دفترچه
به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: تاریخ، فرهنگ، همبود (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%8C-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF)
+--- موضوع: به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%A7-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85)

صفحات 1 2

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - sonic - 03-13-2011

به کوری چشم دشمنان ایران.ملت ایران وسنت ایران امسال چهارشنبه سوری را با شکوه هر چه بیشتر وبیشتر بر گذار میکنیم تا مقدمه ای برای احیای بقیه جشن های باستانی که فراموش شده اند باشیم الان این وظیفه ماست تا شاگردان امثال مطهری ها ومکارم ها را در آتش خشم چهارشنبه سوری بسوزانیم تا به دیگر دشمنان بفهمانیم ما از سنت هایمان دست بر نمیداریم.

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - doubt - 03-13-2011

عاشق چهارشنبه سوری هستیم فقط لطفا کاری کنیم که در «ایران آزاد» کمی این تق و توق ها کنترل شود تا حس جنگ داخلی به ما دست ندهد!
شبها و مهمونی های پر هیاهو و زیبا بدون کشته و زخمی و سردرد و...

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - Mehrbod - 03-13-2011

doubt نوشته: عاشق چهارشنبه سوری هستیم فقط لطفا کاری کنیم که در «ایران آزاد» کمی این تق و توق ها کنترل شود تا حس جنگ داخلی به ما دست ندهد!
شبها و مهمونی های پر هیاهو و زیبا بدون کشته و زخمی و سردرد و...

من هم فکر نمی‌کنم در چهارشنبه‌سوری‌های باستان، ساکنین دو خیابان با نارنجک و بمب به پیشواز هم می‌رفتند ... [عکس: 39.gif]

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - sonixax - 03-13-2011

مهربد نوشته: من هم فکر نمی‌کنم در چهارشنبه‌سوری‌های باستان، ساکنین دو خیابان با نارنجک و بمب به پیشواز هم می‌رفتند ... [عکس: 39.gif]

کپسول گاز و گاز پیکنیکی و کاربید و بادکنک های cng و این دست چیز ها رو فراموش کردید 4

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - Mehrbod - 03-15-2011

دوستان امیدوارم چهارشنبه سوری به همگی خوش گذشته باشد [عکس: 1.gif]

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - Reactor - 03-16-2011

به کوری چشم دشمنان امسال بی بخار ترین چهارشنبه سوری قرن نام گرفت!

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - sonixax - 03-16-2011

خبر ندارم ایرن دیشب چه خبر بوده ، ولی امروز خبری دیدم توی رادیو فردا مبنی بر اینکه زندانی ها رو بستند به رگبار !
من نمیدونم اسم مردمی که میخوان حکومتی که حتا زندانی ها رو توی زندان میبنده به رگبار رو مسالمت آمیز سرنگون کنند رو باید چی گذاشت .

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - Nocturne - 03-16-2011

گاهی وقتا که با بعضی ها بحث میکنم میبینم مردم اصلا معنی حرف خودشون رو نمیفهمن،میگن با خشونت مخالفیم ولی توضیح نمیدن وقتی کسی خواست شما رو بکشه و بقیه رو خونین و مالین کنه چطور میشه به طور غیر خشونت آمیز باهاش مقابله کرد،فقط در این مورد شعار شنیدم،مبارزه غیرخشونت آمیز در صورتی جواب میده که دنیا صددرصد همراه با حرکت مردم باشه و ازش حمایت کنه،در صورتی جواب میده که به خاطر منافعش رابطشو با کشور مقصد ادامه نده،به اون کشور باج نده،وزیر خارجشو به دست بوس نفرسته،در صورتی جواب میده که جنبش یک رهبر درست و حسابی داشته باشه که دقیقا متوجه باشه که چی میخاد و چیکار باید بکنه و البته خواستشم با اکثریت مردم همراه و یکی باشه(البته موسوی میدونه چی میخاد،که همون تغییرات اندک و افتادن قدرت دست اصلاح طلب هاست)،در صورتی جواب میده که قدرت مردم به سمت یک جهت خاص هدایت بشه،وقتی مردم فقط منتظر بیانیه های اصلاح طلب ها هستن برای بیرون اومدن و خودشون دست به کار نمیشن آخه آدم به چی امید داشته باشه؟میگن مبارزه اگر غیرخشونت آمیز باشه و ما مظلوم واقع بشیم جهان ازش حمایت میکنه و مورد پوشش رسانه ای قرار میگیریم،خوب البته این حمایت ها و پوشش های رسانه ای مفیدن ولی نمیتونن ما رو به هدفمون برسونن،اصلا من موندم،آخه وقتی یکی مثل منم صحبت از خشونت میکنم خودمم حاضر به خشونت شدید نیستم،شاید بتونم یک بسیجی رو بگیرم زیر مشت و لگد ولی نمیتونم یک فرد رو بزنم بکشم،خلاصه از نظر من اوضاع سیاسی و فرهنگی ایران خیلی پیچیده تر از اونه که بشه در موردش نظر داد یا قضاوت درست در موردش کرد

