دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 08-07-2014

Russell نوشته: خب یکم از حال و هوای اونجا برامون بگو کسری، نظر مردم درباره‌یِ نتایج این یک ماهه چی بود؟
نتانیاهو الان ۸۵% مردم تاییدش میکنند و حتما در انتخابات آینه باز پیروز می‌شه ،اصولا جنگ چند سال یکبار جزو زندگی‌ عادی شده اینجا ، زیاد چیز خاصی‌ هم نیست این اتفاق میفته

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Dariush - 08-07-2014

Russell نوشته: من فکر میکنم اگر ایران بکشه بیرون از اون منطقه غرب و اعراب و آمریکا و این‌ها میتونند یک راهی پیدا کنند، فرق چندانی هم نمیکنه چون منافعی بلند مدت اقتصادی ساکنان اون منظقه قابل مقایسه با این وضع موجود نیست، پول‌هایی که ایران و عرب‌ها و غربی‌ها (خیلی رو به طرف فلسطینی میدن) میدن باعث شده این‌جور بشه وضع.

من نمیدونم چرا بعد از این یک ماه دیدم نسبت به اسرائیل خیلی مثبت‌تر شده؟!

من فکر می‌کنم اگر غرب و به خصوص آمریکا اندکی دست از این حمایتِ بی‌چون و چرا و شناسنامه‌ای خود را بردارند و از فلسطین و تشکیل دولت در آنجا بیشتر حمایت کنند، بی‌شک مردمِ فلسطین هم از دولت‌های ایران و دیگران فاصله‌ی بیشتری خواهند گرفت به واقعیت بیشتر خو خواهند گرفت (حداقل در کنار‌ی باختری). راست‌اش من هنوز نمی‌توانم درک کنم که به لحاظ استراژیک چرا اسرائیل چرا از تشکیل دولت فلسطینی حمایت نمی‌کند یا حداقل چوب لای چرخ‌اش نمی‌اندازد؟ هر جوری بخواهیم حساب بکنیم در بلند مدت به نفع اسرائیل است که دولت فلسطینی آن جا به وجود بیاید.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Agnostic - 08-07-2014

این اسرائیل باید بجای بمباران مناطق شهری جوخه ترور تشکیل بده.
من امروز کودکان فلج شده فلسطینی را دیدم. خیلی بد بود. یعنی اگر اعتراضات جهانی هم نباشد واقعا خیلی وحشیانه بود!
درسته که اسرائیل عمدا مناطق مسکونی را نمی زند ولی راه حل این نیست.
گاهی من فکر می کنم این رهبران حماس مزدور مستقیم یا غیر مستقیم اسرائیل هستند. خودشان که در قطر هستند.
به نظرم اسرائیل باید به آمریکا درخواست هواپیمای بی سرنشین دورپرواز و موشک کروز بده.
بعد کارخانه های موشکی ایران را هدف قرار بده و اعلام هم نکند که کرده مثل عملیات انهدام تاسیسات موشکی کرج که خودشان گیج ماندند که چه کشوری و چطور آنجا را منفجر کرد و باعث قتل پدر موشک ایران شد.
همچنین می توانند در خارج و یا در فلسطین رهبران حماس را ترور کنند.
یا حتی می تواند از حکومت کرانه باختری بخواهد به غزه حمله کند و حکومت را از چنگ حماس دربیارد.
ده ها راه بهتر از این کشتار وجود دارد.
البته اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند اما راه های بهتری هم هست. مثلا از سازمان ملل بخواهد نیروهای پاسدار صلح در محلات غزه مستقر شوند و به محض مشاهده شلیک موشک آنها را نابود کنند اگر حماسی ها به نیروهای پاسدار صلح حمله کردند آنوقت دستور جهانی دستگیری کلیه سران حماس صادر شود مثل همین حکم دستگیری هاشمی رفسنجانی و محسن رضایی که نمی توانند به اروپا و آمریکا سفر کنند وگرنه زندانی میشوند.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 08-07-2014

Agnostic نوشته: این اسرائیل باید بجای بمباران مناطق شهری جوخه ترور تشکیل بده.
من امروز کودکان فلج شده فلسطینی را دیدم. خیلی بد بود. یعنی اگر اعتراضات جهانی هم نباشد واقعا خیلی وحشیانه بود!
درسته که اسرائیل عمدا مناطق مسکونی را نمی زند ولی راه حل این نیست.
گاهی من فکر می کنم این رهبران حماس مزدور مستقیم یا غیر مستقیم اسرائیل هستند. خودشان که در قطر هستند.
به نظرم اسرائیل باید به آمریکا درخواست هواپیمای بی سرنشین دورپرواز و موشک کروز بده.
بعد کارخانه های موشکی ایران را هدف قرار بده و اعلام هم نکند که کرده مثل عملیات انهدام تاسیسات موشکی کرج که خودشان گیج ماندند که چه کشوری و چطور آنجا را منفجر کرد و باعث قتل پدر موشک ایران شد.
همچنین می توانند در خارج و یا در فلسطین رهبران حماس را ترور کنند.
یا حتی می تواند از حکومت کرانه باختری بخواهد به غزه حمله کند و حکومت را از چنگ حماس دربیارد.
ده ها راه بهتر از این کشتار وجود دارد.
البته اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند اما راه های بهتری هم هست. مثلا از سازمان ملل بخواهد نیروهای پاسدار صلح در محلات غزه مستقر شوند و به محض مشاهده شلیک موشک آنها را نابود کنند اگر حماسی ها به نیروهای پاسدار صلح حمله کردند آنوقت دستور جهانی دستگیری کلیه سران حماس صادر شود مثل همین حکم دستگیری هاشمی رفسنجانی و محسن رضایی که نمی توانند به اروپا و آمریکا سفر کنند وگرنه زندانی میشوند.

