دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Mehrbod - 01-28-2014

iranbanoo نوشته: .در اجتماعی که همه کفش الف میپوشند کفش ب به پا داشتن یعنی امتناع از حل شدن در اجتماع و توجه به اصالت فرد.

(((:
So they want you to think

کافه دومگو - iranbanoo - 01-28-2014

Mehrbod نوشته: So they want you to think
یعنی توطئه در این حد؟

کافه دومگو - undead_knight - 01-29-2014

iranbanoo نوشته: یعنی توطئه در این حد؟
اصل همه تئوری های توطئه همینه:))

کافه دومگو - مزدك بامداد - 01-29-2014

iranbanoo نوشته: من فکر میکنم اصالت با فرد است تا اجتماع.یعنی اگر فردیتی نباشد اجتماع بی معناست و هر اجتماعی لزوما اجتماعی
مثبت و ایده آل نیست مگر اینکه افراد در آن مورد توجه قرار گیرند.در اجتماعی که همه کفش الف میپوشند کفش ب به پا داشتن یعنی امتناع از حل شدن در اجتماع و توجه به اصالت فرد.
آدمی جانوری همبودین است، سرشت زادی او همین است و این خودش سخن شمارا ناکار میکند.
از سوی دیگر چه کسی این ارزش را پدید آورده ست که "امتناع از حل شدن در اجتماع"( =
سرباز زدن از همگونی همبودین) ، یک ارزش پسندیده و خوب در همه ی همبود هاست؟
وآیا ارزش ان تک (فرد) که از برای ایفون ۶ داشتن شما،در کارخانه جان میکند، کمتر از
ارزش خود شماست؟ یا اینکه نه، اگر همهگان ارزش برابری دارند، پس این کوشش برای
برابر تر! شدن برای چیست؟ چرا نباید همگونی را در همبودی که همه ارزش برابر
هومنی را دارا هستند, نپذیرفت و از "حل شدن در چنین جامعه ای امتناع" کرد؟

پرسش مهند تر، این است که چرا این ناهمگونی را در داشتن ها و گساردن ها میجوییم
و نه در کوشمندی و هوشمندی و پدید اوردن والایی ها، بساکه در "خریدن" آیفون؟

پارسیگر

کافه دومگو - Mehrbod - 01-29-2014

iranbanoo نوشته: یعنی توطئه در این حد؟

undead_knight نوشته: اصل همه تئوری های توطئه همینه:))

نه بانو توطئه کجا بود, همینکه شما میتوانید با خرید iPhone 6 کیستی‌ای یگانه و بی همتا و
دست نخورده آنجا داشته باشید و فرمانروایِ سرنویش خویش, به خوبی از توطئه نبودن آن میگوید (;

کافه دومگو - iranbanoo - 01-29-2014

مزدك بامداد نوشته: آدمی جانوری همبودین[١] است، سرشت زادی[٢] او همین است و این خودش سخن شمارا ناکار میکند.
از سوی دیگر چه کسی این ارزش را پدید آورده ست که "امتناع از حل شدن در اجتماع"( =
سرباز زدن از همگونی همبودین) ، یک ارزش پسندیده و خوب در همه ی همبود[٣] هاست؟
وآیا ارزش ان تک (فرد) که از برای ایفون ۶ داشتن شما،در کارخانه جان میکند، کمتر از
ارزش خود شماست؟ یا اینکه نه، اگر همهگان ارزش برابری دارند، پس این کوشش برای
برابر تر! شدن برای چیست؟ چرا نباید همگونی را در همبودی[٣] که همه ارزش برابر
هومنی[٤] را دارا هستند, نپذیرفت و از "حل شدن در چنین جامعه ای امتناع" کرد؟

پرسش مهند[٥] تر، این است که چرا این ناهمگونی را در داشتن ها و گساردن[٦] ها میجوییم
و نه در کوشمندی و هوشمندی و پدید اوردن والایی ها، بساکه[٧] در "خریدن" آیفون؟
همبود از این رو به وجود آمد که در آن افراد به صورت متقابل نیاز های یکدیگر را بر طرف کنند و حد اقلی از همکاری هم برای بقای زندگی روزمره ضروریست.ورگرنه چه اصراریست اینهمه کشاکش بین انسانها برای یافتن اصل و اصولی برای زندگی در کنار یکدیگر؟
امتناع از حل شدن در اجتماع هم از بایت این است که افراد به دنبال یافتن بیشینه ی سودمندی فردی برای خود هستند.من برای کار خود جان میکنم و پول و پس اندازم را میدهم به فردی که آیفون 6 میسازد تا از آنچه که او به زحمت فراهم کرده استفاده کنم و از قابلیت های این ابزار جهت رسیدن به بیشینه ی سودمندی شخصی خود استفاده کنم.

در واقع آن فرد برای رسیدن به سودمندی شخصی خودش است که این ابزار را اختراع و تولید میکند و من نیز در این مورد
از هوشمندی او استفاده میکنم.

کافه دومگو - iranbanoo - 01-29-2014

Mehrbod نوشته: نه بانو توطئه کجا بود, همینکه شما میتوانید با خرید iPhone 6 کیستی‌ای یگانه و بی همتا و
دست نخورده آنجا داشته باشید و فرمانروایِ سرنویش خویش, به خوبی از توطئه نبودن آن میگوید (;
آیفون 6 چه بی همتایی ای برای من خواهد داشت وقتی از قابلیتش نتوانم استفاده کنم.قطعا من نیازی به ان دارم و رنج خریدش را به خود میدهم.اینکه این نیاز را کسی دیگر در من ایجاد میکند بیشتر شبیه تئوری توطئه است...!

کافه دومگو - مزدك بامداد - 01-30-2014

iranbanoo نوشته: قطعا من نیازی به ان دارم و رنج خریدش را به خود میدهم.ا
و سال دیگر هم نیاز به ایفون ۷ خواهید پیدا کرد، خودبخود...

کافه دومگو - sonixax - 01-30-2014

مزدك بامداد نوشته: و سال دیگر هم نیاز به ایفون ۷ خواهید پیدا کرد، خودبخود... •
خیر سال دیگر تازه 6 می آید و پس از آن 6S ! آیفون 7 مال 3 سال دیگست اگر اپلی باقی مانده باشد تا آن زمان!

کافه دومگو - مزدك بامداد - 01-30-2014

sonixax نوشته: خیر سال دیگر تازه 6 می آید و پس از آن 6S ! آیفون 7 مال 3 سال دیگست اگر اپلی باقی مانده باشد تا آن زمان!
:e057:
شما هم که از بیچارگی هی گیر بدهید به مثال !