دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 11-04-2013

بیجاست بازهم !
دانشگاه ها در آلمان تا چندی پیش رایگان بود و پس از اینکه سرمایه داران به آن هزینه بستند، مردم
آلمان پرخاشیدند و در بیشتر استانهای آلمان دوباره رایگان شد. ( استانهایی که در ان چپ ها/سبز ها
فرمان میرانند). اکنون دیگر کمابیش در همه ی آلمان رایگان است مگر اینکه بیش از ۷ سال دانش
آموختن را به درازا بکشانید! این است که این شما هستید که آگاهی بسنده ندارید!*

زمانی هم که میگوییم که درمان رایگان است، همین است دیگر! اگر کار کنید که بیمه ی بایسته هستید
و اگر نکنید هم از سوی دیوان کار پول درمان شما داده میشود. نیمی از بیمه ناچیز درمانی شمارا هم
سوسیالیست های گرامی به گردن کارفرما نهاده اند! پس نمیدانم چرا گله و زاری میکنید!
درآلمان هم به وارونه ی آمریکا، آمار تبهکاری و کشتار و "اموک" اندک است و شما نیمه شب
هم به خیابان و پارک و ... هم بروید، در زینهار هستید ولی در آمریکا اگر گذارتان به یکی از getto
ها بخورد، سر از سردخانه ی بیمارستان در میاورید!
شما دوست ندارید در آرام و زینهار زندگی کنید بروید به آمریکا ببینید جنگل به چی میگویند!
هیچ کشوری هم بازده کاری المان را ندارد، پس سخن شما از تنبل پروری هم کشک است!
من جایی نگفتم که جز باژ کلاس یک، دیگر باژ ها هم برای بی همسران است، گویا هوشتان
سر جایش نیست! گفتم که از بیهمسران، اندکی بیشتر باژ میگیرند که بروند زناشویی کنند و
بچه دار هم بشوند، باز باژشان کمتر میشود، که این کار خوبی است و خانواده ساختن را پیش میبرد.
این گناه ما نیست که شما آگاهی ندارید که پاژ افزوده ی همه چیز ١۹% نیست، برای نمونه پول
دکتر یا اجاره ی خانه ، از بیخ باژ ندارد. برخی کالا ها هم باژ ۷% دارند . به پایین نگاه کنید و
ببینید که آگاهی ندارید!!
Für bestimmte Lieferungen und Leistungen ermäßigt sich dieser allgemeine
Steuersatz gemäß § 12 Abs.2 UStG auf derzeit 7%. Lieferungen und Leistungen, die
dem ermäßigten Steuersatz unterliegen sind zum Beispiel:

-
Lebensmittel
- Bücher und Zeitungen
- Kunstgegenstände
-Hotelübernachtungen (neu seit 01012010).

اینهمه سال در آلمان هستید هنوز این چیزهای نخستینی را فرا نگرفته اید؟ E415

*

[TABLE="class: wikitable sortable jquery-tablesorter"]
[TR]
[TH="class: headerSort"]Land
[/TH]
[TH="class: headerSort"]Erststudium
[/TH]
[TH="class: headerSort"]Zweitstudium
[/TH]
[TH="class: headerSort"]Semesterbeitrag
[/TH]
[TH="class: headerSort"]Langzeitstudenten
[/TH]
[TH="class: headerSort"]EFQM-Audit
[/TH]
[TH="class: headerSort"]Regierung
[/TH]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Baden-Württemberg
[/TH]
[TD="align: center"]keine[SUP][72][/SUP]
(SoSe 07–WS 11/12: bis 500 €)
[/TD]
[TD="bgcolor: #E0E0E0, align: center"]für nicht-konsekutive Master-Studiengänge (Weiterbildungsstudiengänge) durch Hochschulen festlegbar
[/TD]
[TD="align: center"]40!ca. 40–120 €
(ohne Semesterticket)
[/TD]
[TD="align: center"]0!keine
(waren zuvor mit Einführung allgem. Studiengebühren entfallen)
[/TD]
[TD="align: center"]1
[/TD]
[TD="align: center"]Grüne/SPD
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Bayern
[/TH]
[TD="bgcolor: #E0E0E0, align: center"]0!ab Wintersemester 2013/2014 entfallen Studiengebühren [SUP][73][/SUP]
[/TD]
[TD="align: center"]0!mit Einführung allgemeiner Gebühren entfallen
[/TD]
[TD="align: center"]0!Studentenwerksbeitrag + Semesterticket an manchen Standorten
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]2
[/TD]
[TD="align: center"]CSU
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Berlin
[/TH]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]278,10!287,13 €
HU Berlin[SUP][74][/SUP]
285,83 €
FU Berlin[SUP][75][/SUP]
284,33 €
TU Berlin[SUP][76][/SUP]
278,10 €
UdK Berlin[SUP][77][/SUP]
Alle inkl. Semesterticket (Berlin ABC)[SUP][78][/SUP]
Stand: WS 13/14

