دفترچه
وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-92)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - Anarchy - 06-16-2013

البته من 88 بیشتر از همه از این ناراحت بودم که ملت باز دل به موسوی و کروبی بسته بودن که شیفته دوران طلایی امام و بازگشت به اون دوران بودن...عملا برنامه مشخصی هم وجود نداشت برای پیشبرد اعتراضات و بعد از مدتی فرسایشی و نابود شد !! این سیستم آنچنان مردم رو به لحاظ فکری و فرهنگی تحت تاثیر قرار داده که به سختی میتونن کار گروهی انجام بدن و دیدشون منافع بلند مدتشون باشه...مثلا ما تا حالا اعتصاب سراسری هیچگاه رخ نداده در یک یکی از سازمان های حساس...

وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - Soheil - 06-16-2013

من رای دادم. هیچ اهمیتی هم برام نداشت رای دادن یا ندادن تا حدی به اصرار خونواده بود که رای دادم. پشیمون و شرمنده هم نیستم. خوشحالیمو پنهان نمیکنم، دلم خنک شد اصولگراها شکست خوردند. قدری امید به دلم راه پیدا کرده. در واقع این انتخاب بین بد و بدترین بود. خدایی نکرده طرفدار روحانی هم نیستم ولی به نظرم اگر جلیلی رای میاورد مجبور به خوردن علف میشدم و میشدیم. در اینجا و بیرون اینجا وقتی ناراحتی دوستان تحریمی رو میبینم دلم میسوزه که داریم پای جمهوری اسلامی میسوزیم. واقعا متاسفم از حسی که دارید ولی باید سطح توقعاتمون رو بیاریم پایین. و لزوما نمیشه رژیم رو برنده انتخابات دونست. روند لیبرال شدن ایران مدتهاست آغاز شده و ترمز آن هم بریده. فقط امیدوارم با یک این رییس جمهور غیر اصولگرا قدری زودتر به جلو بریم. خودمم به این کشور هیچ امیدی ندارم ولی به هر حال داریم اینجا زندگی میکنیم و با ناامیدی هم مشکلی حل نمیشه.

به نظرم نباید بین تحریمی ها و آزادیخواهانی که رای داده اند شکاف ایجاد بشه. همه ما در یک جبهه هستیم.

+
تور من هم کار میکنه. :||| مثل فراری نه، ولی بد نیست.:)

وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - Soheil - 06-16-2013

در یک اداره بودم یک جوان بسیجی با کارمندان صحبت مبکرد. با حالت نگرانی و ناراحتی میگفت: "روحانی همون سیاست های خاتمی رو دنبال میکنه ولی خیلی شدیدترش!" + "یک جا به طرفدارانش گفته بود بهشت زوری نیست!"

کلا حسابی به اصولگراها فشار اومده ظاهرا.E056

در بین نزدیکان من عده ای تحریم کردند، عده ای هم به روحانی و جلیلی رای دادند.

وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - sonixax - 06-16-2013

Ouroboros نوشته: Stopped reading right there

اگر شما سرکوب سال 88 رو شدید میدونید که اصلن بحثی نداریم .

Dariush نوشته: من نمیدانم دوستان اصلا تظاهراتِ 88 را رفتند و دیدند یا نه! بی‌شک اگر میدیدند اینقدر آنرا تحقیر نمیکردند. اخیرا در مصاحبه با صدای آمریکا، یکی از کسانی که در سپاهِ ولی امر که مسئولِ حفاظت از بیت رهبری و خامنه‌ای است، فعالیت میکرد و اکنون در آمریکاست، میگفت تنها در یک روز 36 نفر با گلوله کشته شدند و آنچنان زیرِ دست و پا ماندند که چهره‌شان قابل شناسایی نبود. چند میلیون آدم، در دموکراتیک‌ترین و متمدنانه ترین شکلِ ممکن آمدند در مقابلِ وحشی‌ترین رژیم اعتراض کردند و بعد با گلوله، شوک الکتریکی، بطری نوشابه، گاز اشک‌آور و ... سرکوب شدند، اکنون ما باید علتِ نخست را رها کرده و اینکه چرا با «خفیف‌ترین» نوعِ آدم‌کشی از ترسِ جانشان رفته‌اند خانه، باید موضوع معترضه‌مان شود. اگر حداقل باتومِ بچه پانزده ساله را بر مردِ پنجاه ساله میدیدند، اینگونه نمیگفتند.

