دفترچه
نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: زنامرد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: نگرشی پیرامون جنس ''زن'' (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%B3-%D8%B2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Mehrbod - 10-05-2012

Alice نوشته: خب محربُد چرا fashion و مانکن بازی نابخردانه است ؟
تنها برای اینکه دختران مانند شما چندان در فکر علم و دانش نیستند شما برترید ؟

ببینید آلیس جان پرداختن به اینها بخودی خود نابخردانه نیست - پسندیده هم میتواند باشد، ولی پرداختن کمابیش همه زنها به این چیزها نابخردانه است!

اینجا گفتم چه چیزهایی از دید ارزش‌های آدمی والا هستند: نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - صفحه 10

بانوان میتوانند بجای دور ریختن انرژی‌ و هزینه‌ها بروند ژنتیک بخوانند و دردی از دردهای بشری برداشته و دیگر آدم کور نداشته باشیم!
یا میتوانند به همبودشناسی بپردازند و راهکار برای پیشگیری از رفتارهای خودویرانگرانه آدمی بیابند.
میتوانند به فلسفه بپردازند و راهی برای خوشنودسازی آدمی بی نیاز به دین و موهومات بیایند.

میتوانند همپای مردان در این رشته‌ها کار کنند و به همه فرایند‌های دانش و خردگرایی شتاب بدهند.

ولی بیشتر زنان اینگونه که ما در زندگی روزانه و کاری و بیرون میبینیم، تنها و تنها به جایگاه همبودین (اجتماعی‌)
اشان بها میدهند: کدام خوشگلتره، کدام شوهر/دوست پس/.. بهتری دارد، کدام بهمان است و در کنار آن خرید و آرایش و گاه بچه‌داری!

نگرش من همچنان آماری است، بدین چم که برخی از میان مرد و زن باید در راستای رسیدن به چیزهایی که برای همه ما خواستنی است
بکوشند، در این میان برخی نیز نه تنها خوب که پسندیده است که به کارهای کناری چون نگارگری، هنر، مانکن بودن، تنز، ادبسار و .. بپردازند.

نکته این است، آیا میخواهیم سرانجام یک همگونی میان زن و مرد داشته باشیم یا نه؟
اگر آری، در میان زنان کمابیش تنها کارهای کناری‌تر دیده میشود و نه مهادین‌تر، و دشواری ما همین است.

از دید شخصی من اینکه چرا این تَوند (پتنسیال) زنان امروز (در غرب و نه ایران!) باز نشده به اندازه زیادی دیگر به خودشان است و مانند همان برادر بازیگوش بالا هستند که از آتاوی (با استعدادی) خود بس خرسند هستند،
ولی بجای پرداختن به چیزهای مَهند و مهادین، با مانکن‌بازی و fashion و اینها بازیگوشی میکنند .. و چون ابزار سکس را در دست دارند، از آن دُژسود (سوء استفاده) میبرند و روی هم رفته رفتارشان آزاردهنده و آزاردهنده‌تر میشود.

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - shirin - 10-05-2012

مهربد من جوری وانمود نمیکنم که برادرم همه کاری انجام داده البته بهش هم نمیگم بی استعداد هست و لی همون حرف دوم شما بهش میگم باید خودشو نشون بده حداقل برای خودش نه برای کسب احترام دیگران. در مورد زنان هم این درست نیست که همه تقصرها رو گردن خودشون بندازیم. اینکه زنان کمتر به دنبال اثبات خودشون یا کسب موفقیتی یا انجام کاری هستند حداقل تو ایران دلیلش این هست که نه چنین توقعی ازش دارن و نه ازش میخوان و دایم هم این تفکر القا میشه که تو دختری نیازی به کار کردن نداری یا مثل مردان احتیاج نیست که خودتو تو اجتماع بخوای اثبات کنی. من خودم تا حالا هزاران بار این جمله ها رو از آدمای مختلف شنیدم. خیلی مهم هست که اجتماع چه انتظاری از اشخاص داشته باشه. یه پسر که سعی میکنه پیشرفت کنه یا دنبال شغل و موفقیت هست یا به دنبال این هست که کاری انجام بده به این دلیل هست که میدونه کسی دیگه این امکانات رو براش فراهم نمیکنه و خودش به تنهایی باید از پس زندگیش بربیاد ولی یه دختر از طرف اجتماع این تفکر بهش القاء میشه که بالاخره یکی پیدا میشه نیازهای تو رو برطرف کنه خیلی نگران آینده و موقیعت اجتماعی نباش. کمترین موفقیت از طرف اجتماع شاهکاری عظیم تلقی میشه نسبت به وقتی که یه پسر اون موفقیت رو کسب کنه. به خاطر همین یه پسر دایم به سمت پیشرفت کردن بیشتر هل داده میشه ، این تنها یه دلیل از کمتر اجتماعی بودن زنان هست.

