دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - مزدك بامداد - 11-30-2013

sonixax نوشته: جمهوری اسلامی هم کارهای خود را درست و به حق میداند .
آری، هیچکس نمیگوید دوغ من ترش است
ولی اینکه براستی ترش است یانه، با داوری
خردورزانه در باره ی رفتار فرامنشانه روشن
میشود و نه با گفتن خود آن کس!

پارسیگر

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - مزدك بامداد - 11-30-2013

Theodor Herzl نوشته: امروز به این فکر می‌کردم هر زمانی‌ عرب‌ها با اسرائیل به جنگ پرداختند و مخالفت کردند در نهایت به سود اسرائیل تمام شده است! ، فکر کنید اگر عرب‌ها طرح تقسیم را قبول میکردند ، الان نصف اسرائیل کنونی تحت حاکمیت اسرائیل نبود و ۷۰۰ هزار عرب بیشتر آن زمان از ابتدا در خاک اسرائیل بودند که تا به امروز احتمالا تعدادشان از یهودی‌ها نیز بیشتر میشد!

اینجاست که باید گفت که این نیایش: " خداوندا، دشمنان مارا از کودن ها برگزین!" درستی می یابد!

[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE][SIZE=3][/SIZE]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 12-01-2013

Theodor Herzl نوشته: خوب چیزی عوض نشود! تا ۵۰۰ سال دیگه هم قضیه به همین منوال ادامه پیدا کند من راضی‌ هستم

شما مهم نیستید ! جامعه جهانی مهمه .

Theodor Herzl نوشته: فکر کنید عراق شروع کند به خوزستان موشک پرت کردن بگوید اگر اهواز را به ما ندهید موشک همینطور شلیک می‌کنیم! آیا شما حاضر هستید اهواز را بدهید تا موشک پرانی قطع شود؟ خیر!

این هم یک قیاس مع الفارق بی ربط است .
داستان ایران و عراق کوچکترین شباهتی به داستان اسرائیل و فلسطین ندارد .

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 12-01-2013

مزدك بامداد نوشته: آری، هیچکس نمیگوید دوغ من ترش است
ولی اینکه براستی ترش است یانه[١]، با داوری
خردورزانه در باره ی رفتار فرامنشانه[٢] روشن
میشود و نه با گفتن خود آن کس!

موافقم E00e

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 12-02-2013

یک دختر یهودی ایرانی‌ که تنها ۱/۵ سال پیش از ایران به اسرائیل آماده بود امروزه در پلیس مرزی اسرائیل خدمت می‌کند.

מרחובות איראן למשמר הגבול - ידיעות אחרונות

[ATTACH=CONFIG]3035[/ATTACH]

روز اول ماه مه‌ یا " May Day " که به روز جهانی‌ کارگر نیز معروف است یکی‌ از روزهایی هست که در اسرائیل تظاهرات صد‌ها هزار نفری برگزار میشود. جبهه چپ تقریبا نصف جامعه اسرائیل را تشکیل میدهد که شامل شاخه‌های مختلف آنارشیست ، سوسیال دمکرات ، کمونیست ، سوسیالیست و گروه‌های دیگر هست. بزرگترین حزب جبهه چپ حزب کارگر است که با به امروز از ابتدای تشکیل اسرائیل نوین بیشترین زمان را در قدرت بوده است و افرادی مثل بن گورین ، گلدا معیر ، اسحاق رابین ، اهود باراک و شیمون پرز نخست وزیر از طرف این حزب بوده اند. در روز اول ماه مه‌ تمامی‌ این احزاب گرد هم می‌‌آیند و مراسم‌ها را اجرا میکنند.
[video=youtube;-XJCKmInEV8]http://www.youtube.com/watch?v=-XJCKmInEV8[/video]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - kourosh_bikhoda - 12-02-2013

من یه سوالی برام پیش اومده آقای Theodor Herzl که مدتیه دوست دارم بپرسم ازتون.

شما چرا از اسرائیل خارج شدید؟ مگه در اسرائیل زندگی آسوده و کار و راحتی و اینها وجود نداره؟ کشور خودتونم که هست. چرا باید از اسرائیل مهاجرت کنید؟ چرا نیروی خودتونو در اونجا به کار نمیگیرید؟

kourosh_bikhoda نوشته: شما چرا از اسرائیل خارج شدید؟ مگه در اسرائیل زندگی آسوده و کار و راحتی و اینها وجود نداره؟ کشور خودتونم که هست. چرا باید از اسرائیل مهاجرت کنید؟ چرا نیروی خودتونو در اونجا به کار نمیگیرید؟
من سال ۲۰۰۰ از ایران با خانواده به اسرائیل رفتم که در بین انتفاضه دوم بود و هر روز یک انتحاری منفجر میشد. پدرم تصمیم گرفت بریم کانادا و دیگه اینجا موندگار شدیم ، ولی‌ تصمیم دارم تا ۳-۴ سال دیگه کلا برگردم اسرائیل زندگی‌ کنم ، اول میخوام یک پول گنده اینجا جمع کنم بعد برم که بتونم نقد یک خونه بخرم و بدهکار بانک نشم ، چون درامد در اسرائیل پایین تر هست نسبت به کانادا و آمریکا ، ولی‌ حتما تا ۳-۴ سال دیگه میرم برای همیشه

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 12-03-2013

البته گاهی‌ احساس بی‌ وطنی می‌کنم که کسانی‌ که با من از ایران به اسرائیل آمدند و اونجا موندند ۳ سال در ارتش خدمت کردند ، من در خارج از اسرائیل با خیال راحت زندگی‌ کردم ، یعنی‌ یک جور‌های خجالت زده هستم! الان هم با زن و بچه چون مسئولیت افراد دیگه روی دوشم هست نمیتونم همینطوری ول کنم و برم ، باید برنامه ریزی داشته باشم که یک برنامه ریختم که توی ۳-۴ سال دیگه با خانواده همگی‌ یک بلیط یک طرفه می‌خریم و پشت سر هم نگاه نمیکنم

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Anarchy - 12-03-2013

Theodor Herzl نوشته: البته گاهی‌ احساس بی‌ وطنی می‌کنم که کسانی‌ که با من از ایران به اسرائیل آمدند و اونجا موندند ۳ سال در ارتش خدمت کردند ، من در خارج از اسرائیل با خیال راحت زندگی‌ کردم ، یعنی‌ یک جور‌های خجالت زده هستم! الان هم با زن و بچه چون مسئولیت افراد دیگه روی دوشم هست نمیتونم همینطوری ول کنم و برم ، باید برنامه ریزی داشته باشم که یک برنامه ریختم که توی ۳-۴ سال دیگه با خانواده همگی‌ یک بلیط یک طرفه می‌خریم و پشت سر هم نگاه نمیکنم

اگه بری اسرائیل بازم باید تو ارتشش خدمت کنی ؟