دفترچه

نسخه‌ی کامل: محمد بن عبدالله ، آخرین پیامبر !
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
بنده در برخی جاها مطالبی خوندم مبنی بر اینکه عیسی گفته تمام پیامبران بعد از خودش دروغین هستند ، یعنی عیسی آخرین پیامبر هستش .

از طرفی مسلمانان مدعی هستند که محمد خاتم النبیین هستش ! حالا باید حرف کیو قوبل کنیم عیسی یا محمد ؟

اصلن هیچ منبعی هست که این سخن عیسی رو تائید کنه ؟ (یعنی من در آوردی نباشه و در انجیل یا سایر منابع مسیحیت موجود باشه) .

البته سایر بحث ها در مورد محمد رو هم میتونیم توی همین جستار ادامه دهیم و زندگیش رو بررسی کنیم .
من تو برنامه ای دیدم دوتا کشیش به همین مورد اشاره کردن که عیسی گفته هر کس بعد از من بیاد کذاب هست!!! همونجا هم گفتن کجای کدوم انجیل این نوشته شده اما من الان دقیقا یادم نیست...
گفتن فقط تو یه انجیل که مورد قبول هم نیست ظاهرا اسمی از احمد اومده...[COLOR="Silver"]

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:26 PM ---------- ارسال قبلی در 07:16 PM ----------

[/COLOR]آها یادم اومد!! فکر کنم فقط تو انجیل برنابا اسمی از احمد اومده که اصالت این انجیل مورد شک هست.
انجیل برنابا
انجیل برنابا
body {background-color: white; font-family: "Tahoma"; font-size: x-small;direction: rtl}
sonixax نوشته: بنده در برخی جاها مطالبی خوندم مبنی بر اینکه عیسی گفته تمام پیامبران بعد از خودش دروغین هستند ، یعنی عیسی آخرین پیامبر هستش .

از طرفی مسلمانان مدعی هستند که محمد خاتم النبیین هستش ! حالا باید حرف کیو قوبل کنیم عیسی یا محمد ؟

اصلن هیچ منبعی هست که این سخن عیسی رو تائید کنه ؟ (یعنی من در آوردی نباشه و در انجیل یا سایر منابع مسیحیت موجود باشه) .

البته سایر بحث ها در مورد محمد رو هم میتونیم توی همین جستار ادامه دهیم و زندگیش رو بررسی کنیم .

تا جایی که من می‌دانم، عیسی چنین ادعایی در انجیل نکرده است. بلکه،‌ گفته است که بعد از او بسیاری پیامبران دروغین و مسیحان دروغین ظهور خواهند نمود.
مسیحان کاذب و پیامبران دروغین برخاسته، آیات و معجزات عظیم به‌ظهور خواهند آورد تا اگر ممکن باشد، حتی برگزیدگان را گمراه کنند. (متی ۲۴ : ۲۴)
البته، در تورات چنین آمده است: «در صورتی‌كه‌ نبی به‌ اسم‌ خداوندْ سخن‌ گويد، اگر آن‌ چيز واقع‌ نشود و به‌‌ انجام‌ نرسد، اين‌ امری است‌ كه خداوند نگفته‌ است‌، بلكه‌ آن‌ نبی آن‌ را از رویِ خودسری گفته‌ است‌. پس، از او نترس‌.» (تثنیه ۱۸ : ۲۲) بر طبق شریعت تورات (که پیامبر اسلام خودْ را مصدِّق آن خوانده)، یک چنین پیامبری بایستی اعدام می‌شده است (رک. تثنیه ۱۸ : ۲۰).