[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]3
[/TD]
[TD="align: center"]SPD/CDU
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Brandenburg
[/TH]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]51 € + Studentenwerk + Studentenschaft + Semesterticket + Sozialfonds = 217,45 € BTU Cottbus WS 10/11
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]SPD/Die Linke
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Bremen
[/TH]
[TD="align: center"]0!keine [SUP][79][/SUP] ab WS 2010/11
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]242,12!Hochschule 242,12 €/ Uni 242,62 € inkl. Semesterticket
[/TD]
[TD="bgcolor: #E0E0E0, align: center"]500!500 €
(nach 14. Semester)
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]SPD/Grüne
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Hamburg
[/TH]
seit WS 12/13 (zuvor ab WS 08/09 375 €, vorher 500 €)
[/TD]
(vor WS 12/13 375 €)
[/TD]
[TD="align: center"]50!50 € + Semesterticket + Studierendenwerk + ASTA
298,90 €
HAW Hamburg (WS 11/12)
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]SPD
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Hessen
[/TH]
(WS 07/08–SS 08: 500 €)
[/TD]
seit WS 08/09 (vorher: 500–900 €, auch für Masterstudiengänge sowie Studenten aus einem Nicht-EU-Land)
[/TD]
[TD="align: center"]50!50 € + Semesterticket + Studentenwerk + ASTA
[/TD]
seit WS 08/09 (vorher: 500–900 € gestaffelt, nach Überschreitung ab 4. Semester über Regelstudienzeit)
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]CDU/FDP
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Mecklenburg-Vorpommern
[/TH]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]66!66 €
Greifswald[SUP][80][/SUP]
131 €
Rostock (inkl. Semesterticket)[SUP][81][/SUP]
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]SPD/CDU
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Niedersachsen
[/TH]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]75!75 € + Semesterticket + Studentenwerk + ASTA
[/TD]
[TD="bgcolor: #E0E0E0, align: center"]600!600–800 €
(ab 5. Semester über Regelstudienzeit)
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Nordrhein-Westfalen
[/TH]
[TD="align: center"]0!keine [SUP][82][/SUP]
(WS 06/07–SS 2011: bis 500 €)
[/TD]
(WS 06/07–SS 2011: bis 500 €)
[/TD]
[TD="align: center"]99!verschieden
99–240 € (inkl. Semesterticket)
[/TD]
(SS 2004–SS 2007: 650 € nach 1,5-facher Regelstudienzeit)
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Rheinland-Pfalz
[/TH]
[TD="align: center"]0!keine[SUP][83][/SUP]
[/TD]
[TD="bgcolor: #E0E0E0, align: center"]650!650 €[SUP][84][/SUP]
[/TD]
[TD="align: center"]100! zwischen ca. 100 € (Landau i. d. Pfalz)[SUP][85][/SUP] - 260 € (Mainz)[SUP][86][/SUP]
[/TD]
[TD="bgcolor: #E0E0E0, align: center"]650!650 €
(ab 1,75-facher Regelstudienzeit)
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Saarland
[/TH]
(WS 07/08–SS 10: 500 €)
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]182!182 € inkl. Semesterticket[SUP][87][/SUP]
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]CDU/SPD
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Sachsen-Anhalt
[/TH]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]78,50!85,50 €
MLU Halle (inkl. Semesterticket Freizeit + StuRa)[SUP][88][/SUP]
78,50 €
OvGU Magdeburg (inkl. Semesterticket + StuRa)[SUP][89][/SUP]

