دفترچه
نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%85%D9%87%D8%AF%D9%88%DB%8C-%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87)

صفحات 1 2 3

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - solo - 07-05-2016

جناب آقای سید حسن نصرالله دبیر کل محترم حزب‌الله لبنان
سلام علیکم

سالهای زیادی بود از مسئولین ایران می‌شنیدیم که «حزب‌الله لبنان از حمایت‌های معنوی ایران برخوردار است.»
برداشت ما همواره از این حرف آن بود که ایران به خاطر دشمنی با اسرائیل و به خاطر اشتراکات مذهبی و وظایف انقلابی، در مجامع بین‌المللی، جانب حزب‌الله را می‌گیرد.
هر چند در همان زمان نیز قرائنی مبنی بر پرداخت کمک‌های مالی و تسلیحاتی از سوی ایران به حزب‌الله وجود داشت ولی سیاست آن روزهای جمهوری اسلامی سعی بر مخفی داشتن این‌گونه کمک‌ها بود.
احتمالاً حساسیت مردم ایران به ذخائر ملی خود و یا ترس مسئولین از تشدید فشارها بر ایران، مانع اصلی آشکار کردن این کمک‌ها در آن زمان بوده ‌است.
جناب آقای حسن نصرالله ؛ شما در تاریخ چهارم تیرماه نود و پنج، در مراسم چهلم مصطفی بدرالدین گفته‌اید:
«تحریم‌ها و محدودیت‌های بانکی و مالی آمریکا هیچ تأثیری بر فعالیت این گروه ندارد چون بودجه حزب‌الله به طور کامل از طریق ایران تأمین می‌شود.
همه نیازهای خودمان را از خوراک و پوشاک تا موشک و راکت به طور مستقیم از جمهوری اسلامی دریافت می‌کنیم.
بودجه حزب‌الله از ایران می‌رسد و هیچ طرفی ارتباطی با این موضوع ندارد. پول از ایران می‌رسد، مانند موشک‌هایی که با آن اسرائیل را تهدید می‌کنیم.
از حضرت امام خامنه‌ای، دولت ایران و رئیس‌جمهور آن به خاطر حمایت بی‌دریغ از ما در سالهای گذشته تشکر می‌کنیم.
ما حقوق‌ها را می‌پردازیم و مشکلی در این زمینه نداریم.
تا زمانی که ایران پول دارد ما هم پول داریم.»
آقای حسن نصرالله مدتهاست پول ما تمام شده است. من تعجب می‌کنم چطور شما اطلاع ندارید؟
مگر همین چند روز پیش مراتب شرمندگی عمیق امام خامنه‌ای را در سخنرانی ایشان به خاطر بیکاری و بی‌پولی جوانان مشاهده نکردید؟
آیا شما تحمل می‌کنید که امام شما نزد مردم خودش شرمنده و سر به زیر باشد؟
آقای حسن نصرالله من تردیدی ندارم که شما با این اظهارات می‌خواستید داغی بر دل آمریکایی‌ها بگذارید که اخیراً شما را به عنوان یک گروهک تروریستی، تحریم بانکی کرده‌اند ولی به تصور من اگر از این سخنان داغی بر دل آمریکایی‌ها ننهاده باشید، حتماً بر دل ما ایرانی‌ها نهاده‌اید و بر زخم نداری ما نمک پاشیده‌اید، سوای از اینکه بعید می‌دانم در بعد بین‌المللی این سخنان برای دولت و ملت ایران بدون هزینه باشد!
آقای حسن نصرالله، چرا باید مردم ما گرسنگی بکشند؟
بیمار بشوند هزینه دارو و درمان نداشته باشند؟
فرزندان بااستعداد داشته باشند ولی فرزندانشان از تحصیل و پیشرفت محروم باشند، تحصیل هم که بکنند بیکار باشند؟
عده‌ای کارگر کار بکنند ولی حقوق نگیرند. اعتراض هم که بکنند شلاق بخورند. آن وقت با پول این مردم همه‌ی مخارج زندگی شما را تأمین کنند تا شاید با پول آنها، شما روزی به امر مقدس جهاد بپردازید؟
آیا عدل و انصاف این‌گونه حکم می‌کند؟
آقای حسن نصرالله ؛ من از شما به عنوان یک عالم دینی، این سؤال را مطرح می‌کنم که اگر مردم ایران از تقدیم این پول از خزانه بیت‌المال به شما راضی نباشند، آیا شرعاً مجاز به دریافت این پول هستید؟
اگر شما بدانید به این میلیاردها دلار پولی که به شما داده می‌شود، میلیون‌ها ایرانی مستحق و گرفتار چشم دارند، آیا باز هم به گرفتن آن نزد جهانیان افتخار خواهید کرد؟
آقای حسن نصرالله ؛ اگر شما می‌خواهید نظر مردم ایران را در باره‌ی پول‌هایی که سخاوتمندانه از ایران برای شما سرازیر می‌شود بدانید، من به شما توصیه می‌کنم فارسی را سلیس بیاموزید و چند روزی با لباس مبدل در ایران به میان کوچه و بازار بروید و با اتوبوس و تاکسی و مترو سفر کنید، در جمع بازنشسته‌ها و مستمری‌بگیران و معلمین و ارتشی‌ها بنشینید تا نظر صاحبان این پول‌ها را در باره‌ی خود بدانید.
آقای حسن نصرالله شما چرا سعی نمی‌کنید از طریق کشاورزی و صنعت‌گری و سایر اشتغالات حلال پول پیدا کنید که هم بتوانید با آن امرار معاش کنید و هم قدری از آن پول را برای امر مقدس جهاد ذخیره کنید؟
آقای حسن نصرالله ؛ ما حتی رقم این پول‌هایی را که به شما می‌دهند، نمی‌دانیم. ما که نمی‌دانیم هیچ، مجلس هم نمی‌داند. دولت هم بعید است بداند.
مقدار این پول‌ها را هیچ‌کس به ما نمی‌گوید! آیا شما حاضرید به ما بگویید؟ آیا این حق ما نیست که بدانیم؟
آقای حسن نصرالله آیا می‌دانید اعتراض به این موضوع در ایران جزء ده‌ها خطوط قرمز نظام است و برای اعتراض‌کننده به اتهاماتی مانند مزدوری آمریکا و اسرائیل و فعالیت علیه نظام، مجازات سخت در پی دارد؟
آقای حسن نصرالله ، آیا اسلامی که شما لباس نمادین آن را بر تن کرده‌اید همین‌گونه حکم می‌کند؟!!

