دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 09-21-2012

jingo نوشته: اینکه فکر میکنید نظر شما درستترین نظر است که بسیار شبیه افراطگرایان است!
بسیاری به زور شمشیر و نیزه از بسیاری جاها رانده شده اند پس همه میتوانند به زور این مکانها را به این اسم که زمانی مال ما بوده پس بگیرند ؟؟
خب فرایند سکولار شدن نظام به طور کامل فرایندی طولانیست و ترکیه پل مناسبی برای این اتفاق در کشورهای اسلامی کنونی است !
بحث با کسی که پیش داوری دارد قطعا بیهوده است ! کسی که حتما باید به ذهن خود بقبولاند که فلانی اسلامگراست و سپس میتوند بحث را با این پیشفرض ادامه دهد چندان مجالی برای بحث منطقی نمیگذارد !

ما نظر خود را نگفتیم ، یک حقیقت تاریخی را گفتیم و با نظر خیلی فرق دارد . اینکه فردا روزی کسی بیاید و بگوید سال ۵۷ در ایران انقلابی نشد و همون شاه موند میشه دروغ !

وقتی کشوری سکولار شود دیگر اسلامی نیست ! این رو مد نظر قرار بدید . و وقتی اسلامی نباشد پیشرفتش را نمیشود به پای اسلام نوشت .

بنده به خود نقبولاندم که شما حتمن اسلامگرا هستید ! خودتان فرمودید که هستید . اگر نیستید بگویید ما بدانیم . طبیعی است که گاهی از سخنان و ادعاهای طرف مقابل سوء برداشت شود E032

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 09-21-2012

jingo نوشته: و با این حال باز هم به نظر شما تقسیم اراضی بر اساس تعداد ساکنین و برگذاری همه پرسی راه مناسبی است ؟؟
تقسیم اراضی‌ منظور کدام اراضی‌ هست؟ منظور کل سرزمین است یا فقط کرانه غربی؟ بحث امروزحتی با خود فلسطینی‌ها در مورد مرز‌های قبل ۱۹۶۷ نیست ، پس شما کاسه داغ تر از آش نشوید! ولی‌ در مورد مرز‌های ۱۹۶۷ ، چرا که نه! ۵۰۰ هزار یهودی در کرانه غربی زندگی‌ می‌کند که در حدود ۵% از زمین‌های آنجا ساکن هستند ، در عوض ۳/۵ میلیون فلسطینی زندگی‌ میکنند آنجا! اگر بر اساس تعداد جمعیت تقسیم کنید ، حدود ۱۲.۵% به اسرائیلی‌ها در کرانه غربی می‌رسد ، چرا که نه!E105

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - jingo - 09-21-2012

sonixax نوشته: ما نظر خود را نگفتیم ، یک حقیقت تاریخی را گفتیم و با نظر خیلی فرق دارد . اینکه فردا روزی کسی بیاید و بگوید سال ۵۷ در ایران انقلابی نشد و همون شاه موند میشه دروغ !

وقتی کشوری سکولار شود دیگر اسلامی نیست ! این رو مد نظر قرار بدید . و وقتی اسلامی نباشد پیشرفتش را نمیشود به پای اسلام نوشت .

بنده به خود نقبولاندم که شما حتمن اسلامگرا هستید ! خودتان فرمودید که هستید . اگر نیستید بگویید ما بدانیم .

من در هیچ جا نه بیان کردم که اسلامگرا هستم و نه بیان کردم که نیستم !
مهم این نیست که چه کشوری پیشرفت میکند ! مهم این است که کشورهایی پیشرفت میکنند که حقانیت فلسطین را بیشتر میدانند و این شرایط کنونی را بهم میزند !
در باب آیین هم به جناب راسل توضیح دادم و گفتم که ارتباطی با این بحث ندارد

David Hume نوشته: تقسیم اراضی‌ منظور کدام اراضی‌ هست؟ منظور کل سرزمین است یا فقط کرانه غربی؟ بحث امروز با خود فلسطینی‌ها حتی در مورد مرز‌های قبل ۱۹۶۷ نیست ، پس شما کاسه داغ تر از آش نشوید! ولی‌ در مورد مرز‌های ۱۹۶۷ ، چرا که نه! ۵۰۰ هزار یهودی در کرانه غربی زندگی‌ می‌کند که در حدود ۵% از زمین‌های آنجا ساکن هستند ، در عوض ۳/۵ میلیون فلسطینی زندگی‌ میکنند آنجا! اگر بر اساس تعداد جمعیت تقسیم کنید ، حدود ۱۲.۵% به اسرائیلی‌ها در کرانه غربی می‌رسد ، چرا که نه!E105

در کشور کنونی که مجموع اسراییل و فلسطین است در کل چند درصد از جمعیت فلسطینی و چند درصد اسراییلی هستند ؟
در مورد در درصد اراضی در اختیار هر طرف هم بفرمایید
من هم اکنون قدرتی ندارم که کاری کنم یا عهدی ببندم E056
من نظر خود را در مورد حقیقت داستان از دید خودم بیان میکنم که تاثیری بر مناقشه موجود ندارد

jingo نوشته: در کشور کنونی که مجموع اسراییل و فلسطین است در کل چند درصد از جمعیت فلسطینی و چند درصد اسراییلی هستند ؟
در درون مرز‌های اسرائیل %۸۰ یهودی هستند ، ۲۰% عرب که شامل مسیحی‌ ، مسلمان، دروزی و غیره میشود. در غزه اکنون ۱ یهودی هم نیست با تقریبا بیش از یک میلیون عرب زندگی‌ میکنند ، در کرانه غربی حدود ۱۳% یهودی ساکن هستند ، بقیه عرب .