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Alice - 10-05-2012

یک پُرسشی داشتم ؛ دوست دارم رُک بگویید ؛
آیا با این اوصاف شما احساس می کنید که بانوان اینجا نیز احمقند ؟

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Mehrbod - 10-05-2012

Alice نوشته: یک پُرسشی داشتم ؛ دوست دارم رُک بگویید ؛

من بانوان اینجا را باهوش و برگزیده میبینم که گرایش به دانش و چیزهای دیگری هم در کنار کارهای زندگی دارند.

در بیرون هم چندتایی دختر میشناسم که همتراز خود میبینم، ولی همانها هم بیشتر در تَوند هستند تا هَسیائش (realization) آن. به نگر من شیرین گرامی
نکته خوبی را گفت، بیشتر دخترها براستی انگیزه‌ای برای پیشرفت و کار ندارند، چرا که با سرمایه‌گذاری اندکی روی زیبایی خود میتوانند مرد بسیار کامیار و خوبی را از آن خود کنند.

ولی در کنار آن، امروز پسرها هم کم کم دارند از این داستان می‌آگاهند و نمونه‌هایی از این جُستار
را در فروم‌های انگلیسی زبان و .. هم میبینیم و این رویکرد دختران گمان نمیکنم تا ابد همینجور بتواند بماند.

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - sonixax - 10-05-2012

Alice نوشته: یک پُرسشی داشتم ؛ دوست دارم رُک بگویید ؛

به نظر بنده هیچ انسانی احمق نیست ، ولی انسانهای بیشماری هستند که خود را به حماقت میزنند . مرد و زنش هم فرقی ندارد .

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - sonixax - 10-08-2012

الان داشتم یک سری عکس از نیکی کریمی میدیدم دیدم خودش رو برنزه کرده و به جای اینکه قشنگتر شده باشه به شدت زشت شده !
همسر یکی از دوستان هم در اینجا این کار رو کرد و خیلی زشت شد ! و جالبه که خودش فکر میکرد خیلی زیبا شده !

چرا برخی خانمها فکر میکنند با این کارها که در واقعیت زشت ترشان میکند زیبا تر میشوند ؟

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - viviyan - 10-09-2012

سیمون دوبوآر میگه زن، زن به دنیا نمیاد. E40a
همه ش تقصیر نقش گذاری جنسیتیه. مرد هم مرد به دنیا نمیاد. اگه زن و مرد؛ زن و مرد میشن به خاطر اینه که جامعه ازشون اینو میخواد.

من پستارو نخووندم E056

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Unknown - 10-09-2012

viviyan نوشته: سیمون دوبوآر میگه زن، زن به دنیا نمیاد. E40a
همه ش تقصیر نقش گذاری جنسیتیه. مرد هم مرد به دنیا نمیاد. اگه زن و مرد؛ زن و مرد میشن به خاطر اینه که جامعه ازشون اینو میخواد.
مرغ یا تخم مرغ؟

viviyan نوشته: من پستارو نخووندم E056
زیاد هم توصیه نمیشه بخونید. E415

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - viviyan - 10-09-2012

Unknown نوشته: مرغ یا تخم مرغ؟

زیاد هم توصیه نمیشه بخونید. E415

اونکه تخم یه جونور دیگه ولی این مورد مرد و زن... E40e

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Alice - 11-02-2012

من در این باب کمی تا اندکی ژرف تر اندیشیده ام و کاستی های رفتاری را که آغازنده جُستار برشمردند را با دید گسترده تری بررسی می کنمــــ... !
نخست اینکه من افزون بر بیشینه زنان ؛ بیشنه مردان ؛ و در پی آن بیشینه مردمان را به همان دم دستی ترین ریخت واژه تشبیه می کنمـــــ... ؛ اما این ویژگی در زنان بیشتر دیده می شود !
به گمان من ؛ توان داده پردازی ، یا نیروی آناکاوی فرنودین (قدرت تجزیه و تحلیل و فراکاوی منطقی) ؛ در زنان تراز بسیار پایینی دارد ! بر این باورم که بیشینه رفتارها و کردارهای نابخردانه از زنان نیز ، از مِهاد یادکرده می تراود !

برای همین بیشینه مردمان ستُرگ و سرشناس مردانند !

اگر تاریخ را در نگر نیاوریم و آوند شکوفا نشدن توانایی های زنان در گذشته را ستمدیدگی شان بدانیم، کنون نیز آش همین است و کاسه نیز !
دانشمندان (فیزیک، اخترشناسی، مزداهیک و...) ؛ فیلمسازان ؛ آهنگسازان ؛ فیلسوفان ؛ هتا آشپزان و در زمینه های بسیار دیگر ؛ ما چهره مردان را پر رنگ تر و چشمگیر تر از زنان می یابیمــــ... !
پرسش من از شما این است که راه های برون رفت از این گرفتاری چیست و چگونه است ؟! ذاتی یا اکتسابی بودن مَهَند نیست ؛