و حسرت برای اینکه مردمِ ما مثلِ تروریست‌های سوریه‌ای نیستند، دیگر عجیب نیست، شوک‌آور است!

حقیقت اینه که مردم ما لیاقت چیزی بیش از جمهوری اسلامی را ندارند . این رو میشه از رفتار و عملکردشون در مواقع حساس دید.

آزادی هزینه دارد مردمی که حاضر به هزینه دادن نیستند سرانجامی بهتر از این ندارند .

جان‌باختگان اعتراضات به نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران - WiKi
همش 80 نفر در جریان اعتراضهای سال 88 کشته شدند ! اگر بخواهیم ادعاهای بی سند و مردک رو هم قبول کنیم فوق فوقش بشود 200 نفر !!! تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی در یک روز در ایران خیلی بیشتر از این مقداره !
منتها ایرانی جماعت چه امیر گرامی باشد ! چه مهربد چه من چه آنارشی چه دیگری هر چیزی را به شدت اگزجره میکند.

اگر امیر نوشته من را تا پایان میخواند متوجه میشد که چرا بیخود و بیجهت 500 کیلومتر راه را طی کرده و سپس رای داده و رایش درجا به زباله دانی ریخته شده.

وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - Nevermore - 06-16-2013

چند تا نکته:
1-برخی گمان می کنند که رای دادن مانند بکارت است که هرکسی از دست داد یعنی آبرویش را از دست داده که این بسی خنده دار است.و خواهشا یک نفر برای ما روشن کند که بر فرض که تمام نکاتی که من در ادامه می گویم نادرست است، آنهایی که رای داده اند چه از دست داده اند و چه هزینه ای را متحمل شده اند؟

2-من شخصا هرچه با خود اندیشیدم نتوانستم دریابم که تحریم چه کنش سیاسی ای است و اینکه چه سودی برای تغییر رژیم یا تغییر وضعیت اکنون دارد و خوشحال می شوم یکی از دوستان به من نشان دهد.

3-یکپارچه پنداشتن حکومت و اینکه بگوییم اینها همه از خودشان هستند هم ساده لوحانه است چراکه اگر نگاهی به لیست زندانیان سیاسی بیندازیم میبینیم اکثریت کسانی هستند که زمانی از حکومتیان بودند.از طبرزدی بگیریید که زمانی به خامنه ای امام می گفت و حال سخن از سکولاریسم میزند تا تاج زاده که وزیر کشور خاتمی بود و چندی پیش حرف از آزادی حجاب و حجاب اختیاری می زد.اینکه تصور کنیم انسانها همیشه عقیده شان ثابت است و تغییر نمی کند هم به دید من اشتباه است.

4-اینکه می گویند نظام سر مردم کلاه گذاشت هم بی معنی است چراکه این عقب نشینی نظام حاصل خون هایی بود که 4 سال پیش ریخته شد و اینها دیدند با اینکه بسیاری از مخالفان تحریم کرده اند و گمان می کردند بی شک رای اصولگرایان بیشتر است اما جا خوردند و اینبار می دانستند که تقلب برایشان در این اوضاع بسیار هزینه آور است و به نگرم جای خوشحالی دارد چراکه عقب نشینی نظام به معنی پیروزی مردم است.در پیک دیگری هم گفتم که چه اندازه مردم از طبقه ی محروم جامعه به روحانی رای دادند و در این 4 سال باورهایشان تغییر کرده.

