دفترچه

نسخه‌ی کامل: مشکل از بی فرهنگی هست یا بی قانونی؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
با سلام

یک زمانی مهریه تبدیل شده بود به وسیله ای برای بسیاری از زنان تا به مردان ستم کنند و با فریب دادن آنها یا اموالشان را به ناحق بگیرند یا آنها را به گوشه ی زندان بیاندازند و بسیاری مثل خود من از این رویه ناراحت بودیم اما حالا مسئله برعکس شده! الان مردها از بعضی قوانین اسلامی سوء استفاده میکنند و به زنان فشار میاورند و آنها را مجبور میکنند به اینکه هیچ سهمی از زندگی مشترک نداشته باشند و با استفاده از قوانین متحجرانه اسلام خانه را تبدیل به جهنم برای زنان میکنند تا زنان کلا بیخیال مهریه شوند و هیچ سهم مادیی از زندگی مشترک نصیبشان نشود! نمونه هم فراوان است و مثلا در فامیل خود من دختر خاله ام با اینکه مهریه زیادی داشت اما بعد از 8-7 سال زندگی هیچ چیزی نصیبش نشد که هیچ پدرش 150 میلیون تومان پول به دامادش داد تا دخترش را طلاق دهد!

به نظر شما علت این بی عدالتی ها بی فرهنگی خود مردم هست یا بی قانونی؟
ازدواج یک قرارداد هست. قراردادی هست که طبق قانون منعقد میشه و دو طرف در ذیل این قرارداد دارای حقوقی هستند. هر قراردادی نیازمند اینه که مفاد جامع و مانعی از شرایط و ضوابط رو در خودش جای بده و پیش بینی شرایط آتی رو داشته باشه و هتا برای نمونه در قراردادهای تجاری در شرایط فورس ماژور مثل سیل و زلزله هم پیش بینی هایی صورت میگیره. هر قراردادی در درون مرزهای هر کشوری هم تابع قوانین، دستورالعمل ها و آیین نامه های مربوطه به خودش هست که توسط دولت، مجلس و نهادهای مربوط وضع میشه. مثلن در یک قرارداد در ایران هرگز نمیتونید جزئیات خرید و فروش و تحویل مواد مخدر رو شرح بدید چرا که خلاف قوانین عمومی و جزایی هست.

با این مقدمه به این نتیجه میرسیم که اگر این قرارداد اجتماعی (نه تجاری) که به نام عقد معروف شده دارای اشکالات و کاستی هایی هست، مشکل از اینه که قوانین قوی و منصفانه و انسانی خوبی اون رو پشتیبانی نمیکنه. چه انتظاری میشه داشت از قراردادی که بر مبنای قوانین بیابانی و متحجرانه اسلام بنا شده باشه؟ بنابر این رای من به "بی قانونی" میره.
m@hdi نوشته: با سلام

یک زمانی مهریه تبدیل شده بود به وسیله ای برای بسیاری از زنان تا به مردان ستم کنند و با فریب دادن آنها یا اموالشان را به ناحق بگیرند یا آنها را به گوشه ی زندان بیاندازند و بسیاری مثل خود من از این رویه ناراحت بودیم اما حالا مسئله برعکس شده! الان مردها از بعضی قوانین اسلامی سوء استفاده میکنند و به زنان فشار میاورند و آنها را مجبور میکنند به اینکه هیچ سهمی از زندگی مشترک نداشته باشند و با استفاده از قوانین متحجرانه اسلام خانه را تبدیل به جهنم برای زنان میکنند تا زنان کلا بیخیال مهریه شوند و هیچ سهم مادیی از زندگی مشترک نصیبشان نشود! نمونه هم فراوان است و مثلا در فامیل خود من دختر خاله ام با اینکه مهریه زیادی داشت اما بعد از 8-7 سال زندگی هیچ چیزی نصیبش نشد که هیچ پدرش 150 میلیون تومان پول به دامادش داد تا دخترش را طلاق دهد!

به نظر شما علت این بی عدالتی ها بی فرهنگی خود مردم هست یا بی قانونی؟
من در جریان آخرین قوانین با توجه به تغییرات آن نیستم ولی کم و بیش اخبارش را دنبال می‌کنم و نظرم این‌ست که یا این آقای داماد خیلی هفت خط بوده‌اند یا فامیل شما رفتار در مناقشه‌هایِ حقوقی را بلد نبوده‌اند یا هر دو.

جالب است که پیدا کردن آمار دقیق لز زندانیان مهریه آسان نبوده ولی میدانیم که تا همین یکی دو سال پیش درصد بالایی از مردان طلاق داده شده پایشان به زندان باز میشد و میدانیم که همچنان حدود 80-90% درخواست‌هایِ طلاق در ایران از سوی زنان داده می شوند.

