دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 05-18-2014

تیم بسکتبال مکابی تلاویو با شکست تیم‌ بسکتبال رئال مادرید قهرمان لیگ اروپا شد! خیلی‌ بازی حساسی بود!

Maccabi Tel Aviv crowned champion of Europe | JPost | Israel News

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 05-18-2014

Anarchy نوشته: من تو لینکی که دادید نقدی ندیدم بلکه همون توضیحات سایر سایت ها بود !!! البته منظور من اصلا این نبود که هر چی آمار بیشتر باشه ، یعنی حتما تحقیق دقیق تری هست ... اما این آمار ها واقعا از چه جمعیت نمونه ای گرفته شدن ؟ این جمیعت چطور انتخاب شده ؟ ایران که سیستم آزادی نداره ... در کل فکر میکنم این آمار ها بیشتر از هر چیزی بازی با اعداد هست ...
هر نظر سنجی یک margin of error داره که معمولا از ۳% بیشتر نیست ، خیلی‌ هم خطا در این نظرسنجی باشه این مقدار بالا یا پایین هست!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Anarchy - 05-19-2014

Theodor Herzl نوشته: هر نظر سنجی یک margin of error داره که معمولا از ۳% بیشتر نیست ، خیلی‌ هم خطا در این نظرسنجی باشه این مقدار بالا یا پایین هست!

این برای جوامع آزاد هست نه ایران ... تازه کسی از جمعیت نمونه و نحوه انتخابش هم خبر نداره !! سوال تخمی مربوطه هم اصلا نشان دهنده میزان یهود ستیزی در ایران نیست ... اصلا شاید درصد یهود ستیزی خیلی هم بالاتر باشه تو ایران ، اما این سوال چیزی رو اثبات نمیکنه !!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 05-19-2014

یک کتاب جدید خریدم به اسم The Israeli Solution ، که توسط یکی‌ از محبوب‌ترین روزنامه نگار‌های من خانوم Caroline Glick نویسنده آمریکایی - اسرائیلی که در اورشلیم پست مقاله می‌نویسه نوشته شده. Thesis این کتاب این هست که اسرائیل بجای اینکه دنبال کشور فلسطینی باشه ، باید تمامی‌ کرانه غربی رو زمینه خاک خودش بکنه و به عرب‌ها شهروندی بده که ایشون توضیح میده که در این صورت هم هنوز ۲/۳ جمعیت کّل کشور یهودی خواهد بود. کامل کتاب رو خوندم نظرم رو اینجا راجبش مینویسم

[ATTACH=CONFIG]4113[/ATTACH]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 05-19-2014

یکی‌ از اشکالات اسرائیل این هست که دادگاه‌های اسرائیل خیلی‌ مرد ستیز هستند ، مادر مورد اولویت واقع می‌شه در حق حضانت و خیلی‌ الکی‌ مرد‌ها محکوم به تجاوز میشن ، یکی‌ از چرندیات اینه که فقط شهادت یک نفر برای محکومیت کافی‌ هست و لازم نیست هیچ مدرک فیزیکی از جمله DNA وجود داشته باشه! این رئیس جمهور یزدی اسرائیل آقای موسی‌ قصاب فقط به علت شهادت و ادعای یک نفر دیگه که گفته این به من تجاوز کرده به ۷ سال زندان محکوم شده! شاید ایشون تجاوز کرده یا نکرده باشه ، ولی‌ محکوم کردن یک نفر به صرف ادعای یکی‌ دیگه واقعا مزخرف است!

Supreme Court Rejects Moshe Katzav Retrial Request - Inside Israel - News - Arutz

اینجا رو ببینید! burden of proof به گردن متهم بی‌چاره هست که ثابت کنه حرف آن شخصی‌ که اتهام میزند دروغ است!
نقل قول:"The complainant's testimony to the rape is credible, and it has been determined that the defendant's version of events is unreliable," he said. "The defendant did not indicate that there is a basis for reasonable doubt for the complainant's version of events."

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 05-20-2014

Theodor Herzl نوشته: یکی‌ از اشکالات اسرائیل این هست که دادگاه‌های اسرائیل خیلی‌ مرد ستیز هستند ، مادر مورد اولویت واقع می‌شه در حق حضانت و خیلی‌ الکی‌ مرد‌ها محکوم به تجاوز میشن ، یکی‌ از چرندیات اینه که فقط شهادت یک نفر برای محکومیت کافی‌ هست و لازم نیست هیچ مدرک فیزیکی از جمله DNA وجود داشته باشه! این رئیس جمهور یزدی اسرائیل آقای موسی‌ قصاب فقط به علت شهادت و ادعای یک نفر دیگه که گفته این به من تجاوز کرده به ۷ سال زندان محکوم شده! شاید ایشون تجاوز کرده یا نکرده باشه ، ولی‌ محکوم کردن یک نفر به صرف ادعای یکی‌ دیگه واقعا مزخرف است!
بر چه اساسی این قانون وضع شده؟ ناشی از دین باید باشه احتمالن.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Dariush - 05-20-2014

kourosh_bikhoda نوشته: بر چه اساسی این قانون وضع شده؟ ناشی از دین باید باشه احتمالن.
چطور؟ تا حالا که ادیان ابراهیمی جملگی زن‌ستیز بودند؟

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 05-20-2014

kourosh_bikhoda نوشته: بر چه اساسی این قانون وضع شده؟ ناشی از دین باید باشه احتمالن.
به غیر از قوانین مربوط به ازدواج و طلاق هیچ چیز دیگه بر اساس قوانین دینی نیست در اسرائیل ، قوانین سکولار تصویب شده پارلمان هست ، ولی‌ حرف زن‌ها رو خیلی‌ باور میکنند و دادگاه‌ها biased هست به ضدّ مرد‌ها ، منظورم این بود ، وگرنه مثلا مثل اسلام نیست که ۴ تا شاهد باید باشه اینها!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 05-21-2014

Dariush نوشته: چطور؟ تا حالا که ادیان ابراهیمی جملگی زن‌ستیز بودند؟
قبلن همچین حرفی زدم؟
نه منظورم این نبود. در کل نظام های قضایی کشورها در یک دسته بندی به چهار دسته رومی-ژرمنی، حقوق مشترک (common law)، حقوق دینی، ترکیبی از اینها؛ تقسیم میشوند. من نمیدونم نظام قضایی اسرائیل کدوم یکی هست ولی ممکنه دینی باشه که کسرا میگه نیست.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 05-22-2014

قدرت نیروی هوایی اسرائیل در ۲ سال گذشته ۴۰۰ برابر شده است. به گفته فرمانده نیروی هوایی الان نیروی هوای اسرائیل میتواند تمامی‌ مکان‌هایی‌ که در عرض جنگ ۳۳ روزه بمباران کرد را در طی‌ ۲۴ ساعت بمباران کند

Air force chief lauds 400% firepower increase in 2 years | The Times of Israel