محمد مهدوی فر
تخریب‌چی و غواص دفاع مقدس
هشتم تیر ماه نود و پنج

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - کوشا - 07-05-2016

solo نوشته: محمد مهدوی فر
تخریب‌چی و غواص دفاع مقدس
هشتم تیر ماه نود و پنج

تا چنین احمق هایی با چنین طرز تفکر بچه گانه ای در میان مسلمین وجود دارند شایسته این هستیم که به گاری آمریکا و آمریکایی مسلک بسته شده و حمالی کنیم !!!
اما
کور خوانده اید
شمارش معکوس نابودی باطل با انقلاب ایران شروع شده و هیچ برگشتی در آن قابل تصور نیست

اندکی صبر سحر نزدیک است

اللهم عجل لولیک الفرج

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - solo - 07-05-2016

کوشا نوشته: تا چنین احمق هایی با چنین طرز تفکر بچه گانه ای در میان مسلمین وجود دارند شایسته این هستیم که به گاری آمریکا و آمریکایی مسلک بسته شده و حمالی کنیم !!!
اما
کور خوانده اید
شمارش معکوس نابودی باطل با انقلاب ایران شروع شده و هیچ برگشتی در آن قابل تصور نیست

اندکی صبر سحر نزدیک است

اللهم عجل لولیک الفرج

شیوه ای که شما در استدلال‌ آوردن به کار گرفته اید “گریزِ به پیش (=فرارِ به جلو)” نام دارد، در این شیوه فردی که در دیدگاه دارایِ ضعفِ بنیاندین است، با حمله به رقیبِ فکریِ خود تلاش می‌کند تا آنچه او به عنوانِ اعتبار داشته را بی‌ارزش جلوه دهد تا بدین سان بر رویِ فقرِ اندیشهِ خود سرپوش گذاشته و یا در شرایط خاص آن را آراسته جلوه‌ساز کند. به همین این دلیل است که شما هر مطلبی که میبیند بدون هیچ دلیل منطقی یا... یاوه تلقی میکنید !!!