حمله به ایران خیلی کار عاقلانه ای نیست به خصوص در شرایط فعلی نوعی بحران سازی هستش تا راه حل!
در مورد انفجار تاسیسات موشکی کرج هم هر چی بوده عاملش دخالت خارجی نبوده! منطقن نمیشه تا چنان عمقی از خاک کشور دشمن نفوذ کنی، یک تاسیسات نظامی که شدیدن زیر نظر و محافظت شده هست رو بترکونی! از کشور خارج بشی کسی هم نفهمه چی شد!!! بیشتر به فیلمهای هالیوودی میماند تا واقعیت.

اگر داستان کرج خرابکاری بوده باشه مطمئن باشید از طرف خود جمهوری اسلامی بوده کما اینکه پیشتر هم از این کارها کرده و کارنامه بالا و بلندی در این زمینه داره.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 08-08-2014

Anarchy نوشته: یه نقشه ای هست که هر از گاهی میبینم مخالفین اسرائیل ، به عنوان سند تجاوز اسرائیل به سرزمین های فلسطینی و اشغال خاک اونها منتشر میکنن ...
این نقشه رو من ترجمه کردم. البته با تایید کسرا. معلومه خواننده ف.ب انجمن نیستیدها.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Anarchy - 08-08-2014

kourosh_bikhoda نوشته: این نقشه رو من ترجمه کردم. البته با تایید کسرا. معلومه خواننده ف.ب انجمن نیستیدها.

با عرض معذرت ، کمی تا قمستی گشاد کردم و مطالب رو به نمیتونم خیلی دنبال کنم E404 !! البته لینک منم بدک نیست ، یه نگاهی بهش بکن کوروش جان ...

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 08-15-2014

جنگ ظاهراً تموم شده این‌دفعه و من هم ۱ هفته زودتر برگشتم. یک برنامه در ارتش اسرائیل هست که هر کسی‌ از هر جای دنیا میتونه بره کار volunteer پشت جبهه انجام بده ، یعنی‌ فقط داخل پادگان هستی‌ و هر کاری که لازم باشه آنجا میدی ، آن هم برای اون رفتم. از دستشویی تمیز کردم ، ظرف شستم ، تا تمیز کردن خشاب مسلسل و تمیز کردن تانک و بسته بندی غذا و وسایل پزشکی‌ برای فرستادن به جبهه غزه! ۲ تا سرباز ایرانی‌ زاده دیدم که چند سال پیش از ایران اومده بودند و الان به سنّ خدمت رسیده بودند. در اسرائیل هم مثل زمان جنگ توی ایران آهنگ‌های مذهبی‌ و ملی‌ میذارن قبل جبهه رفتن تا روحیه سرباز‌ها بالا بره مثل ایران که آهنگران میذاشتند.

خیلی‌ روحیه همبستگی‌ این‌دفعه بین مردم زیاد بود و بالای ۹۰% از جنگ حمایت میکردند بین اسرائیلی‌های یهودی و حداقل این هست که در انتخابات بعدی ۱۰۰% حزب لیکود برنده انتخابات می‌شه و باز دولت رو تشکیل میده .

یک خانواده ایرانی‌ رو دیدم که طرف بعد جنگ از ایران اومده بود اسرائیل و میگفت توی عملیات آزاد سازی خرمشهر شرکت داشته و میگفت که چقدر فلسطینی اونجا جسد پیدا کردند که عراقی نبودند.

مقدّمات رفتن هیشگی خودم هم دنبالش رو گرفتم ، بعد ۱۴ سال زندگی در آمریکا و کانادا دیگه خسته شدم ، اگه ایران یک دولت خوب داشت ۶ ماه ایران زندگی‌ می‌کردم ۶ ماه اسرائیل.

این عکس رو هم ببینید از شهر اشکلون گرفتم ، اون حلقه‌های ابر مانند که می‌بینید موشک گنبد آهنین هست که راکت حماس رو روی هوا گرفته

[ATTACH=CONFIG]4390[/ATTACH]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 08-16-2014

کسرا بیشترین انتقادات از عملکرد اسرائیل مربوط به چی هست در این درگیری ها؟

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 08-20-2014

kourosh_bikhoda نوشته: کسرا بیشترین انتقادات از عملکرد اسرائیل مربوط به چی هست در این درگیری ها؟
انتقادات از طرف کی‌؟ از طرف جامعه جهانی‌؟ همینِ مثلا چرا تعداد کشته‌ها زیاد هست ، خوب آخه ببینید افراد حماس که یونیفرم نظامی ندارند! شین بت سرویس امنیت داخلی‌ اسرائیل جاسوس داره داخل غزه و اونها خبر میدن که مثلا اونجا یک محل ملاقات هست یا اینجا یه انبار اسلحه هست بعدش اسرائیل اونجا رو بمباران میکنه این افراد حماس هم که با لباس معمولی‌ اونجا هستند جزو افراد معمولی‌ حساب میشن چون کارت عضویت که تو جیب کسی‌ نیست!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 08-21-2014

امروز شبکه ۲ اسرائیل به نقل از مقام‌های امنیتی گزارش میداد که حماس تنها ۲۵% انبار راکت هاش مونده که اکثر اونها به برد اطراف غزه میرسه ، حدود ۲۰-۳۰ تا بیشتر موشک دوربرد برای حماس نمونده ، همه رو استفاده کرده