دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - بهمنیار - 02-14-2013

David Hume نوشته: در اسرائیل الان طوفان به پا شده است ، تلوزیون استرالیا یک برنامه مستند پخش کرده که یک یهودی استرالیایی که به اسرائیل مهاجرت کرده بوده حدود ۲ سال پیش در یک زندان امنیتی توی سلول خودشو دار میزنه و کاشف به عمل اومده که این شخص مأمور موساد بوده و با پاسپورت استرالیایی به ایران و سوریه هم سفر کرده ، معلوم نیست جرم این شخص چی‌ بوده که دستگیر شده ، تلوزیون استرالیا گفته که ماجرای این شخص یکی‌ از محرمانه‌ترین مسائل امنیتی در محافل اطلاعاتی اسرائیل در چند سال اخیر بوده است.

Israel confirms suicide of prisoner unde... JPost - National News

جناب دیوید هیوم من هم این خبر را خواندم و یک سری پرسش ها برایم پیش آمده است
شما چند سال در اسراییل زندگی کرده اید؟

نهادهای دموکراسی در اسراییل چه اندازه پیشرفته است؟
آیا واقعا اسراییل یک دموکراسی مانند امریکا است یا چیزی مانند ایران
در بی بی سی فارسی گزارشی دیدم که مایه این پرسش ها گشته است

‮جهان‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮تحقیق استرالیا در باره مرگ تبعه این کشور در زندان اسرائیل‬
بیشتر این دو پاراگراف زیر نگر مرا به سوی خود کشید
نقل قول:شبکه ABC استرالیا گزارش داده که سلول او دوربین‌های مدار بسته داشت تا از حوادثی چون خودکشی جلوگیری شود.
دلایل بازداشت او فاش نشده و حکومت اسرائیل در همان وقت (سال ۲۰۱۰) دستوری به رسانه ها صادر کرد که آنها را از پرداختن به ماجرا منع می کرد.

هم چنین در آینده اسراییل به چه سو خواهد رفت؟
اگر گمان کنیم که اسراییل تنها به وجود آمده تا از جان یهودیان محافظت کند که خودبخود یک دلیل نژادپرستانه می شود

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Anarchy - 02-14-2013

David Hume نوشته: در اسرائیل الان طوفان به پا شده است ، تلوزیون استرالیا یک برنامه مستند پخش کرده که یک یهودی استرالیایی که به اسرائیل مهاجرت کرده بوده حدود ۲ سال پیش در یک زندان امنیتی توی سلول خودشو دار میزنه و کاشف به عمل اومده که این شخص مأمور موساد بوده و با پاسپورت استرالیایی به ایران و سوریه هم سفر کرده ، معلوم نیست جرم این شخص چی‌ بوده که دستگیر شده ، تلوزیون استرالیا گفته که ماجرای این شخص یکی‌ از محرمانه‌ترین مسائل امنیتی در محافل اطلاعاتی اسرائیل در چند سال اخیر بوده است.

[URL="http://www.jpost.com/NationalNews/Article.aspx?id=303187"]Israel confirms suicide of prisoner unde... JPost - National News
[/URL]

یادمه رسانه ای دوزاری و متوهم جمهوری اسلامی ، دو سال پیش هی زر میزدن که این زندانی همون علیرضا عسکری هست و صهیونیست ها کشتنش و این جفنگیات...چون ظاهرا خبرش برای چند ساعت روی سایت ها اسرائیلی اومده بود ولی بعد برداشته بودنش...حالا امروز فهمیدن که دو سال پیش مزخرف نوشته بودنE421

‭BBC ‮فارسی‬ - ‮ایران‬ - ‮ابراز نگرانی ایران از خبر 'خودکشی معاون سابق وزارت دفاع در زندان اسرائیل'‬

فرضیه شهادت سردار علیرضا عسکری در سال ۲۰۱۰ باطل شد - Tabnak.IR | تابناك

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 02-14-2013

Anarchy نوشته: یادمه رسانه ای دوزاری و متوهم جمهوری اسلامی ، دو سال پیش هی زر میزدن که این زندانی همون علیرضا عسکری هست
علیرضا عسگری برخلاف تصور همگان نه جاسوس آمریکا بوده و نه اسرائیل ، بلکه جاسوس MI۶ بریتانیا بوده ، یک کتاب من خوندم کاملا ماجرا‌ رو شرح داده بود که وقتی‌ نزدیک بوده لو بره میره ترکیه و از اونجا احتمالا به آمریکا انتقال داده می‌شه!

بهمنیار نوشته: شما چند سال در اسراییل زندگی کرده اید؟
روی هم رفته در طی‌ ۱۲-۱۳ سال گذشته ۲ سال تقریبا .

بهمنیار نوشته: نهادهای دموکراسی در اسراییل چه اندازه پیشرفته است؟
سازمان‌های حقوق بشری و غیره در اسرائیل زیاد هستند که با وکلای قوی که دارند هی‌ از دولت شکایت میکنند و در ۹۰% مورد برنده میشوند. حالا مثلا شکایت آنها چیست؟ اکثریت مطلق مربوط به شهرک سازی‌ها در کرانه غربی و اگر روی زمین خصوصی فلسطینی‌ها باشد ، چون بعضی‌ از شهرک نشین‌ها بدون اجازه دولت حتی میروند خودشان یک جا خانه سازی میکنند که زمین خصوصی مردم است.