[/TD]
(nach 4. Semester über Regelstudienzeit)
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Sachsen
[/TH]
[/TD]
[TD="bgcolor: #E0E0E0, align: center"]300!300–450 €
verschieden
[/TD]
[TD="align: center"]84!84 €
TU Bergakademie Freiberg[SUP][90][/SUP]
114,50 €
Uni Leipzig[SUP][91][/SUP]
221,30 €
TU Dresden (inkl. Semesterticket)[SUP][92][/SUP]
232,75 €
TU Chemnitz (inkl. Semesterticket)[SUP][93][/SUP]

[/TD]
(nach 4. Semester über Regelstudienzeit)[SUP][94][/SUP]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]CDU/FDP
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Schleswig-Holstein
[/TH]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]110,30!117,00 €
Uni Kiel (inkl. Semesterticket)[SUP][95][/SUP]
110,30 €
Uni Lübeck (inkl. Semesterticket)[SUP][96][/SUP]
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]SPD/Grüne/SSW
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="align: center"]Thüringen
[/TH]
[/TD]
[/TD]
[TD="align: center"]160,40!160,40 €
FSU Jena (inkl. Semesterticket)[SUP][97][/SUP]
[/TD]
(nach 4. Semester über Regelstudienzeit)
[/TD]
[/TD]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
EFQM-Audit = Anzahl der Fakultäten im Land, die sich nach dem EFQM-Modell auditieren und ihre Qualität durch Auditpunkte nachweisen bzw. steigern.[SUP][98][/SUP][SUP][99][/SUP]

Studiengebühren in Deutschland – Wikipedia

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Parastesh - 11-04-2013

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، در خود جمهوری اسلامی سرمایه داری هار فاشیستی فرمانرواست!
بحران های کشور ها بزرگ سرمایه داری را هم میتوانید در تاریخ بخوانید!!

پارسیگر

این هم بیجاست !
بحران های سرمایه داری اتفاقا یک پوان و نازش برای سرمایه داران است که بعد از این همه بحران و انقلاب نهایت آنها
سربلند بیرون آمدند نه آنها که بوق و کرنا میکردند کرامت انسانی شکسته است .
فاشیسم هم یکبار دیگر مطالعه کنید تا متوجه شوید به عقاید شما بیشتر میخورند تا لیبرال دموکرات ها .

:e057:

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، سفسته "آویزان شدن از نمونه" بجای پاسخ به خود نکوهش که :
کارخانه های و نهاد ها و .. همه باهم دارای پیوند هستند و یک یا چند نهاد باید
برای برنامه ریزی کلان و سراسری مانند کشیدن راه ها، ساختن اموزشگاه ها،
داوری در گاه ستیز میان نهاد ها و ... از سوی همه ی این دست اندرکاران برگزیده
شود که اگر از سوی رایزنگاه های (شورا ها) کارگری برگزیده شود، میشود دولت شوروی !
(از واژه ی شورا) ، اگر با "دمکراسی" پارلمانی باشد، میشود دولت سرمایه داری
با وزیراد راه و وزیراد آموزش و پرورش و ... و همچنین پارلمان و دادگستری و ...

پارسیگر

این هم بیجاست !
آن "نمونه" نبود بلکه "مقایسه" بود .
در مقایسه نشان دادیم که نیازی نیست حتمآ دست دولت در کار باشد
و یک شرکت میتواند بدون پشتیبانی دولت خودش را اداره کند .
همان اتفاقی که در 2008 در جنوب امریکا افتاد و شرکت های خودرور سازی به سرعت پیشرفت میکردند
در حالی که دولت با کمک های گوناگون جنرال موتور و فورد و کرایسلر رو "Bail out" میکرد .

E404

مزدك بامداد نوشته: جوک خوبی بود، به تارزان هم سلام برسانید!

[SIZE=3][/SIZE]

تهی از فرنود ====> ارزش پاسخ گویی = صفر

مزدك بامداد نوشته: :e057::e057:E415
بیجا، سخن شماست که سوراخ دعا را گم کرده اید!
این نوشته ی من پاسخی به یک دوست آنارشیست
بود که نیازی به بودن دولت نمی دید. من میدانم چرا
شما پاسخ من به دیگران را گرفته و بدان پاسخ میدهید؟
شما نخست بروید بخوانید که دومن تنباکو برای چی
سوخته و سپس بیایید شله زرد آن خدابیامرز را بخورید!
---
دزد هم سرمایه داران و بهره کشان رنگارنگ و نوکران
آنها هستند. کمونیست هارا هم همین ستم ها پدید اوردند!

