دفترچه
نوشیدنی های الکلی - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: دانش (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4)
+--- انجمن: پزشکی و بهداشت (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA)
+--- موضوع: نوشیدنی های الکلی (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

نوشیدنی های الکلی - Russell - 07-05-2012

Anarchy نوشته: Reactor عزیز باور کن تقصیر من نیست.همه چی رو حساب داشت میرفت جلو که از این پست جناب راسل تاپیک رو منحرف کردن!!
اره من به انحراف علاقمند شدم خوب 4
در یک کتاب در مورد احساسات به این مساله برخوردم خوب.چرا یکسری احساست بر بقیه ارجهیت دارن؟
مثلن در خیلی جاها دنیا مصرف مخدر جزوی از مراسم مذهبی هست،اساسن خیلی از احساست (Emotion) ها کارشون تشویق و پاداش یا بعبارت ساده تر سیاست چماق و هویجِِ .البته مخدری که بزنه مخ رو بپوکونه معلوم هست چرا بده،ولی بقول مهربد high شدن با مخدر اگر آسیب نزنه یا آسیبش در حد الکل باشه چه ایرادی داره خوب.
خود الکل بخودیه خودش یک مخدر هست خوب،من یکجا دیگه دیدم با اشتشمام مشتقات نفتی یا سوختنی هم یکجور اعتیاد میشه بوجود بیاره بهشون 4
من خودم بوی چوب سوخته رو مثلن دوست دارم ولی نمیدونستم یک چیز عام هست این مساله

نوشیدنی های الکلی - Reactor - 07-08-2012

Russell نوشته: البته ایده بدی هم نیستا 4
البته مسیر اصلی خودش منحرف هست ما میخوایم براه راست بیاریمش !!

بعله...
حتما با کشیدن یک نخ گراس و سرکشیدن دو شیشه دکسترومتورفان میخواهید انحراف مسیر کهکشان راه شیری رو جلوی چشمانتون راست کنید!
39

نوشیدنی های الکلی - Reactor - 07-08-2012

Anarchy نوشته: Reactor عزیز باور کن تقصیر من نیست.همه چی رو حساب داشت میرفت جلو که از این پست جناب راسل تاپیک رو منحرف کردن4!!

شما هم که این وسط آتش بیار انحراف نبودی؟!!39

این جریان انحرافی که آغا ازش حرف میزنه همین شماهائید هااااا (Anarchy و Russell)
همه چیز رو میخواهید از مسیر اصلیش منحرف کنید
لیدر جریان انحرافیتون کیه یالا اعتراف کنید؟

نوشیدنی های الکلی - Russell - 07-08-2012

Reactor نوشته: بعله...
حتما با کشیدن یک نخ گراس و سرکشیدن دو شیشه دکسترومتورفان میخواهید انحراف مسیر کهکشان راه شیری رو جلوی چشمانتون راست کنید!
انیشتین هم مشکلش همین بود که فضا و زمان را کج میدید دیگه 4
در حد حرف است اینها،ولی من توهمزا زیاد دوست ندارم،دوست دارم محرک باشه 4

نوشیدنی های الکلی - Mehrbod - 08-10-2012

آنارشی جان پس هیکدام این رنگ سبزها را الکل نداشت!؟

[عکس: 49.jpg]

نوشیدنی های الکلی - Anarchy - 08-11-2012

مهربد جان مصرف کم و عادی حرف علمی نیست4!! باید مقدار گرم اتانول به صورت روزانه مشخص شه...بعضی از فوایدش رو در تحقیقات دیدن که تو صفحات قبل خیام گرامی چند تا مقاله در این مورد دادن اما تو همگی اونها گفته شده که الکل دارو نیست و توصیه نشده افراد شروع به مصرف کنن...در واقع اثراتش رو در جمعیتی که الکل مصرف کردن بررسی کردن...

نوشیدنی های الکلی - Anarchy - 08-11-2012

khayyam نوشته: در حال سرچ در ژورنال های علمی برای تحقیقات درباره ی الکل بودم که به این دو مورد برخوردم به نظرم جالب اومد:

[copy]
drinking alcohol in moderate quantities can reduce the risk of asthma, according to danish researchers.
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110925125147.htm[/copy]
[copy]
people who drink small amounts of alcohol regularly are less likely to be obese than people who do not drink at all. A study published today in the open access journal bmc public health shows that consuming no more than a drink or two a few times a week reduces the risk of being obese. Consuming four or more drinks per day, however, increases the risk of being obese by 46%.
http://www.sciencedaily.com/releases/2005/12/051205075940.htm[/copy]

هر دو مورد صرفا تحقیقاتی از نوع پرسش نامه هستن و بس...

این تحقیقی در مورد اثرات مفید احتمالی روی آسم هست...
نقل قول:
the study, presented at the european respiratory society's annual congress in amsterdam, found that drinking 1-6 units of alcohol a week could reduce the risk of developing the condition.
the research examined 19,349 twins between the ages of 12 and 41 yrs of age. All participants completed a questionnaire at the start and end of the study to compare alcohol intake with the risk of developing asthma over 8 yrs

نقل قول:previous studies have found a link between excessive intake of alcohol and asthma attacks; however, this is the first study of its kind to show a link between alcohol intake and the onset of asthma for adults over a long period of time.
sofie lieberoth, from the bispebjerg hospital in denmark, said: "whilst excessive alcohol intake can cause health problems, the findings of our study suggest that a moderate intake of 1-6 units can reduce the risk of developing asthma. by examining all the factors linked with the development of asthma, we can understand more about what causes the condition and how to prevent it."

تحقیق دیگه ای هم هست در مورد جلوگیری از چاقی توسط الکل...

نقل قول:ahmed arif, from texas tech university health sciences center, in lubbock, usa and james rohrer, from mayo clinic, rochester, usa, analysed the results of the national health and nutrition examination survey iii in a subset of 8,236 non-smoker respondents. The respondents had all filled a questionnaire about their drinking habits and their body mass index (bmi) had been measured.

نقل قول:the mechanisms of the protective effect of alcohol on obesity are not well understood and the authors emphasise that "the data give no evidence to advise non-drinkers to start drinking alcohol just for reducing body weight."
they add: "however, the evidence reported here argues against a strategy of promoting complete abstention at least among those who regularly consume alcohol."

نوشیدنی های الکلی - Mehrbod - 08-13-2012

Anarchy نوشته: مهربد جان مصرف کم و عادی حرف علمی نیست4!!

اینها دانش‌نماهای پیشرفته‌تر هستند، هنوز نمیگیرمشون 4

نوشیدنی های الکلی - Mehrbod - 08-18-2012

آنارشی گرامی میتوانی درباره مالت جو (Malt - WiKi) که در آبجو یافت میشود و اینکه چه اندازه سودمند یا زیانمند است اندکی روشنگری کنی؟

نوشیدنی های الکلی - Reactor - 08-18-2012

مشروب رو با یک قوطی رد بول در کنار بقیه مزه ها بخورید خیلی خوبه ها! تضمین میکنم که به شما بال میده 4