بهمنیار نوشته: آیا واقعا اسراییل یک دموکراسی مانند امریکا است یا چیزی مانند ایران
خیر مثل آمریکا نه ، ولی‌ ۸۰% مثل آمریکا ، در اسرائیل مثلا قوانین ازدواج در دست رهبران مذهبی‌ است( یکی‌ از تنها چیز‌های که مذهبی‌‌ها در اختیار دارند)، ولی‌ اسرائیل ۲۰۰ سال از کشور‌های خاورمیانه جلوتر است. ۱۳ عرب در پارلمان هستند ، همجنسگرایان آزاد هستند ، و خیلی‌ چیزهای دیگر...

بهمنیار نوشته: هم چنین در آینده اسراییل به چه سو خواهد رفت؟
شرایط به همین منوال خواهد ماند و هر چند سال یکبار یک جنگ خواهد شد ، کشور فلسطینی هم تشکیل نخواهد شد.

بهمنیار نوشته: اگر گمان کنیم که اسراییل تنها به وجود آمده تا از جان یهودیان محافظت کند که خودبخود یک دلیل نژادپرستانه می شود
مثلا آمریکا از جان شهروندان خود محافظت می‌کند این نژاد پرستانه است یا فرانسه؟

ظاهراً این شخص که خود کشی کرده جزو تیم ترور مأمور خرید اسلحه حماس بوده که در دبی ترور شد چند سال پیش و می‌خواسته به دولت استرالیا یا به رسانه‌ها اطلاعاتی در مورد عملیات‌های امنیتی موساد بگه و اینکه چگونه دولت اسرائیل از شهروندان اسرائیل که پاسپورت غربی نیز دارند استفاده میکنه. من فکر می‌کنم این شخص چون به ایران و سوریه هم رفته با پاسپورت استرالیایی ، احتمالا تمام عملیات‌هایی‌ که این در ایران کرده یا سوریه لو رفته و هرکی‌ با این شخص داخل این کشور‌ها حرف زده دستگیر شده احتمالا!

Report: Zygier planned to disclose intelligence info on Israel - Israel News, Ynetnews

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - بهمنیار - 02-16-2013

David Hume نوشته: روی هم رفته در طی‌ ۱۲-۱۳ سال گذشته ۲ سال تقریبا .

سازمان‌های حقوق بشری و غیره در اسرائیل زیاد هستند که با وکلای قوی که دارند هی‌ از دولت شکایت میکنند و در ۹۰% مورد برنده میشوند. حالا مثلا شکایت آنها چیست؟ اکثریت مطلق مربوط به شهرک سازی‌ها در کرانه غربی و اگر روی زمین خصوصی فلسطینی‌ها باشد ، چون بعضی‌ از شهرک نشین‌ها بدون اجازه دولت حتی میروند خودشان یک جا خانه سازی میکنند که زمین خصوصی مردم است.

خیر مثل آمریکا نه ، ولی‌ ۸۰% مثل آمریکا ، در اسرائیل مثلا قوانین ازدواج در دست رهبران مذهبی‌ است( یکی‌ از تنها چیز‌های که مذهبی‌‌ها در اختیار دارند)، ولی‌ اسرائیل ۲۰۰ سال از کشور‌های خاورمیانه جلوتر است. ۱۳ عرب در پارلمان هستند ، همجنسگرایان آزاد هستند ، و خیلی‌ چیزهای دیگر...

شرایط به همین منوال خواهد ماند و هر چند سال یکبار یک جنگ خواهد شد ، کشور فلسطینی هم تشکیل نخواهد شد.

مثلا آمریکا از جان شهروندان خود محافظت می‌کند این نژاد پرستانه است یا فرانسه؟

نخست کسرا این عقاب شما خیلی خشن نگاه می کند، انگار شوخی ندارد. البته ما هم چندان اهل شوخی نیستیم :e057:E11b

ولی خوب من می خواهم بدانم مثلا فساد اداری در اسراییل چقدر است؟
آیا همه چیز آن جا مانند یک کشور جنگ زده هست مثل همین پادگان های ما که هر چیزی به امنیت ربط پیدا میکند؟
بعد هم منظور این نیست که کشوری از شهروندانش دفاع نکند منظورم این است که هخیچ کشوری برای دفاع از یک قوم به وجود نیامده است؟

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 02-16-2013

بهمنیار نوشته: ولی خوب من می خواهم بدانم مثلا فساد اداری در اسراییل چقدر است؟
سیاست مدار‌ها که قدیس نیستند ، در اسرائیل هم بعضی‌‌ها رشوه میگیرند ، ولی‌ سیستم قضائی اسرائیل کاملا مستقل است و هرکه را که رشوه گرفته باشد محاکمه می‌کند ، همین الان وزیر خارجه سابق اسرائیل ۲ ماه پیش از کارش برکنار شد چون به علت پول شویی در حال محاکمه‌ است یا اریهٔ دری از رهبران حزب شاس ۲ سال زندان بود.