پارسیگر

این هم بیجاست !
گویا شما سوراخ تفکر آزاد را گم کرده اید .
شما از کدام دولت در جامع کمونیستی صحبت میکنید ؟
نکند 4 تا ارازل اوباش که برای خودشان در شوروی شوراهای کارگری درست کرده بودند شده اند نماینده مردم و دولت منتخب ؟
آیا لازم هست مفاهیم پایه ای کمونیسم و دولت و سرمایه داری را با هم مرور کنیم ؟E40c

مزدك بامداد نوشته: ??:e057:
بهتر است کمی سواد خود را بهتر کنید تا دچار یاوه گویی نشوید!

[SIZE=3][/SIZE]

باز هم نازش و افتخاری دیگر برای لیبرال ها .

E404

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 11-04-2013

مزدك بامداد نوشته: دانشگاه ها در آلمان تا چندی پیش رایگان بود و پس از اینکه سرمایه داران به آن هزینه بستند، مردم
آلمان پرخاشیدند و در بیشتر استانهای آلمان دوباره رایگان شد. ( استانهایی که در ان چپ ها/سبز ها
فرمان میرانند). اکنون دیگر کمابیش در همه ی آلمان رایگان است مگر اینکه بیش از ۷ سال دانش
آموختن را به درازا[SUP][1][/SUP] بکشانید! این است که این شما هستید که آگاهی بسنده ندارید!*

در آلمان هیچ دانشگاهی رایگان نیست و تنها در برخی شهرها Allgemeine Studiengebühr وجود نداره اون هم فقط حرفه ولی هزینه های دیگه رو از دانشجو میگیرند حتا اگر سال اولی باشد !
به طور مثال این گبورهای HAW هستش : HAW Hamburg: Semesterbeitrag
در صورتی که شهر هامبورگ طبق جدول شما نباید شهریه داشته باشد !

مزدك بامداد نوشته: زمانی هم که میگوییم که درمان رایگان است، همین است دیگر! اگر کار کنید که بیمه ی بایسته هستید
و اگر نکنید هم از سوی دیوان کار پول درمان شما داده میشود.

مزدك بامداد نوشته: نیمی از بیمه ناچیز درمانی شمارا هم
سوسیالیست های گرامی به گردن کارفرما نهاده اند! پس نمیدانم چرا گله و زاری میکنید!

بیمه شما زمانی که کار میکنید تنها و تنها در محل کار هستش و بیماری ها و سایر مشکلات خارج از محل کار را باید از بیمه ای که خودتان جدا گرفته اید بپردازید ! البته من کوچکترین گرفتاری با بیمه ندارم و اتفاقن اون رو خیلی هم خوب و مفید میدونم . فقط شما فرموده بودید که درمان اینجا رایگانه و من نشون دادم که نه خیر نیست و شما باید هزینه بیمه رو پرداخت کنید و چه بهتر که من خودم خودم را بیمه کنم تا اینکه دولت به بهانه یک چیزهایی مثل بیمه نصف درآمدم را از من بگیرد !

AG هم تنها در شرایطی که بیکار باشید و این بیکاری رو به رسمیت بشناسه هزینه هاتون رو میده ! در مورد بسیاری از افراد بیکاری به رسمیت شناخته نمیشه و حتا پول هم بهشون داده نمیشه برای همین میان توی شهر گدایی !!

مزدك بامداد نوشته: درآلمان هم به وارونه ی آمریکا، آمار تبهکاری و کشتار و "اموک" اندک است و شما نیمه شب
هم به خیابان و پارک و ... هم بروید، در زینهار[3] هستید ولی در آمریکا اگر گذارتان به یکی از getto
ها بخورد، سر از سردخانه ی بیمارستان در میاورید!

