دفترچه
فلسطین - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: فلسطین (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D9%84%D8%B3%D8%B7%DB%8C%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

فلسطین - sonixax - 08-31-2015

اکثر کسانی که این طوری کورکورانه از فلسطینیان دفاع میکنند در تمام عمرشون حتا یک فلسطینی از نزدیک ندیدند! اگر ببینند باور و دیدشون کلی عوض میشه.
پستهای من توی همین انجمن هست بعد از اینکه نه یکی بلکه بیشتر از ده هزار تا فلسطینی رو توی برنامه کمک به آوارگان و پناهندگان وقتی به عنوان داوطلب برای کمک رفته بودم دیدم نظرم برگشت و بعد از اون دیگه اسرائیل به خاطر دفاع از خودش در برابر فلسطینان محکوم و سرزنش نکردم و نمیکنم.
آنچه در فلسطین در جریان است بیشتر از آنکه حاصل سیاستها و حملات نظامی اسرائیل باشه حاصل رفتار و منش خود فلسطینی هاست. اگر اسرائیل توی این داستان 10% مقصر باشه خود فلسطینی ها 90% مقصرند.

فلسطین - سارا - 09-03-2015

kourosh_bikhoda نوشته: دلم نمیخوام تاپیک رو منحرف کنم. ولی میشه بفرمایید سرکار علیه با عنایت به کدوم سخن من فهمیدید که من برگ نخست رو خوندم فقط؟

آیا این نوشته ی شما نیست؟
kourosh_bikhoda نوشته: در سطح همین تاپیک پر مغز و ادیبانه پست زدم.
از همان صفحه یک میشد نظر داد.

در حالی که مطالبی که در صفحات بعدی آمده اند هیچ ربطی به صفحه ی اول آن نداشته اند در صفحه اول فقط شعر بود و چند تصویر . در حالی که صفحات بعدی به یاری و مدد دوستان شما وارد مباحث مربوط به اسراییل و صهیونیست و.. شدیم. در کل مطالب هر صفحه ای با صفحات قبل و بعد در عین اینکه پیوندی نهانی دارد مستقل هم هست!
قرار نیست تاپیک ادیبانه باشد ! چون در مورد ادبیات حرف نمی زنیم در مورد ظلمی که بر عده ای از انسانها روا گشته است حرف می زنیم!

sonixax نوشته: اکثر کسانی که این طوری کورکورانه از فلسطینیان دفاع میکنند در تمام عمرشون حتا یک فلسطینی از نزدیک ندیدند! اگر ببینند باور و دیدشون کلی عوض میشه.
پستهای من توی همین انجمن هست بعد از اینکه نه یکی بلکه بیشتر از ده هزار تا فلسطینی رو توی برنامه کمک به آوارگان و پناهندگان وقتی به عنوان داوطلب برای کمک رفته بودم دیدم نظرم برگشت و بعد از اون دیگه اسرائیل به خاطر دفاع از خودش در برابر فلسطینان محکوم و سرزنش نکردم و نمیکنم.
آنچه در فلسطین در جریان است بیشتر از آنکه حاصل سیاستها و حملات نظامی اسرائیل باشه حاصل رفتار و منش خود فلسطینی هاست. اگر اسرائیل توی این داستان 10% مقصر باشه خود فلسطینی ها 90% مقصرند.
قربان شما از کجا می دانید که تابحال فلسطینی ندیده ام؟ شاید دیده باشم و شاید یکی از آنها از دوستانم باشند! همانطور که اسراییلی بوفور دیده ام !!
می دانم که منظورتان چیست. بله فلسطینی ها بی عیب نیستند تازه شما که بی دین هستید آنها کینه ی عجیبی از شیعیان دارند و کشتن یک شیعه و یک علوی را بر کشتن یک اسراییلی ترجیح می دهند. می دانم که بیشتر داعشی ها از فلسطینی ها هستند و می دانم با همان سلاح هایی که بشار اسد بهشان داده بود (البته اونم از ایران گرفته بود!!) تا در مقابل اسراییل استفاده کنند بر ضد خودش در سوریه استفاده کردند. می دانم که مردمی هستند که قدرشناس نیستند و اینهمه ایران کمکشان کرده و می کند ولی از ایران بیشتر از اسراییل بیزارندو........
بخدا می دانم همه ی این چیزها را خوب می دانم. اما پس دید ِ انسانی چه می شود؟ بچه های غزه که هنوز بزرگ نشده اند تا دشمنی با ما را شروع کنند؟ چرا باید مادرها داغدار بچه هایشان شوند؟ بیایید خودمان را کنار بگذاریم و انسانی نگاه کنیم اصلا فلسطینی ها بدترین مردم دنیا (!) اما دارند مظلومانه کشته و شکنجه می شوند و حقشان هر روز زیر چکمه های اسراییلی له می شود. رفتار امروز فلسطینی ها محصول ظلم و جنایات وحشتناک اسراییلی ها هست!اگر سرزمینشان اشغال نمی شد آنها هم امروز اینقدر .... نبودند!!