نقل قول:سال گذشته 20 هزار نفر به دلیل مهریه به زندان افتادند

وی همچنین به زندانیان مهریه اشاره و اضافه کرد: در سال گذشته 20 هزار نفر به دلیل مهریه به زندان رفته‌اند که برای آزادی 2 هزار و 134 نفر از این بدهکاران مهریه در سراسر کشور هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد تومانی فراهم و مشکل رفع شد و این در حالی است که 678 میلیارد تومان جمع تعهداتشان این افراد بود.
مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: در 9 ماهه سال جاری یک هزار و 956 نفر بدکار مهریه را که 381 میلیارد تومان جمع تعهداتشان بود را با 25 میلیارد تومان مشکلشان را حل کردیم.
وی با بیان اینکه اگر بیمه شخص ثالث تصویب نشده بود، حداقل 50 هزار نفر راننده در زندان داشتیم افزود: که اکنون این رقم نزدیک 2 هزار نفر راننده در زندان‌ها کاهش یافته است.
الف - آمار تصادفات منجر به مرگ در جاده‌ها/آزادی 67 هزار زندانی غیرعمد
آقا قانون (قاون مردانه)دو راه داره .....
یا این پول و کار و قدرت و که منو پل مردا کردن رو ول کنن و بذارن زنا هم واسه خودشون منبع تامین داشته باشن
یا در قبال اشغال تمام مناسبات اجتماعی وظیفه ی تامین نسبی زنان رو به عهده بگیرن...
تو رو خدا انقدر زندان زندان نکنید.اگه زندانای ایران انقدر جا داشت که الان بچه های دفترچه الان باید بحثاشونو تو سلولاشون دنبال میکردن.
قانون دست از حمایت مردا ور نمیداره.500 سکه به 50 تا تقیلیل پیدا کردن و اونم عندالاستطاعه کردن و سالی ماهی یکی جلوی زنه انداختن که نشد قانون:e405:
kourosh_bikhoda نوشته: ازدواج یک قرارداد هست. قراردادی هست که طبق قانون منعقد میشه و دو طرف در ذیل این قرارداد دارای حقوقی هستند. هر قراردادی نیازمند اینه که مفاد جامع و مانعی از شرایط و ضوابط رو در خودش جای بده و پیش بینی شرایط آتی رو داشته باشه و هتا برای نمونه در قراردادهای تجاری در شرایط فورس ماژور مثل سیل و زلزله هم پیش بینی هایی صورت میگیره. هر قراردادی در درون مرزهای هر کشوری هم تابع قوانین، دستورالعمل ها و آیین نامه های مربوطه به خودش هست که توسط دولت، مجلس و نهادهای مربوط وضع میشه. مثلن در یک قرارداد در ایران هرگز نمیتونید جزئیات خرید و فروش و تحویل مواد مخدر رو شرح بدید چرا که خلاف قوانین عمومی و جزایی هست.

با این مقدمه به این نتیجه میرسیم که اگر این قرارداد اجتماعی (نه تجاری) که به نام عقد معروف شده دارای اشکالات و کاستی هایی هست، مشکل از اینه که قوانین قوی و منصفانه و انسانی خوبی اون رو پشتیبانی نمیکنه. چه انتظاری میشه داشت از قراردادی که بر مبنای قوانین بیابانی و متحجرانه اسلام بنا شده باشه؟ بنابر این رای من به "بی قانونی" میره.
من متوجه نمی‌شم که چطور تنها تعریف یک قرار داد ماهیت اون رو مشخص می‌کند. نگاهی به گردش مالی این قرارداد در سراسر جهان بندازید.
نکته دیگر اینکه اساسا ورود حقوقی به مسائل خانوادگی سخت هست و معلوم نیست چطور میشه فشار آوردن‌های دو طرف رو کنترل کرد.
ولی قبل از هر چیز بنظر میرسه لازم هست ابتدا یک قانون خانواده‌یِ کارا رو تعریف کرد. و مشخص کرد که آیا آمار صدور و ابطال این «قرار داد» تاثیری در جامعه دارد یا نه؟

نگاه کنید به نمونه‌ای از وضعیت در جامعه‌ای که قوانینش ظاهرا بیابانی هم نیست:
نقل قول:

The couple had filed for divorce...