کوشا نوشته: اگر اراجیفی که در زندیق آمده مستند شماست دیگر جای بحثی باقی نمی ماند !
مجدد در اینجا استدلال‌ گریزِ به پیش (=فرارِ به جلو) رو در پیش گرفتید.
نقل قول:تا چنین احمق هایی با چنین طرز تفکر بچه گانه ای در میان مسلمین وجود دارند شایسته این هستیم که به گاری آمریکا و آمریکایی مسلک بسته شده و حمالی کنیم !!!
با منطق و به صورت کامل این نامه رو نقد کن تا ببنیم به چه علت از نظر شما نویسنده این نامه فردی با طرز تفکر بچه گانه است ؟؟؟؟؟

نقل قول:اللهم عجل لولیک الفرج
تحدی بر تمامی شیعیان

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - کوشا - 07-06-2016

solo نوشته: شیوه ای که شما در استدلال‌ آوردن به کار گرفته اید “گریزِ به پیش (=فرارِ به جلو)” نام دارد، در این شیوه فردی که در دیدگاه دارایِ ضعفِ بنیاندین است، با حمله به رقیبِ فکریِ خود تلاش می‌کند تا آنچه او به عنوانِ اعتبار داشته را بی‌ارزش جلوه دهد تا بدین سان بر رویِ فقرِ اندیشهِ خود سرپوش گذاشته و یا در شرایط خاص آن را آراسته جلوه‌ساز کند. به همین این دلیل است که شما هر مطلبی که میبیند بدون هیچ دلیل منطقی یا... یاوه تلقی میکنید !!!

اتفاقا این استدلال تجربه ای حدودا چهل ساله را پشتوانه دارد نه تنها فرار رو به جلو نیست بلکه کاملا مستند به گذشته است، انقلاب اسلامی هر چند با فراز و نشیب اما همیشه حرکتی رو به جلو داشته و خواهد داشت

آتشی که در منظقه بر پا کرده اند برای سوزندان ریشه این پیشرفت است

نقل قول:مجدد در اینجا استدلال‌ گریزِ به پیش (=فرارِ به جلو) رو در پیش گرفتید.

از همفکرتان بخواهید دستی بر آرشیو برده و بحث های نقد زندیق را منتشر کند تا معلوم شود مستند این استدلال نیز در گذشته است؛ محتویات سایت زندیق را آرش بیخدا زمانی که بچه محصلی بیش نبوده جمع آوری کرده لذا سرشار از بحث های احساسی بدون پشتوانه عقلی و منطقی است و در بازار اهل خرد هیچ خریداری ندارد.

نقل قول:با منطق و به صورت کامل این نامه رو نقد کن تا ببنیم به چه علت از نظر شما نویسنده این نامه فردی با طرز تفکر بچه گانه است ؟؟؟؟؟

نقدی بالاتر از اینکه آمریکا با داشتن نزدیک به 20/000/000/000/000 دلار بدهی و گروه زیادی کارتن خواب و فقیر هر ساله 700/000/000/000 دلار بودجه نظامی دارد و میلیاردها دلار به صورت بلاعوض به اسرائیل کمک می کند اما نفسی از کسی در نمی آید

ولی اگر جمهوری اسلامی بدون داشتن بدهی قابل توجه، یک هزارم این مبلغ را صرف تقویت بینیه دفاعی خود کند انواع و اقسام مرجع تقلید و مجتهد مانند این احمق شروع به صدور فتوا مبنی بر حرمت و عدم رضایت و فلان می کنند

حال صرف نظر از بحث های اعتقادی

اگر این نوع استدلال بچه گانه و احمقانه نیست، پس چیست؟

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - solo - 07-06-2016

کوشا نوشته: اتفاقا این استدلال تجربه ای حدودا چهل ساله را پشتوانه دارد نه تنها فرار رو به جلو نیست بلکه کاملا مستند به گذشته است

خودت فهمیدی چی گفتی؟

نقل قول:انقلاب اسلامی هر چند با فراز و نشیب اما همیشه حرکتی رو به جلو داشته و خواهد داشت
آتشی که در منظقه بر پا کرده اند برای سوزندان ریشه این پیشرفت است
اری هر روز در دزدی و اختلاس های میلیونی و میلیاردی در حال پیشرفت هستید.....
عادت داری بزنی جاده خاکی؟داریم در مورد استدلال ضعیف شما صحبت میکنیم نه در مورد انقلاب ....
بد نیست یه جستار زیر نگاه بندازی تا بفهمی انقلاب یعنی چی ![URL="http://www.daftarche.com/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-12/%EF%BA%B7%EF%BB%AE%EF%BA%AD%EF%BA%B5-%DB%B5%DB%B7-%EF%BA%8D%EF%BB%A7%EF%BB%98%EF%BB%BC%EF%BA%8F-%EF%BA%91%EF%BB%AE%EF%BA%A9-%EF%AF%BE%EF%BA%8E-%EF%BA%BF%EF%BA%AA-%EF%BA%8D%EF%BB%A7%EF%BB%98%EF%BB%BC%EF%BA%8F%D8%9F-1970/"]
ﺷﻮﺭﺵ ۵۷ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺑﻮﺩ ﯾﺎ ﺿﺪ ﺍﻧﻘﻼﺏ؟
[/URL]