فلسطین - sonixax - 09-03-2015

سارا نوشته: قربان شما از کجا می دانید که تابحال فلسطینی ندیده ام؟ شاید دیده باشم و شاید یکی از آنها از دوستانم باشند! همانطور که اسراییلی بوفور دیده ام !!

من جایی نوشتم سارا فلسطینی ندیده که این طوری به خودتون گرفتید ؟ E412 E421
به راستی از این خود پاره کنی برای فلسطینی ها چه چیزی گیرتان می آید ؟! باز ما داریم از موساد پول میگیریم E412E412E412

sonixax نوشته: من جایی نوشتم سارا فلسطینی ندیده که این طوری به خودتون گرفتید ؟ E412 E421
به راستی از این خود پاره کنی برای فلسطینی ها چه چیزی گیرتان می آید ؟! باز ما داریم از موساد پول میگیریم E412E412E412
چرا اصلا به حرف بنده عنایت نمی کنید؟ و دوست دارید فقط مسخره کنید؟ خوب شدکه گفتم از دیدِ انسانی ..... هر چند شما یک مرفه بی درد هستید با رنج و غم بیگانه اید!

فلسطین - kourosh_bikhoda - 09-05-2015

سارا نوشته: آیا این نوشته ی شما نیست؟
شما از اون حرف برداشت کردید که فقط صفحه نخست خونده شده؟

سارا نوشته: قرار نیست تاپیک ادیبانه باشد ! چون در مورد ادبیات حرف نمی زنیم در مورد ظلمی که بر عده ای از انسانها روا گشته است حرف می زنیم!
مشکل اینجاست که شما فکر میکنید حرف هایی که از ظلم به مردم اون منطقه زده میشه بار اوله زده میشه و هیچکس دیگه ای تا به حال اونا رو نگفته و فقط به ذهن شما رسیده. در همین فاروم ما آدم ضد اسرائیل و زنجیر زن برای اعراب فلسطینی کم نداشتیم. تازه اگر تبلیغات مسموم ج.ا رو نادیده بگیریم. اینجا شما در مورد موضوعی محدود یا اخراج نمیشید (مگر اونها که در قوانین منع شدند) ولی خب کیفیت بحث های اینچنینی در حد همون چس ناله هایی هست که قبلن گفتم.

فلسطین - sonixax - 09-05-2015

سارا نوشته: چرا اصلا به حرف بنده عنایت نمی کنید؟ و دوست دارید فقط مسخره کنید؟ خوب شدکه گفتم از دیدِ انسانی ..... هر چند شما یک مرفه بی درد هستید با رنج و غم بیگانه اید!

این دید انسانی شما چرا فقط فلسطینیان رو میبینه ؟

چچنی ها
مسلمانان چین
همون اسرائیلیهایی که به دست فلسطینیها کشته میشند
عراقیها و سوریها که گیر داعش افتادند و باعث و بانی مستقیمش هم جمهوری اسلامیه
و ...
چرا شامل این دید انسانی شما نمیشند ؟! صرف نمیکند ؟ :))

فلسطین - سارا - 09-06-2015

kourosh_bikhoda نوشته: مشکل اینجاست که شما فکر میکنید حرف هایی که از ظلم به مردم اون منطقه زده میشه بار اوله زده میشه و هیچکس دیگه ای تا به حال اونا رو نگفته و فقط به ذهن شما رسیده.