اینکه در آلمان میزان بزه کمتر از آمریکاست کوچکترین ربطی به کمونیسم ندارد ! در کره شمالی که در کمونیسم فرو رفته شما شب بروید بیرون به جای سردخانه به عنوان خوراک سر از سفره بقیه در میاورید ! در همین آلمان هم ما میبینیم که با افزایش میزان مهاجرت میزان جرم هم بیشتر میشود . آمریکا که تمام جمعیتش به جز سرخپوستها مهاجر یا از نسل مهاجران هستند جای خود .

مزدك بامداد نوشته: شما دوست ندارید در آرام و زینهار زندگی کنید بروید به آمریکا ببینید جنگل به چی میگویند!

رفته ایم و سگ آن جنگل شرف دارد به اینجا و اتفاقن در تدارک مهاجرتی دیگر هستیم! برویم جای شما را هم خالی میکنیم E032

مزدك بامداد نوشته: هیچ کشوری هم بازده کاری المان را ندارد، پس سخن شما از تنبل پروری هم کشک است!

آها پس به خاطر همین بازده اش هستش که به گرد پای آمریکا هم از نظر درآمد نمیرسه و تا یک تقی به توقی در آمریکا میخوره اینجا زیر و رو میشه ؟
صف AG ای هایی که میروند پول بگیرند را گویا تا کنون ندیده اید ! آنهایی هم که کار میکنند همان طور که گفتیم به خاطر مالیات های سنگین و دزدی عملی دولت از مردم سیاه سفید کار میکنند تا یک چیزی برایشان بماند نه اینکه همه را دو دستی تقدیم سیستم بکنند . این مالیات گرفتن اینها درست به مانند مالیات گرفتن داروغه در کارتون رابین هود است ! البته نه به اون شوری شور .

مزدك بامداد نوشته: من جایی نگفتم که جز باژ[4] کلاس یک، دیگر باژ ها هم برای بی همسران است، گویا هوشتان
سر جایش نیست! گفتم که از بیهمسران، اندکی بیشتر باژ میگیرند که بروند زناشویی کنند و
بچه دار هم بشوند، باز باژشان کمتر میشود، که این کار خوبی است و خانواده ساختن را پیش میبرد.

و از با همسران در صورتی که زوجشان هم کار کند هم بیشتر پول میگیرند لابد برای اینکه طلاق بگیرند یا فقط یکی کار کنه اون یکی بشینه تو خونه !
اینجا از افراد مجرد بیشتر مالیات میگیرند چون خرج زندگیشان کمتر است و در نتیجه میتوانند پس انداز کنند .اگر مالیات سنگین نباشد سیستمی که سعی میکند همه را در یک سطح و وابسته به خود نگاه دارد از هم میپاشد .

مزدك بامداد نوشته: این گناه ما نیست که شما آگاهی ندارید که پاژ[5] افزوده ی همه چیز ١۹% نیست، برای نمونه پول
دکتر یا اجاره ی خانه ، از بیخ باژ ندارد. برخی کالا ها هم باژ ۷% دارند . به پایین نگاه کنید و
ببینید که آگاهی ندارید!!

من نوشته بودم هر چیزی که بخرید ! یعنی کالا و نه سرویس ! و این مشکل من نیست که شما سرویس را هم کالا میدانید . البته از کسی که همه رو یا سرمایه دار میبینید یا کارگر بعید نیست همه چیز رو یا کالا ببینه یا پول ! بله اینجا من باید شیوه دید شما را در نظر میگرفتم و جمله ام رو واضح تر مینوشتم .
خانه هم مالیات دارد جانم ! Kaltmiete هستش که مالیات ندارد ولی Warm مالیات دارد و هیچ خانه ای را هم بدون نبن کوستن اجاره نمیدهند !!!!
مالیات غذا که خدا بیامرزد !!!! امروزه تنها مواد خام اولیه مالیات 7% دارند آن هم به شرطی که از فروشگاه های زنجیره ای بخرید ! بروید فروشگاه های شخصی مانند فروشگاه های ایرانی ، عرب ، افغانی ، هندی ، کیوسک و ... همان 19% پرداخت میکنید . در رستورانها و جاهایی که میشود خوراک آماده تهیه کرد هم باید 19% پرداخت کنید .

