دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - shirin - 10-29-2012

میلاد اولا مسائل رو قاطی همدیگه نکن. تجاوز و سقط جنین هیچ ربطی به هم ندارن. خیلی وقتا ناخواسته یه جنین به وجود میاد. و همه سقط جنین ها (غیر از سقطهایی که تجویز دکتر هستن ) هم به خاطر ناخواسته بودنشون هست کسی که میخواد بچه دار بشه بعد از حاملگی به فکر سقط جنین نمیفته. ثانیا وقتی یه جنین تو بدن زن تشکیل میشه این زن هست که نه ماه باید سختی و درد رو تحمل کنه علاوه بر از دست دادن زیبایی و یا حتی احتمال مرگ در هنگام بارداری یا زایمان. چون یه زن حامله بسیار آسیب پذیرتر هست. علاوه بر اینکه ممکنه اثرات بسیار بدی هم در موقعیت و جایگاه اجتماعی یا شغلی بذاره.

فکر کنم بشه راسل. میشه لقاح مصنوعی انجام داد ولی نمیدونم که میتونن اونو جایی خارج از رحم تو محیط آزمایشگاه نگهداری کنن یا نه. چون جدیدا رایج شده رحم اجاره ای توسط بعضی زن و شوهرهایی که زن خودش مشکل رحم داره.

کافه دومگو - sonixax - 10-29-2012

shirin نوشته: چرندیات نیست میلاد. وقتی داریم میبینیم تو جوامع. خیلی از کودکان در کودکی به یکی دیگه سپرده میشن و هیچ آماری هم نمیگه که کودکانی که توسط مادر خودشون بزرگ نشدن و هیچوقت هم نفهمیدن که اون مادر خودشون نبوده ناموفقتر و شکست خورده تر هستن. این حس خسران و کمبود از پدر نداشتن و مادر نداشتن وقتی ایجاد میشه که در جایی باشی که ببینی همه دارن و تو نداری وقتی همه مثل هم باشن همچین احساساتی به وجود نمیاد.

خوب آمار خلاف این گفته شما رو میگه . کودکان یتیمخانه ای یا اونهایی که توسط پدر و مارد واقعی بزرگ نشدند شاید انسانهای موفقی بودند ولی از نظر سلامت روانی آدمهای سالمی نبودند . نمونه اش استیو جابز . یک روانی به تمام معنا بود .

وقتی هم که همه مثل هم باشند باز هم این حس وجود داره . ربطی به جامعه نداره . یک حس فرگشتیک و نه شما و نه هزار تا مثل شما نمیتونند با فرگشت مقابله کنند . یک کودک در جایی بزرگ بشه که همه پدر و مادر ندارند ! سر انجام روی به تولید مثل میاره و اون موقع میشه که دچار مشکل میشه . مگر اینکه شما فکر کنید مثل کارتونها بچه ها رو یک پرنده ای میاره میذاره پشت در خونه !!!!!!

کافه دومگو - Russell - 10-29-2012

shirin نوشته: راسل جان این برداشت شماست از حرفهای من و نشون میده که احتمالا یا من در بیانم مشکل دارم یا شما درست پستهای منو نمیخونی. من هیچوقت نگفتم اینکه قدرت دست قویترها هست اخلاقی هست و در مورد اخلاقی یا غیراخلاقی بودنش قضاوت نکردم. همیشه گفتم قدرت دست قویترها هست کاریش هم نمیشه بکنی. (قویتر به معنی زور بازوی بیشتر نیست) اصولا من نظر خاصی در مورد اینکه چی اخلاقی هست یا نه ندارم. هر کسی تعریف خودشو داره و در مورد زنان هم طرفدار حقوقشون هستم چون خودم در درجه اول زن هستم و به نظرم یک جامعه که زنان حقوق مساوی داشته باشن با مردان و زنان به عنوان جنس دوم تعریف نشن به ناحق ، جامعه ای موفقتر و شادتر خواهد بود. و در درجه دوم درسته که من بعضی وقتا نظراتم رو میگم درباره بعضی مسائل و اون نظرات به معنی اینکه معتقد باشم از نظر اخلاقی درست هستن یا نه نیست و صرفا واقعیتی هست که متاسفانه وجود داره. من ایده آلهام با واقعیات اشتباه نمیگیرم
بیشتر از اینکه منظور من این باشه که این نظر خودت هست شیرین جان یا نه (که هست البته !!) ولی در کل این نظر رو من کم ندیدم مخصوصا در بخشی از فمینیستها البته در جاهای دیگه هم پیدا میشه ولی جالبیش بنظر من در بقول فرنگیها Irony قوییه که درش هست.