بهمنیار نوشته: آیا همه چیز آن جا مانند یک کشور جنگ زده هست مثل همین پادگان های ما که هر چیزی به امنیت ربط پیدا میکند؟
خیر در پشت مرزهای ۱۹۶۷ که خاک رسمی‌ اسرائیل است زندگی‌ عادی مردم جریان دارد ولی‌ در درون یهودیه و سامره(کرانه غربی) چون تحت اشغال نظامی ارتش است ، زندگی‌ کمی‌ امنیتی است.

بهمنیار نوشته: بعد هم منظور این نیست که کشوری از شهروندانش دفاع نکند منظورم این است که هخیچ کشوری برای دفاع از یک قوم به وجود نیامده است؟

تنها دلیل تشکیل اسرائیل که دفاع از مردم یهود نبوده است این یکی‌ از دلایل است.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 02-22-2013

متن کامل کتاب "کشور یهودی" نوشته تئودور هرزل در سال ۱۸۹۶

The Jewish State: Table of Contents

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Soheil - 02-22-2013

viviyan نوشته:
David Hume نوشته: البته این کاربر شیلا در ایران تنها نیست ، آدولف هیتلر کلا در ایران محبوب است به ۴ نفر که در فروم هستیم و خود را خردگرا می‌دانیم نگاه نکنید ، اکثریت مطلق مردم ایران مسلمان هستند و یهودی را نجس می‌دانند یک سری هم مثل این کاربر طرفدار هیتلر و هیملر هستند به هر دلیلی‌،‌ها باز بگویید چرا اسرائیل لازم است! در مقابل هلوکاستی دیگر من به ایرانی‌‌ها اعتماد نخواهم کرد که برای من به جنگ بروند یک یهودی آلمانی‌ یا آمریکایی به آمریکا و آلمان اعتماد نخواهد کرد ، آدم از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود!
کاملا درسته. مسئول امور فرهنگی دانشگاه ما گفت که یهودیا طبق نص صریح قرآن بزرگترین دشمنان ما هستند.
برای پخش فیلم منظورش بود، گفت که تمام فیلمای غربی (هالیوودی و اروپایی) از دم صهیونیستی هستند و صهیونیستا هم یهودی ان و دشمن ما. در ادامه هم گفت خودش هنرمنده، مداحی میکنه.

این حرفی که ویوین زد دقیقا برای من هم اتفاق افتاد. استادمون سر کلاس درس، بطور کاملا آشکار و رسمی همه یهودیها رو شیطان و نجس و دشمن بشریت... خواند!! مثل اینکه یهودیها یک شبکه مخوف هستند که هدفی جز توطئه و دشمنی با بشر ندارند. البته کلماتشو یادم نیست نقل به مضمون می کنم. یعنی ما شاخمون در اومده بود و خشکمون زده بود. تا قبل از اون من نمیدونستم در اسلام همچین دیدی نسبت به یهودیا وجود داره. ترجیح دادیم در برابر این حرفهای نژادپرستانه سکوت کنیم.E40c واقعا خیلی عجیبه این عقاید و حرفهاش برای من قابل درک نیست.E52d

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Soheil - 02-22-2013

David Hume نوشته: البته این کاربر شیلا در ایران تنها نیست ، آدولف هیتلر کلا در ایران محبوب است به ۴ نفر که در فروم هستیم و خود را خردگرا می‌دانیم نگاه نکنید ، اکثریت مطلق مردم ایران مسلمان هستند و یهودی را نجس می‌دانند یک سری هم مثل این کاربر طرفدار هیتلر و هیملر هستند به هر دلیلی‌،‌ها باز بگویید چرا اسرائیل لازم است! در مقابل هلوکاستی دیگر من به ایرانی‌‌ها اعتماد نخواهم کرد که برای من به جنگ بروند یک یهودی آلمانی‌ یا آمریکایی به آمریکا و آلمان اعتماد نخواهد کرد ، آدم از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود!:e420:

در مورد محبوبیت هیتلر در ایران چندان با شما موافق نیستم. مردم ایران با چشم پوشی از یک عده اندک، نه تنها علاقه ی چندانی به هیتلر ندارند بلکه کاملا از او متنفرند. دلیلش هم البته ربطی به هولوکوست و علاقه به یهودی ها نداره. یک جای دیگر هم، شیلا همین محبوبیت هیتلر در ایران را مطرح کرد و اگر اشتباه نکنم بعضی از دوستان بطور ضمنی تایید کردند!! من که تا حالا نشانه ای از این محبوبیت در بین ایرانی ها ندیده ام. اکثرا وقتی میخوان آدم بدی رو مثال بزنند از هیتلر نام می برند!!

این رفتار یا تفکری هم که مسلمونای ایران نسبت به یهودیا دارن فقط مختص یهودیا نیست با بهایی و مسیحی و ... هم همینگونه رفتار میشه. منظورم رفتار مردم عادی هستش. شاید دولت، دشمنی بیشتری با یهودیها داشته باشه.