5-کسانی که ایران هستند میتوانند تاثیر همین اندک عقب نشینی نظام را مشاهده کنند که چگونه دیشب شهرهایی که صدای مخالفت از آنها در نمی آمد صحنه ی جولان مخالفان نظام شده بود و مردم هر شعاری که دلشان می خواست را می دادند.برای من به شخصه یک پیروزی است که در این شهری که زندگی میکنم 4 سال پیش هیچ اتفاقی نیافتاد اما دیشب حداقل در این تجمعی که من دیدم 30 هزار نفر شعار علیه حکومت می دادند و مرگ بر دیکتاتور و زندانی سیاسی آزاد باید گردد کمترین شعار و خواسته شان بود و همینکه آن پلیس های احمق دستور برخورد نداشتند و باید می ایستادند و گوش می دادند بزرگترین پیروزی بود.به دید من اون جوون هایی که روی کول رفقایشان سوار می شدند و با شهامت لیدر مردم بودند هزار برابر از منی که شهامت رای دادن هم نداشتم و از ترس اینکه بقیه پیش خود نگویند این دیگر چه آدمی است رای ندادم شجاع تر هستند چرا که همین "من" دیشب در این تجمع هر لحظه ترس این داشتم که دستگیر شوم و حتی زمانی که مردم شعار "استقلال آزادی جمهوری ایرانی" سر دادند دلهره داشتم.

6-به دید من گرسنگی مردم نه تنها هیچ کمکی به پیشبرد آزادی و افزایش درک و شعور سیاسی نمی کند بلکه حتی به زیان این راه هم هست.چنانکه میبینیم در 4 سال گذشته انجمن اسلامی و دفتر تحکیم وحدت که روزگاری همه کاره دانشگاه بودند و محفل روشنفکران دانشگاه امروز به خرابه هایی بدل شده اند که هیچ دانشجویی از ترس چماق به دست های بسیجی شهامت شرکت در مجلس هایشان را ندارد.دانشجویانی که من شخصا هرگاه 4 سال پیش در تجمعاتی که قرار بود در شهرمان شکل بگیرد شرکت میکردم با خود می گفتم پس کجایند اینها و دیشب گویی مانند قارچ یک شبه سر از خاک در آورده بودند و با شهامت تو دهن خامنه ای می زدند.اینها همه برای "من" پیروزی است وکاری ندارم که یک عده نخاله هم پیدا می شوند که وضعیت امروز را بهار آزادی میدانند و گمان میکنند آخوندی چون روحانی منجی شان است.

آخرین نکته هم اینکه به دید من بوارونه آنچه بسیاری از دوستان گمان میکنند این حکومت بود که بازی خورد.با حضور تیم سوم! مردم پای صندوق باید چه می کرد؟یا قالیباف و جلیلی را از صندوق در می آوردند که مطمئنا با اعتراض مردم و هزینه ی گزاف مواجه می شدند یا به خواست مردم تن میدادند و عقب نشینی می کردند که این آغاز عقب نشینی هاست و خود به خوبی میداندند باید بیش از اینها به مردم باج دهند.بگذریم از اینکه خامنه ای و دارو دسته اش فهمیدند چه مایه در این مملکت تنها شده اند و دیگر آن عده ی قلیل که 4 سال پیش هم به آنها رای دادند امسال یک بیلاخ بزرگ به او نشان دادند.

Anarchy نوشته: البته من 88 بیشتر از همه از این ناراحت بودم که ملت باز دل به موسوی و کروبی بسته بودن که شیفته دوران طلایی امام و بازگشت به اون دوران بودن...عملا برنامه مشخصی هم وجود نداشت برای پیشبرد اعتراضات و بعد از مدتی فرسایشی و نابود شد !! این سیستم آنچنان مردم رو به لحاظ فکری و فرهنگی تحت تاثیر قرار داده که به سختی میتونن کار گروهی انجام بدن و دیدشون منافع بلند مدتشون باشه...مثلا ما تا حالا اعتصاب سراسری هیچگاه رخ نداده در یک یکی از سازمان های حساس...

