دفترچه
نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: تاریخ، فرهنگ، همبود (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%8C-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF)
+--- موضوع: نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%DB%8C%D9%90-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - مزدك بامداد - 10-02-2013

سامان نوشته: عرض کردم که قصد پلید نشان دادن چشمه نبود وگرنه شهامت این را داشتم که از ابتدا این قصد را آشکارکنم.
و مگر شما احمدی نژاد را رسوا نمیکنید که خود را زیر پوشش ایران و اسلام ایرانی پنهان میکرد؟ اینجا چرا نمیبایست از این روش استفاده کرد؟
اینهم باز کژفرنود جابجایی سخن است.
من به روشنی تنها احمدی نژاد را رسوا
کردم و نه اینکه ایرانی گری را بکوبم که
چون احمدی هم از ان آویزان است !
ولی شما به وارونه، در جستار" پارسی گویی"
با اوردن نمونه کاربر گویا نژادپرست،
در پی کوبیدن پارسی گویی بودید.
(که درپیک های پیشین هم کوبیده بودید)
من گرچه دیروزی هستم ولی کودن نیستم !

پارسیگر

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - سامان - 10-02-2013

مزدك بامداد نوشته: اینهم باز کژفرنود جابجایی سخن است.
من به روشنی تنها احمدی نژاد را رسوا
کردم و نه اینکه ایرانی گری را بکوبم که
چون احمدی هم از ان آویزان است !
ولی شما به وارونه، در جستار" پارسی گویی"
با اوردن نمونه کاربر گویا نژادپرست،
در پی کوبیدن پارسی گویی بودید.
(که درپیک های پیشین هم کوبیده بودید)
من گرچه دیروزی هستم ولی کودن نیستم !

پارسیگر
افراد دانشمند و باهوش هم اشتباه میکنند. شما هم اشتباه میفرمایید در این زمینه.
موافق نبودن من با فعالیت پارسیکی شما در این سایت به معنی کوبیدن و از میدان به در کردن آن نیست.
دلایل موافق نبودنم هم دلبستگی به عربی یا تنفر از فارسی یا دینداری و ... نیست که بخاطر آن بخواهم از هر روشی برای کوبیدن فعالیت شما استفاده کنم.
هرکه با روش شما موافق نبود که لزوما دشمن شما نیست. حتما هم نباید سکوت پیشه کند.
در نوشته ی قبلی هم عرض کردم که برداشت شما با هدف سخن من یکسو نبوده.
شما میفرمایید من قصد داشته ام بگویم پارسیک باعث ایجاد نژاد پرستی میشود در حالیکه من برایتان توضیح دادم قصدم این بوده خطر پنهان شدن نژاد پرستی زیر چتر پارسیک را خاطر نشان کنم.
بین این دو به وضوح فرق هست. اما شما اصرار دارید بگویید نیت مرا بهتر از خودم متوجه میشوید. شما میتوانستید از این قرینه که من خطاب به آن کاربر از اینکه منظور ایشان نژاد پرستی نبوده، ابراز خوشحالی نموده ام، پی به نیت راستین من ببرید، ولی متاسفانه به این قرینه هم توجه ننموده اید و همچنان بر حرف خود پافشاری میکنید.

شما میتوانید هم ایرانی بودن را بکوبید و هم احمدی نژاد را. یا تنها احمدی نژاد را بکوبید. کوبیدن نژاد پرستی هم لزوما نباید با کوبیدن پارسیک (من بین پارسیک شما و پارسی گویی تفاوت قائلم، بنابراین سفسطه ی مصادره به مطلوب نفرمایید لطفا)، همراه باشد. به سادگی توضیح دادم که قصدم هشدار دادن بوده، کوبیدن با هشدار دادن متفاوت است.

