دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 07-24-2014

Theodor Herzl نوشته: تمامی‌ راکت‌های قسام تولید خود غزه هست ، گراد اینها هم خودشون میسازند ، برای همین هست که این موشک‌ها به هیچ جا نمیخوره چون اصلا دقت نداره ، یک سری موشک‌های فجر و اینها هم دارند که قبلا وارد شده ، از زمانی‌ که مرسی سقوط کرد از مصر دیگه چیزی وارد نمیشه
من یک پستی در دیوار ف.ب شارولین دیدم که سد راکتی که در خود غزه افتادند رو جانمایی کرده بود. چیز خوبیه برای قرار دادن در ف.ب دفترچه.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 07-24-2014

sonixax نوشته: این کس شرهای ایران هم (شهاب و اختر و فاطی و ...) همگی راکت هستند نه موشک. تنها موشک ایران (تا جایی که من میدونم) همون امید سفیر کبیر قتیل فلانه! که باهاش قوطی کنسرو جای ماهواره هوا میکنند.

یه چندتا لینک ساخت این راکت‌ها با ابزار روزمره رو اگر بزاری خوبه.

البته من متوجه گیرت به اینکه شهاب 3 موشک نیست نمیشم. موشک حتما نباید هدایت شونده یا کروز باشه تا موشک باشه که. اینهمه موشک بالستیک پس چی هست. حالا اینکه تکنولوژی ایران عقبتر از غرب هست و همین تاماهاک هم تازه تکنولوژی چند دهه پیش غربه درش حرفی نیست، ولی من فکر می‌کنم بر خلاف خالی بندی‌هایِ دیگه‌یِ ج.ا (مثل ساخت هواپیمای رادارگریز و این‌ها)، داستان موشکی تا همون حد شهاب 3 و این‌ها واقعی هست. بالاخره جمعیت و پولی که ایران و کره شمالی دارند رو بگذاری روی هم می‌بینی میتونند راحت حتی چنین تکنولوژی رو از بازار سیاه یا چین و روسیه و.. بخرند. سیستم امنیتی غرب و آمریکا هم چندان کارا نیست و همین چین تاحالا کلی اطلاعات نظامی که چند صد میلیارد دلار هزینه‌اش شده رو دزدیده و میتونه براحتی تکنولوژی‌هایِ در حد ادعای ایران رو به قیمت بالا بهش بفروشه.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Agnostic - 07-24-2014

kourosh_bikhoda نوشته: من یک پستی در دیوار ف.ب شارولین دیدم که سد راکتی که در خود غزه افتادند رو جانمایی کرده بود. چیز خوبیه برای قرار دادن در ف.ب دفترچه.

چه خنده دار. یعنی ۱۰۰ تا موشک حماس بجای اسرائیل تو غزه منفجر شده!؟ آیا کشته هم داده؟

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 07-24-2014

Agnostic نوشته: چه خنده دار. یعنی ۱۰۰ تا موشک حماس بجای اسرائیل تو غزه منفجر شده!؟ آیا کشته هم داده؟
آره ۱۰۰ تا موشک حماس توی خود غزه فرود اومده

Russell نوشته: البته من متوجه گیرت به اینکه شهاب 3 موشک نیست نمیشم.
تا جاییکه من میدونم موشک فرقش با راکت اینه که راکت یک پرتابه هست ولی موشک نیروی پیشران داره. بنابر این موشک های مستقیم شلیک شونده از هواپیماها موشک هستند ولی بمب ها که با نیروی گرانش به زمین میرسند موشک نیستند.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Agnostic - 07-24-2014

Theodor Herzl نوشته: امروز یک جا بودم ، بحث سر این بود که در این جنگ اسرائیل جنگ تبلیغاتی رو برده و اصولا دنیا آنچنان عین خیالش هم نیست! در جنگ‌های قبلی‌ چپ و راست همه اسرائیل رو محکوم میکردند الان انگار نه انگار

البته بی بی سی و بحثهای رسانه های اپوزیسیون حکومت اسلامی ایران حاکی از خلاف نظر شماست و اعتراض علیه اسرائیل بالاست. اما اگر نسبت به دفعات قبل اعتراض کمتره شاید بخاطر قتل ناجوانمردانه ۳ نوجوان اسرائیلی بود که حماس موشک پرانی را هم چاشنی اش کرد.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 07-24-2014

kourosh_bikhoda نوشته: تا جاییکه من میدونم موشک فرقش با راکت اینه که راکت یک پرتابه هست ولی موشک نیروی پیشران داره. بنابر این موشک های مستقیم شلیک شونده از هواپیماها موشک هستند ولی بمب ها که با نیروی گرانش به زمین میرسند موشک نیستند.