در مورد کتاب و آثار هنری ولی بله حق با شماست و لغزش از من بود چرا که من نه کتاب از آلمان میخرم (به جز کتابهای آموزش زبان که رایگان دادند همون روزهای اول من باقی کتابهایم را از انگلیس یا آمریکا میخرم) نه با آثار هنری سر و کار دارم (نه سینما میروم {از سرویس LoveFilm استفاده میکنم که مالیات اون هم 19% هستش} ، نه علاقمند به تابلو و نقاشی و مجسمه و اینها هستم، موسیقی را هم از آمریکای عزیز میخرم برای همین 3% VAT میدم براش تازه به دلار) .

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 11-04-2013

sonixax نوشته: آنهایی هم که کار میکنند همان طور که گفتیم به خاطر مالیات های سنگین و دزدی عملی دولت از مردم سیاه سفید کار میکنند تا یک چیزی برایشان بماند نه اینکه همه را دو دستی تقدیم سیستم بکنند

در آلمان یک مثالی بین شاغلین رایجه که میگه :

"کسی که تمام مالیات هاش رو میده احمقه"

برای همین انواع و اقسام ترفند هارو به کار میگیرند که از زیر بار مالیات فرار کنند ! کار سیاه و سفید ، کار ملد شده با نام Aushilfe ولی تمام وقت ، همین طور کار ملد شده پاره وقت ولی تمام وقت ، در مورد صاحبین مشاغل روی آوردن به صادرات و یا نوشتن هر خریدی به پای خرید برای بیزینسشان ! که بعدش بتوانند مالیاتی که برایش پرداخت کرده اند را پس بگیرند . فکر کنید طرف شغلش کیوسک داری هست رفته شورت خریده نوشته پای مغازه :))
در مورد کارفرما هم باز خیلی ترفندها هست مثل اینکه برخی از اونها هیچ بنی بشری رو تمام وقت استخدام نمیکنند تا مالیات و بیمه کمتری بدهند .
یا مثلن صاحبین مشاغل میرند از Metro و Fegro و Handelshoff خرید میکنند چرا که این فروشگاه ها مخصوص صاحبین مشاغل هست و فقط اعضا رو راه میدهند و به روی عموم باز نیست و جنس خریداری شده از آنها چون به نام کسب و کار خریده میشه مالیات روش محاسبه نمیشه یا اگر مثل Metro محاسبه بشه به خودی خود بعد ازچند روز از طرف Finanzamt برگردانده میشه .

تمام این فرار از مالیاتهای سنگین بیخودی از طرف اکثریت مطلق جامعه خود گواه از اشکال و غیر انسانی* بودن سوسیالیسم داره . بدون شک اگر سرمایه داری در دل اروپا در جریان نبود امروزه آلمان و فرانسه و سوئد و ... هم در کنار کوبا و ونزوئلا و کره شمالی و شوروی خدا بیامرز و ... قرار داشتند .

همین قوانین مسخره را هم دارند بر میچینند . یکی از آنها حذف تدریجی پولهای سوسیالی هستش . امروزه AG شما را فرا میخواند که در باره وضعیت کاری با شما صحبت کنه . بعد از صحبت و در اون جلسه برای شما یک زمانی مشخص میشه تا توی اون زمان کار پیدا کنید وگرنه پولتون قطع میشه و بعد همون طور که بالاتر هم توضیح شده از شما به عنوان یک برده استفاده میشه و تمام درآمدتون ازتون گرفته میشه تا همواره وابسته و محتاج دولت باشید.
بهره کشی راستین هم همین مالیاتهای سنگینه ! شاید من دلم نخواد از این خدمات به درد نخور بهره مند بشم و چون نمیخوام خدماتی بگیرم دوست ندارم در قبالش چیزی هم پرداخت کنم کیو باید ببینم ؟
نتیجه این میشه که شما مهاجرت نیروهای متخصص و سرمایه دارن و افراد نخبه از آلمان به بهشت سرمایه داری هر سال بیشتر میشود و در قبالش مهاجرینی وارد میشوند که اکثرن گدا گشنه و برای پول سوسیالی به اینجا مهاجرت میکنند .

همان طور که فروپاشی شوروی کمونیستی را دیدیم ! برچیده شدن همین نیمچه سوسیالیسمِ وامانده را هم خواهیم دید .

*منظور از غیر انسانی مغایرت داشتن با ذات بشریست .

