دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 11-21-2012

Hezbollah_yaAli نوشته: اما آفریدگار جهان در کتاب آسمانی فرمان داده یهودیان تا قیامت باید آواره باشند و شما با تاسیس اسرائیل به خدای ما توهین کرده اید.

توهین یعنی این : كون لق خدای شما !
در ضمن خدای شما بیجا كرده كه چنین حرفی زده ، شما هم بیجا میكنید قبولش میكنید .

David Hume نوشته: تفاوت همین هست دیگر ، حفظ و دفاع از اسرائیل به هر قیمتی برای من اهمیت بیشتری داره ، صهیونیسم مساوی با دموکراسی و حقوق بشر نیست! صهیونیسم برای تشکیل کشور یهودی و دفاع از آن است ، من شدیدا طرفدار حقوق بشر و دموکراسی هستم و اسرائیل نیز شرایط بسیار بسیار بهتری از بقیه کشور‌های منطقه در این مورد دارد ، ولی‌ اسرائیل نمی‌تواند آمریکا یا سوئیس باشد! دموکراسی غربی در خاورمیانه سازگار نیست ، مثلا دیدید چگونه اخوان المسلمین به قدرت رسید در مصر بعد ۷۰ سال که از عبدالناصر تا مبارک با آنها مبارزه شده بود . در مورد اسرائیل هم اگر روزی شرایط دموکراتیک با صهیونیسم در تضاد قرار بگیرد ، صهیونیسم برای من مهمتر است. نظر دیگران هم آنچنان برای من مهم نیست ، من ترجیح میدهم ما وجود داشته باشیم و اسرائیل باشد و همه دنیا از آن متنفر باشند تا اینکه مرده باشیم و دل دنیا برای ما بسوزد! باز به قول گلدا معیر ،" در اسرائیل دیگر نباید از خواب بلند شوید و نگران باشید که همسایه شما در موردتان چه فکر می‌کند ، در اسرائیل یهودی بودن اشکالی‌ ندارد".E00e

خوب نفرت تمام دنیا منجر میشود به همان نابودی !
فرض كنید افكار عمومی آمریكا به عنوان بزرگترین حامی اسرائیل در باره اسرائیل تغییر كند ، آن وقت دیگر جایی در سیاست آمریكا برای مدافعین اسرائیل باقی نمیماند و در نتیجه به مرور زمان این حمایتها از بین میرود .
اسرائیل نه از نظر جمعیت ، نه اقتصادی و یحتمل نظامی توانایی در گیر شدن با اعراب را بدون حمایت آمریكا ندارد .
حتا جنگ ٦ روزه بدون پشتیبانی آمریكا نتیجه اش احتمالن فرق میكرد .

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Hezbollah_YaHasan - 11-21-2012

sonixax نوشته: توهین یعنی این : كون لق خدای شما !
در ضمن خدای شما بیجا كرده كه چنین حرفی زده ، شما هم بیجا میكنید قبولش میكنید .

خدای ما قانون گذار جهان است. قانون گذاشته که خورشید از مشرق طلوع کند و به مغرب غروب کند اگر تو می گویی خدایمان بر حق نیست کاری کن خورشید را از مغرب طلوع کرده از مشرق غروب کند! اگر نه اسرائیل باید نابود شود.

Hezbollah_yaAli نوشته: خدای ما قانون گذار جهان است. قانون گذاشته که خورشید از مشرق طلوع کند و به مغرب غروب کند اگر تو می گویی خدایمان بر حق نیست کاری کن خورشید را از مغرب طلوع کرده از مشرق غروب کند! اگر نه اسرائیل باید نابود شود.
اگر خدایتان خیلی ادعایش میشود خودش دست به كار شود و اسرائیل را نابود كند !
این دیگر چه خدای بدبختیست كه آویزان شماها شده :))))

