دفترچه
نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: تاریخ، فرهنگ، همبود (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%8C-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF)
+--- موضوع: نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%DB%8C%D9%90-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - سامان - 10-02-2013

Aria Farbud نوشته:
جستار درباره ی پارسی گویی است و این برای من پذیرفته نیست جای پرداختن به جستار نادانسته به باورهای یک تن بپردازند
گرامی،
شخص شما از نظر من اصلا در این بحث جایگاهی ندارید. شما فرموده اید كه نژادپرست نیستید و بدین گونه اصلا در چارچوب بحث ما جای نمیگیرید. اگر تایید مینمودید كه نژاد پرستید آنگاه به شخص شما هم میپرداختم. بنابراین وقتی شما در چارچوب بحث ما جای نمیگیرید، دیگر پرداختن به باورهای شما اصلا موضوعیتی ندارد كه آن را به خودتان میگیرید.

مزدك بامداد نوشته: ما و دیگر هموندان میدانیم که انیجا سخن بر سر همان "پارسیک گویی" است،
با کژفرنود پیچاندن این نام که چیزی دگرگون نمیشود! همان که گفتید به "ادبیات
نوشتاری" ایشان نگاه کنیم نیز در همین راستا بوده ، نه در راستای سعدی !

ما که به شما خورده نگفتیم که چرا گول این نشانه را خورده یا زود داوری کردید! نه !
ما این را به شما خورده گرفتیم که از ابزار شانتاژ و کژفرنود "همراهی با بدان" سود بردید!
چون در گمان خود یکی از این بدان را پیدا کرده بودید که بدرد فرنودآوری شما میخورد و چنان
هم گویا کودن بود که آواتارش او را لو میداد!!

زمان هم که احمدی را رسوا میکنیم، برای این است که بگوییم که ببینید که ایران و ایرانی گری
چه اندازه میان مردم پسندیده شده که انگل اسلامیستی مانند احمدی هم بدان روی آورده
برای دلجویی یا فریب یا ... این را هر خواننده ای بروشنی هوش میکند!
اکنون هم ، به مانند احمدی، شاید نژاد پرستان هم بیایند و از این پسندیده بودن، کژبهره ببرند
ولی این پیوندی با بدی خود پارسی(ک!) گویی ندارد و نمیشد آنرا در پی فرنود های دیگرتان بیاورید.
لغزش شما اینجا بود!

پارسیگر
من از شما و هیچ فرد دیگری در اینجا واهمه ای ندارم که بخواهم منظور خود را جور دیگری نشان دهم. چنانچه روزی بخواهم به رابطه ی بین بزرگ کردن و تکیه ی بیش از حد بر وجهه های ناسیونالیستی (از جمله پاکسازی زبان از لغات بیگانه) و گسترش نژاد پرستی بپردازم، به وضوح بیان خوام نمود که شما مجبور به اشتباه خوانی نیتم نشوید.

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - Aria Farbud - 10-02-2013

سامان نوشته: گرامی،
شخص شما از نظر من اصلا در این بحث جایگاهی ندارید. شما فرموده اید كه نژادپرست نیستید و بدین گونه اصلا در چارچوب بحث ما جای نمیگیرید. اگر تایید مینمودید كه نژاد پرستید آنگاه به شخص شما هم میپرداختم. بنابراین وقتی شما در چارچوب بحث ما جای نمیگیرید، دیگر پرداختن به باورهای شما اصلا موضوعیتی ندارد كه آن را به خودتان میگیرید.

اگر نژادپرست هم باشم باز هم روا نبود در این جستار به باور من بپردازید، اگر نگری در راستای جستار دارید بفرمایید...

Aria Farbud نوشته: اگر نژادپرست هم باشم باز هم روا نبود در این جستار به باور من بپردازید، اگر نگری در راستای جستار دارید بفرمایید...

اگر نژاد پرست بودید، آنگاه رابطه ی نژاد پرستان و پارسیک شامل حال شما هم میشد و قطعا من به نژاد پرستی شما که همین جستار جایش است، میپرداختم.

سامان نوشته: اگر نژاد پرست بودید، آنگاه رابطه ی نژاد پرستان و پارسیک شامل حال شما هم میشد و قطعا من به نژاد پرستی شما که همین جستار جایش است، میپرداختم.
گمان را بر این بگیرید من نژادپرستم چه خرده ای بر پارسیگویی رواست؟

Aria Farbud نوشته: گمان را بر این بگیرید من نژادپرستم چه خرده ای بر پارسیگویی رواست؟
دیشب هم هشدار چنین فاجعه ای را دادم. نژاد پرستان نازیست با پوشش پالایش زبان پارسی شروع به رخنه در جوامع روشن فکری نموده اند. کسانی که واقعا دل در گرو میهن دارند میبایست مراقب باشند چه کسانی با چه نیاتی از پارسیک کردن زبان فارسی دفاع میکنند. وجود این افراد در بین طرفداران پالایش زبان فارسی لطمه ی جبران ناپذیری به این جنبش میزند. سلب اعتماد به نیت خیر این جنبش اولین و اصلی ترین این لطمات است و ...!!
برای فرض نژاد پرست بودن شما همین جواب کافی است؟!

سامان نوشته: دیشب هم هشدار چنین فاجعه ای را دادم. نژاد پرستان نازیست با پوشش پالایش زبان پارسی شروع به رخنه در جوامع روشن فکری نموده اند. کسانی که واقعا دل در گرو میهن دارند میبایست مراقب باشند چه کسانی با چه نیاتی از پارسیک کردن زبان فارسی دفاع میکنند. وجود این افراد در بین طرفداران پالایش زبان فارسی لطمه ی جبران ناپذیری به این جنبش میزند. سلب اعتماد به نیت خیر این جنبش اولین و اصلی ترین این لطمات است و ...!!
برای فرض نژاد پرست بودن شما همین جواب کافی است؟!
خوب پیشنهادتان در این باره چیست؟
در هر زمینه ای اندیشه های گوناگونی به آن راه می یابند.

Aria Farbud نوشته: خوب پیشنهادتان در این باره چیست؟
در هر زمینه ای اندیشه های گوناگونی به آن راه می یابند.
حالا شما واقعا نژاد پرست هستید یا خیر؟

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - مزدك بامداد - 10-02-2013

سامان نوشته: حالا شما واقعا نژاد پرست هستید یا خیر؟
:e057::e057::e057::e057:

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - Aria Farbud - 10-03-2013

سامان نوشته: حالا شما واقعا نژاد پرست هستید یا خیر؟

برای اینکه پارسی گویی برچسب نژادپرستی و و و نخورد چه پیشنهادی دارید؟
"پارسی گویی برای من ابزاری است کارآمد برای اندیشه جدا از اینکه چه هستم"