نقل قول:از همفکرتان بخواهید دستی بر آرشیو برده و بحث های نقد زندیق را منتشر کند تا معلوم شود مستند این استدلال نیز در گذشته است؛
بفرما آرشیو نشانمان بده
Internet Archive Wayback Machine
حتی اگه مجدد سایت گفتگو بالا بیاد افرادی دست خالی مثله شما دوباره میگن نقد ها پاک شده و...
اگه راست میگی نقده شده خب کاری نداره مجدد نقده ها رو بنویسید و بیارید یعنی خیلی سخته؟
نقل قول:محتویات سایت زندیق را آرش بیخدا زمانی که بچه محصلی بیش نبوده جمع آوری کرده لذا سرشار از بحث های احساسی بدون پشتوانه عقلی و منطقی است و در بازار اهل خرد هیچ خریداری ندارد.
اینجا به مغلطه مصادره به مطلوب دچار شدید.
در یکی دیگر از جستارها حرفی مشابه به این گفتین که کیر شدین !
کاملا اشکاره که توانایی نقد ندارید...
اگه محتوای سایت زندیق رو یک بچه محصل از روی احساس نوشته پس نقد آن هم نباید کاری سخت و دشوار باشه بهتره به جای یاوه بافی نقد کنید...
البته شما صلاحیت نقد رو ندارید هنوز فرق میان استقبال و نقد را متوجه نمیشد چه برسه که بخواید مطالبی رو نقد کنید
جهت یاد آوری مجدد:
sonixax نوشته: من هم فکر میکردم باهوش تر از این حرفها باشید که فرق بین استقبال نشدن از یک سایت (بنا به ادعای مفت خودتان) را با نقد شدن مطالب بدانید!
حتا صندلی من هم این فرق ساده را متوجه میشود :))

پس حالا که درستان را گرفتید بروید از روی این متن صد بار بنویسید :

نقد شد ≠ استقبال نشد (یا) هَک شد (یا) سانسور شد (یا) فیلتر شد
ولی
حرف حساب نداریم جلویش بزنیم = فیلتر شد (یا) سانسور شد (یا) نمیتوانیم نقدش کنیم

sonixax نوشته: این اراجیف را اگر میتوانید با دلیل و درست نقد کنید! در غیر این صورت اراجیف به هم نبافید!
از خود مسلمانتان مایه بگذارید :)))
پ.ن : آن دسته از مقالات ویکی پیدیا که منابع معتبر علمی لینک نشده اند فاقد ارزش هستند! نه کلهم اجمعین سایت! از آنجایی که پیداست شما به خاطر عدم توانایی در به پیش بردن منطقی بحث دارید خود را به در و دیوار میکوبید که همه چیز را به غیر از ادعاهای خودتان اراجیف جا بزنید اون زیر فهرست منابع را لیست میفرمایند در ویکی پدیا ! پس اگر مطلبی از منبعی علمی و معتبر باشد! قطعن معتبر است و به محل درجش ربطی ندارد! پس بیخودی مغلطه نفرمایید جانم.

نقل قول:نقدی بالاتر از اینکه آمریکا با داشتن نزدیک به 20/000/000/000/000 دلار بدهی و گروه زیادی کارتن خواب و فقیر هر ساله 700/000/000/000 دلار بودجه نظامی دارد و میلیاردها دلار به صورت بلاعوض به اسرائیل کمک می کند اما نفسی از کسی در نمی آید
ولی اگر جمهوری اسلامی بدون داشتن بدهی قابل توجه، یک هزارم این مبلغ را صرف تقویت بینیه دفاعی خود کند
دچار مغلطه قیاس مع الفارق و مغلطه "خودت هم همینطور" شدین

نقل قول:انواع و اقسام مرجع تقلید و مجتهد مانند این احمق شروع به صدور فتوا مبنی بر حرمت و عدم رضایت و فلان می کنند
مغلطه توسل به مرجعیت

