دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Anarchy - 10-27-2012

viviyan نوشته: آره دیگه. خانواده به این صورتی که در جوامع بشری جریان داره اختراع بشریته که البته طبیعت هم پسندیده و انتخابش کرده برای حفظ شدن، وگرنه کی قرار بوده پدر و مادر دست و پای بچه شون رو ببندن، براش باید و نباید تعریف کنن و تصمیم بگیرن؟

آها این شکل امروزی رو میگی...خب این به مرور همراه با پیشرفت علم و جوامع تغییر کرده!! این باید و نباید هم تو جوامعی مثل ایران هست که خیلی بیش از حد و تا سن بالا ادامه پیدا میکنه وگر نه وقتی 18 سالگی از خونه بری دیگه این بحث ها رو نداریم... حالا شما مدل پیشنهادی و مطلوبت چی هست؟

کافه دومگو - viviyan - 10-27-2012

Anarchy نوشته: آها این شکل امروزی رو میگی...خب این به مرور همراه با پیشرفت علم و جوامع تغییر کرده!! این باید و نباید هم تو جوامعی مثل ایران هست که خیلی بیش از حد و تا سن بالا ادامه پیدا میکنه وگر نه وقتی 18 سالگی از خونه بری دیگه این بحث ها رو نداریم... حالا شما مدل پیشنهادی و مطلوبت چی هست؟

من کلا جامعه آنارشیستی رو میپذیرم، دنیایی بدون مرز و خانواده و ...
ولی چون اون خیلی ایده آل گرایانه اس زندگی تکی رو میپسندم.E415

کافه دومگو - Russell - 10-27-2012

کلا در جوامعی مثل ایران کسانی که دوستدار فردیت و آزادی هستند ولمعطلند،خانواده هم جنس روابط درش یکجور کومونیسم و حل شدن همه در یک گروه هست اینه که کلا با فردگرایی میونه خوبی نداره،در ایران و نوع غالب ایرانیش واقعا روی اعصاب هست E409

viviyan نوشته: من کلا جامعه آنارشیستی رو میپذیرم، دنیایی بدون مرز و خانواده و ...
ولی چون اون خیلی ایده آل گرایانه اس زندگی تکی رو میپسندم.E415

خب بچه اونوقت کجا به عمل بیاد و کجا بزرگ شهE40d؟ از کی بدون مرز و خانواده شه؟ از یه ماهگی که نمیتونه ویوی جانE404

کافه دومگو - shirin - 10-27-2012

بچه رو احتمالا باید یه ارگانی باشه وظیفه نگهداری بچه ها به عهدش باشه. :D

آنارشی میشه سازمانهایی برای پرورش بچه ساخت، در هر صورت اگه همچون چیزی به وجود بیاد یعنی انسانها به حدی رسیدن که تمام کودکان رو فرزند خودشون بدونن.

viviyan نوشته: آنارشی میشه سازمانهایی برای پرورش بچه ساخت، در هر صورت اگه همچون چیزی به وجود بیاد یعنی انسانها به حدی رسیدن که تمام کودکان رو فرزند خودشون بدونن.

خب این جوری میشه کارخونه جوجه کشی رسما...اصلا دیگه ازدواج و حتی پارتر و اینها هم نباشه...بیان کلا سیستم لقاح مصنوعی راه بندازن و بعدم یه جا باشه بچه بزرگ شه...فقط به تعداد زیادی پدر و مادر استخدام شده نیاز هست تو این سازمان هایی که میگی...البته چطور میشه به حدی رسید که حس مادر و پدری پیدا کرد بدون اینکه به دنیا آورده باشی بچه رو و با یه نفر دیگه هم زندگی کنی، هم کمی جای سوال هستE414!!

یه کم زیادی همه چیز ماشینی میشه...یعنی این جوری اتفاقا بچه ها احتمال بیشتری دارن که از همون آنارشیسم آرمانی دور شن چون به شکل فله ای و مشابه احتمالا تربیت خواهند شد!!

کافه دومگو - shirin - 10-27-2012

من هیچ دلم نمیخواد بچم بدم دست یه ارگان بزرگش کنه. خودم دلم میخواد بچه بزرگ کنم. احساس میکنم یه چیزی خوندم که در مورد یه آرمانشهر بود که مردم توش آزاد بودن و خانواده ای هم تشکیل نمیشد و بچه ها رو هم سازمانهایی مخصوص بزرگ میکردن آخرش خیلی فاجعه بار بود. یه همچین چیزی تو ذهنم هست ولی یادم نمیاد چی هست.

شیرین من قبلا هم همچین چیزی رو گفتم ولی فکر کنم اونی که تو میگی رمان "ندیمه" باشه، نیست؟
آنارشی منظورم این نیست که بچه ها اجبارا سپرده بشن به سازمانی، منظورم اینه که اگه بچه ای به دنیا اومد جایی برای حفاظت ازش وجود داشته باشه. برعکس اون چیزی که میگی خانواده های الان اگه خوب دقت کنیم بیشتر کارخونه های جوجه کشی هستن.

کافه دومگو - Russell - 10-27-2012

این پرورش جمعی اینجور که هست یک چیز باز کاملا کمونیستیه،باید هر فردی که بدنیا میاد حقوقش برسمیت شناخته بشه و تامین بشه و بهش حق انتخاب داده بشه.تا همون زمان 16 سالگی هم یکسری اختیارات فقط بهش داده نمیشه و خانواده مسئول نگهداری از فرد هست و دولت دربرابر چیزهایی مثل سو استفاده از کودکان باید از افراد محافظت کنه،ولی این چیزیه کاملا متفاوت،اون بزرگ شدن اشتراکی یک چیزی میشه وحشتناکتر از خانواده مثل سربازخونه یا مدارس شبانه روزی