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - sonixax - 03-16-2011

Nocturne نوشته: خلاصه از نظر من اوضاع سیاسی و فرهنگی ایران خیلی پیچیده تر از اونه که بشه در موردش نظر داد یا قضاوت درست در موردش کرد

به نظر من شیر تو شیره بیشتر .

به کوری چشم دشمنان سنت ها را احیا میکنیم. - doubt - 03-17-2011

مهربد نوشته: دوستان امیدوارم چهارشنبه سوری به همگی خوش گذشته باشد [عکس: 1.gif]
ما که لذت بردیم؛مقداری شعار دادیم؛اندکی رقصیدیم و بسیار خندیدیم.
جای دوستان خالی...53

Nocturne نوشته: گاهی وقتا که با بعضی ها بحث میکنم میبینم مردم اصلا معنی حرف خودشون رو نمیفهمن،میگن با خشونت مخالفیم ولی توضیح نمیدن وقتی کسی خواست شما رو بکشه و بقیه رو خونین و مالین کنه چطور میشه به طور غیر خشونت آمیز باهاش مقابله کرد،فقط در این مورد شعار شنیدم،مبارزه غیرخشونت آمیز در صورتی جواب میده که دنیا صددرصد همراه با حرکت مردم باشه و ازش حمایت کنه،در صورتی جواب میده که به خاطر منافعش رابطشو با کشور مقصد ادامه نده،به اون کشور باج نده،وزیر خارجشو به دست بوس نفرسته،در صورتی جواب میده که جنبش یک رهبر درست و حسابی داشته باشه که دقیقا متوجه باشه که چی میخاد و چیکار باید بکنه و البته خواستشم با اکثریت مردم همراه و یکی باشه(البته موسوی میدونه چی میخاد،که همون تغییرات اندک و افتادن قدرت دست اصلاح طلب هاست)،در صورتی جواب میده که قدرت مردم به سمت یک جهت خاص هدایت بشه،وقتی مردم فقط منتظر بیانیه های اصلاح طلب ها هستن برای بیرون اومدن و خودشون دست به کار نمیشن آخه آدم به چی امید داشته باشه؟میگن مبارزه اگر غیرخشونت آمیز باشه و ما مظلوم واقع بشیم جهان ازش حمایت میکنه و مورد پوشش رسانه ای قرار میگیریم،خوب البته این حمایت ها و پوشش های رسانه ای مفیدن ولی نمیتونن ما رو به هدفمون برسونن،اصلا من موندم،آخه وقتی یکی مثل منم صحبت از خشونت میکنم خودمم حاضر به خشونت شدید نیستم،شاید بتونم یک بسیجی رو بگیرم زیر مشت و لگد ولی نمیتونم یک فرد رو بزنم بکشم،خلاصه از نظر من اوضاع سیاسی و فرهنگی ایران خیلی پیچیده تر از اونه که بشه در موردش نظر داد یا قضاوت درست در موردش کرد
از توسل به خشونت در بهترین حالت باید چه توقعی داشت؟جنگ؟!
مطمئنا سودمند نیست ولی این که جنبش رهبری مقتدری ندارد؛آشکار است،شاید به این دلیل که میترسند تصمیم اشتباهی گرفته شود.
و همین طور اطمینان می دهم وقتی جنازه ای را ببینید ،اگر بتوانید آن چنان میزنید که احتمالا بعدها از خودتان بدتان بیاید!