دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 07-24-2014

Russell نوشته: یه چندتا لینک ساخت این راکت‌ها با ابزار روزمره رو اگر بزاری خوبه.

برات پیام خصوصی میکنم گذاشتنشون توی انجمن خلاف قوانینه.

Russell نوشته: البته من متوجه گیرت به اینکه شهاب 3 موشک نیست نمیشم. موشک حتما نباید هدایت شونده یا کروز باشه تا موشک باشه که. اینهمه موشک بالستیک پس چی هست.

هدایت پذیری تنها و تنها یکی از شروط هست! تفاوت اصلی در قدرت مانور هستش. بیشتر راکتها قدرت مانور ندارند و یک مسیر خطی و قابل حدس زدن رو طی میکنند برای همینه که میشه با سیستمها دفاع ضد موشکی روی هوا زدشون.
http://www.wsmr.army.mil/PAO/wuaws/Pages/Rocketsandmissiles.aspx

Russell نوشته: حالا اینکه تکنولوژی ایران عقبتر از غرب هست و همین تاماهاک هم تازه تکنولوژی چند دهه پیش غربه درش حرفی نیست، ولی من فکر می‌کنم بر خلاف خالی بندی‌هایِ دیگه‌یِ ج.ا (مثل ساخت هواپیمای رادارگریز و این‌ها)، داستان موشکی تا همون حد شهاب 3 و این‌ها واقعی هست.

آره واقعی هستند من نگفتم نیستند. تکنولوژیشون عقب مونده هستش.
البته اگر ادعای رادارگریز بودنشون صحت داشته باشه هیچ سیستم دفاع ضد موشکی بهشون کارساز نیست. به قول این یارو کچله اگر هدف رو نبینی نمیتونی بزنیش.
منتها تکنولوژی رادارگریز بر دو اصل سواره :
1 - شکلهای صاف و خطی و به قول معروف اتو کشیده.
2 - آلیاژی که کمترین میزان بازگشت امواج رو داره. (در تکنولوژیهای قدیمی تر و از رده خارج به جای آلیاژ از روکش استفاده میکردند مثل F-117)
موشکهای ایران دست کم در ظاهر این مشخصات رو ندارند! حالا شاید فقط یک روکش داشته باشند ولی شک هندسی درستی ندارند.

Russell نوشته: بالاخره جمعیت و پولی که ایران و کره شمالی دارند رو بگذاری روی هم می‌بینی میتونند راحت حتی چنین تکنولوژی رو از بازار سیاه یا چین و روسیه و.. بخرند. سیستم امنیتی غرب و آمریکا هم چندان کارا نیست و همین چین تاحالا کلی اطلاعات نظامی که چند صد میلیارد دلار هزینه‌اش شده رو دزدیده و میتونه براحتی تکنولوژی‌هایِ در حد ادعای ایران رو به قیمت بالا بهش بفروشه

قبول دارم E00e

kourosh_bikhoda نوشته: تا جاییکه من میدونم موشک فرقش با راکت اینه که راکت یک پرتابه هست ولی موشک نیروی پیشران داره. بنابر این موشک های مستقیم شلیک شونده از هواپیماها موشک هستند ولی بمب ها که با نیروی گرانش به زمین میرسند موشک نیستند.

نه، همون تعریفی که راسل گذاشته درست ترینه. ولی به طور کلی به هر چیزی که سیخکی بره میگن راکت به هر چیزی که سیخکی نره میگن موشک :دی همچنین موشکها اغلب کوتاه برد هستند ولی راکت میتونه از این ور کرررررره زمین بره اون ور.
این آت و آشغالهایی که حماس داره اغل کاتیوشا و فشفشه و ... هستش. برای همین زدنشون از آب خوردن هم راحت تره. ولی همین آب خوردنها رو میبینیم بعضی وقتها نمیتونند بزنند و میخوره یه جایی و چند نفری رو زخمی میکنه.
توی آرشیو بی بی سی بگردیدلحظه شلیک راکتهای حماس رو میبینید، با کبریت فیتیله شو روشن کرد!!!!!!! خوب معلومه این یا میخوره توی غزه یا میره وسط دریا!!!!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 07-24-2014

اینم عکسش ، بگردید فیلمش هم هست :
[ATTACH=CONFIG]4337[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]4338[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]4339[/ATTACH]

فقط یک لحظه به این فکر کنید که موشک نظامی فیتیله ای هستش!!!!! درست کردن این آت و آشغالها خیلی راحته!
یک راهنمایی : توی سایت T E X T F I L E S D O T C O M آموزش هاش هست. لینک مستقیم نمیدم خلاف است.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 07-25-2014

یک سری ایرانی‌‌های ترکیه و پناهنده‌ها انگاری می‌خواند برن جلوی سفارت اسرائیل در حمایت تظاهرات کنند! اگه این واقعی‌ باشه عین توپ صدا میکنه تو اخبار

https://www.facebook.com/events/641415082615480/

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 07-25-2014

Agnostic نوشته: چه خنده دار. یعنی ۱۰۰ تا موشک حماس بجای اسرائیل تو غزه منفجر شده!؟ آیا کشته هم داده؟
کشته نمیدونم داده یا نه.