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - کوشا - 07-06-2016

solo نوشته: بفرما آرشیو نشانمان بده
Internet Archive Wayback Machine
حتی اگه مجدد سایت گفتگو بالا بیاد افرادی دست خالی مثله شما دوباره میگن نقد ها پاک شده و...
اگه راست میگی نقده شده خب کاری نداره مجدد نقده ها رو بنویسید و بیارید یعنی خیلی سخته؟

هم سخته هم لغو و بیهوده

نوشتارهایی تحت عنوان نقد زندیق در آرشیو گفتگو وجود داره اگر تونستید پیدا کنید و بگذارید اینجا
من یه گشت معمولی انجام دادم نتونستم پیدا کنم.

نقل قول:اینجا به مغلطه مصادره به مطلوب دچار شدید.

دچار مغلطه قیاس مع الفارق و مغلطه "خودت هم همینطور" شدین

مغلطه توسل به مرجعیت

فکر کنم یکی از بحث هایی هم که در آنجا شد نوشتاری بود تحت عنوان مغلطه توسل به مغلطه یابی

که آخرین تیر در ترکش یک بیخداست !!!

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - solo - 07-07-2016

کوشا نوشته: هم سخته هم لغو و بیهوده !
بد نیست اول ادعا های شده توسط شما رو مجدد یاد آوری کنم!

کوشا نوشته: اگر اراجیفی که در زندیق آمده مستند شماست دیگر جای بحثی باقی نمی ماند !
کوشا نوشته: قبلا دوستان در گفتگو دات کام این کار رو کردند و برای همیشه درب آن سایت را گِل گرفتند.
کوشا نوشته: زندیق نقد شده و رد شده ذاتی است و اقبال !!!
کوشا نوشته: از همفکرتان بخواهید دستی بر آرشیو برده و بحث های نقد زندیق را منتشر کند تا معلوم شود مستند این استدلال نیز در گذشته است؛ محتویات سایت زندیق را آرش بیخدا زمانی که بچه محصلی بیش نبوده جمع آوری کرده لذا سرشار از بحث های احساسی بدون پشتوانه عقلی و منطقی است و در بازار اهل خرد هیچ خریداری ندارد.
در تمامی این ادعا ها دچار مغلطه استدلال از سکوت شدین.

دقیق 1 ماه است که شما همچین ادعا های مسخره ای کرده اید و بدون اینکه بتوانید اثبات کنید دائما روی آن پافشاری کودکانه میکنید.و از مدارکی حرف میزنید که وجود خارجی ندارن....
در این 1 ماه هر کس دیگری بود حداقل میتوانست 5 عدد از مطالب زندیق رو مجدد نقد کند.
نگو سخته بگو توانایی این رو ندارم با منطق مطالب رو نقد کنم بگو یه زری زدم حالا نمیتونم جمعش کنم بگو...

و چرا بیهوده توضیح دهید؟

نقل قول:نوشتارهایی تحت عنوان نقد زندیق در آرشیو گفتگو وجود داره اگر تونستید پیدا کنید و بگذارید اینجا
شما ادعا میکنید در آرشیو نقد زندیق وجود داره پس خودتون هم باید اثبات کنید من با دادن لینک آرشیو 90 درصد راه رو نشانتان دادم
نقل قول:من یه گشت معمولی انجام دادم نتونستم پیدا کنم.
به جای این همه به در و دیوار کوبیدن و خود پاره کردن بفرمایید درست و حسابی مزخرفات زندیق را نقد بفرمایید! یا انقدر جرات داشته باشید که بگویید یک چرندی گفتید حال نادم و پشیمانید :))

نقل قول:فکر کنم یکی از بحث هایی هم که در آنجا شد نوشتاری بود تحت عنوان مغلطه توسل به مغلطه یابی
اسم آن مغلطه مغلطه بافی! است.در برخی منابع نام «این هم که یک مغلطه است که»، «that’s fallacy» و «false charge of fallacy» یا عبارات مشابه آمده است.
توضیح دهید که چرا بنده به این مغلطه دچار شدم؟