این آنچه حضرت ویکیپدیا می‌گوید:

نقل قول:A rocket is a missile, spacecraft, aircraft or other vehicle that obtains thrust from a rocket engine. Rocket engine exhaust is formed entirely from propellants carried within the rocket before use.[SUP][1][/SUP] Rocket engines work by action and reaction. Rocket engines push rockets forward by expelling their exhaust in the opposite direction at high speed. Rockets rely on momentum, airfoils, auxiliary reaction engines, gimballed thrust, momentum wheels, deflection of the exhaust stream, propellant flow, spin, and/or gravity to help control flight.

نقل قول:In a modern military usage, a missile, or guided missile, is a self-propelled guided weapon system, as opposed to an unguided self-propelled munition, referred to as just a rocket. Missiles have four system components: targeting and/or guidance, flight system, engine, and warhead. Missiles come in types adapted for different purposes: surface-to-surface and air-to-surface missiles (ballistic, cruise, anti-ship, anti-tank, etc.), surface-to-air missiles (anti-aircraft and anti-ballistic), air-to-air missiles, and anti-satellite missiles. All known existing missiles are designed to be propelled during powered flight by chemical reactions inside a rocket engine, jet engine, or other type of engine.[SUP][citation needed][/SUP] Non-self-propelled airborne explosive devices are generally referred to as shells and usually have a shorter range than missiles.

Russell نوشته: این آنچه حضرت ویکیپدیا می‌گوید:
بله درسته من اشتباه گفتم. راکت هم ممکنه نیروی پیشران داشته باشه.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 07-24-2014

Theodor Herzl نوشته: امروز یک جا بودم ، بحث سر این بود که در این جنگ اسرائیل جنگ تبلیغاتی رو برده و اصولا دنیا آنچنان عین خیالش هم نیست! در جنگ‌های قبلی‌ چپ و راست همه اسرائیل رو محکوم میکردند الان انگار نه انگار

البته بعضی ها هم مدعی هستند باخته!
اسرائیل بازنده جنگ رسانه‌ای غزه | Khodnevis

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 07-24-2014

Agnostic نوشته: دوست گرامی اتفاقا راکت های دور برد راحت تر مورد هدف سیستم ضد موشک قرار می گیرند. کلا موشکهای زمین به زمین سه نوع هستند راکت و بالستیک و کروز. راکتهایی مثل کاتیوشا و همین ها که فلسطین دارد که با زاویه مشخص در ارتفاع پایین بصورت منحنی پرواز می کنند نوع دوم مثل پرشینگ و اسکاد هست که ابتدا تا ارتفاع بالای جو میرود بعد مثل ماهواره تا هدف می رود نزدیک هدف سقوط می کند این موشک چندان تغییر جهت نمی دهد و مسیر منحنی مشخصی دارد و چون از ارتفاع بالای جو سقوط می کند فرصت کافی برای رادار و کامپیوتر و موشک پدافندی هست تا آن را نابود کنند. ولی راکتهای حماس هم کوچکند هم در ارتفاع کمتر پرواز می کنند و کمی قیقاج می روند و هدف گرفتن آنها سخت تره.

گنبد آهنین توانایی زدن راکتهایی که بیشتر از 70 کیلومتر برد دارند رو نداره!
راکتهای حماس هم به هیچ عنوان سخت نیست زدنشون برای اسرائیل چرا که نه رادار گریز هستند و نه هدایت پذیر!
اطلاعات بیشتر : Iron Dome - WiKi

نقل قول:Systems.[SUP][7][/SUP] The system is designed to intercept and destroy short-range rockets and artillery shells fired from distances of 4 kilometres (2.5 mi) to 70 kilometres (43 mi) away and whose trajectory would take them to a populated area

Agnostic نوشته: موشک کروز معمولا موتور موشک ندارد بلکه موتور جت دارد و با سرعت زیر صوت معمولا پرواز می کند و در ارتفاع کم پرواز می کند و تا مقصد بارها مسیر خودش را تغییر می دهد. هواپیمای اف ۱۴ تامکت با موشک فونیکس موشک کروز را می توانست منهدم کند و موشک کروز ضد کشتی اگزوست چند بار در جنگ ایران و عراق قبل از اینکه به کشتی های ایران برخورد کنند با فونیکس نابود شدند و اصولا نابودی کروز راحت است مگر کروزی که ضد رادار باشد یا در ارتفاع کم پرواز کند که سخت تر است.
یادم نمیاد از موشک خاصی حرف زده باشم! هر چند حرف هم زده باشم باز هم در چیزیکه گفتم تغییری ایجاد نمیکنه! چرا که سیستم گنبد آهنین و هر سیستم دفاع ضد موشکی دیگه ای بر اساس محاسبه کردن نقطه برخورد و شلیک به سمت اون نقطه حرکت میکنند نه رهگیری و دنبال کردن راکت یا موشک :

نقل قول:

The system's radar is referred to as EL/M-2084. It detects the rocket's launch and tracks its trajectory. The BMC calculates the impact point according to the reported data, and uses this information to determine whether the target constitutes a threat to a designated area. Only when that threat is determined, is an interceptor missile fired to destroy the incoming rocket before it reaches the predicted impact area.[SUP][23][/SUP]