دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - sonixax - 10-29-2012

Ouroboros نوشته: به نظر من مرد حق اظهار نظر دارد چراکه سقط جنین راجع به «زن» و «بدن او» نیست، راجع به «بچه» است، قرار نیست زن برود خالکوبی بکند یا گوشش را سوراخ بکند که بگوییم «بدن اوست، هرچه بخواهد با آن بکند»، بناست مانع به دنیا آمدن بچه‌ای که متعلق به او و شریک اوست بشود.

دقیقن امیر جان ، داریم در مورد یک زندگی صحبت میکنیم . و مطالبه حق یکطرفه به زن برای سقط جنین در شرایط عادی زیاده خواهی و غیر قابل قبول است .

و حتا به نوعی باجگیری از جنس مرد هم هست .

کافه دومگو - Russell - 10-29-2012

shirin نوشته: راسل کسی که قتل و تجاوز دوست داشته باشه آزاد نیست که انجامش بده یه ارگانی به نام قانون وجود داره که مانعش میشه.
قانون هم بر اخلاق سوار است،اگر فقط مساله سلیقه باشد قانون هم بی اساس و بیخود خواهد بود.

کافه دومگو - shirin - 10-29-2012

مساله سلیقه نیست راسل منافع جمعی هست. قتل و آدمکشی تو یه جامعه باعث فروپاشی اون جامعه میشه اگه جلوش گرفته نشه.

میلاد شما هم جز اون مردهای زن ستیز و حال بهم زن ایرانی هستید با عرض پوزش. اینکه جنابعالی سواد کافی نداری و نمیدونی که هیچکدوم از وسایل جلوگیری از بارداری موفقیت صددرصد ندارن مشکل من نیست. و بیشتر از این هم سر خودمو با مزخرفات تو درد نمیارم. تو برو با توهماتت خوش باش. تو هم یکی از هزاران مرد خودبین و کم خرد و زن ستیز ایرانی. امثال شما اطراف ما زیاد هستن متاسفانه و هرجای دنیا هم که بری همین هستی و هیچ تغییری نمیکنی.

امیر ولی اون بچه تو بدن زن تشکیل شده نه تو بدن مرد. عوارض و اثراتش تو بدن زن هست نه مرد. این بدن زن هست که شدیدا تحت تاثیر قرار میگیره نه مرد. بعد امیر شما میتونی یه جواب قانع کننده بدی که اگه زن بچه رو نخواست و مرد میخواست و زن پول هم نمیخواست فقط نمیخواست که بچه در شکم اون بزرگ نشه حق رو باید به کی داد اگه قرار باشه دو نفری تصمیم بگیرن؟

کافه دومگو - Russell - 10-29-2012

shirin نوشته: مساله سلیقه نیست راسل منافع جمعی هست. قتل و آدمکشی تو یه جامعی باعث فروپاشی یک جامعه میشه.
خوب اگر موضوع اخلاق "جلوگیری از فروپاشی جامعه" باشد دیگر یک مساله عینی میشود که نمیشود در آن هرکس نظر خودش را داشته باشد و فکر کند درست است و میشود کاملا چیز دیگری.

shirin نوشته: میلاد شما هم جز اون مردهای زن ستیز و حال بهم زن ایرانی هستید با عرض پوزش.

مشکلی نیست این نظر شماست :e405:

shirin نوشته: اینکه جنابعالی سواد کافی نداری و نمیدونی که هیچکدوم از وسایل جلوگیری از بارداری موفقیت صددرصد ندارن مشکل من نیست.

به جای پیش کشیدن بحث سوادِ بنده یک رفرنس به بنده نشان بدهید و ثابت کنید که هیچکدام از وسایل جلوگیری از بارداری موفق به جلوگیری نمیشند و در اکثر موارد طرف ناخواسته بچه دار میشه !!!!!!!!!

حالا یا کاندومش سوراخ بوده ! یا قرصش مال دکتر مظاهری بوده و تقلبی و یا مرده رستم بوده هیچ کدومش جواب نداده E415

در مواردی مثل استفاده از کاندوم فقط و فقط در صورت پاره شدن هست که امکان بارداری وجود داره که میشه با پیشگیری اورژانسی از بارداری جلوگیری کرد .
یا زنی که نمیخواد باردار بشه میتونه از IUD استفاده کنه

احتمال بارداری با IUD هم کمتر از ۱ به ۱۰۰ هست . یعنی استفاده همزمان از کاندوم و IUD شانس بارداری ناخواسته رو به صفر میرسونه .