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 11-05-2013

Parastesh نوشته: آیا لازم هست مفاهیم پایه ای کمونیسم و دولت و سرمایه داری را با هم مرور کنیم

مناظره میان مزدک بامداد و کورش بی‌خدا در باره ی سوسیالیسم و کاپیتالیسم
http://www.daftarche.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-2/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B8%D8%B1%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B2%D8%AF%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85-1294/#post52439

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 11-05-2013

sonixax نوشته: در آلمان هیچ دانشگاهی رایگان نیست و تنها در برخی شهرها Allgemeine Studiengebühr وجود نداره اون هم فقط حرفه ولی هزینه های دیگه رو از دانشجو میگیرند حتا اگر سال اولی باشد !
به طور مثال این گبورهای HAW هستش : HAW Hamburg: Semesterbeitrag
در صورتی که شهر هامبورگ طبق جدول شما نباید شهریه داشته باشد !

بیمه شما زمانی که کار میکنید تنها و تنها در محل کار هستش و بیماری ها و سایر مشکلات خارج از محل کار را باید از بیمه ای که خودتان جدا گرفته اید بپردازید ! البته من کوچکترین گرفتاری با بیمه ندارم و اتفاقن اون رو خیلی هم خوب و مفید میدونم . فقط شما فرموده بودید که درمان اینجا رایگانه و من نشون دادم که نه خیر نیست و شما باید هزینه بیمه رو پرداخت کنید و چه بهتر که من خودم خودم را بیمه کنم تا اینکه دولت به بهانه یک چیزهایی مثل بیمه نصف درآمدم را از من بگیرد !

AG هم تنها در شرایطی که بیکار باشید و این بیکاری رو به رسمیت بشناسه هزینه هاتون رو میده ! در مورد بسیاری از افراد بیکاری به رسمیت شناخته نمیشه و حتا پول هم بهشون داده نمیشه برای همین میان توی شهر گدایی !!

اینکه در آلمان میزان بزه کمتر از آمریکاست کوچکترین ربطی به کمونیسم ندارد ! در کره شمالی که در کمونیسم فرو رفته شما شب بروید بیرون به جای سردخانه به عنوان خوراک سر از سفره بقیه در میاورید ! در همین آلمان هم ما میبینیم که با افزایش میزان مهاجرت میزان جرم هم بیشتر میشود . آمریکا که تمام جمعیتش به جز سرخپوستها مهاجر یا از نسل مهاجران هستند جای خود .

رفته ایم و سگ آن جنگل شرف دارد به اینجا و اتفاقن در تدارک مهاجرتی دیگر هستیم! برویم جای شما را هم خالی میکنیم E032

آها پس به خاطر همین بازده اش هستش که به گرد پای آمریکا هم از نظر درآمد نمیرسه و تا یک تقی به توقی در آمریکا میخوره اینجا زیر و رو میشه ؟
صف AG ای هایی که میروند پول بگیرند را گویا تا کنون ندیده اید ! آنهایی هم که کار میکنند همان طور که گفتیم به خاطر مالیات های سنگین و دزدی عملی دولت از مردم سیاه سفید کار میکنند تا یک چیزی برایشان بماند نه اینکه همه را دو دستی تقدیم سیستم بکنند . این مالیات گرفتن اینها درست به مانند مالیات گرفتن داروغه در کارتون رابین هود است ! البته نه به اون شوری شور .

و از با همسران در صورتی که زوجشان هم کار کند هم بیشتر پول میگیرند لابد برای اینکه طلاق بگیرند یا فقط یکی کار کنه اون یکی بشینه تو خونه !
اینجا از افراد مجرد بیشتر مالیات میگیرند چون خرج زندگیشان کمتر است و در نتیجه میتوانند پس انداز کنند .اگر مالیات سنگین نباشد سیستمی که سعی میکند همه را در یک سطح و وابسته به خود نگاه دارد از هم میپاشد .