شرح این نوع مغلطه:
[INFO]
گاهی شما در مباحثه و مناظره و اساساً تفکر مهارت هایی را کسب میکنید و یکی از نشانه های این مهارت این است که میتوانید مغالطات را تشخیص بدهید و ایرادهای منطقی به استدلال ها یا استدلالنما ها بگیرید. در مقابل شما هم طرفی قرار دارد که با شما در یک سطح از مهارت های فکری و تفکر نقادانه نیست. در چنین حالتی ممکن است شما مغالطاتی را در سخنان طرف مقابل تشخیص دهید و آنها را برجسته کنید تا موضع خود را در مناظره پیش ببرید یا تنها بحثی بهتر داشته باشید. چون طرف مقابل اهل تفکر نیست و صرفاً مدافع بی مایه یک سری افکار است ممکن است تحت تاثیر توانایی های شما در مغلطه یابی قرار بگیرد. و چون شناختی از منطق و استدلال و مغالطات و غیره ندارد گمان میکند که شما در حال انجام یک «بازی» هستید، به این صورت که یک سری اسامی و کلمات جالب را بلدید و میتوانید در بحث برای ساکت کردن طرف مقابل از آنها استفاده کنید. اینجاست که طرف مقابل شما هم تلاش میکند در این بازی شما شرکت کند.

مایلم بازهم تاکید کنم که مبحث مغالطات یک بازی نیست، منتها به دلیل اینکه طرف مقابل با این مبحث آشنایی ندارد گمان میکند که یک بازی است. همانطور که اگر به کسی که هیچ حساب نداند بگویید دو بعلاوه دو میشود چهار، ممکن است نیشخند بزند و بگوید هاها پنج منهای سه هم میشود شش!
[/INFO]
[INFO]چگونه با این مغالطه روبرو شویم؟
شیوه روبرویی با این مغالطه، حمله کردن به پایه و بنیان آن یعنی نادانی نسبت به مبحث مغالطات است. طرف مغالط باید درک کند که مغالطات یک بازی نیست، مغالطات مشاعره، مباهله، یا مشاجره نیستند، اینکه من در سخنان تو یک مغلطه پیدا کرده ام به این معنی نیست که الان نوبت تو است که یک مغلطه در سخنان من پیدا کنی و اگر نکنی باخته ای. مغالطات یک علم و مهارت است و نیاز به آموختن دارد، داد کشیدن نیست که هر کسی توانایی انجام آنرا داشته باشد. بنابر این مهم ترین روش در مقابله با این مغالطه آموختن مبحث مغالطات به طرف مغالط است و اینکار یا با توضیح و تدریس یا با معرفی منبعی همچون کتاب یا این وبلاگ ممکن است میسر شود. شوربختانه کسانی که مرتکب این مغلطه میشوند معمولاً اساساً اهل فهم نیستند و این شیوه مبارزه تقریباً بیهوده است ولی چون احتمال عکس العمل مثبت هرچند کوچک وجود دارد بکار گیری این شیوه بخردانه می‌نماید.
[/INFO]

خود شما دچار مغلطه،مغلطه بافی شدین نه بنده
شما کلن فهم کردن برایتان سخت است! زور نزنید گیرپاژ میکنید :))

نقل قول:که آخرین تیر در ترکش یک بیخداست !!!
مغلطه مصادره به مطلوب

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - کوشا - 07-07-2016

solo نوشته: بد نیست اول ادعا های شده توسط شما رو مجدد یاد آوری کنم!

در تمامی این ادعا ها دچار مغلطه استدلال از سکوت شدین.

دقیق 1 ماه است که شما همچین ادعا های مسخره ای کرده اید و بدون اینکه بتوانید اثبات کنید دائما روی آن پافشاری کودکانه میکنید.و از مدارکی حرف میزنید که وجود خارجی ندارن....
در این 1 ماه هر کس دیگری بود حداقل میتوانست 5 عدد از مطالب زندیق رو مجدد نقد کند.
نگو سخته بگو توانایی این رو ندارم با منطق مطالب رو نقد کنم بگو یه زری زدم حالا نمیتونم جمعش کنم بگو...

و چرا بیهوده توضیح دهید؟

تکرار آن بیهوده است
زیرا
کاری است که قبلا انجام شده و اتقاقا نتیجه هم داده و منجر به تعطیلی سایت گفتگو شده

نقل قول:شما ادعا میکنید در آرشیو نقد زندیق وجود داره پس خودتون هم باید اثبات کنید من با دادن لینک آرشیو 90 درصد راه رو نشانتان دادم

به جای این همه به در و دیوار کوبیدن و خود پاره کردن بفرمایید درست و حسابی مزخرفات زندیق را نقد بفرمایید! یا انقدر جرات داشته باشید که بگویید یک چرندی گفتید حال نادم و پشیمانید :))

از میلاد (سونیکس) بپرس بهت میگه که هست

فکر نمی کنم آرشیو وب همه صفحات رو ذخیره کنه

در ضمن آرشیو طوری تنظیم شده که وقتی وارد هر صفحه ای از گفتگو بخواهی بشی می فرستتد دنبال نخود سیاه و دایرکت می کنه به دفترچه !!!!