"It's basically a cowardly event. If you want to commit suicide, then commit suicide. But to shoot children, that's cowardly," Volusia County Sheriff Ben Johnson said

Florida Dad Fatally Shoots 2 Kids, Himself: Sheriff | NBC 6 South Florida
نقل قول:
هیچ چیزی نصیبش نشد که هیچ پدرش 150 میلیون تومان پول به دامادش داد تا دخترش را طلاق دهد!
داداش چه فامیل خوبی دارید و چه پدر خانم خوبی .
دنبال داماد جدید نیستند ؟E414
iranbanoo نوشته: قانون دست از حمایت مردا ور نمیداره.500 سکه به 50 تا تقیلیل پیدا کردن و اونم عندالاستطاعه کردن و سالی ماهی یکی جلوی زنه انداختن که نشد قانون
بله خب، زن اگر بعد از طلاق از مرد 500 سکه بگیره (نزدیک میانگین آنچه واقعا اتفاق می‌افتد) کاملا عقلانی هست و مبتنی از واقعیات جامعه؟
حالا یک سوال، درآمد متوسط در ایران چقدر هست الان؟

iranbanoo نوشته: یا این پول و کار و قدرت و که منو پل مردا کردن رو ول کنن و بذارن زنا هم واسه خودشون منبع تامین داشته باشن
پول و قدرت را به کسی نداده‌اند، آنرا با سگ‌دو بدست می‌آورند. True Story !!
iranbanoo نوشته: یا در قبال اشغال تمام مناسبات اجتماعی وظیفه ی تامین نسبی زنان رو به عهده بگیرن...
ای بابا این چه حرفی‌ست. پس تاریخ خونبار پدرسالاری چه شد؟
این همه سال مبارزه با خانواده‌یِ سنتی «پدرسالار» چه شد؟ بعد از نابودی کانون خانواده برای ما راه تخیلی نشان می‌دهید؟
iranbanoo نوشته: آقا قانون (قاون مردانه)دو راه داره .....
یا این پول و کار و قدرت و که منو پل مردا کردن رو ول کنن و بذارن زنا هم واسه خودشون منبع تامین داشته باشن
یا در قبال اشغال تمام مناسبات اجتماعی وظیفه ی تامین نسبی زنان رو به عهده بگیرن...

البته سوای وضعیت فعلی ایران که یک وضعیت به راستی خر تو خر و متحجرانه هست، چند درصد زنان حاضر هستند هر شغلی رو به مانند مردان قبول کنند ؟!
اگر قرار باشه تمام مشاغل راحت و بدون دردسر مال زنان باشه و تمام مشاغل پر خطر و سخت مال مردان! بله من به شدت با کار کردن زنان مخالفم!!!
اگر قرار باشه شرایط کاری در هر زمینه ای کاملن برابر باشه (به جز موارد خاص مانند مرخصی برای دوران بارداری و پس از زایمان) اون وقت من یکی باهاش مشکلی ندارم.

من دارم در اروپا زندگی میکنم و میبینم که یک دختر جوانِ دانشجوی خیلی خیلی خیلی خوشگل و خوش هیکل رفته داره کف مک دونالد رو طی میکشه یا توالت تمیز میکنه، یا حتا در معدن یا به عنوان کارگر ساختمانی کار میکنه، و در عین حال هیچ اجباری برای قبول اون کار روی سرش نیست چونکه در صورت بیکاری سیستم های مزخرف سوسیالیستی اینجا تا هزینه آرایش روزانه اش رو بهش میپردازه!!!
در ایران تا زمانی که بودم دختری رو ندیده بودم که به کمتر از منشی دکتر فلانی رضایت بده!!!! یا اگر نهایتن رفته بود رانندگی میکرد برای آژانس از سر ناچاری بود!!! البته این رو هم بگم که قیافه فرد مورد نظر از بوزینه یک مقدار خیلی کمی بهتر بود. اونهایی که یک قیافه ای، هیکلی چیزی داشتند که اصلن دور و بر کار کردن نمیرفتند !!!!
Russell نوشته: بله خب، زن اگر بعد از طلاق از مرد 500 سکه بگیره (نزدیک میانگین آنچه واقعا اتفاق می‌افتد) کاملا عقلانی هست و مبتنی از واقعیات جامعه؟
مسئله ی مهم سیاه نمایی ای است که جدیدا باب شده.
مردان کمرشان زیر 1380 سکه نشکسته زیر 10 سکه ی10 ساله که زورشان می آید به زن بدهند چک و چونه میزنند...

Russell نوشته: الا یک سوال، درآمد متوسط در ایران چقدر هست الان؟
زنان هیچ:))

Russell نوشته: پول و قدرت را به کسی نداده‌اند، آنرا با سگ بدست می‌آورند. True Story
آن سگ را به دست هر کسی نمیدهند
نقل قول:ای بابا این چه حرفی‌ست. پس تاریخ خونبار پدرسالاری چه شد؟
این همه سال مبارزه با خانواده‌یِ سنتی «پدرسالار» چه شد؟ بعد از نابودی کانون خانواده برای ما راه تخیلی نشان میدهید؟
نه دیگه....
آش با جاش...
صفحات: 1 2 3