حال، توجّه شود که قرآن صریحاً ادعا نموده است که خدا به عیسی مسیح «الإِنجِيل» داده است.
به دنبال آن‏ها [= پیامبران گذشته]، عَيسَى ابْن مَرْيَم را درآوردیم كه مصدِّقِ تورات بود كه پيش‏رویِ او بود، و به او إِنجيل (الإنجِيل) داديم؛ [کتابی] كه در آن راه‌نما و نوری هست و مصدِّقِ تورات است كه پيش‏رویِ آن است‏، و راه‌نما و پندآموز پارسايان است‏. (المائدة ۴۶)

سپس، از پى ايشان، رسولانمان را آورديم، و عَيسَى ابْن مَرْيَم را از پى آورديم، و به او انجيل (الإنجِيل) داديم. (الحدید ۲۷)
قرآن در‌ آیات دیگری ادعا نموده است که «الإِنجِيل» نزدِ‌ مسیحیان معاصر با اسلام موجود است.
کسانى كه از این رسول، این نبی امِّى، پيروى مى‏كنند، کسی كه او را در تورات و إِنجيل، در نزدشان، به‌صورت مکتوب مى‏يابند (يَجِدُونَهُ مَكْتُوبًا عِندَهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَالإِنْجِيلِ)،… (الاعراف ۱۵۷)

بايد كه اهل‌إِنجيل (أَهْلُ الإِنجِيل) بر وفق آنچه الله در آن نازل كرده حكم كنند؛ [چراکه] كسانى كه بر وفق آنچه الله نازل كرده، حكم نكنند، اینان (همان) افراد فاسق هستند. (المائده ۴۷)

بگو: «اى اهل‌كتاب، بر چیزی [= آیین برحقی] نیستید، تا آن‌گاه که تورات و إِنجيل (التَّوْرَاة وَالإِنجِيل) و آنچه از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده است‏، را برپای دارید.» (المائده ۶۸)
در قرآن سخن از هیچ نوع انجیل دروغینی یا انجیل دیگری یافت نمی‌شود و هرکجا از انجیل سخنی به‌میان آمده است،‌ تنها تصدیق و تأیید صورت گرفته است.

بر این اساس،‌ شکی منطقاً برجای نمی‌ماند که قرآن نه‌تنها انجیل مسیحیت را همان انجیلی می‌داند که به عیسی مسیح داده شد، بلکه مدعی است که در آن می‌توان «نبی امِّی» (= پیامبر اسلام) را یافت.

قرآن صریحاً‌ خود را مصدِّق (= گواهی‌دهنده بر راستی و درستی‌یِ) آن‌چه به‌عنوان کتاب‌ِآسمانی نزد مسیحیان موجود است، می‌داند. (رک. البقرة ۴۱و۸۹و۹۱و۹۷و۱۰۱؛ ‌النساء ۴۷؛ آل‌عمران ۳؛ المائده ۴۸؛ الانعام ۹۲؛ فاطر ۳۱؛ الاحقاف ۱۲و۳۰؛ الاعراف ۱۵۷؛ المائدة ۴۷و۶۸.)

با این وجود، آن‌چه به‌عنوان کتاب‌ِآسمانی (یعنی: مجموعه‌یِ تورات و انجیل) نزد مسیحیان موجود است، در بنیادی‌ترین آموزه‌ها (مانندِ‌ مصائب و مرگِ مسیح و آموزه‌ی فدا) با قرآن اختلافاتِ آشتی‌ناپذیر دارد. در واقع، قرآن کتابی را تصدیق نموده (= بر راستی و درستی آن گواهی داده)‌ که در بنیادی‌ترین آموزه‌ها مخالف آن است. این نشان می‌دهد که یا دست‌اندرکاران ساخت قرآن هیچ دانش یا آموزش آگاهنه، مستفیم و موثقی از متون تورات و انجیل نداشتند یا از قصد دروغ گفته‌اند تا بدین وسیله کسبِ اعتبار کنند و اعراب جاهل را بفریبند؛ و یا ممکن است ترکیبی از هر دو این مورد باشد.