نه آنارشی جان ربطی به این سیستم نداره . مشکلی خیلی قدیمی تر و فراتر و اساسی تر از این سیستمه.
مردمی که تحصیل کردگان و روشنفکرانش زحمت یک دور مطالعه قانون اساسی کشور را به خود نداده اند و بعد به شعارهای دروغ یک کاندید دل میبندند ! شعار هایی که در تضاد است با قانون اساسی کشور :)))
قشنگ یادمه بعد از اینکه دوران خاتمی تمام شد همه فحشش میدادند که آی مردیکه بی لیاقت هیچ غلطی نکرد و خودش گفته که تدارکاتچی بوده و ...
بعد یه دفعه همه چیز یادشون میره و خاتمی میشه قهرمان . اصلن تعجب نکنید اگر 4 سال دیگه احمدی نژاد شده باشه قهرمان :))))
در یک کلام حقمونه و عدالت هم برای ما در هم همین وضع فعلی تعریف شده بیش از این به دست بیاوریم بی عدالتی شده .

وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - Nevermore - 06-16-2013

خوب من واقعا جز افسوس خوردن برای کسانی که گمان می کنند اوضاع سوریه با بیش از 100 هزار کشته و وحشی هایی که با جان یکدیگر افتاده اند از مردم متمدنی که 4 سال پیش با متانت اعتراض کردند بهتر است،نمی توانم کار دیگری بکنم.بهتر است دوستان حداقل یکبار طعم باتوم خوردن را بچشند تا بفهمند ترسو کیست.

از سوی دیگر نادیده گرفتن این نکته هم جالب است که همین سوریه با وجود داشتن جکومت نیمه سکولار نوچه ی جمهوری اسلامی است و در یک سال اخیر جمهوری اسلامی بنا بر خبر هایی که درز پیدا کرده حداقل 10 میلیارد دلار کمک مالی به سوریه کرده صرف نظر از نیروهای حزب الله و سپاه.پس یقین بدانید چنین حکومتی کار به بقای خودش که برسد 100 ها میلیارد دلار خرج می کند و میلیون ها نفر میکشد.ساده لوحانه است اگر گمان کنیم جکومتی که پول آن هم به میزان بسیار زیاد دارد نتواند مردم را سرکوب کند.مگر اینکه نارضایتی در تمام حکومت هم نفوذ کند و حتی بسیجیان و نظامیان هم حاضر به سرکوب مردم نباشند و یا اینکه دخالت نظامی یک حکومت خارجی را شاهد باشیم که من شخصا حتی به این مورد آخر هم راضی ام اما به خوبی میبینم که آمریکا و اروپا 16 سال است که دارند با این حکومت لاس می زنند و به معنای واقعی هیچ گهی نمی خورند.این میان گور پدر مردمی که مجبورند استخوان هایشان خرد بشود و با فقر و نداری بسازند و روز به روز احمق تر بشوند تا روزی آمریکایی ها دلشان به درد بیاید ویک گهی بخورند.

وقایع، اخبار و اطلاعات انتخابات ریاست‌جمهوری 92 - Dariush - 06-16-2013

نقل قول:حقیقت اینه که مردم ما لیاقت چیزی بیش از جمهوری اسلامی را ندارند . این رو میشه از رفتار و عملکردشون در مواقع حساس دید.

آزادی هزینه دارد مردمی که حاضر به هزینه دادن نیستند سرانجامی بهتر از این ندارند .

جان‌باختگان اعتراضات به نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران - WiKi
همش 80 نفر در جریان اعتراضهای سال 88 کشته شدند ! اگر بخواهیم ادعاهای بی سند و مردک رو هم قبول کنیم فوق فوقش بشود 200 نفر !!! تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی در یک روز در ایران خیلی بیشتر از این مقداره !
حکایت شگفتیست!
گرامی، شما از اینکه چرا مردم چرا حاضر نمیشوند خود را بکشند شکایت میکنید یا از حکومتی که آنها را میکشد؟ و این چگونه قیاسی‌ست که شما بین تلفاتِ رانندگی و رفتن در مقابلِ گلوله ایستادن ، میکنید؟ مگر مردم تخم‌مرغ هستند که بگوییم حالا اینهمه در حین حمل و نقل شکسته میشوند، چندتا هم بدهیم موش بخورد؟ و حالا چون نمیروند خود را در برابر گرگ‌ها قرار نمیدهند، پس این مردم لیاقتِ آزادی هم ندارند؟ آزادی جزئی لاینفک از بشر است و آنکس که نمیتواند آنرا بگیرد مقصر نیست، آنکس که آنرا گرفته، نمودِ شرارت است.

