دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Anarchy - 11-07-2012

viviyan نوشته: همین میانه روی ها باعث بدبختی مردم و هرکی که متفاوت فکر میکنه تو این جامعه کوفتی شده دیگه...

ویوی جان شما میگی راهکار درست چی هست؟

کافه دومگو - viviyan - 11-07-2012

Anarchy نوشته: ویوی جان شما میگی راهکار درست چی هست؟

من با شدت عمل موافقم. هرکی متفاوت فکر میکنه نشون بده متفاوته و همرنگ جماعت نیست. مخصوصا بی دینا و بی خداها...
زیاد دیدم یکی بی دینه ولی به یه سنی که رسیده میانه رو شده و چون معمولا هم روحیه آرومی دارن این آدما همیشه کوتاه میان یا سکوت میکنن، این اشتباه ست مخصوصا در مقابل مذهبی ها که با وقاحت همه جا عقیده شون رو فریاد میزنن و به همه تحمیل میکنن.

viviyan نوشته: من با شدت عمل موافقم. هرکی متفاوت فکر میکنه نشون بده متفاوته و همرنگ جماعت نیست. مخصوصا بی دینا و بی خداها...
زیاد دیدم یکی بی دینه ولی به یه سنی که رسیده میانه رو شده و چون معمولا هم روحیه آرومی دارن این آدما همیشه کوتاه میان یا سکوت میکنن، این اشتباه ست مخصوصا در مقابل مذهبی ها که با وقاحت همه جا عقیده شون رو فریاد میزنن و به همه تحمیل میکنن.

منم با ذکر یک تبصره موافقم...جایی که بدونی برات خطری نداشته باشه یا سودش به خطرش بچربه!! و گرنه انسان باید دیوانه باشه که برای گفتن نظری که شاید خریداری هم نداشته باشه همه زندگی و آینده اش رو فدا کنه...اون مذهبی ها هم در محیطی قرار گرفتن که اکثریت دارن و دلشون به این خوش هست...همین ها رو ببرید در جایی که در اقلیت باشن تبدیل میشن به موش های بی آزار !!!

من در محیط های خانوادگی و جمع دوستان و اینترنت نظراتم رو میگم اما مثلا تو سربازی جلو حاج آقا نمیتونستم بیام به اسلام فحش بدم کهE417

درسته آنارشی جان ولی اینایی که من میگم حتی جایی که براشون خطری هم نداره باز ترجیح میدن سکوت کنند. E40e

viviyan نوشته: درسته آنارشی جان ولی اینایی که من میگم حتی جایی که براشون خطری هم نداره باز ترجیح میدن سکوت کنند. E40e

خب خاصیت سیب زمینی از چنین افرادی بیشتر هست...یعنی دانستن مسائل کمکی بهشون نکرده، دانستن فقط برای دانستن بوده اما در عمل همان انسان قبل از دانستن هستن...

به نظرم بیشتر آدمای بی دین و بیخدا سنشون که بالا میره، اینطور میشن آنارشی...

شاید حس میکنن حرف زدن بی فایده هست..چیزی که من در دنیای واقعی بهش رسیدم!! دیگه عمده فعالیتم محدود شده به نت...

آره. بدبختانه مذهبی ها هیچ وقت به این نتیجه ها نمیرسن.

کافه دومگو - Mehrbod - 11-07-2012

Anarchy نوشته: شاید حس میکنن حرف زدن بی فایده هست..چیزی که من در دنیای واقعی بهش رسیدم!! دیگه عمده فعالیتم محدود شده به نت...

نه سخن گفتن همیشه سودمنده، ولی زمانبره. گاهی یک چیزی که آدم یکجا میشنود، چند ماه/سال دیگر در کنار داده‌های نو ناگهان بازپدیدار شده و اندیشه را می‌دگراند.

کافه دومگو - Russell - 11-07-2012

میگم یه بحث درست حسابی راه بندازین،من از نبود بحث کارم کشیده به جدل با آنارشی !!