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 11-21-2012

sonixax نوشته: خوب نفرت تمام دنیا منجر میشود به همان نابودی !
فرض كنید افكار عمومی آمریكا به عنوان بزرگترین حامی اسرائیل در باره اسرائیل تغییر كند ، آن وقت دیگر جایی در سیاست آمریكا برای مدافعین اسرائیل باقی نمیماند و در نتیجه به مرور زمان این حمایتها از بین میرود .
اسرائیل نه از نظر جمعیت ، نه اقتصادی و یحتمل نظامی توانایی در گیر شدن با اعراب را بدون حمایت آمریكا ندارد .
حتا جنگ ٦ روزه بدون پشتیبانی آمریكا نتیجه اش احتمالن فرق میكرد .
ببینید ، اسرائیل هرگز نابود نمی‌شه ، باید ببینیم نابودی اسرائیل یعنی‌ چه؟ یعنی‌ اینکه عرب‌ها شهر‌های اسرائیل رو بگیرند ، یهودی‌ها رو اخراج کنند و حکومت اسلامی تشکیل بدهند ، درست؟ اولا اینکه امکان حمله زمینی‌ و جنگ کلاسیک دیگه با اسرائیل نیست ، چون تمامی‌ مرز‌های اسرائیل مین گذاری شده شدید و امکان اینکه تانک و غیره عبور کنه نیست ، سیستم ضّد هوایی اسرائیل هم که بینظیر هست و جنگنده دشمن امکان عبور از هوای اسرائیل رو نداره ، پس تنها راه نابودی اسرائیل بمب اتم هست که با شلیک اون همه فلسطینی‌ها هم همزمان میمیرند چون اسرائیل بسیار کوچک هست و از شمال تا جنوب کشور همش ۸ ساعت رانندگی‌ هست. اسرائیل هم خودش ۳۰۰ تا بمب اتمی‌ داره ، اگه یک روز بهش حمله اتمی‌ بشه ، مطمئن باشید اون هم حمله اتمی‌ میکنه و کلا همه جهان نابود می‌شه!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Philo - 11-21-2012

David Hume نوشته: تفاوت همین هست دیگر ، حفظ و دفاع از اسرائیل به هر قیمتی برای من اهمیت بیشتری داره ، صهیونیسم مساوی با دموکراسی و حقوق بشر نیست! صهیونیسم برای تشکیل کشور یهودی و دفاع از آن است ، من شدیدا طرفدار حقوق بشر و دموکراسی هستم و اسرائیل نیز شرایط بسیار بسیار بهتری از بقیه کشور‌های منطقه در این مورد دارد ، ولی‌ اسرائیل نمی‌تواند آمریکا یا سوئیس باشد! دموکراسی غربی در خاورمیانه سازگار نیست ، مثلا دیدید چگونه اخوان المسلمین به قدرت رسید در مصر بعد 70 سال که از عبدالناصر تا مبارک با آنها مبارزه شده بود . در مورد اسرائیل هم اگر روزی شرایط دموکراتیک با صهیونیسم در تضاد قرار بگیرد ، صهیونیسم برای من مهمتر است. نظر دیگران هم آنچنان برای من مهم نیست ، من ترجیح میدهم ما وجود داشته باشیم و اسرائیل باشد و همه دنیا از آن متنفر باشند تا اینکه مرده باشیم و دل دنیا برای ما بسوزد! باز به قول گلدا معیر ،" در اسرائیل دیگر نباید از خواب بلند شوید و نگران باشید که همسایه شما در موردتان چه فکر می‌کند ، در اسرائیل یهودی بودن اشکالی‌ ندارد".E00e
من منظورتان را از این جمله که "اگر روزی شرایط دموکراتیک با صهیونیسم در تضاد قرار بگیرد، صهیونیسم برای من مهم تر است" خوب متوجه نشدم، یک مثال میزنید؟

David Hume نوشته: منظور آن شخص این نیست که عرب‌ها کمتر انسان هستند ، از Meir Kahane که دیگر تندرو تر وجود نداشت در اسرائیل ، او نیز چنین حرفی‌ نمی‌زد ، منظور این هست که شهروند اسرائیلی برای دولت اسرائیل از درجه اهمیت بالاتری نسبت به غزه ای‌ها قرار دارد و اگر قرار باشد مثلا بین فرود آمدن یک راکت در مناطق مسکونی اسرائیل یا بمباران یک انبار اسلحه میان خونه‌های مردم، اسرائیل یکی‌ را انتخاب کند ، جان شهروندان اسرائیلی برای دولت اسرائیل مهمتر است.
همین که از حرفی بشه برداشت نژادپرستانه کرد کافیه که فردی که اون حرف رو زده لااقل برای عذرخواهی یا حداقل توضیح منظورش تحت فشار قرار بگیره. به هر حال چه کاری بود یک جمله میگفت جان شهروندان اسراییل برای ما خیلی مهم است، دیگه لازم نبود بگه خونی که از یه بچه اسراییلی که فقط "زخمی شده" برای ما از خون همه مردم غزه بیشتر اهمیت داره، آخه من چطور از این حرف برداشت نژاد پرستانه نکنم؟ در هر کشور اروپای غربی کسی که همچین حرفی بزنه باید قید همه پست های رسمی و شئون اجتماعی خودش رو بزنه و اگه بهش خیلی رحم کنن باید بره یه گوشه برا خودش غاز بچرونه. // میشه در اینکه "خون شهروندان یک کشور برای دولت اون کشور از خون شهروندان کشورهای دیگه اهمیت داشته باشه" هم مناقشه کرد، که بحثش خیلی کلی تره و ممکنه باعث انحراف بحث جاری بشه.