آیت‌الله محمدهادی معرفت، ‌از معتبرترین قرآن‌پژوهان معاصر شیعه، در کتابش با عنوان مصونیت قرآن از تحریف، چنین اظهار داشته است: «بـه اعتقاد ما، در قرآن مطلبى نيست كه دلالت كند بر وقوع تحريف اصطلاحى در تورات و انجيل، يعنى تبديل متن كتاب يا كم و زياد كردن آن، بلكه قرآن مى‌گويد: كتب عهدين دست‌خوش تحريف معنوى شده، آن را به غيرمعناى خودش تفسير كردند و در اخبار اسلامى و سخنان بزرگان اسلام نيز چيزى كه گوياى وقوع تغيير يا تبديل و تحريف در نص عهدين باشد وجود ندارد، البته دليلى هم بر آن نداريم. حضرت امام باقر (ع) مى‌فرمايد: «حروف و الفاظ كتاب را به‌خوبى برپا مى‌داشتند، اما حدود و محتواى آن را تحريف مى‌كردند. لذا، آن را روايت مى‌كردند، ولى مراعات نمى‌كردند.» [كافى، ج ۸، ص ۵۳، حديث ۱۶]»

در ثانی، انجیل نه‌تنها هم‌خوان با قرآن نیست،‌ بلکه حاوی هیچ‌نوع بشارت یا نبوتی به‌نفع حقانیت نبوتِ ادعایی پیامبر اسلام هم نیست.

بر این مبنا، ‌جای هیچ شکی برجای نمی‌ماند که پیامبر اسلام از مصادیق آن نبی‌یِ دروغینی است که در تورات معرفی شده و سزایش اعدام دانسته شده است.
Havadar_e_Democracy نوشته: من تو برنامه ای دیدم دوتا کشیش به همین مورد اشاره کردن که عیسی گفته هر کس بعد از من بیاد کذاب هست!!! همونجا هم گفتن کجای کدوم انجیل این نوشته شده اما من الان دقیقا یادم نیست...
گفتن فقط تو یه انجیل که مورد قبول هم نیست ظاهرا اسمی از احمد اومده...[COLOR="Silver"]

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:26 PM ---------- ارسال قبلی در 07:16 PM ----------

[/COLOR]آها یادم اومد!! فکر کنم فقط تو انجیل برنابا اسمی از احمد اومده که اصالت این انجیل مورد شک هست.
انجیل برنابا
انجیل برنابا

انجیل برنابا نمی‌تواند ‌آن کتابی باشد که قرآن تحتِ‌عنوان «الإنجیل» از آن یاد کرده و خود را مصدِّق آن خوانده است. قرآن تصریح دارد که «الإنجیل» نزد مسیحیان معاصر با اسلام موجود است:‌

[HIGLIGHT]«يَجِدُونَهُ مَكْتُوبًا عِندَهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَالإِنْجِيلِ» (یعنی:‌ می‌یابند آن را، به‌صورت مکتوب،‌ در نزدشان، ‌در تورات و انجیل.»)[/HIGLIGHT]

یا، آمده است:‌

وَ[HIGLIGHT]آمِنُواْ بِمَا أَنزَلْتُ مُصَدِّقاً لِّمَا مَعَكُمْ (یعنی:‌ ایمان آورید به آن‌چه نازل کرده‌ام که آن مصدق چیزیست که نزد شماست.)[/HIGLIGHT]

توجّه شود که خطاب این آیه متوجّه اهل‌کتاب است. به اهل‌کتاب می‌گوید که به این قرآن ایمان آورید چون به راستی و درستی آن‌ کتابی که نزد خودتان است گواهی می‌دهند و هم‌خوان با آن است.

حال، این انجیل مشهور به برنابا حتی به ادعای خود اسلام‌گرایانی که به‌نفع آن تبلیغ می‌کنند، ‌هیچ‌گاه نزد مسیحیان نبوده است و به ادعای آنان در جایی در یک کتاب‌خانه‌ی خیلی سرّی و خیلی عحیب و غریب (مثل خانه‌ی خانم هویشام) توسط پاپ مخوف پنهان شده بوده است.

