گناهان سلول های گذشته را می دهند تاوان اشتباهات نسل های قبل از خود را بدهد؟ و اصلا چگونه می توان فهمید که هر کس از نسل کیست؟ من اجدادم را از پدر پدربزرگ به قبل را اصلا نمی شناسم و اصلا نمی دانم از کجا آمده اند و چه کار کرده اند.
این مهند نیست که شما بدانید نیاکانتان چه کسی بوده، همین که در ایران زاده شده اید،
خودبخود فرهنگ ایرانی/اسلامی/خیارشور/چلوکباب و .. در شما جایگزین میشود، با ساخته ها
و یافته های نیاکان خود پرورش می یابید و .. اینگونه بارگناهان ( و هم خوبی نیکوکاری های انها)
به شما میرسد. گرچه شمارا از افریقا هم به فرزندی پذیرفته باشند! پس اینگونه میشوید یک
یاخته از جانداری بنام "ایران" که تا کنون سه هزار سال زیسته ست!

پارسیگر
از ابهام موجود در واژه فرهنگ که بگذریم، چرا وقتی من در فرهنگ x رشد کرده ام، بار گناهان مردم x در 3000 سال پیش (ابهام حتی در تعیین زمان مبدئی که ما باید از آن به بعد بارهای گناهان را به دوش بکشیم در این جا مشهود است) به دوش من می افتد؟

توجه کنید که برهان شما به این شکل است:
فرهنگ جوامع مثل بدن انسان است، و افرادِ کل تاریخ این جوامع، مثل سلول های بدن انسان هستند. چون سلولهای بدن تاوان اشتباهات همدیگر را می دهند (مثلا مجازات سلول های معده، در حالی سلول های دست دزدی کرده اند)، پس افراد جوامع هم تاوان اشتباهات همه افراد در کل تاریخشان را باید بدهند.

و این یک تمثیل است، از من نخواهید زندگی ام را بر پایه یک تمثیل قرار دهم.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Reactor - 11-01-2013

SAMKING نوشته: چه خوب من شیعه نیستم!
تلاشم اینه که مردمم هم نباشن.

SAMKING نوشته: اصلن من بخاطر همین دفاع از مظلوم بود که اولین بار به الله (که هنوز بهش اعتقاد داشتم) کافر شدم.

SAMKING نوشته: به الله دروغین اعتقاد نداشته باشی
ولی در خوبی های اسلام از هر مسلمانی مسلمانتر

SAMKING نوشته: حقیقت مانند خورشید در آسمان میدرخشد، اگر نمیتوانی آن را ببینی بیشک کور هستی.
علی بن ابیطالب

Various_025

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Mehrbod - 11-01-2013

Reactor نوشته: Various_025

یک دین کافه‌تریایی دیگر! 21

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Mehrbod - 11-01-2013

Philo نوشته: از ابهام موجود در واژه فرهنگ که بگذریم، چرا وقتی من در فرهنگ x رشد کرده ام، بار گناهان مردم x در 3000 سال پیش (ابهام حتی در تعیین زمان مبدئی که ما باید از آن به بعد بارهای گناهان را به دوش بکشیم در این جا مشهود است) به دوش من می افتد؟

توجه کنید که برهان شما به این شکل است:
فرهنگ جوامع مثل بدن انسان است، و افرادِ کل تاریخ این جوامع، مثل سلول های بدن انسان هستند. چون سلولهای بدن تاوان اشتباهات همدیگر را می دهند (مثلا مجازات سلول های معده، در حالی سلول های دست دزدی کرده اند)، پس افراد جوامع هم تاوان اشتباهات همه افراد در کل تاریخشان را باید بدهند.

و این یک تمثیل است، از من نخواهید زندگی ام را بر پایه یک تمثیل قرار دهم.

بدبختانه این چیزها به این نیست که تنها شما چگونه مینگرید, به اینه که دیگران چگونه میبینند.

در روند فرگشت هم میسَهد که یک شماری رانه در ما پدید آمده‌اند که از روی ریشه حق را میکوشم به حقدار بدهیم, اینجور که دریافت ما از فرایافت خاوندی تا اندازه‌ای باید
ژنتیکی هم باشد و تنها زائیده فرهنگ نیست. اگر کسی یک سیب دست اش داشت, ما آنرا ناخودآگاه از آنِ وی میدانیم و اگر کسی از وی بگیرد آنرا کاری نادرست و فرومنشیک برمیشماریم.

این حس با پیشرفت شهرمندی دامنه‌یِ بزرگتری یافته, چیزیکه در گذشته تنها مرزمند به همان پوشش و زیور و گستره‌یِ زندگی بود, کم کم به خانه و کاشانه و
میبینیم "ابزار فرآورش" نیز فرگشته و تاریخ هم با ماندْگاری خود شده ابزاری در اینکه بکوشیم حق را همچنان به حقدار بدهیم, گرچه داستان به چند هزار و اندی سال پیش بازگردد.