این شما نیستید که برای پیشبرد حرفتان به هر روشی متوسل میشوید؟

سامان نوشته: افراد دانشمند و باهوش هم اشتباه میکنند. شما هم اشتباه میفرمایید در این زمینه.
موافق نبودن من با فعالیت پارسیکی شما در این سایت به معنی کوبیدن و از میدان به در کردن آن نیست.
دلایل موافق نبودنم هم دلبستگی به عربی یا تنفر از فارسی یا دینداری و ... نیست که بخاطر آن بخواهم از هر روشی برای کوبیدن فعالیت شما استفاده کنم.
هرکه با روش شما موافق نبود که لزوما دشمن شما نیست. حتما هم نباید سکوت پیشه کند.
در نوشته ی قبلی هم عرض کردم که برداشت شما با هدف سخن من یکسو نبوده.
شما میفرمایید من قصد داشته ام بگویم پارسیک باعث ایجاد نژاد پرستی میشود در حالیکه من برایتان توضیح دادم قصدم این بوده خطر پنهان شدن نژاد پرستی زیر چتر پارسیک را خاطر نشان کنم.
بین این دو به وضوح فرق هست. اما شما اصرار دارید بگویید نیت مرا بهتر از خودم متوجه میشوید. شما میتوانستید از این قرینه که من خطاب به آن کاربر از اینکه منظور ایشان نژاد پرستی نبوده، ابراز خوشحالی نموده ام، پی به نیت راستین من ببرید، ولی متاسفانه به این قرینه هم توجه ننموده اید و همچنان بر حرف خود پافشاری میکنید.

شما میتوانید هم ایرانی بودن را بکوبید و هم احمدی نژاد را. یا تنها احمدی نژاد را بکوبید. کوبیدن نژاد پرستی هم لزوما نباید با کوبیدن پارسیک (من بین پارسیک شما و پارسی گویی تفاوت قائلم، بنابراین سفسطه ی مصادره به مطلوب نفرمایید لطفا)، همراه باشد. به سادگی توضیح دادم که قصدم هشدار دادن بوده، کوبیدن با هشدار دادن متفاوت است.

این شما نیستید که برای پیشبرد حرفتان به هر روشی متوسل میشوید؟

این پایین پیک شما هست و در این پیک،
شما کوشیدید نوشتار پارسی را از راه آواتار
آن کاربر ، به نازیسم پیوند بزنید و به "فاجعه" برسید.
این جستار هم که در باره ی پارسی گویی است
و نه رسوا ساختن نژادپرستان!

سامان نوشته: صندلی داغ - مزدك بامداد - برگ 14
این پست را ببینید و به ادبیات نوشتاری و آواتار نویسنده هم توجه بفرمایید تا متوجه فاجعه شوید.

مزدك بامداد نوشته: این پایین پیک شما هست و در این پیک،
شما کوشیدید نوشتار پارسی را از راه آواتار
آن کاربر ، به نازیسم پیوند بزنید و به "فاجعه" برسید.
این جستار هم که در باره ی پارسی گویی است
و نه رسوا ساختن نژادپرستان!
من ایرادی در نوشته ام نمیبینم که بخواهد برداشت شما را صحیح جلوه دهد. یک نژاد پرست برای اینکه بتواند خود را زیر پوشش پارسیک نویسی شما پنهان کند طبیعی است که بخواهد ادبیات نوشتاری اش را مشابه شما سازد. ولی آواتارش او را لو میدهد.

سامان نوشته: من ایرادی در نوشته ام نمیبینم که بخواهد برداشت شما را صحیح جلوه دهد. یک نژاد پرست برای اینکه بتواند خود را زیر پوشش پارسیک نویسی شما پنهان کند طبیعی است که بخواهد ادبیات نوشتاری اش را مشابه شما سازد. ولی آواتارش او را لو میدهد.
چرا،
1- میدانیم که این تالار گفتگو میان سازگاران و ناسازگاران با پارسی گویی است.
2- شما از دسته ی ناسازگاران هستید.
3- پیش از این پیک، فرنود هایی بر پاد پارسی گویی آورید
=>پس این پیک هم خود در همین راستا، یک "فرنود" دیگر
شما بر پاد پارسی گویی ( و نه نژاد پرستی) به شمار میرود.

