دفترچه

نسخه‌ی کامل: برای محرم آماده شوید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4
محرم ماه عشاق است.
ماه عشق و عشق بازیست.
همه برای یک چیز دور هم جمع میشویم.جمعمان جمع است.
خود را باید اماده ساخت برای محرم........
مواد لازم:
تیشرت محرم مدل جدید برای اقایان.خانم ها آرایشگاه :چهل گیس و رنگ مو های جدید....
ماشینها کارواش و آماده ی دور دور .....!
شب ها راس ساعت 8 عزاداری به عشق حسین....
چه صدایی دارد این پسر نوحه خوان...به به... چه تیپی....چه پسری...به عشق حسین جلوی تکیه بایست و تما شا کن.
آشنایی های جدید.حاج اقا و حاج خانم های جدید.....
منطقیست و قتی میگوید عشق من حسین...........
حسین پارتی یکی از بهترین رویکرد ایرانیانه که از دل اندوه شادی بیرون کشیدند! E00e
Mehrbod نوشته: حسین پارتی یکی از بهترین رویکرد ایرانیانه که از دل اندوه شادی بیرون کشیدند!
مهربد جان متاسفانه یا خوشبختانه این یکی از اول یک آیین وطنیست محصول زمان صفویان :e108:
اتفاقا چندان بد هم نیست در این خفقان ....اگر اسلام جایی دست گیر شد همینجاست.
اما مشکل این است انان که سنگ دین و مذهب وعشق حسین میزنند یا بر حرفشان باشند و به قول خودشان حسینی رفتار کنند یا مثل آدمیزاد به شجره نامه ی همین حسین نگاهی بیندازند که چه بر سر آزادی و شرفشان اورد(استغفرالله)
Russell نوشته: مهربد جان متاسفانه یا خوشبختانه این یکی از اول یک آیین وطنیست محصول زمان صفویان :e108:

من کشورهای دیگر هم دیده‌ام عزاداری میکنند؟

خوب میتوانیم بگوییم یکی از رویکردهای ایرانیان «امروزین» که خردشان کم کم به کار افتاده ..
Mehrbod نوشته: من کشورهای دیگر هم دیده‌ام عزاداری میکنند؟

خوب میتوانیم بگوییم یکی از رویکردهای ایرانیان «امروزین» که خردشان کم کم به کار افتاده ..
سوگواری و اینها که خوب همه جا پیدا میشود،این داستان دسته و غذا دادن و اینها را که اصل رسم محرم است را میگویم،ایران هم مرکز و در واقع محل از زیر خاک کشیدن تشیع است یا در واقع اختراع دوباره آن است چیزی که در گوشه ای از جبل العامل لبنان افتاده بود.بنابراین طبیعیست اگر رسوم ابداعی آن را هم حتی شیعیان بقیه جاها دنبال کنند.
یعنی عقده ملت ایران از اونجایی پیدا میشه که "حسی..حسی..(با صدای دالبی گفتم:)) )"رو تا ته زیاد میکنند یه مقدار هیجانات تخلیه بشه!
اخه کجا عزاداری برای تخلیه اینجور هیجاناته؟:|
من کلا این مراسم را درک نمیکنم چه حالی دارد!
چه برای آن قدیمی ها چه برای نسل جدیدتر.این مداحی ها که رسما عرعر هستند و گوشخراش و بویی از موسیقی نبرده اند.دنبال دسته کردن و این دسته و آن تکیه رفتن هم نمیدانم چه لذتی دارد.تنها بخش قابل درکش همان دختر و پسر بازی آنست.
آخر دیگر زمان دهه 60 هم موسیقی قاچاق پیدا میشد،امروز هم آنچنان دشواری ندارد صدای باس بلند تولید کردن در ماشین،این چیزها چیست گوش میدهند ملت E40c
شاید متن من به عنوان استارت همه گیر نیست.این مسائل در تهران و شهر های بزرگ بیشتر دیده میشود و اگر در شهرستانهای دیگر هم باشد تا به این حد علنی نیست.اما رسومی که جناب راسل نیز به ان اشاره داشتند نیز به مراتب بیشتر است.و گاها در شهر ستانها و روستا ها شاهد اعمالی هستیم که واقعا ج تاسف دارد.همان سنت قمه زنی که داد خود به اصطلاح علمای دین را هم در اورده اما مردم چنین فکر میکنند که این با انجام این اعمال ارادت خود را به حسین بن علی نشان میدهند.
یا اعمالی مثل زنجیر زنی,قفل زنی,علم کشی,طبل و سنجر زنی,....و از همه تاسف بار تر اینکه شادی را بر خود حرام کردن
که متاسفانه همه ی اینها منشا ایرانی دارد!!
برای ما که ماه حرص خوردنه. دخترِ برداشته تو آشپزخونه صدای نوحه ی گوشیشو بلند کرده، رفتم با جدیت تذکر دادم که کمش کنه، اونم قطعش کرد.
صفحات: 1 2 3 4