Philo نوشته: من منظورتان را از این جمله که "اگر روزی شرایط دموکراتیک با صهیونیسم در تضاد قرار بگیرد، صهیونیسم برای من مهم تر است" خوب متوجه نشدم، یک مثال میزنید؟
ببینید مهمترین نکته صهیونیسم تشکیل کشور یهودی بود و حالا حفظ آن است. کشور یهودی به این معنی‌ هست که کشوری که اکثریت مردم آن یهودی باشند ( حالا چرا یک کشور با اکثریت یهودی مهم است ، خود بحث دیگری هست) ، حالا در شرایط دمکراتیک اسرائیل اگر روزی عرب‌ها اکثریت شدند و حکومت را کلا عوض کردند چاره چیست؟ البته اکثریت شدن عرب‌ها حداقل در چند صد سال آینده محال است ، چون الان بافت جمعیتی ۴ به ۱ یهودی هست ، ولی‌ در آن روز با اینکه بسیار باعث ناراحتی‌ و خجالت من خواهد شد، باید از اکثریت شدن عرب‌ها جلوگیری کرد با مثلا گرفتن حق رأی یا اخراج! شاید شما الان مغزتان سوت بکشد که این جانور نژاد پرست دیگر کیست ، ولی‌ ببینید دوست عزیز یهود و اسرائیل در شرایط خاصی‌ قرار دارد و اگر روزی اسرائیل نباشد ( به فرض محال) کار تمامی‌ ما یهودیان تمام است ، پس به این دلیل همانطور که قبلا هم گفتم به هر قیمتی حفظ اسرائیل ارزش دارد.

David Hume نوشته: ببینید مهمترین نکته صهیونیسم تشکیل کشور یهودی بود و حالا حفظ آن است. کشور یهودی به این معنی‌ هست که کشوری که اکثریت مردم آن یهودی باشند ( حالا چرا یک کشور با اکثریت یهودی مهم است ، خود بحث دیگری هست) ، حالا در شرایط دمکراتیک اسرائیل اگر روزی عرب‌ها اکثریت شدند و حکومت را کلا عوض کردند چاره چیست؟ البته اکثریت شدن عرب‌ها حداقل در چند صد سال آینده محال است ، چون الان بافت جمعیتی 4 به 1 یهودی هست ، ولی‌ در آن روز با اینکه بسیار باعث ناراحتی‌ و خجالت من خواهد شد، باید از اکثریت شدن عرب‌ها جلوگیری کرد با مثلا گرفتن حق رأی یا اخراج! شاید شما الان مغزتان سوت بکشد که این جانور نژاد پرست دیگر کیست ، ولی‌ ببینید دوست عزیز یهود و اسرائیل در شرایط خاصی‌ قرار دارد و اگر روزی اسرائیل نباشد ( به فرض محال) کار تمامی‌ ما یهودیان تمام است ، پس به این دلیل همانطور که قبلا هم گفتم به هر قیمتی حفظ اسرائیل ارزش دارد.
نگران نباشید سرم سوت نکشید، مردمی که تا یادشون هست اجدادشون قربانی نژادپرستی بودن و از اروپایی و آسیایی و مسیحی و مسلمون خیری ندیدن و بزرگترین فاجعه انسانی تاریخ رو هم در سکوت جهانیان تجربه کردن حتما حق دارن که فکر کنن هنوز جهان همون جهانه و سرپناهی به جز اسراییل ندارن. من هم "اگر" خطر یک فاجعه دیگر را در صورت اکثریت شدن اعراب حس کنم با شما موافقم، منتها این یک حالت خیلی خاص هست که میبینید دفاع از حقوق بشر و جلوگیری از وقوع فاجعه (و نه دفاع از صهیونیسم به هر قیمتی) باعث میشه من هم با شما هم عقیده باشم، من نگران بودم که شما از آن جمله منظور بدتری داشته باشید!

راستی‌ یک چیزی رو بگم ، چون اسرائیل تقریبا تمامی‌ انبار‌های موشک فجر ۵ رو نابود کرده حماس دیگه از اونها نداره ، برای همین مواد منفجره درون راکت‌ها رو برمی‌داره تا برد راکت بیشتر بشه برای همین چیز‌هایی‌ که به سمت تلاویو یا اورشلیم شلیک میکنه در واقع یک لوله آهنی فقط هست تا صدای آژیر خودکار رو دربیاره و باعث وحشت مردم بشه