نقل قول:اسم آن مغلطه مغلطه بافی! است.در برخی منابع نام «این هم که یک مغلطه است که»، «that’s fallacy» و «false charge of fallacy» یا عبارات مشابه آمده است.
توضیح دهید که چرا بنده به این مغلطه دچار شدم؟

از اینکه یک خط در میون صحبت از مغلطه می کنید:

نقل قول:مغلطه مصادره به مطلوب
البته به شما حق می دم ، چون کاملا معلومه که تازه کار هستید
مغلطه حمله به ....
نقل قول:شما کلن فهم کردن برایتان سخت است! زور نزنید گیرپاژ میکنید :))
من زورهام رو قبلا زدم و کاملا آب بندی شدم و نیازی به زور زدن مجدد نمی بینم

قبلا در همین سایت گفته ام اگر یکی از بیخدایان بتواند تنها یک جای پای محکم در بیخدایی به من نشان دهد من از تمام اعتقادات خود دست خواهم کشید و بیخدا خواهم شد
هیچکس چیزی نشان نداد

شما می توانید؟

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - solo - 07-07-2016

کوشا نوشته: تکرار آن بیهوده است
زیرا
کاری است که قبلا انجام شده و اتقاقا نتیجه هم داده و منجر به تعطیلی سایت گفتگو شده
قبلا پاسخ داده اند.
sonixax نوشته: پس کما فی السابق حرفی برای گفتن ندارید و پاس میدهید به مدارکی که هرگز وجود نداشته اند :)))
عموجان یک دور در Address Bar مرورگر مبارک تایپ بفرمایید goftegu.com ببینید به کجا میرسید! همچنین بد نیست بدانید مدیران اینجا مدیران همانجا هستند! پس بیخود خالی نبندید که گندش در می آید :))

نقل قول:از میلاد (سونیکس) بپرس بهت میگه که هست
قبلا پاسخ داده اند.
sonixax نوشته: کجا ؟ کو ؟ نشان دهید!

نقل قول:فکر نمی کنم آرشیو وب همه صفحات رو ذخیره کنه
بله همه رو ذخیره نمیکنه ولی اونقدری کافی هست که شما بتونید باهاش ادعاهتون رو اثبات کنید .....

نقل قول:در ضمن آرشیو طوری تنظیم شده که وقتی وارد هر صفحه ای از گفتگو بخواهی بشی می فرستتد دنبال نخود سیاه و دایرکت می کنه به دفترچه !!!!
تنظیم؟نشنمان بده ؟
اگه مستقیم آدرس گفتگو رو بزنید وارد دفترچه میشود ولی اگر از همان آرشیو بروید داخل گفتگو میشود

نقل قول:از اینکه یک خط در میون صحبت از مغلطه می کنید:
شما حتی از تشریح دادن علت مغلطه آمیز بودن سخنان من عاجز هستید چه برسید به اینکه بتوانید مغلطه یابی کنید..
شما در اینجا درچار مغلطه،مغلطه بافی! شدین

دلیل مغالطه آمیز بودن مغلطه بافی

همانطور که در توضیحات آمد، طرف مقابل فرض کرده است که مغالطه یابی یک بازی است، حال آنکه چنین نیست. همین فرض غلط باعث میشود که مغلطه بافی یک مغالطه باشد. مغالطات موضوعی بسیار دقیق و جدی، قانونمند، تبیین پذیر و ریاضی وار هستند و قدمت این شاخه از منطق (اگر بتوان آنرا شاخه نامید) به هزاران سال پیش میرسد، مغالطات همچون ریاضیات از دیرباز تا کنون در حال تکامل بوده است، منطق دانان و فلاسفه مختلف روی مغالطات به جد کار کرده اند، مغالطات جدیدی معرفی کرده اند، در تعریف برخی مغالطات تغییر داده اند و مغالطه نماهایی را نیز منسوخ کرده اند و این مباحثات همچنان ادامه دارد. همانطور که کسی با ریاضیات بازی نمیکند و هر ادعای ریاضی باید قابل اثبات و محکم باشد، مغالطات هم همانگونه هستند.