در 88 هم واقعا شما انتظار داشتید که متمدن‌ترین بخشِ جامعه ما (دانشجوبان ، روشنفکران و فعالینِ سیاسی) در مقابلِ گلوله بی‌ایستند؟ من نمیدانم چرا ما گاهی به کلی فراموش میکنیم که در چه سرزمینی می‌زییم! مردمی که هیچ حزب، رهبر ، رسانه، راهِ ارتباطِ جمعیِ بدونِ سانسور و.. ندارند، در یک رویدادِ اجتماعی که اهدافی کاملا سیاسی داشت، متشکل شدند و به صورتِ میلیونی ، به زیباترین و انسانی‌ترین شکلِ ممکن، اعتراض کردند. اگر اینرا شایسته ستایش نمدانیم، واقعا تحقیرش هم بی‌انصافی بزرگی‌ست.

بعد من نمیدانم دیگر هزینه چیست؟ اینهمه انسان که از ابتدای انقلاب تاکنون کشته شده‌اند، اینهمه زندانی سیاسی، اینهمه دانشجوی ستاره‌دار، اینهمه «معاند» و «محارب با خدا» و «فتنه‌گر» و... از کره مریخ‌اند؟ توسل به چماق هم اینجا مغلطه‌ایست که حداقل شما نباید آنرا استفاده میکردید و اجازه میدادید یکی از چفیه به دوش‌ها بیاید بگوید که آنکس که زورش کمتر است و توانِ ایستادن در برابر چماق را ندارد، بهتر است برود بمیرد و حرف از آزادی نزند!

nevermore نوشته: 2-من شخصا هرچه با خود اندیشیدم نتوانستم دریابم که تحریم چه کنش سیاسی ای است و اینکه چه سودی برای تغییر رژیم یا تغییر وضعیت اکنون دارد و خوشحال می شوم یکی از دوستان به من نشان دهد.

تحریم کردن یا نکردن در نتیجه تاثیری نداشت و همین دلقک فعلی از صندوق بیرون میآمد . ولی دست کم یک سود داشت و جدا کردن مطلق راه جامعه از حکومت بود. دیشب کاخ سفید روحانی رو با نام رئیس جمهور منتخب خطاب کرده. هر گندی که نظام از این به بعد بزنه فقط به پای سیستم نوشته نمیشه. اینکه قراره با چه رفتاری از سیستم روبرو باشیم رو هم آینده مشخص میکنه .

nevermore نوشته: 3-یکپارچه پنداشتن حکومت و اینکه بگوییم اینها همه از خودشان هستند هم ساده لوحانه است چراکه اگر نگاهی به لیست زندانیان سیاسی بیندازیم میبینیم اکثریت کسانی هستند که زمانی از حکومتیان بودند.از طبرزاده بگیریید که زمانی به خامنه ای امام می گفت و حال سخن از سکولاریسم میزند تا تاج زاده که وزیر کشور خاتمی بود و چندی پیش حرف از آزادی حجاب و حجاب اختیاری می زد.اینکه تصور کنیم انسانها همیشه عقیده شان ثابت است و تغییر نمی کند هم به دید من اشتباه است.

قطعن حکومت یکپارچه نیست ولی تمام بخشهای آن مسیری برخلاف جهت منافع ملی را برای خود انتخاب کرده اند. ساختار قدرت هم مطلقن دست رهبری است و امثال تاجزاده و ... خیلی راحت حذف میشوند. تازه من تاجزاده و موسوی و کروبی و ... را منفعت طلبانی میدانم که چون به بازی گرفته نشده اند صدایشان درآمده. نمیشود شما مسلمان معتقد باشید و در عین حال به کنار گذاشتن دین هم باور داشته باشید. از همین دروغها و شارلاتان بازیها خمینی هم درآورد که آی در جمهوری اسلامی کمونیستها هم آزاد هستند و وای حجاب اجباری در کار نیست و آخ آب و برق مجانی و ما نه تنها میخواهیم زندگی معنوی شما مرفه بشد میخواهیم زندگی مادی شما هم مرفه باشد!

