دفترچه
نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: زنامرد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: نگرشی پیرامون جنس ''زن'' (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%B3-%D8%B2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Unknown - 09-24-2012

البته بستگی به نوع آرایش دارد. کسی که مدل مویش را عوض می کند را چیزی نمی توان گفت، اما اگر مثلا شخصی صورتش کک و مکی باشد و این را با انواع پودرها مخفی کند، به نظر من او را می توان به نوعی دروغگویی متهم کرد.

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Russell - 09-24-2012

البته دروغ به اون معنی بد یا حتی آگاهانه منظور نبود،از دید فرگشتی هم مردها باید خصایص خودشون رو مثل طاووس نمایش بدن و زنها انتخاب کنند.مثل اینکه یک تئوری برای آرایش زنان اینه که رنگهای بکار رفته برای آرایش رو با یکسری رنگها که در گذشته نشون دهنده باوری و آمادگی برای جفتگیریه ربط میداده.
اما آرایش کلا حتی برای کک و مک چیز بدی نیست بنظر من بهیچ عنوان.اینکه بخای خودت رو زیباتر کنی خیلی هم خردمندانست و در روابط اجتماعی خیلی کمک میتونه بکنه.

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Unknown - 09-24-2012

البته منظور در دیتینگ و اینها بود.

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Reactor - 09-24-2012

آرایش چیزیه که زیبایی آدم رو دوچندان یا بیشتر میکنه. ظاهر یعنی تیپ , سبک لباس پوشیدن, مدل مو و غیره نشون میده که انسان تا چه اندازه به این دنیا وابستگی داره و چقدر کیفیت زندگی براش مهمه. نشون میده که چقدر انسان برای خودش اهمیت داره. این باعث میشه که برای دیگران هم دارای اهمیت باشه.
ارزش ظاهر انسان در تاریخ همیشه خیلی بیشتر از باطن انسان دارای اهمیت بوده. آدم های شیک پوش همیشه محترم هستند. حتی اگر دزد باشند و از دیوار خونه ی مردم بالا بروند.
خوب وقتی حفظ ظاهر همچین قدرت بالایی رو در جلب نظر موافق مردم داره چرا باید یک انسان عاقل و خردمند به نکته ی به این مهمی بی توجه باشه؟

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Rationalist - 09-24-2012

Mehrbod نوشته: بخشی از پرسمان
همین جُستار پرداختن به همین است که آیا این رفتارها اخلاقی هستند یا نه
مدت ها بود که با این موضوع کلنجار می رفتم، تا اینکه اکنون به این نتیجه رسیدم که دروغ گفتن به افراد(زنانی) که دروغ را می پسندند و در اساس از دروغ شنیدن لذت می برند، اخلاقی و درست است و می توان به آنها دروغ گفت. فرنودِ خود را هم که بیان کردم؛ زیرا آنها لذتشان را در دروغ مورد پسندشان می بینند، هرچند خود به واقعیتِ امر ممکن است واقف باشند!
واضح است که از نقدِ دوستان مخالف در این باره خشنود خواهم گشت.E032

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برایم بسی شگفت آور بود وقتی صریحا از زبان زنانی می شنیدم که می گفتند ما زن ها علاقه مندیم دروغ را باور کنیم و چنین می پسندیم!

Mehrbod نوشته: ریشه آنها از کجا برخاسته، فرهنگ، فرگشت یا هردو؟
برای من هم جالب است که بدانم ریشه آن چه بوده و چرا اینگونه شده؟ ولی زمان و حوصله پرداختن به آن را ندارم!

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Rationalist - 09-25-2012

nevermore نوشته: با وجود اینکه با نظرشان مخالفم.
شنیدنِ فرنودهای شما در مخالفت با نگرشِ من، مایه خرسندیست.E056

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Anarchy - 09-25-2012

خب بالاخره من کل مطالب دوستان رو خوندم...چون عادت ندارم وارد بحثی بشم که در جریان روندش نبودم!!

حقیقتا تجربه من هم نشان داده خیلی از زن ها حتی به اعتراف خودشون دوست دارند دروغ بشوند...در خصوص سکس هم کدام دختر حاضر است اگر در حین دوستی و ارتباط با پیشنهاد صریح سکس مرد مواجه شود موافقت کند و نیاز به کمی دروغ نباشد؟در ایران که همگی اونها میگن بدون فکر کردن به رابطه دراز مدت، سکس برای اونها امکان پذیر نیست و احساس بی ارزش بودن و مورد سو استفاده قرار گرفتن میکنن...حالا این احتمالا همون باگ فرگشتیست که مهربد اشاره کرد!!

بخشی از اونها هم که کمی باز تر فکر میکنن در نهایت میگن دلیل اجتناب اونها از سکس یا حداقل تلاش برای مخفی نگه داشتن گذشته، نگاه مردها در زمان انتخاب اونها برای یک رابطه دراز مدت هست..و البته به نظر من بیراه هم نمیگن!!!

جامعه پیچیده و آشفته ما که هنوز ارزش ها نیمه سنتی نیمه مدرن هستند به راستی باید هم اینگونه باشد...

در مورد آرایش هم نمیشه حکم کلی داد...مواردی هست که واقعا به قصد و عامدانه برای دروغ و فریب هست و مواردی هم نه!!! حتی دخترانی هستن که میترسن بدون آرایش توسط دوست پسر یا نامزد یا شوهرشون دیده بشن...عدم اعتماد به نفس، شرایط بسته ایران در محدود شدن زیبایی در صورت و نبودن زیبایی اندام هم مزید بر علت هست...