jingo نوشته: در مورد در درصد اراضی در اختیار هر طرف هم بفرمایید

در مورد داخل اسرائیل که همه مخلوط زندگی‌ میکنند ، مشخص نیست چه گروهی چقدر زمین دارد. البته این چیزی که شما می‌گوئید بدک هم نیست! اگر من کاره‌ای بودم در اسرائیل این را پیشنهاد می‌کردم ۲۰% جمعیت عرب اسرائیل میتوانند به کشور فلسطینی بپیوندند و شهروندی اسرائیل خود را از دست بدهند:e420: ، مناطقی به نسبت جمعیت نیز در کنار کرانه غربی به آنها داده شود در عوض نیز شهرک‌های داخل کرانه غربی به خاک اسرائیل زمینه شود.

این انتقال جمعیت چیز وحشتناکی‌ نیست که تا می‌گوییم مردم فکر میکنند نژاد پرستانه هست و غیره! بعد از جنگ جهانی‌ دوم ۱۲ میلیون آلمانی‌ تبار از لهستان به آلمان منتقل شدند و یا در جدا شدن پاکستان از هند ، ۹۰% جمعیت مسلمان هند به پاکستان منتقل شدند!

David Hume نوشته: در درون مرز‌های اسرائیل %۸۰ یهودی هستند ، ۲۰% عرب که شامل مسیحی‌ ، مسلمان، دروزی و غیره میشود. در غزه اکنون ۱ یهودی هم نیست با تقریبا بیش از یک میلیون عرب زندگی‌ میکنند ، در کرانه غربی حدود ۱۳% یهودی ساکن هستند ، بقیه عرب .

در مورد داخل اسرائیل که همه مخلوط زندگی‌ میکنند ، مشخص نیست چه گروهی چقدر زمین دارد. البته این چیزی که شما می‌گوئید بدک هم نیست! اگر من کاره‌ای بودم در اسرائیل این را پیشنهاد می‌کردم ۲۰% جمعیت عرب اسرائیل میتوانند به کشور فلسطینی بپیوندند و شهروندی اسرائیل خود را از دست بدهند:e420: ، مناطقی به نسبت جمعیت نیز در کنار کرانه غربی به آنها داده شود در عوض نیز شهرک‌های داخل کرانه غربی به خاک اسرائیل زمینه شود.

از نظر من تقسیم کل اراضی به نسبت جمعیت کاری مناسب است اما کل اراضی !
مثلا اگر در کل ناحیه ی اسراییل+فلسطین 40 درصد یهودی و 60 درصد عرب وجود دارد زمینها نیز به همین نسبت باشد (درصدها مثال است)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 09-21-2012

jingo نوشته: من در هیچ جا نه بیان کردم که اسلامگرا هستم و نه بیان کردم که نیستم !
مهم این نیست که چه کشوری پیشرفت میکند ! مهم این است که کشورهایی پیشرفت میکنند که حقانیت فلسطین را بیشتر میدانند و این شرایط کنونی را بهم میزند !
در باب آیین هم به جناب راسل توضیح دادم و گفتم که ارتباطی با این بحث ندارد

شما در اینجا اینچنین فرموده اید :

jingo نوشته: امروز نه، 5 سال ، 10 سال ، 15 سال یا 50 سال دیگه !
زور ما هم میرسه !
فقط امیدوارم هردو زنده باشیم و اون روز رو ببینیم !!

طرف مقابل اسرائیل که زورش فعلن به اسرائیل نمیرسه کیه ؟ اسلامگرایان و فلسطینی ها . شما خودتان خودتان را در دسته اسلامگرایان و فلسطینی ها قرار دادید نه ما .

حالا اگر هستید که برداشت ما درست بوده ، اگر هم نیستید اعلام بفرمایید و ما هم در صورتی که برداشت اشتباهی کرده بودیم از شما عذرخواهی میکنیم E032

David Hume نوشته: این انتقال جمعیت چیز وحشتناکی‌ نیست که تا می‌گوییم مردم فکر میکنند نژاد پرستانه هست و غیره! بعد از جنگ جهانی‌ دوم ۱۲ میلیون آلمانی‌ تبار از لهستان به آلمان منتقل شدند و یا در جدا شدن پاکستان از هند ، ۹۰% جمعیت مسلمان هند به پاکستان منتقل شدند!

نژادپرستانه که نیست اما یکی از دستاویزهای اسراییل برای گرفتن بیشتر اراضی است !
هنگامی که به عنوان دلیل استفاده شود مشکل ساز به نظر میرسد

"ما یعنی من و کسانی که مثل من فکر میکنن که وضعیت کنونی اسراییل همونطور که دوستمون گفت بر اساس زور اسراییل هست و نه حقیقت !!"
این جواب من به جناب راسل در جواب سوال ایشان در مورد ما بود
مگر اسلامگرا فحش است که عذرخواهی بفرمایید ؟؟
E415