من قصد با فرگشت مقابله کردن رو ندارم. ولی اون یتیم خونه ایها دایم دارن حس میکنن که چقدر با بقیه بچه ها متفاوت هستن. و دایم از طرف دیگران حس ترحم و بدبختی داره بهشون القاء میشه.

shirin نوشته: میلاد اولا مسائل رو قاطی همدیگه نکن. تجاوز و سقط جنین هیچ ربطی به هم ندارن. خیلی وقتا ناخواسته یه جنین به وجود میاد

آها ! یعنی یک خانومی ناخواسته بدون وسایل پیشگیری با یکی میخوابه !!!!! این حرفها رو نزنید شیرین جان .

shirin نوشته: و همه سقط جنین ها (غیر از سقطهایی که تجویز دکتر هستن ) هم به خاطر ناخواسته بودنشون هست کسی که میخواد بچه دار بشه بعد از حاملگی به فکر سقط جنین نمیفته.

بنده هم گفتم این یک حق بیخودیه و باید بین زن و مرد برابر باشه و بیخود میکنه زنی که در این زمینه حق بیشتری میخواد . اون موقع که داره بدون وسایل پیشگیری سکس میکنه باید به فکر اینها باشه . تنها در صورتی که تجاوز صورت گرفته باشه یا شخص در حالت عادی نبوده باشه باید این حق داده بشه . در غیر این صورت خیر .

shirin نوشته: ثانیا وقتی یه جنین تو بدن زن تشکیل میشه این زن هست که نه ماه باید سختی و درد رو تحمل کنه علاوه بر از دست دادن زیبایی و یا حتی احتمال مرگ در هنگام بارداری یا زایمان. چون یه زن حامله بسیار آسیب پذیرتر هست.

هست که هست ! مرد هم در مورد اون بچه همون قدر حق و حقوق داره و گفتم زن بیخود میکنه با مردمی میخوابه و بعدش میخواد بچه رو سقط کنه . درد میکشه که بکشه . ۹ ماه بارداره که باشه . مگه موقعی داره با طرف میخوابه اینها رو نمیدونسته ؟ پس همش بهانه و مهملاته .

shirin نوشته: علاوه بر اینکه ممکنه اثرات بسیار بدی هم در موقعیت و جایگاه اجتماعی یا شغلی بذاره.و مثلا یه مرد که دلش بخواد تجاوز کنه اگه نکنه چه اثرات بدی روش میذاره؟

اینها همش بهانه و مهملات شیرین جان . زنی که به فکر موقعیت اجتماعی و ... اش هست بیخود میکنه با یک مرد بدون وسایل پیشگیری میخوابه . وقتی که این کار رو کرد با کمال پوزش غلط میکنه از این بهانه ها بیاره .
اینها همش یک سری حرفهای صد من یک غازه برای گرفتن حق و حقوق بیشتر . پیشتر هم گفته ام اینکه زنان حق و حقوق برابر میخواهند مزخرفی بیش نیست و زنان حق و حقوق بیشتر میخواهند و خود شما هم بارها در این بحث ها این رو ابراز کرده اید که دنبال حق و حقوق بیشتر از مردان هستید و نه برابر .

برای همینه که این جنبش های فمنیستی (شارلاتانیسم) همگی از نظر من مردود هستند . زن و مرد باید حق و حقوق برابر با هم داشته باشند و قرار نیست به کسی حق و حقوقی بیش از دیگری بدهیم .

راسل متوجه منظورت نشدم که میگی نظر بخشی از فمنیستهاست. کدوم نظرشون هست؟

این جامعه کومونیستهای اسرائیل یک مدت مثل اینکه این بچه داری اشتراکی رو انجام میدادند،نتایج تحقیقات روی اثرات این کار باید باشه و کل قضیه قطعا مطالعه شده.

shirin نوشته: من قصد با فرگشت مقابله کردن رو ندارم. ولی اون یتیم خونه ایها دایم دارن حس میکنن که چقدر با بقیه بچه ها متفاوت هستن. و دایم از طرف دیگران حس ترحم و بدبختی داره بهشون القاء میشه.

یعنی شما میفرمایید ما بیاییم و جامعه بشری را کلن به فاک عظما بدهیم به خاطر اینکه بچه یتیم خانه ای ها حس خوبی ندارند ؟

وقتی تمام جامعه و ملت بی پدر و مادر بزرگ بشند شاید این حس بوجود بیاد که همه مثل هم هستند ولی نهایتن در دیرتر مشکلات روانی عجیبی باقی میذاره . من به شما گفتم حتا حیوانات هم اینطوری هستند و نمیشه با این مساله مقابله کرد مگر اینکه بزنیم ژنتیک انسان را به کل دگرگون کنیم که کار اگر نه احمقانه بسکه خنده داریست .

shirin نوشته: راسل متوجه منظورت نشدم که میگی نظر بخشی از فمنیستهاست. کدوم نظرشون هست؟
یعنی نظر کدومشون هست؟
بطور مکتبی منظور اگر هست بعید میدونم در تئوری زیر بار این افراد زیادی بروند ولی در عمل زیاد هستند،یکیش خود شما مثلا E056