کلی وسایل ضد بارداری دیگه هم هست مثل نورپلانت یا دیافراگم و یا استفاده از داروهای نانوکسینال .
پس بهتره به جای بحث در مورد سواد بنده بروید یک مقداری مطالعه کنید خوب است :e420:

shirin نوشته: و بیشتر از این هم سر خودمو با مزخرفات تو درد نمیارم

نتیجه نداشتن استدلال :دی

shirin نوشته: تو هم یکی از هزاران مرد خودبین و کم خرد و زن ستیز ایرانی

که فرموده بودید شادی صدر را نمیشناسید ؟ E415

shirin نوشته: امثال شما اطراف ما زیاد هستن متاسفانه و هرجای دنیا هم که بری همین هستی و هیچ تغییری نمیکنی.

بله امثال بنده که مقابل شارلاتانیزم می ایستند و دروغ و اراجیف و زیاده خواهی های گروهی خود برتر بین که نام خود را فعال جنبش زنان یا فمنیست گذاشته اند می ایستند زیاد هستند .

بنده هم اینجا هستم ، هر وقت توانستید استدلالی منطقی و نه از نوع شادی صدر که بند خودمه دوست دارم بچه تو بکشم !!!!! بیاورید بفرمایید . مطمئن باشید در صورتی که قابل قبول باشد قبولش میکنیم و اگر باز از همین دست اراجیف باشد با همین لحن با شما سخن میگویم .

بنده به شدت با کسانی که فکر میکنند از بقیه برتر و بهتر هستند و در نتیجه میتوانند به خاطر برتریشان امتیازات بیشتری داشته باشند مشکل دارم . چه شما باشید چه هر شخص دیگری .

shirin نوشته: اگه زن بچه رو نخواست و مرد میخواست و زن پول هم نمیخواست فقط نمیخواست که بچه در شکم اون بزرگ نشه حق رو باید به کی داد اگه قرار باشه دو نفری تصمیم بگیرن؟

همین رو شما جواب بده !
اگر مرد بچه رو نمیخواست و زن میخواست حق با کیه ؟

هنوز نتونستی جواب بدی شیرین جان .

راسل اخلاقیات در راستای حفظ منافع بشر و بقاشون به وجود اومدن و بعدا ارگانی با ضمانت اجرایی بالاتر به نام قوانین به وجود اومدند. در ضمن رفتارهایی که برای بقا و جامعه مفید بودن اخلاقی نام گرفتند و رفتارهایی که نامناسب بودن غیر اخلاقی. بعضی رفتارها هستند که با توجه به موقعیت اخلاقی یا غیر اخلاقی تعریف میشن، فرضا آدمکشی تو جنگ اخلاقی هست ولی تو یه جامعه غیر اخلاقی ، بعضی رفتارها هم هستند که تو یک جامعه اخلاقی یا بی اثر و یا درست و تو یک جامعه غیر اخلاقی محسوب میشه مثلا روابط دختر و پسر بدون ازدواج. و بر همین اساس بعضی آدمها بعضی رفتارها رو اخلاقی میدونن و بعضی غیر اخلاقی و زشت و چندش اور مثلا بوسیدن دست و خاک پای خامنه ای توسط هواداراش . علاوه بر همه اینها بعضی رفتارها هستند که ممکنه اخلاقی باشند ولی قانونی نباشند. مثلا فراری دادن یه شخص که بیگناه به انجام رفتاری متهم شده. در هر صورت اینقدر یک بعدی به مسائل ننگرید.

اولا که من نگفتم اکثرا منجر به بارداری ناخواسته منجر میشه. میگه هیچکدومش درصد موفقیتش صددرصد نیست حتی همون قرصهای ضد بارداری. ثانیا فعلا که این کشورهای پیشتاز هستن که بارداری یا سقط جنین رو حق مسلم زن میدونن بدون اجازه مرد مثل سوئد نه ایران. اون که گفتم آخوندها هم به این نتیجه رسیدن خب معلومه که برای وقتی هست که زن مشکلی داره وگرنه تو اسلام کلا سقط جنین خلاف شرع هست. قبلا یه زن دچار مشکل بود حتما باید مرد هم تصمیم میگرفت که زن بچه رو سقط کنه یا نه. که این قانون لغو شد. در مورد اون خصوصیات مردهای ایرانی هم لازم نیست شادی صدر بگه کافیه یکی نظرات امثال شما رو بخونه تا متوجه بشه چطور شخصیتی دارید.