nevermore نوشته: 4-اینکه می گویند نظام سر مردم کلاه گذاشت هم بی معنی است چراکه این عقب نشینی نظام حاصل خون هایی بود که 4 سال پیش ریخته شد و اینها دیدند با اینکه بسیاری از مخالفان تحریم کرده اند و گمان می کردند بی شک رای اصولگرایان بیشتر است اما جا خوردند و اینبار می دانستند که تقلب برایشان در این اوضاع بسیار هزینه آور است و به نگرم جای خوشحالی دارد چراکه عقب نشینی نظام به معنی پیروزی مردم است.در پیک دیگری هم گفتم که چه اندازه مردم از طبقه ی محروم جامعه به روحانی رای دادند و در این 4 سال باورهایشان تغییر کرده.

نظام عقب نشینی نکرده. خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم نظام نمیدونه نظر مردم چیه. نتیجه این که میاد یک اصلاح طلبِ دستنشانده که در حقیقت مهره سوخته هستش رو تایید صلاحیت میکنه (میتونست نکنه و هیچ هزینه ای هم براش نداشت) و اسم همون رو هم به عنوان پیروز انتخابات اعلام میکنه و با این کارش تیر خلاص میزنه به پیکر نیمه جان جنبش سبز و تقلب در دوران قبلی رو هم ماست مالی میکنه (دقت کرده باشید طرفداران اصول گرایان جیکشون هم در نیومد و از این مورد دارند نهایت استفاده رو میکنند این هم یک نمونه خدم شما) مردم هم فکر میکنند که آخ جون همه چیز ردیفه و ایران بهشت میشه و رایمون رو پس گرفتیم و ...

nevermore نوشته: 5-کسانی که ایران هستند که میتوانند تاثیر همین اندک عقب نشینی نظام را مشاهده کنند که چگونه دیشب شهرهایی که صدای مخالفت از آنها در نمی آمد صحنه ی جولان مخالفان نظام شده بود و مردم هر شعاری که دلشان می خواست را می دادند.برای من به شخصه یک پیروزی است که در این شهری که زندگی میکنم 4 سال پیش هیچ اتفاقی نیافتاد اما دیشب حداقل در این تجمعی که من دیدم 30 هزار نفر شعار علیه حکومت می دادند و مرگ بر دیکتاتور و زندانی سیاسی آزاد باید گردد کمترین شعار و خواسته شان بود و همینکه آن پلیس های احمق دستور برخورد نداشتند و باید می ایستادند و گوش می دادند بزرگترین پیروزی بود.به دید من اون جوون هایی که روی کول رفقایشان سوار می شدند و با شهامت لیدر مردم بودند هزار برابر از منی که شهامت رای دادن هم نداشتم و از ترس اینکه بقیه پیش خود نگویند این دیگر چه آدمی است رای ندادم شجاع تر هستند چرا که همین "من" دیشب در این تجمع هر لحظه ترس این داشتم که دستگیر شوم و حتی زمانی که مردم شعار "استقلال آزادی جمهوری ایرانی" سر دادند دلهره داشتم.

معلومه که حکومت دستور میده که سگهای وحشی اش کاری به کار مردم نداشته باشند . هدف تلقین عقب نشینی و پیروزی مردم و ... هستش. وگرنه آخوند جماعت آدم بشو نیست همون کدیور رو ببینید چه طوری دروغ میگفت و تحریف میکرد یادتون که نرفته احیانن؟ (هم غزه هم لبنان جانم فدای ایران!!!) زمای که ایران رفته بود جام جهانی و استرالیا رو برده بود هم مردم مشابه همین حرفها رو میزدند که آی برو ببین چه خبره پلیس کاری نداره به مردم آزادی دادند و ....
هیچ دلیل عقلانی وجود نداره که یک شادی گذرا و یک شبه رو با سرکوب و حمله و ... تبدیل کنیم به یک حرکت اعتراضی که دوام بیشتری داره که بعد بخواهیم برای سرکوبش هزینه های بیشتری بکنیم .