پس اینجا تنها نگرش من یا شما نیست, برای اینکه همه‌یِ ما بتوانیم
به پذیرش و یکزبانی برسیم, نیاز به بازرسی تاریخ و خاستگاه چیزها هم میرود, مگر آنکه راهِ نوینی که پذیرش همگان باشد پیدا کنید.
پارسیگر

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - SAMKING - 11-01-2013

مزدك بامداد نوشته: پس من هم میگویم
که عرب آمده ١۴۰۰ سال پیش روی سندلی یهود نشسته ، شما هم که
میگویید کار نادرستی بوده، پس باید سندلی را پس بدهد دیگر!
خیر
آن یهودی که عرب بیرون کرد الان زیر خاک هست
ولی عرب فلسطینی هنوز هست و صهیونیست ها هم دارند کم کم اینها را نسل کشی میکنند، با محاصره و جنگ و آلوده کردن منابع آبی و...
مزدك بامداد نوشته: اکنون زمانش
رسیده بوده که سندلی را به یهود پس بدهد
کدام یهود؟ آنها که 1400 سال پیش خاک شدند؟
یا اینها که ترکیبی از نژاد های گوناگون هستند و تنها دلخوشی پوچشان به فرهنگ یهودی است که از دین یهود برآمده
جالب آنکه به گفته همین دوستمان کسرا صهیونیست های اسرائیل حدود 30% شان یهوه را سگ هم حساب نمیکنند چه رسد به خدا.

پس از این که تکلیفتان را روشن کردید بگویید فلسطین را به کدام یهود بدهیم؟
در ضمن پایور کنید که آن یهودی 1400 سال پیش از نگر ژنتیکی با عرب های بیابانی تفاوتی داشته،
تا بعد فلسطین را بدهیم به یهودی اشکنازی!

شما میگویید فلسطین را از ساکنینش بگیریم و بدهیم به گروهی گرد آمده از سراسر زمین که غالبن از نژاد همان یهودیان 1400 سال پیش نیستند و هتا همان فرهنگی یهودی که برآمده از دین یهودی و تنها دست آویزشان است را هم خیلیهاشان قبول ندارند

صهیونیست های امروز با آنچه که گفته شد اگر حق و سهمی از این سرزمین هم داشته باشند یقینن حقشان بیشتر از اعراب ساکن فلسطین نیست.
مزدك بامداد نوشته: یا اینکه به عرب
که رسید برای شما یک بام و دو هوا میشود ؟
پس اگر هوش کنید! یک بام است و یک هوا
حق باید به حق دار برسد.
مزدك بامداد نوشته: پس اگر از دیدگاه دادگاهی نگاه کنیم ،
سندلی از ان اسرائیل است و اگر بخواهید زور بگویید که اسرائیل هم به زور
سندلی اش را پس میگیرد! پس گرفتن دارایی هم ناسزا نیست!
پس چنان که دوباره گفتیم با شیوه نگرش شما!! :
فردا هواداران استقلال از ننه شان قهر میکنند میروند ورزشگاه آزادی کشور تشکیل میدهند!
پرستندگان اسپاگتی هم بی شک برای اینکه کشتار نشوند!! کشور میخواهند!!!
اصلن چطور است همه انسانهایی که دستخطشان بد است (و به خاطر همین تشابه حتمن یک ملت هستند!!)
را هم جمع کنیم ببریم کشور بدیم بهشان؟

برای اینکه پتک آخر رو سنگین کوفته باشم هم این مثال رو میارم باشد که هوش کنید:

خاستگاه اسلام عربستان است
ملت عربستان در عربستان مسلمان هستند
500 سال بعد مسیحی ها حمله میکنند و بیشتر ملت عربستان مسیحی میشوند
مردم مدینه و مکه هم همگی برای حفظ اسلام فراری و آواره کوه و بیابان میشوند...
500 سال بعد این مهاجران که در 4 سوی عالم پراکنده شدند و تنها نیمی از آنها هنوز مسلمان هستند تصمیم میگیرند که بازگردند به عربستان چرا که کعبه آنجاست و... و دیگران آنها را کشتار نکنند!! و از این بهانه ها
سپس وارد عربستان شده و همه ساکنین را بیرون میکنند تا خودشان (عربستانی های واقعی!!!! به قول خودشان) کشور را از دست مسیحیانِ عجم!! بگیرند و عربستان، کشور رسول الله را دوباره برپا کنند.

در این میان مزدک از آنها حمایت میکند!
و ما از ساکنین کنونی عربستان.

خدا را چه دیدی شاید ایرانیان ساکن آمریکا هم زرتشتی شدند و جمعیتشان را افزودند و بعد 1400 سال برگشتند ما را بیرون کنند که کشور اهورایی بسازند...E415

مزدك بامداد نوشته: داشتن یا نداشتن بمب اتمی هم پیوندی به ستمگری ندارد و یاوه ای بیش نیست!
ستم و ستمگری ابزار میخواهد،
ابزار همان قدرت است
مثال زدیم که هوش کنید:
فلسطینیان قدرتی ندارند==> نمیتوانند به اسرائیل ستم کنند.
اسرائیل قدرت دارد==> میتواند ستم کند و میکند!!
:e057:

Reactor نوشته: Various_025
Mehrbod نوشته: یک دین کافه‌تریایی دیگر!
پس عدالت چه میشود گرامیان؟E40b

آن طرف گفتگو به داس و چکش مجهز است..

من تنها با پتک حقیقت جلو بروم؟
اجازه دهید ما هم کمی از داس اسلام بهره ببریمE105

E523