دفترچه
نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: تاریخ، فرهنگ، همبود (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%8C-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF)
+--- موضوع: نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%DB%8C%D9%90-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - sonixax - 10-01-2013

Aria Farbud نوشته: خب از نشان آواتار من چه می دانید که "متوجه فاجعه" شدید؟

بالا بردن سمبل های نازیسم (یا حتا سمبل مربوط به شوش باستان که بسیار شبیه به آن است) فعلن و مادامی که سرور در کشور آلمان است ممنوع است .
با سپاس

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - Aria Farbud - 10-01-2013

سامان نوشته: حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان - WiKi

بیراهه رفتید

نسخه قابل چاپ

پردیس اهورا

sonixax نوشته: بالا بردن سمبل های نازیسم (یا حتا سمبل مربوط به شوش باستان که بسیار شبیه به آن است) فعلن و مادامی که سرور در کشور آلمان است ممنوع است .
با سپاس
E00e

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - سامان - 10-01-2013

Aria Farbud نوشته: بیراهه رفتید

نسخه قابل چاپ

پردیس اهورا
ممنون که نشان دادید نژاد پرستی مورد نظرتان نبوده.
آن نشان را همگان به عنوان نشان نازیسم میشناسند. فارغ از اینکه سایت 7poa چقدر معتبر است و ادعاهایش چقدر واقعی.
منظور من هم اصلا حمله به شخص شما نبود و برای من هم مهم نیست آواتار شما مخالف قوانین اینجا هست یا خیر. منظورم چیز دیگری بود که خوشبختانه نشان دادید شما شامل این منظور نمیشوید.

سامان نوشته: ممنون که نشان دادید نژاد پرستی مورد نظرتان نبوده.
آن نشان را همگان به عنوان نشان نازیسم میشناسند. فارغ از اینکه سایت 7poa چقدر معتبر است و ادعاهایش چقدر واقعی.
منظور من هم اصلا حمله به شخص شما نبود و برای من هم مهم نیست آواتار شما مخالف قوانین اینجا هست یا خیر. منظورم چیز دیگری بود که خوشبختانه نشان دادید شما شامل این منظور نمیشوید.

درباره ی پارسی گویی اینکه با هر کس با نگاه به تراز دانشی اش سخن می گویند

[h=1]گویش[/h]از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

گویش به شکل‌هایی از یک زبان گفته می‌شود که تفاوت‌هایی آوایی یا دستوری دارند اما استفاده‌کنندگان دو گویش متفاوت هم‌چنان بتوانند نسبتاً آسان درک مطلب کنند.
اگر وجه ممیزهٔ بین دو زبان‌گونه‌ی یک زبان عمدتاً در سطح واژگان و تا حدودی در سطح ساختار (نحو) باشد، این دو گونه؛ دو گویش متفاوت از یک زبانند.
گویش بر چهار دسته است:

1. گویشی که به مکان جغرافیایی وابسته‌است مانند گویش بوشهری، مازندرانی و... برای زبان فارسی و به آن گویش جغرافیایی گویند
  2. گویشی که مربوط به طبقهٔ اجتماعی خاصی است مانند گویش بازاریان و واعظان و... که به آن گویش اجتماعی گفته می‌شود
  3. گویشی که مربوط به ادوار گذشته‌است مانند گویش زمان قاجار در زبان فارسی که به آن گویش تاریخی می‌گویند.
  4. گویشی که به آن گویش معیار گویند

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - sonixax - 10-01-2013

سامان نوشته: ممنون که نشان دادید نژاد پرستی مورد نظرتان نبوده.

داستان این صلیب (چلیپا) شکسته خیلی خیلی قدیمی تر از هیتلر و حتا وجود تمدن آلمانیست ، ولی به دلیل حساسیتی که دولت آلمان روی این نماد داره فعلن و مادامی که سرور در آلمان است بالا بردنش ممنوع است ولو با هدف ترویج نازیسم نباشد و اشاره به تمدن های باستانی هند و ایران داشته باشد :

صلیب شکسته - WiKi
ایران ویژ
چلیپای ایرانی - WiKi

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - مزدك بامداد - 10-02-2013

سامان نوشته: صندلی داغ - مزدك بامداد - برگ 14
این پست را ببینید و به ادبیات نوشتاری و آواتار نویسنده هم توجه بفرمایید تا متوجه فاجعه شوید.
این کار شما یک جور کژفرنود ( سفسته) است: کژفرنود [همراهی با بدکاران].( bad company fallacy)
آماج شما این بوده با این کار نادرست تان نشان دهید که پارسی گویی با فاشیسم و نژاد پرستی در پیوند است،
آنهم چون آواتار یکی از کاربران که پارسی نوشته ، همانند نازی هاست!! شاید خودش این کاربر هم نژاد پرست
باشد یا نباشد ولی واگیر دادن آن به پارسی گویی، یک ترفند ارزان است. آدم نباید از هر ابزار و هر روشی برای
پیشبرد آماج خود سود بجوید، چرا که اگر ابزارش نادرست باشد، گلوله اش به خودش میخورد!

پارسیگر

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - سامان - 10-02-2013

مزدك بامداد نوشته: این کار شما یک جور کژفرنود ( سفسته) است: کژفرنود [همراهی با بدکاران].( bad company fallacy)
آماج شما این بوده با این کار نادرست تان نشان دهید که پارسی گویی با فاشیسم و نژاد پرستی در پیوند است،
آنهم چون آواتار یکی از کاربران که پارسی نوشته ، همانند نازی هاست!! شاید خودش این کاربر هم نژاد پرست
باشد یا نباشد ولی واگیر دادن آن به پارسی گویی، یک ترفند ارزان است. آدم نباید از هر ابزار و هر روشی برای
پیشبرد آماج خود سود بجوید، چرا که اگر ابزارش نادرست باشد، گلوله اش به خودش میخورد!

پارسیگر
میشد اینطور نتیجه بگیرید که هشداری است برای اینکه بگویم این خطر هم هست که نژاد پرستان هم ممکن است خود را در زیر چتر اینگونه حرکات پنهان کنند.

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - مزدك بامداد - 10-02-2013

سامان نوشته: میشد اینطور نتیجه بگیرید که هشداری است برای اینکه بگویم این خطر هم هست که نژاد پرستان هم ممکن است خود را در زیر چتر اینگونه حرکات پنهان کنند.

نه، نژاد پرستان یا هر پلیدان دیگر میتوانند خود را در زیر هر چیز خوب دیگر هم پنهان کنند.
هتّا همین اسلامیست ها مانند احمدی نژاد هم دم از ایران و اسلام ایرانی زدند.
پس این کار درستی نیست که چشمه را به انگیزه ی اینکه یک پلید از ان مینوشد، پلید نشان دهیم.

نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟ - سامان - 10-02-2013

مزدك بامداد نوشته: نه، نژاد پرستان یا هر پلیدان دیگر میتوانند خود را در زیر هر چیز خوب دیگر هم پنهان کنند.
هتّا همین اسلامیست ها مانند احمدی نژاد هم دم از ایران و اسلام ایرانی زدند.
پس این کار درستی نیست که چشمه را به انگیزه ی اینکه یک پلید از ان مینوشد، پلید نشان دهیم.
عرض کردم که قصد پلید نشان دادن چشمه نبود وگرنه شهامت این را داشتم که از ابتدا این قصد را آشکارکنم.
و مگر شما احمدی نژاد را رسوا نمیکنید که خود را زیر پوشش ایران و اسلام ایرانی پنهان میکرد؟ اینجا چرا نمیبایست از این روش استفاده کرد؟