من نوشته بودم هر چیزی که بخرید ! یعنی کالا و نه سرویس ! و این مشکل من نیست که شما سرویس را هم کالا میدانید . البته از کسی که همه رو یا سرمایه دار میبینید یا کارگر بعید نیست همه چیز رو یا کالا ببینه یا پول ! بله اینجا من باید شیوه دید شما را در نظر میگرفتم و جمله ام رو واضح تر مینوشتم .
خانه هم مالیات دارد جانم ! Kaltmiete هستش که مالیات ندارد ولی Warm مالیات دارد و هیچ خانه ای را هم بدون نبن کوستن اجاره نمیدهند !!!!
مالیات غذا که خدا بیامرزد !!!! امروزه تنها مواد خام اولیه مالیات 7% دارند آن هم به شرطی که از فروشگاه های زنجیره ای بخرید ! بروید فروشگاه های شخصی مانند فروشگاه های ایرانی ، عرب ، افغانی ، هندی ، کیوسک و ... همان 19% پرداخت میکنید . در رستورانها و جاهایی که میشود خوراک آماده تهیه کرد هم باید 19% پرداخت کنید .

در مورد کتاب و آثار هنری ولی بله حق با شماست و لغزش از من بود چرا که من نه کتاب از آلمان میخرم (به جز کتابهای آموزش زبان که رایگان دادند همون روزهای اول من باقی کتابهایم را از انگلیس یا آمریکا میخرم) نه با آثار هنری سر و کار دارم (نه سینما میروم {از سرویس LoveFilm استفاده میکنم که مالیات اون هم 19% هستش} ، نه علاقمند به تابلو و نقاشی و مجسمه و اینها هستم، موسیقی را هم از آمریکای عزیز میخرم برای همین 3% VAT میدم براش تازه به دلار) .

بیجاست، اینجا هم اگاهی تان اندک است، من از دوستان پژوهیدم و گفتند که دیوان کار AG
پول ماهانه ی کسی را که سرکار نرفته یا کار پیدا نکرده را نمیبرد بساکه درسدی از ان برای
گوشمالی میکاهد. که گویا نزدیک ١۰% است. از این گذشته، زنهار و آرامش در همبود، به وارون
گفته ی شما، با برآورده شدن نیاز های پایه ای مردم و از همین پول بیکاری و ... بدست میاید
و برای همین هم آمار بزه در آلمان بسیار پایین هست.

لغزش دیگرتان این است که هزینه ای کناری اجاره ( Nebenkosten) چیزی جدای
پول انرژی و گرما و کهرباست ( Warm) و پاژ انرژی درست مانند بنزین میباشد.
ما هم تنها گفتیم که اجاره، باج ندارد و نه شوفاژ و ...

درباره ی هزینه ی دانشگاه هم از ویکیپدیا آوردیم که در کمابیش همه ی استان های آلمان،
دانشگاه دیگر پول نمیگیرد. همان پول وام دانشآموزی (بافوگ) هم که نوشتید، با درسد
بهره ی ناچیز و پس از سالها که دانشجو کار پیدا کرد، پس داده میشود و در جاهایی هم
بخشی از انرا دیگر نیاز نیست پس بدهد.
پس میبیند که این سامانه ی سوسیالیستی آلمان، راه را برای دانش آموزی برین و دانشگاهی
برای همه ، چه ندار و چه دارا، بسته هوش و توش آنها باز نهاده و مانند امریکا نیست
که فرزند شما تنها اگر شما پول فراوان داشته باشید، میتواند به دانشگاه برود و گرنه هوش
و توش او کور خواهد شد و باید تاکسی براند.

از سوی دیگر خستو هستید که آلمان کارشناسان خوبی درست میکند که بر پایه ی سامانه ی
ناجور سرمایه داری، از سوی کشور های پولدار تر مانند آمریکا ربوده میشوند. روشن است
که این یک روند فرومنشانه است، چون آن کارشناس، با هزینه و کار مردم آلمان یا فرانسه یا ایکس
به آن جایگاه رسیده و اکنون بجا اینکه به همان همبود کاریاری برساند و وام خود را پس دهد،
آنرا برای امریکا بکار میگیرد. اینستکه سخن از "متروپول" سرمایه داری و همان جنگل میزنیم
و شما هم که به انجا بروید، تا زمانیکه پول داشته باشید و گذارتان به کوی و برزن بی‌بهرگان
و سیاه پوستان نیفتد و بحران نباشد و ... به گمان خود زندگی خوبی دارید و نه خوشبختی راستین.

پارسیگر