در مورد کشورهای دیگه هم ممکنه دلایل متفاوت باشه و زیاد اطلاعی ندارم اما همین که رتبه مصرف لوازم آرایش ایران در جهان دوم هست خودش گویا هست به اندازه کافی...

اینها همه صورت مساله بود و هر چه که هست،میبایست تفاوت ها و کم و کاستی های اخلاقی/رفتاری زن و مرد به روشنی و صریح تبیین بشه و با توجه به اینکه نقش فرگشت مهمتر بوده یا فرهنگ مرد سالارانه یا ترکیبی از هر دو سعی در ایجاد زیست هر چه مسالمت آمیز تر بین این دو جنس کنیمE00e

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - shirin - 09-25-2012

با عرض درود خدمت دوستان. من فیلتر شکنم یه مدت طولانی کار نمیکرد. یکی دیگه جایگزینش کردم. الان اومدم اینجا و این تاپیک نظرمو جلب کردم. البته همشو نخوندم ولی چند تا پست که خوندم مردسالاری و زن ستیزی ازش میبارید. من متاسفم که زنان را به بیخردی و بیمنطقی و کم هوشی و دروغ پسندی متهم میکنید.البته اینکه میگید زنان دروغ رو ترجیح میدن یه دروغ بزرگ هست من خودم زن هستم و با جمعیت کثیری از زنان در ارتباط بوده ام و تا حالا به زنی برنخورده ام که دروغ شنیده باشد و عصبانی نشده باشد از اینکه احمق فرضش کردن. و خودم هم صد البته حقیقت بسیار تلخ رو فکر میکنم حق مسلم هست که بدونم و دروغ شیرین شنیدن رو نوعی توهین به خودم میدانم. مردانی که معتقدند زنان دروغ شنیدن رو دوست دارند و فکر میکنند دروغ گویی به زنان کار پسندیده ای هست صد البته میخواهند دروغگویی خودشان برای فریب زنان رو توجیه کنند. و در آخر لازم به ذکر هست که شماها تقصیری ندارید مردان ایرانی متاسفانه اکثرا دیدگاهشون به زنان مثل شما هست. نه فقط ایرانی که مردان مسلمان. و البته یه نکته هم برای خوشحالیتون بگم اینکه در دین مبین اسلام دروغگویی به زنان برای به دست آوردن دلشان امر پسندیده ای محسوب میشود.

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Alice - 09-25-2012

shirin نوشته: با عرض درود خدمت دوستان. من فیلتر شکنم یه مدت طولانی کار نمیکرد. یکی دیگه جایگزینش کردم. الان اومدم اینجا و این تاپیک نظرمو جلب کردم. البته همشو نخوندم ولی چند تا پست که خوندم مردسالاری و زن ستیزی ازش میبارید. من متاسفم که زنان را به بیخردی و بیمنطقی و کم هوشی و دروغ پسندی متهم میکنید.البته اینکه میگید زنان دروغ رو ترجیح میدن یه دروغ بزرگ هست من خودم زن هستم و با جمعیت کثیری از زنان در ارتباط بوده ام و تا حالا به زنی برنخورده ام که دروغ شنیده باشد و عصبانی نشده باشد از اینکه احمق فرضش کردن. و خودم هم صد البته حقیقت بسیار تلخ رو فکر میکنم حق مسلم هست که بدونم و دروغ شیرین شنیدن رو نوعی توهین به خودم میدانم. مردانی که معتقدند زنان دروغ شنیدن رو دوست دارند و فکر میکنند دروغ گویی به زنان کار پسندیده ای هست صد البته میخواهند دروغگویی خودشان برای فریب زنان رو توجیه کنند. و در آخر لازم به ذکر هست که شماها تقصیری ندارید مردان ایرانی متاسفانه اکثرا دیدگاهشون به زنان مثل شما هست. نه فقط ایرانی که مردان مسلمان. و البته یه نکته هم برای خوشحالیتون بگم اینکه در دین مبین اسلام دروغگویی به زنان برای به دست آوردن دلشان امر پسندیده ای محسوب میشود.
دقیقاً همین است ؛
من نیز نمی دانم اینها چرا می گویند دختران دروغ شیرین را می پسندند ؛ من هم در درازای زندگی خودم حتی به یک نفر بر نخوردم که بگوید من دروغ شیرین را به حقیقت تلخ ترجیح میدهم ؛
چون شما من نیز گمان میکنم اینها از روی دروغگویی بیش از اندازه میخواهند ماست مالی کنند که مثلا دختران دروغ را دوست دارند...

نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - Russell - 09-25-2012

بانوان گرامی باور کنید من یکی خیلی خوشحال میشدم این مساله واقعیت نداشت،یک نکته مهم دیگه اینه که ما وقتی بحث علمی میکنیم صحبت از آمار هست وگرنه خوب انحراف از آمار هم وجود داره،من چون دروغگوی خوبی نیستم نفعی هم در درست بودن این داستان ندارم ولی واقعیت عینی هست که میبینم.دروغ شنیدن هم اگر شنونده خودآگاه بدونه دروغ هست که دیگه دروغ نیست،دخترها ممکنه ناخودآگاه ندونند یکسری حرفها دروغه ممکن هم هست بدونند ولی مساله اینه که دوست دارند بشوندشون و این تو رفتارشون خیلی تاثیرگذاره و اگر راست بگی شانس اون پسر بمقدار خیلی خیلی زیادی کم میشه،در همه جای دنیا هم تقریبا این صادقه فقط کمی بالا و پایین داره.