البته، ‌بگذریم که هیچ محقق جدی و معتبری نیست که تاریخ پیدایش یک چنین اثر جعلی‌یی را به پیش از قرون وسطا ببرد. تنها دو نسخه از این اثر موجود است که متعلق به قرون شانزدهم به بعد هستند و هر دوی آنان نیز توسط مسلمانان تزئین و کتابت شده‌اند. این اثر محتملا یک اثر جعلی توسط مسلمانان است تا آن را بازیچه‌ای برای تبلیغ برعلیه مسیحیت قرار دهند.

پس، انجیلی که قرآن مبلغ آن است چیزی نیست جز آن‌چه به‌عنوان متون آسمانی از دست‌ِکم اواخر قرن قرن نخست میلادی تا اوائل قرن دوم تا به امروز نزد بدنه‌ی اصلی مسیحیت همواره بوده است. به‌وضوح، قرآن خود را مصدِّق این کتاب که در قرن هفتم میلادی قطعا نزد مسیحیان بوده، خوانده است.
Jooyandeh نوشته: تا جایی که من می‌دانم، عیسی چنین ادعایی در انجیل نکرده است. بلکه،‌ گفته است که بعد از او بسیاری پیامبران دروغین و مسیحان دروغین ظهور خواهند نمود.

پس اون جایی که من شنیدم ، اشتباه میکرد از این بابات سپاسگزارم 53

Jooyandeh نوشته: بر این اساس،‌ شکی منطقاً برجای نمی‌ماند که قرآن نه‌تنها انجیل مسیحیت را همان انجیلی می‌داند که به عیسی مسیح داده شد، بلکه مدعی است که در آن می‌توان «نبی امِّی» (= پیامبر اسلام) را یافت.

و آیا در جایی از انجیل یا تورات بر طبق ادعای مسلمین اشاره ای به محمد شده است ؟
sonixax نوشته: پس اون جایی که من شنیدم ، اشتباه میکرد از این بابات سپاسگزارم 53و آیا در جایی از انجیل یا تورات بر طبق ادعای مسلمین اشاره ای به محمد شده است ؟

ظاهراً‌ تنها جایی در انجیل که مسلمانان توانسته‌اند به‌طریقی آن را به پیامبرشان بچسبانند، مجموعه-فرازهای یوحنا ۱۴ : ۱۵-۱۶ هست. برای توضیحاتِ بیشتر می‌توانید به این نوشتار مراجعه کنید:
آیا عيسى بن مريم بشارت‌گر به پیامبری به نام أَحْمَد بوده است؟
مراجعه به این نوشتار هم بد نیست:
آیا محمد بن عبدالله «آن پیامبری» است که یهودیان زمان عیسی منتظر ظهورش بودند؟
E409به فرض اینکه اسم و ادرس محمد رو هم گفته باشه
وقتی وجود خود خدا پر از علامت سوال و تناقضه
حالا حرفای یه کتاب که به خدا نسبت داده شده چقد سندیت داره؟
Jooyandeh نوشته: ظاهراً‌ تنها جایی در انجیل که مسلمانان توانسته‌اند به‌طریقی آن را به پیامبرشان بچسبانند، مجموعه-فرازهای یوحنا ۱۴ : ۱۵-۱۶ هست. برای توضیحاتِ بیشتر می‌توانید به این نوشتار مراجعه کنید:مراجعه به این نوشتار هم بد نیست:

دوستمون جوینده نیز رفته پی کار تجارت و وبلاگ رایگانش را حذف کرده. راستی چه شده یک دفعه ۴۰-۵۰ بلاگر تاجر شدن؟ این احتمال است که غربی ها سر منافعشان از چند سال قبل دوباره آدمفروشی کردند همانطور که پلیس فرانسه با تروریستهای وزارت اطلاعات ایران در قتل بختیار شریک شده بود؟ این تعطیلی زنجیره ای دهها وبلاگ مستقل نشانگر چیست؟