[ATTACH=CONFIG]4340[/ATTACH]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 07-25-2014

ارسائیل چرا انقدر تلفات داده؟
30 نظامیش کشته شدند جلوی حماس، این جلوه‌یِ خوبی جلوی حزب الله و بقیه‌یِ مسلمان‌ها ندارد. حماس چقدر تلفات داده تا حالا؟

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Dariush - 07-25-2014

دوستان این درست است که یک چهارمِ کشته‌های فلسطینی‌ها کودک بوده‌اند؟ اگر این درست باشد، ما اینجا با یک فاجعه روبرو هستیم و خیلی خنده‌دار خواهد بود اگر بگوییم که مرگ این میزان از کودکانِ کشته شده در جنگ اجتناب‌ناپذیر بوده. هر چقدر هم که که شما بگویید، هیچ مادری کودک خودش را به عمد جلوی گلوله نمی‌فرستد تا از آن به عنوانِ قربانی و سوژه‌ی مظلومیتِ سیاسی بهره‌برداری بکند. واقعا اسرائیل نمی‌تواند از کشته شدنِ این همه کودک و غیرنظامی جلوگیری بکند؟
من آن چیزی که می‌خواهم بگویم را می‌گذارم بعد از اینکه از صحتِ این خبر و آمار مطمئن شدم.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 07-25-2014

Dariush نوشته: دوستان این درست است که یک چهارمِ کشته‌های فلسطینی‌ها کودک بوده‌اند؟ اگر این درست باشد، ما اینجا با یک فاجعه روبرو هستیم و خیلی خنده‌دار خواهد بود اگر بگوییم که مرگ این میزان از کودکانِ کشته شده در جنگ اجتناب‌ناپذیر بوده. هر چقدر هم که که شما بگویید، هیچ مادری کودک خودش را به عمد جلوی گلوله نمی‌فرستد تا از آن به عنوانِ قربانی و سوژه‌ی مظلومیتِ سیاسی بهره‌برداری بکند. واقعا اسرائیل نمی‌تواند از کشته شدنِ این همه کودک و غیرنظامی جلوگیری بکند؟
من آن چیزی که می‌خواهم بگویم را می‌گذارم بعد از اینکه از صحتِ این خبر و آمار مطمئن شدم.

من با توجه به اینکه خیلی جاها این‌ها رسما از تاکتیک‌هایِ اینچنینی تحت عنوان «جنگ نامتقارن» دم میزنند واقعا اینچنین است. ولی فکر نکنم مردم بطور فعالانه بچه هایشان را سپر انسانی میکنند بلکه این اتفاق احتمالا نادانسته یا منفعلانه است. مثلا حماس مراکزش را در سطح شهر و در مناطق پرجمعیت پخش کرده. حالا خانواده‌ای که طرفدار حماس هم هست و جایی هم برای رفتن ندارد با وجود اینکه میداند مقر حماس نزدیک است خانه‌یِ خود را ترک نمیکند. این تصور من است از اوضاع آنجا.

Dariush نوشته: هیچ مادری کودک خودش را به عمد جلوی گلوله نمی‌فرستد
مثل این؟

[ATTACH=CONFIG]4341[/ATTACH]

مثلا این عکس رو ببینید ، اسرائیل قبل بمباران یک مکان یک بمب صدا به سقف میزنه که هشدار بده که اونجا رو تخلیه کنید ، این فلسطینی‌ها بجای فرار همه میان روی پشت بوم با بچه‌هاشون

https://www.facebook.com/idfonline/photos/pb.125249070831305.-2207520000.1406323526./817344438288428/?type=3&theater
[ATTACH=CONFIG]4342[/ATTACH]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 07-26-2014

Dariush نوشته: دوستان این درست است که یک چهارمِ کشته‌های فلسطینی‌ها کودک بوده‌اند؟ اگر این درست باشد، ما اینجا با یک فاجعه روبرو هستیم و خیلی خنده‌دار خواهد بود اگر بگوییم که مرگ این میزان از کودکانِ کشته شده در جنگ اجتناب‌ناپذیر بوده
شما جای اسرائیل بودید چه اقدامی میکردید که این اتفاق نیفته؟
مسئولیت مستقیم این فاجعه با خود حماس هست.