دفترچه
گزین‌گویه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: هماندیشی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C)
+--- موضوع: گزین‌گویه‌ها (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

گزین‌گویه‌ها - مزدك بامداد - 02-05-2014

sonixax نوشته: بنی آدم چیزهای یکدیگر نیستند!!!! همین رو هوش کنید کفایت میکند.
چرا ، میبینیم که هستند! اگر نباشند، پاریس هیلتون از گرسنگی میمیرد چون هیچ کاری نمیداند!

گزین‌گویه‌ها - مزدك بامداد - 02-05-2014

sonixax نوشته: برخی سخنان احساسی و تهی از هر گونه منطق هستند.
یکی از اونها از نظر من همین شعر سعدی هستش.
هر مشکلی و هر چیزی را نباید به پای کل جامعه نوشت حل و فصل کردنش را.
چرا ، دشورای های همبودین، از همه ی مردم پدید امده
و با یاری همه مردم میتوانند از میان بروند. برای نمونه
بدبختی های ایران، از خریت انبوه مردم ما هست دیگر!

پارسیگر

گزین‌گویه‌ها - sonixax - 02-05-2014

مزدك بامداد نوشته: چرا ، میبینیم که هستند! اگر نباشند، پاریس هیلتون از گرسنگی میمیرد چون هیچ کاری نمیداند!

پدر و پدربزرگش میدانستند و دلشان خواست ثروتشان را بدهند به دختر عقب مانده شان!
و چون پاریس هیلتون خنگ تشریف دارد نهایتن تمام ثروتی که به چنگ آورده را به باد میدهد! و آن ثروت هم جز بازگشت به چرخه اقتصادی جامعه جای دیگری نمیرود.

گزین‌گویه‌ها - Mehrbod - 02-05-2014

sonixax نوشته: پدر و پدربزرگش میدانستند و دلشان خواست ثروتشان را بدهند به دختر عقب مانده شان!
و چون پاریس هیلتون خنگ تشریف دارد نهایتن تمام ثروتی که به چنگ آورده را به باد میدهد! و آن ثروت هم جز بازگشت به چرخه اقتصادی جامعه جای دیگری نمیرود.

خب دارایی این پدر و پدربزرگ اش هم بتنهایی بدست نیامده, هر کس توان و اندازه‌یِ کرانداری دارد, جدا از اینکه چه اندازه بکوشد و بفراکوشد.
مانند نرم‌افزار windows که شما یکتنه ده هزار سال هم زمان داشته باشید نمیتوانید بنویسید, بساکه تنها و تنها براه همکاری با دیگران ساخت آن شدنی میگردد.

پارسیگر

گزین‌گویه‌ها - sonixax - 02-05-2014

Mehrbod نوشته: خب دارایی این پدر و پدربزرگ اش هم بتنهایی بدست نیامده, هر کس توان و اندازه‌یِ کرانداری دارد, جدا از اینکه چه اندازه بکوشد و بفراکوشد[١].
مانند نرم‌افزار windows که شما یکتنه ده هزار سال هم زمان داشته باشید نمیتوانید بنویسید, بساکه[٢] تنها و تنها براه همکاری با دیگران ساخت آن شدنی میگردد.

لینوس توروالدز لینوکس را یک تنه نوشت! سایر بخشهای آن به مرور زمان توسط خودش و برنامه نویسان دیگر کامل شد.
خود ویندوز هم از ابتدا اینی که امروز هست نبوده! زمانی بود که ویندوز اصلن سیستم عامل نبود و من آن روزها را خوب یادم است.
طبیعیست که خالق اصلی همواره باید سود بیشتری ببرد ولو اگر دست به سیاه و سفید هم بعد از خلق پایه نخستین نزند.

مثال :
من بستر مناسب را ایجاد میکنم که شما بتوانید در آن خربزه بکارید!
شما نمیخواهید در بستری که من ایجاد کرده ام خربزه بکارید یا نمیخواهید به من به خاطر ایجاد بستر سود بدهید؟!
میروید خودتان بستر خودتان را درست میکنید بسته به توانایی ها و دارایی های شخصی خودتان.

مثالی دیگر :
مایکروسافت برای توسعه ویندوز نیاز به برنامه نویس دارد، شما یا مایلید در قبال دریافت حقوقی مشخص در توسعه این بستر (ویندوز) همکاری داشته باشید یا مایل نیستید.
اگر مایلید که بحثی نمیماند، قرارداد بسته اید.
اگر مایل نیستید میروید یک کرنل لینوکس ، یونیکس ،FreeBSD و مانند این را بر میدارید ، توزیع خودتان را میسازید یا ازش پول در میاورید و یا مجانی در اختیار دیگران قرار میدهید! نمونه های موفق غیر تجاری : Debian , Ubuntu , Lubuntu , CentOS , OpenSuse و ...
نمونه های موفق تجاری : Mac OSX , Red Hat Fedora core 9 , IOS ، سیستم عامل کنسول Playstation و ...

قطعن هستند کسانی که مثل شما فکر میکنند و روی میاورند به پروژه شما و اگر به اندازه کافی همگیشان یا بخشی از آنها استعداد داشته باشند میتوانند ویندوز را به خاک سیاه بنشانند!
شمار برنامه نویسان و توسعه دهندگان به طور مثال سیستم عالم اوبونتو قطعن بسیار بیشتر از برنامه نویسان ویندوز است ولی تا کنون توانایی ارائه سیستم عاملی موفق تر ، ساده تر و کاربر پسند تر را نداشته اند و تنها یک سفینه انترپرایز تحویل داده اند که کاربران نو را فراری میدهد.
یعنی دانش زیاد به تنهایی کافی نیست و با اینکه یک محصول بسیار بسیار بهتر ممکن است تولید شود ولی آن محصول در عین حال میتواند ناکارآمد هم باشد برای اکثریت مطلق مردمان جهان.

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 02-09-2014

اینجا جای گزین گویه هاست و برای باقی ماندن نظمش می باستی بحث های مربوطه که بوجود می آیند را منتقل کرد!

sonixax

گزین‌گویه‌ها - sonixax - 02-09-2014

کافر_مقدس نوشته: اینجا جای گزین گویه هاست و برای باقی ماندن نظمش می باستی بحث های مربوطه که بوجود می آیند را منتقل کرد!

sonixax

وقتی منتقل میکنیم هم که فریاد یا حسینا سر میدهید!

گزین‌گویه‌ها - کافر_مقدس - 02-21-2014

عیسا به عنوان روشن‌بینی غیب‌گوی معرفی می‌شود که اگر در روزگار ما زاده می‌شد جایش در گوشه دارالمجانین و تیمارستان‌ها بود!

فریدریش نیچه

این همه پیغمبرها گفته اند که روح باقی می ماند و چنین و چنان می شود. اما هیچکس توجه نکرده که آیا روح ما قابل بقا هست یا نه ؟؟

شما را به خدا روح ما با این افکار پست و اندیشه هایی که از حدود معده و شهوت تجاوز نمی نماید آیا اگر از بین برود بهتر نیست؟؟[عکس: 4.gif]

موریس مترلینگ

با خودم عهد كردم روزی كه كیسه ام ته كشید یا محتاج به كس دیگه ای شدم به زندگی ام خاتمه بدم

تاریکخانه

[عکس: 30.jpg]