مایلم بازهم تاکید کنم که مبحث مغالطات یک بازی نیست، منتها به دلیل اینکه طرف مقابل با این مبحث آشنایی ندارد گمان میکند که یک بازی است. همانطور که اگر به کسی که هیچ حساب نداند بگویید دو بعلاوه دو میشود چهار، ممکن است نیشخند بزند و بگوید هاها پنج منهای سه هم میشود شش!

برای درک بیشتر:
کاوه- به نظر من به دلیل اینکه میزان هوش آدمها با یکدیگر متفاوت است باید از آدمها انتظارات متفاوتی هم داشت

سودابه- این حرف شما یک مغلطه است

کاوه- چه مغلطه ای است؟

سودابه- همه آدمها با هم برابرند!

کاوه- ولی نگفتی چه مغلطه ای در استدلال من بود

سودابه- چطور شما میتونید به من بگویید مغلطه میکنم، حالا من هم یکبار به شما گفتم!

نقل قول:البته به شما حق می دم ، چون کاملا معلومه که تازه کار هستید
معلومه کی تازه کار هست شما حتی الفبای فلسفه رو نمیدانید یا حتی فرق ساده بین نقد و استقبال رو نمیدانید گرامی چه برسد ........

نقل قول:مغلطه حمله به ....
خیر مغلطه حمله شخصی نیست زیرا باید توجه داشت که دشنام دادن و حمله کردن به شخصیت یک شخص به خودی خود یک مغلطه نیست، مغلطه زمانی انجام میگیرد که این حمله با هدف رد کردن استدلال و ادعای شخص مورد حمله و یا نادیده گرفتن و به حاشیه انداختن آن انجام گیرد

تمامی منطق و استدلال شما همین بود؟اگر نقدی دارید بفرمایید بیشتر از این وقت را حرام نکنید در غیر اینصورت دکمه سیکتیر رو بزنید.....

نقل قول:من زورهام رو قبلا زدم و کاملا آب بندی شدم و نیازی به زور زدن مجدد نمی بینم
نرینی باو آب قطعه

نقل قول:قبلا در همین سایت گفته ام اگر یکی از بیخدایان بتواند تنها یک جای پای محکم در بیخدایی به من نشان دهد من از تمام اعتقادات خود دست خواهم کشید و بیخدا خواهم شد
هیچکس چیزی نشان نداد

بحث رو از مسیر اصلی خارج نکن ! شما هنوز ادعا های خودتون را نتونستید به کرسی اثبات بنشانید حالا میخواهید بزنید جاده خاکی؟

کجا پرسیده اید نشانمان دهید؟
نقل قول:شما می توانید؟
شما ابتدا بروید فرق میان نقد و استقبال رو بفهمید خداناباوری پیش کشتان...
E412
sonixax نوشته: من هم فکر میکردم باهوش تر از این حرفها باشید که فرق بین استقبال نشدن از یک سایت (بنا به ادعای مفت خودتان) را با نقد شدن مطالب بدانید!
حتا صندلی من هم این فرق ساده را متوجه میشود :))

پس حالا که درستان را گرفتید بروید از روی این متن صد بار بنویسید :

نقد شد ≠ استقبال نشد (یا) هَک شد (یا) سانسور شد (یا) فیلتر شد
ولی
حرف حساب نداریم جلویش بزنیم = فیلتر شد (یا) سانسور شد (یا) نمیتوانیم نقدش کنیم

برای فردی همچون شما اگر هزار دلیل هم آوره شود بازهم شروع به یاوه گویی میکنید در واقع شما بدون هیچ سند و مدرکی یا بدون اینکه بتوانید مطلبی را با منطق درست و حسابی نقد کنید آن را اراجیف تلقی میکنید .....
فهرست جستار‌های تالار فلسفه

[URL="http://www.daftarche.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-2/2-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-1938/"]2 سوال متداول از خداناباوران
[/URL]

[عکس: attachment.php?attachmentid=5033&stc=1]

[عکس: attachment.php?attachmentid=5032&stc=1]

[عکس: attachment.php?attachmentid=5034&stc=1]

نامه محمد مهدوی فر به سید حسن نصرالله - کوشا - 07-08-2016

[عکس: attachment.php?attachmentid=5035&stc=1]

اینم مدرک فقط برای اینکه بدونی هست، اگر واقعا طالبی برو دنبال بقیه اش

در ضمن فرض کنید خداگرایان قادر به اثبات مدعای خویش نیستند

آیا شما می توانید وجود خویش را اثبات کنید؟؟؟