nevermore نوشته: 6-به دید من گرسنگی مردم نه تنها هیچ کمکی به پیشبرد آزادی و افزایش درک و شعور سیاسی نمی کند بلکه حتی به زیان این راه هم هست.چنانکه میبینیم در 4 سال گذشته انجمن اسلامی و دفتر تحکیم وحدت که روزگاری همه کاره دانشگاه بودند و محقل روشنفکران دانشگاه امروز به خرابه هایی بدل شده اند که هیچ دانشجویی از ترس چماق به دست های بسیجی شهامت شرکت در مجلس هایشان را ندارد.دانشجویانی که من شخصا هرگاه 4 سال پیش در تجمعاتی که قرار بود در شهرمان شکل بگیرد شرکت میکردم با خود می گفتم پس کجایند اینها و دیشب گویی مانند قارچ یک شبه سر از خاک در آورده بودند و با شهامت تو دهن خامنه ای می زدند.اینها همه برای "من" پیروزی است وکاری ندارم که یک عده نخاله هم پیدا می شوند که وضعیت امروز را بهار آزادی میدانند و گمان میکنند آخوندی چون روحانی منجی شان است.

مثلن جناب روحانی و جریان اصلاحات میخواند مردم رو سیر کنند؟ چه طوری میخواند این کار رو بکنند ؟ با اعمال تغییرات در بخشهایی که اصلن در حوزه اختیارات و قدرتشون نیست ؟ الان خامنه ای خوش و خرم و با نیش تا بناگوش باز توی بیتش نشسته و داره پیروزی خودش رو جشن میگیره. ساختار اصلی قدرت در ایران میخواسته طوری حالی کنه که شکست خورده و تودهنی خورده و ... و موفق هم شده . نهایت کاری که این جناب روحانی و دار و دسته اش بکنند سوبسیتها رو بر میگردونند و با این کار افت قیمتها رو داریم که این افت قیمتها واقعی نیستند و شاید به صورت مقطعی چاره ساز باشه ولی در دراز مدت اقتصاد ایران رو بیش از اینی که هست ضعیف میکنه. اگر اشتباه نکنم به شرایطی که اقتصاد ایران داره میگویند بیماری هلندی . منتها چون اقتصاد دان نیستم در این باره اظهار نظر نمیکنم .

nevermore نوشته: آخرین نکته هم اینکه به دید من بوارونه آنچه بسیاری از دوستان گمان میکنند این حکومت بود که بازی خورد.با حضور تیم سوم! مردم پای صندوق باید چه می کرد؟یا قالیباف و جلیلی را از صندوق در می آورد که مطمئنا با اعتراض مردم و هزینه ی گزاف مواجه می شد یا به خواست مردم تن میداد و عثب نشینی می کرد که این آغاز عقب نشینی هاست و خود به خوبی میداند باید بیش از اینها به مردم باج دهد.بگذریم از اینکه خامنه ای و دارو دسته اش فهمیدند چه مایه در این مملکت تنها شده اند و دیگر آن عده ی قلیل که 4 سال پیش هم به آنها رای دادند امسال یک بیلاخ بزرگ به او نشان دادند.

اشتباه نکنید حکومت دقیقن همین را میخواست .قالیباف و جلیلی هرگز قرار نبوده از صندوق بیرون بیایند از ابتدا هم به گونه ای وانمود کردند که نظر آغا به جلیلی نزدیک تر است که خود به خودی اگر بخشی هم باشد که بخواهد به جلیلی رای دهد به خاطر نظر آغا نسبت به جلیلی موضع گیری کنه.

به هر حال این انجمن هست و چهار سال دیگر یا شاید هم زودتر نتیجه را خواهیم دید و با هم باز هم گفتگو میکنیم . اگر نرمشی در کار باشد دستور مستقیمش از بیت رهبری صادر شده نه از صندوقهای رای که به درستی شهرداری قم با سطل آشغال یکی دونسته بودشون :

[ATTACH=CONFIG]2023[/ATTACH]