به بهانه ی اینکه یکی که گویا بگواهی آواتارش
( که بد شناختید) نژادپرست است ( که گفت نیست) ،
پارسی گویی کرده و پس این راه پارسی گویی به
"فاجعه" (ترفند بزرگ نمایی دراماتیک ) می انجامد.
بزبان دیگر، شما مارا شانتاژ میکنید که از پارسی گویی
دست برداید، چرا که شاید نژاد پرستان در اینجا پنهان شوند !
درست مانند اینکه من بگویم که از فارسی عرب زده
دست بردارید تا اسلامیست ها در ان پنهان نشوند !
پس سخن شما در این بستر، چیزی جز آنچه که
گفتیم بدست نمیدهد. پس همه ی ایرنگ ها (اشتباهات)
را شما انجام داده اید و ما پیام شما را بدرستی دریافت نمودیم !

پارسیگر

مزدك بامداد نوشته: چرا،
1- میدانیم که این تالار گفتگو میان سازگاران و ناسازگاران با پارسی گویی است.
2- شما از دسته ی ناسازگاران هستید.
3- پیش از این پیک، فرنود هایی بر پاد پارسی گویی آورید
=>پس این پیک هم خود در همین راستا، یک "فرنود" دیگر
شما بر پاد پارسی گویی ( و نه نژاد پرستی) به شمار میرود.

به بهانه ی اینکه یکی که گویا بگواهی آواتارش
( که بد شناختید) نژادپرست است ( که گفت نیست) ،
پارسی گویی کرده و پس این راه پارسی گویی به
"فاجعه" (ترفند بزرگ نمایی دراماتیک ) می انجامد.
بزبان دیگر، شما مارا شانتاژ میکنید که از پارسی گویی
دست برداید، چرا که شاید نژاد پرستان در اینجا پنهان شوند !
درست مانند اینکه من بگویم که از فارسی عرب زده
دست بردارید تا اسلامیست ها در ان پنهان نشوند !
پس سخن شما در این بستر، چیزی جز آنچه که
گفتیم بدست نمیدهد. پس همه ی ایرنگ ها (اشتباهات)
را شما انجام داده اید و ما پیام شما را بدرستی دریافت نمودیم !

پارسیگر
نخست اینکه پارسی گویی همان پارسیک گویی شما نیست. سعدی هم پارسی گو است ولی پارسیک گو نیست. بنابراین عدم موافقت یا به قول شما ناسازگاری من با نوع پارسی گویی شما به معنی ناسازگاری من با پارسی گویی نیست. سعی شما بر تکرار این اتهام، تنها تکرار اتهام است و چیزی را به من نمی چسباند.
بنابراین، ۱ و ۲ و ۳ شما نتیجه گیری نادرست بر مبنای فرض نادرست میباشند.

ایشان از آواتاری استفاده می کردند که در همه جای جهان به عنوان سمبل نازیسم شناخته میشود. از من هم انتظار نداشته باشید با دیدن این سمبل قضاوت شاق داشته باشم. تنها پس از توضیحات ایشان بود که مشخص شد ایشان این نشان را در معنای غیر رایج خود به کار برده اند. کما اینکه مدیریت هم بر اساس قوانین ناچار شد به ایشان تذکر بدهد تا آواتار خود را عوض کند.
اگر ایشان توضیحی در خصوص آواتار خود نمیداد، آواتارشان همچنان به عنوان مظهر نژاد پرستی به حساب می آمد. جمله ی معترضه ی من هم قبل توضیح ایشان نوشته شد. نمیدانم چه چیز این مسئله برای شما حساسیت برانگیز است؟

من هم در جایی نگفتم از پارسیکتان دست بردارید. مگر شما وقتی احمدی نژاد را افشا میکنید به این معنی است که از مردم میخواهید دست از ایرانی بودنشان بردارند؟

چه اصراری دارید نیت من را بهتر از من میدانید؟

سامان نوشته: نخست اینکه پارسی گویی همان پارسیک گویی شما نیست. سعدی هم پارسی گو است ولی پارسیک گو نیست. بنابراین عدم موافقت یا به قول شما ناسازگاری من با نوع پارسی گویی شما به معنی ناسازگاری من با پارسی گویی نیست. سعی شما بر تکرار این اتهام، تنها تکرار اتهام است و چیزی را به من نمی چسباند.
بنابراین، ۱ و ۲ و ۳ شما نتیجه گیری نادرست بر مبنای فرض نادرست میباشند.

