دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 11-21-2012

البته حمله زمینی غیر ممكنه و هزینه اش خیلی زیاد ! حتا وزیر خارجه انگلیس هم گفت در صورت حمله زمینی اسرائیل حمایت جهانی رو از دست میده و گویا اوباما هم همچین حرفی زده . من هم با آنارشی موافقم ، این مساله فلسطین و اسرائیل باید تمام شود . اینطوری هم اسرائیل یك نفس راحت میكشد. هم غیر نظامیان بدبخت فلسطینی .

من جای دیگه خونده بودم كه هر موشك گنبد آهنین ٥٠٠ هزار دلار ارزش داره در صورتی كه حماس میتونه راكتهایی تنها با ٣٠ دلار هزینه درست كنه . میدونید تداوم این راكت پرانی ها فقط از بابت سیستم دفاع موشكی چه هزینه ای برای اسرائیل داره ؟ تازه گنبد آهنین اون طوری كه ازش انتظار میرفته عمل نكرده . یعنی از حدود ٨٠٠ راكت مثل اینكه ٣٠٠ تاشو تونسته بزنه .

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Reactor - 11-21-2012

این داستان بزودی با حذف بشار اسد و پیروزی انقلابیون سوری و در ادامه پایان کمک رسانی ایران به حزب الله برای همیشه تموم میشه:e420:

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 11-21-2012

Ouroboros نوشته: حمله‌ی زمینی که مایه‌ی بدتر شدن اوضاع می‌شد، حتی آمریکا هم حاضر نبود از اسرائیل در چنان شرایطی حمایت بکند، و این جز در اوهام راستگرایان ِ حقیقت ندارد که کشوری می‌تواند تحت فشار ِ همه‌ی طرف‌های موجود، از عرب تا اروپایی مقاومت بکند. سرپیچی اسرائیل از منافع بلندمدت آمریکا یعنی در نهایت از دست دادن حمایت بی‌بدیل آن کشور، که خود به معنی انزوای کامل دولت اسرائیل و وادار شدن به دادن امتیازهای بسیار بیشتر خواهد بود.
خوب به نظر شما چاره غزه چیست؟ اسرائیل باید چه بکند؟ آیا ۱ ماه دیگر باز همین موشک‌ها از مرز با مصر وارد نمی‌شود؟ آیا تا زمانی‌ که حماس سرنگون نشده و محمود عباس کنترل غزه را در دست ندارد ، امکان این هست که این کار‌ها تمام شود؟ ببینید با حمله زمینی‌ اسرائیل توانایی این را داشت که در عرض ۱ ماه تمامی‌ غزه را پاک سازی کند و تحویل محمود عباس بدهد! یا اسرائیل کلا نباید حمله میکرد و یا اگر این کار را شروع میکرد باید حماس را سرنگون میکرد ، وگرنه این جنگ چه فایده‌ای برای اسرائیل داشت؟ هیچی‌!

sonixax نوشته: من جای دیگه خونده بودم كه هر موشك گنبد آهنین ٥٠٠ هزار دلار ارزش داره در صورتی كه حماس میتونه راكتهایی تنها با ٣٠ دلار هزینه درست كنه . میدونید تداوم این راكت پرانی ها فقط از بابت سیستم دفاع موشكی چه هزینه ای برای اسرائیل داره ؟ تازه گنبد آهنین اون طوری كه ازش انتظار میرفته عمل نكرده . یعنی از حدود ٨٠٠ راكت مثل اینكه ٣٠٠ تاشو تونسته بزنه .
هر دستگاه گنبد آهنین حدود ۵۰ میلیون دلار ارزش داره و هر موشک حدود ۵۰ هزار دلار ، سیستم گنبد آهنین این‌گونه عمل میکنه که در حدود چند ثانیه موقعیت فرود موشک رو تخمین میزنه و اگر در صحرا و مناطق غیر مسکونی قراره فرود بیاد اون رو منهدم نمیکنه ، در بسیاری از موارد هم این موشک‌ها اصلا موشک نیستند ، بلکه لوله آهنی خالی‌ هستند که حماس داخل اونها رو خالی‌ کرده تا برد بیشتری داشته باشند ، گنبد آهنین هم اونها رو نمیزنه ، البته به گفته خود ارتش اسرائیل از اون تعداد موشک‌هایی‌ هم که هدف میگیره حدود ۸۰% موفق به منهدم شدنشون می‌شه که خودش آمار خیلی‌ خوبی‌ هست.

Reactor نوشته: این داستان بزودی با حذف بشار اسد و پیروزی انقلابیون سوری و در ادامه پایان کمک رسانی ایران به حزب الله برای همیشه تموم میشه
من فکر می‌کنم آمریکا و مصر اسرائیل رو راضی‌ کردند که جنگ رو فعلا ول کنه تا کار اسد تموم بشه ، چون سقوط اسد راه موشک‌های حزب‌ا‌لله رو می‌بنده و بسیار اونها رو تضعیف میکنه ، اگر هم اسرائیل حمله زمینی‌ میکرد جریان طولانی‌ میشد و کلا قضیه سوریه در رسانه‌‌ها فراموش میشد ، چون برای جهان مهم نیست که بشار ۴۰ هزار نفر را کشته است ، بلکه جانوران حماس اهمیت دارد.

Police: 12 rockets fire into South after cease-fire[URL="http://www.jpost.com/Headlines/Article.aspx?id=292959"]
Jerusalem Post - Breaking News[/URL]

بفرمایید هنوز هیچی‌ نشده ۱۲ تا راکت جدید شلیک شد ، هر کشور دیگری بود غزه را با خاک یکسان میکرد!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 11-21-2012

البته سوریه از دست اسد در بیاد برای ما که ایرانی هستیم خوب میشه ولی بحال اسرائیل چندان تاثیر نداره،خود سوریه بعد از اسد خطر امنیتی و شاخ میشه در حالت عالیش قراره یکچیزی مثل الان مصر ازش دربیاد دیگه

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 11-21-2012

David Hume نوشته: بفرمایید هنوز هیچی‌ نشده ۱۲ تا راکت جدید شلیک شد ، هر کشور دیگری بود غزه را با خاک یکسان میکرد!

این داستان آتش بس مگر تکذیب نشده بود ؟

sonixax نوشته: این داستان آتش بس مگر تکذیب نشده بود ؟
از امشب ساعت ۹ با وساطت مصر و آمریکا قرار شد اسرائیل حمله نکنه ، حماس هم موشک نزنه ، ولی‌ هنوز هیچی‌ نشده باز موشک زدند

نمیدونم اسم عملیات "سپر دفاعی" رو شنیدید یا نه ، این عملیات در سال ۲۰۰۲ در کرانه غربی انجام شد و فرمانده اصلی‌ اون آقای شائول مفاز(شهرام مفازکار) ایرانی‌ بود. آقای مفاز در این عملیات ریشه ترور در کرانه غربی رو خشک کرد و ۹۹% از ترور در کرانه غربی کاسته شد.

Operation Defensive Shield - WiKi