مشکل شما هم اینست که بجای دیگران فکر می کنید!!!
شما از کجا می دانید که من همچین فکری می کنم؟
بنده فقط و فقط به این دلیل این جستار را باز کردم که دیدم بعضی از دوستان در اینجا فلسطینی ها را تروریست می دانند و به اسراییل حق می دهند که هر رفتاری که دلش بخواهد با آنان داشته باشد!
kourosh_bikhoda نوشته: در همین فاروم ما آدم ضد اسرائیل و زنجیر زن برای اعراب فلسطینی کم نداشتیم. تازه اگر تبلیغات مسموم ج.ا رو نادیده بگیریم. اینجا شما در مورد موضوعی محدود یا اخراج نمیشید (مگر اونها که در قوانین منع شدند) ولی خب کیفیت بحث های اینچنینی در حد همون چس ناله هایی هست که قبلن گفتم.
بله می دانم بنده قبل از اینکه عضو این فروم شوم از خوانندگان آن بودم ! کاربر شیلا و شولمبو و فلانی یا همان کوروش ایران ضد اسراییل بودند و نکته ی جالب انجاست که کاربران ضد اسراییلی یا همان بقول شما زنجیر زنان هیئت فلسطینی ها بیشترشان با اخراج یا اخطار روبرو شدند. همین کاربر شیلا بسیار متهم به نژادپرستی شد!! در حالی که در همین فروم اعراب را تازی می نامند!!!! آیا این خود مصداق بارز نژادپرستی نیست؟

فلسطین - سارا - 09-06-2015

sonixax نوشته: این دید انسانی شما چرا فقط فلسطینیان رو میبینه ؟

چچنی ها
مسلمانان چین
همون اسرائیلیهایی که به دست فلسطینیها کشته میشند
عراقیها و سوریها که گیر داعش افتادند و باعث و بانی مستقیمش هم جمهوری اسلامیه
و ...
چرا شامل این دید انسانی شما نمیشند ؟! صرف نمیکند ؟ :))

قربان بنده پاسختان را پیشتر داده بودم هرچند شما هیچوقت عنایت نمی فرمایید و باز حرف خودتان را تکرار می کنید و بازهم بنده را محکوم می کنیدSad
شما پیشتر بنده را محکوم کرده بودید به عرب پرستی و خارجی پرستی و اینکه بجای همدردی با هموطنان به فلسطینی ها چسبیده ام و.. بنده ام در پاسختان عرض کردم مگر مهربانی تمام شدنی است ؟ مگر اندازه و مقدار دارد که با خرجش کم شود؟!
اینکه بنده با فلسطینی ها همدردی می کنم معنایش اینست که مردم عراق و سوریه برایم مهم نیستند ؟؟ آخر این چه استدلالی است که شما دارید:))) مثلا اینکه من کاربر این فروم هستم معنایش اینست که کاربر هیچ جای دیگری نباید باشم نه؟!!
هرکس نداند شما بهتر می دانید که چرا این جستار را باز کردم! از بس که فلسطینی ها را تروریست خطاب کردید و..
در ضمن اگر بنده از دید انسانی با فلسطینی ها همدردی می کنم با مردم عراق و سوریه از دیدِ دلی همدردی می کنم چرا که با مردمان این دو کشور از لحاظ قبله ی دل اشتراکاتی دارم.

فلسطین - sonixax - 09-07-2015

سارا نوشته: قربان بنده پاسختان را پیشتر داده بودم هرچند شما هیچوقت عنایت نمی فرمایید و باز حرف خودتان را تکرار می کنید و بازهم بنده را محکوم می کنیدSad
شما پیشتر بنده را محکوم کرده بودید به عرب پرستی و خارجی پرستی و اینکه بجای همدردی با هموطنان به فلسطینی ها چسبیده ام و.. بنده ام در پاسختان عرض کردم مگر مهربانی تمام شدنی است ؟ مگر اندازه و مقدار دارد که با خرجش کم شود؟!
اینکه بنده با فلسطینی ها همدردی می کنم معنایش اینست که مردم عراق و سوریه برایم مهم نیستند ؟؟ آخر این چه استدلالی است که شما دارید:))) مثلا اینکه من کاربر این فروم هستم معنایش اینست که کاربر هیچ جای دیگری نباید باشم نه؟!!
هرکس نداند شما بهتر می دانید که چرا این جستار را باز کردم! از بس که فلسطینی ها را تروریست خطاب کردید و..
در ضمن اگر بنده از دید انسانی با فلسطینی ها همدردی می کنم با مردم عراق و سوریه از دیدِ دلی همدردی می کنم چرا که با مردمان این دو کشور از لحاظ قبله ی دل اشتراکاتی دارم.

این سخنان احساسی و ننه من قریبم بازی در اینجا راه به جایی نمیبرد!
اینکه شما فقط فوکوس کرده اید روی فلسطینیان و بقیه از بیخ برایتان بی اهمیت هستند بسی جای سوال دارد که تا کنون نتوانسته اید پرسشی درخور بدهید!
و بله اکثریت فلسطینی ها تروریست هستند! لابد اگر من بگویم داعشیان از وحشی ترین تروریستهای دوران معاصر هستند یک جستار هم برای مظلومیت سربازان جان برکف داعش باز میکنید ؟ :))