ایشان از آواتاری استفاده می کردند که در همه جای جهان به عنوان سمبل نازیسم شناخته میشود. از من هم انتظار نداشته باشید با دیدن این سمبل قضاوت شاق داشته باشم. تنها پس از توضیحات ایشان بود که مشخص شد ایشان این نشان را در معنای غیر رایج خود به کار برده اند. کما اینکه مدیریت هم بر اساس قوانین ناچار شد به ایشان تذکر بدهد تا آواتار خود را عوض کند.
اگر ایشان توضیحی در خصوص آواتار خود نمیداد، آواتارشان همچنان به عنوان مظهر نژاد پرستی به حساب می آمد. جمله ی معترضه ی من هم قبل توضیح ایشان نوشته شد. نمیدانم چه چیز این مسئله برای شما حساسیت برانگیز است؟

من هم در جایی نگفتم از پارسیکتان دست بردارید. مگر شما وقتی احمدی نژاد را افشا میکنید به این معنی است که از مردم میخواهید دست از ایرانی بودنشان بردارند؟

چه اصراری دارید نیت من را بهتر از من میدانید؟
ما و دیگر هموندان میدانیم که انیجا سخن بر سر همان "پارسیک گویی" است،
با کژفرنود پیچاندن این نام که چیزی دگرگون نمیشود! همان که گفتید به "ادبیات
نوشتاری" ایشان نگاه کنیم نیز در همین راستا بوده ، نه در راستای سعدی !

ما که به شما خورده نگفتیم که چرا گول این نشانه را خورده یا زود داوری کردید! نه !
ما این را به شما خورده گرفتیم که از ابزار شانتاژ و کژفرنود "همراهی با بدان" سود بردید!
چون در گمان خود یکی از این بدان را پیدا کرده بودید که بدرد فرنودآوری شما میخورد و چنان
هم گویا کودن بود که آواتارش او را لو میداد!!

زمان هم که احمدی را رسوا میکنیم، برای این است که بگوییم که ببینید که ایران و ایرانی گری
چه اندازه میان مردم پسندیده شده که انگل اسلامیستی مانند احمدی هم بدان روی آورده
برای دلجویی یا فریب یا ... این را هر خواننده ای بروشنی هوش میکند!
اکنون هم ، به مانند احمدی، شاید نژاد پرستان هم بیایند و از این پسندیده بودن، کژبهره ببرند
ولی این پیوندی با بدی خود پارسی(ک!) گویی ندارد و نمیشد آنرا در پی فرنود های دیگرتان بیاورید.
لغزش شما اینجا بود!

پارسیگر

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - Aria Farbud - 10-02-2013

به سامان
پیش داوری نادانسته هم اندازه دارد، همه که همچون شما نمی اندیشند،نخست شما بودید انگ نژادپرستی زدید از روی ناآگاهی تان، تنها با دیدن یک نشان !
اگر من آنگولایی نوشته بودم آنگولایی زبان نژادپرستان می شد (از دید شما)؟
هیتلر گیاه خوار بود گیاه خواران نژاد پرستند؟

Aria Farbud نوشته: پیش داوری نادانسته هم اندازه دارد، همه که همچون شما نمی اندیشند،نخست شما بودید انگ نژادپرستی زدید از روی ناآگاهی تان، تنها با دیدن یک نشان !
هرآینه شما هم در این میان بی گناه نیستید و باید میدانستید
که نشانه ی چلیپای شکسته در نزد بیشینگان همانان نشانه ی
نازی های آلمان میباشد. پس سرکار سامان در اینجا درخور سرزنش
نیست و شما هم نباید از این یک رهگذر* گلایه‌مند باشید.

*رهگذر = case/ مورد
پارسیگر

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - Aria Farbud - 10-02-2013

[quote=مزدك بامداد]هرآینه شما هم در این میان بی گناه نیستید و باید میدانستید
که نشانه ی چلیپای شکسته در نزد بیشینگان همانان نشانه ی
نازی های آلمان میباشد. پس سرکار سامان در اینجا درخور سرزنش
نیست و شما هم نباید از این یک رهگذر* گلایه‌مند باشید.

جستار درباره ی پارسی گویی است و این برای من پذیرفته نیست جای پرداختن به جستار نادانسته به باورهای یک تن بپردازند