دفترچه
گزین‌گویه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: هماندیشی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C)
+--- موضوع: گزین‌گویه‌ها (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 05-02-2014

sonixax نوشته: پس چرا عکس دوغ گذاشتی ؟

عکس تزیینی است! دوغ گیاهی هم دست کمی از آویشن دم کرده ندارد!

گزین‌گویه‌ها - kourosh_bikhoda - 05-03-2014

sonixax نوشته: پس چرا عکس دوغ گذاشتی ؟
E412

گزین‌گویه‌ها - azarnoosh - 05-03-2014

کافر_مقدس نوشته: آنچه از دید من غیرقابل قبول و عمیقن ضداخلاقیست این است که به کودک بگوییم که اگر خوب نباشد وقتی می میرد به جهنم خاهد رفت. به نظرم این آزار روان کودک و مایه شرمساری است.

ریچارد داوکینز

[عکس: 4.jpg]

کاش دیگرانی که این چرندیات را به خورد کودکان خردسال میدادند میدانستند چه بر سر روان کودک می آورد !!!
در کودکی من هم این ترس های بوده و در سن پنج و شش سالگی بعضی زمان ها شده که تا نیمه های شب به دور از چشم پدر و مادرم بیدار میماندم و به این جملات فکر میکردم ..تمام شوق و زیبایی کودکی مرا این جملات ربوده و یادبودش همچنان با من است :e108:

گزین‌گویه‌ها - Russell - 05-03-2014

If you need to listen to music while walking, don’t walk; and please don’t listen to music.
- Nassim Nicholas Taleb

!!

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 05-11-2014

[SIZE="2"]من از مملکتی می آیم که آغاسی از حافظ در آن مملکت معروف تر بوده، گوگوش هزاران بار از خانم فروغ فرخزاد معروف تر بوده است.

آن زمان چه کسی به فکر فروغ فرخزاد و پروین اعتصامی بوده؟! حالاست که مردم از بیچارگی به کتاب پناه برده اند. چون دیگر هیچ چیز در آن مملکت نیست حالا کتاب فروغ شده چاپ 46 ، ولی در زمان زندگی اش به چاپ سوم هم نمی رسید!

آن زمان همین شعرها بود، همین فروغ بود، همین زبان پارسی بود و همین مردم بودند.[/SIZE]

[عکس: 25.jpg]

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 05-11-2014

شما در ایران پادشاه زن داشتید به نام پوران دخت و آذرمیدخت، شما در ایران پای پادشاه زن را می بوسیدید و هنوز در میان خانواده های قدیمی ایرانی رسم است که وقتی به دیدن مادربزرگ یا پدربزرگ می روند پای او را می بوسند.

من فقط دست بوسیدم هم خودم خراب شدم، هم فامیلم خراب شدند، هم مردم ایراد گرفتند، هم از از تلویزیون اخراج شدم! [عکس: 74.jpg]

فریدون فرخزاد

[عکس: 26.jpg]

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 05-14-2014

من این زندگی خسته کننده و پر از قید و بند را دوست ندارم. من همیشه دوست دار یک زندگی عجیب و پر حادثه بوده ام. شاید خنده ات بگیرد اگر بگویم من دلم می خاهد پیاده دور دنیا بگردم. توی خیابان ها مثل بچه ها برقصم، بخندم، فریاد بزنم. من دلم می خاهد کاری کنم که نقض قانون باشد

فروغ فرخزاد

[عکس: 36.jpg]

گزین‌گویه‌ها - یه نفر - 05-14-2014

ﺯﻣﻴﻦﻟﺮﺯﻩ ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ اﻧﺪاﺯﻩ ﺭﻭﺳﭙﻲﺧﺎﻧﻪ ﺭا ﻭﻳﺮاﻥ ﻣﻲﻛﻨﺪ ﻛﻪ ﻛﻠﻴﺴﺎ و ﻣﺴﺠﺪ ﺭا!
ﻃﺒﻴﻌﺖ ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ اﻋﺘﻨﺎﻳﻲ ﺑﻪ ﺑﺎﻭﺭ ﻫﺎﻱ اﻧﺴﺎﻥﻫﺎ ﻧﺪاﺭﺩ.

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 05-15-2014

هرکس که ساختن زندان انفرادی به کله اش زده آدم جالبی بوده و خوب می دانسته چطور با آدم ها بازی کند. یعنی درست تر آن است که بگویم می دانسته آدم بزرگترین دشمن خودش است

لازم نیست او را بزنند یا زیر شکنجه لت و پارش کنند. بهترین راه این است که خودش را با خودش تنها بگذارند تا خودش دخل خودش را بیاورد!

"احمد غلامی"

[عکس: 40.jpg]

گزین‌گویه‌ها - Russell - 05-17-2014

"Corollary to Moore's Law: every ten years, collective wisdom degrades by half."
- Nassim Nicholas Taleb