دفترچه

نسخه‌ی کامل: چرا به وجود خدا اعتقاد ندارید؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
چرا به وجود خدا اعتقاد ندارید؟
mosafer نوشته: چرا به وجود خدا اعتقاد ندارید؟
چون دلیلی برای وجودش نیست جز توهم برخی انسانهای باستانی،همینطور است برای دراکولا و...
این کاملترین جوابیه که میشد داد
و جوابی که اگر نپذیری به همان اندازه کامله که این جواب بود
mosafer نوشته: این کاملترین جوابیه که میشد داد
و جوابی که اگر نپذیری به همان اندازه کامله که این جواب بود
من متوجه نشدم دقیقا شما چی گفتی اینجا.ولی سوال را از هر دو طرف میشود پرسید و از نظر مباحثه و منطق هم اگر مد نظر باشد بار اثبات بر دوش مدعیست.
نبود شواهد کافی دلیل ما برای نپذیرفتن ایده ای بنام خداست.کجایش نامفهوم است؟
mosafer نوشته: چرا به وجود خدا اعتقاد ندارید؟

برای باور یا اعتقاد داشتن به چیزی نخست باید یا آن را یک جوری مشاهده کرده باشیم، یا اینکه از دید منطق آن را باشنده (موجود) بدانیم.

خدا نه نگرش و مشاهده شده، نه اثر ناسرراست از خدا دیده شده و نه در برهان‌های
منطقی باشندگی آن ثابت شده، پس روی هم رفته نیست - یا در صف اثبات جای دارد.

به گفته دیگر:
چیزی که نه خود و نه اثر ناسرراست آن، از دید فیزیکی نه نگریسته (مشاهده) شود،
نه دیده شود، نه شنیده شود، نه آروینیده (تجربه) شود به حکم منطق هستِش و وجود ندارد.
من هم منظورم اون بود که شما راحت گفتید دلیل نداره اعتقاد داشته باشید من هم به همون راحتی گفتم نه حرفتون رو قبول ندارم
ادعا کننده ای در کار نیست
اینکه بخوای اون باوری که داری رو نشون بدی نباید حتما کسی مدعی بشه و اون برای شما دلیل بیاره
انکار خدائی که اکثرا به طریقی و بواسطه ای قبولش دارن ؟
Mehrbod نوشته: برای باور یا اعتقاد داشتن به چیزی نخست باید یا آن را یک جوری مشاهده کرده باشیم، یا اینکه از دید منطق آن را باشنده (موجود) بدانیم.

خدا نه نگرش و مشاهده شده، نه اثر ناسرراست از خدا دیده شده و نه در برهان‌های
منطقی باشندگی آن ثابت شده، پس روی هم رفته نیست - یا در صف اثبات جای دارد.

به گفته دیگر:
چیزی که نه خود و نه اثر ناسرراست آن، از دید فیزیکی نه نگریسته (مشاهده) شود،
نه دیده شود، نه شنیده شود، نه آروینیده (تجربه) شود به حکم منطق هستِش و وجود ندارد.

پس شما با این دیدگاه به روح هم اعتقاد ندارید و از نظرتون هر ادمی خودش هست و کالبدش؟
mosafer نوشته: من هم منظورم اون بود که شما راحت گفتید دلیل نداره اعتقاد داشته باشید من هم به همون راحتی گفتم نه حرفتون رو قبول ندارم
ادعا کننده ای در کار نیست
اینکه بخوای اون باوری که داری رو نشون بدی نباید حتما کسی مدعی بشه و اون برای شما دلیل بیاره
انکار خدائی که اکثرا به طریقی و بواسطه ای قبولش دارن ؟
خوب شما میتوانید به گردش زمین بدور خورشید هم باور نداشته باشید.چیزی که شما باید درک کنید اینست که بار اثبات مدعا (وجود خدا) در بحث بر دوش مدعیست.
شما با مغالطه سعی دارید وارون آنرا نشان دهید.
جمله آخرتان هم معالطه توسل به اکثریت هست.در ضمن خدا ایده جهانی نیست که در همه جا یافت شود.بسیاری از انسانها به تناسخ و نبود خدا یا فقط مثلا روح اجدادشان و یا چند خدایی و سایر موهومات باور دارند.این خود نشان میدهد که ممکن است انسانی در طول زندگی خود با ایده وجود "خدا" مواجه هم نشود.
مغالطه؟
وقتی سوالی پرسیده میشه دلیلی نداره که خود سوال کننده دلیل و برهان بیاره
شمائی که بر ادعای خود پافشاری میکنید دلیل قانع کننده بیاورید
من بگم چرا خدا هست؟
مطمئن باشید اگر هر دلیلی هم بیاورم راحت ردش میکنید و میگوئید نه چنین نیست
شما میگید قبول ندارید خدائی باشه چون به چشم نمیبینید
خب خیلی چیزها هست که به چشم دیده نمیشن پس منکر اونید؟
خدای ما رو نه ولی اکثرا هستند که برای خودشون خدائی دارن حتی بعضا شیطان رو خدای خودشون مینامند
اندکند کسانی که کلا به هیچ چیز معتقد نباشن
اگر هیچ چیز نباشه همه کائنات به خودیه خود پدیدار شده؟
با این حال شما کلا به نابودی زمین و اخر بودن این دنیا اعتقادی ندارید و میاندیشید که دوره بازدهی دارد این زمان و زمین و کائنات که میگذرد و تمام؟
mosafer نوشته: من بگم چرا خدا هست؟
آری چون شما مدعی وجود خدا هستید.
من الان از شما بپرسم "چرا شما به دراکولا اعتقاد ندارید" و برای دفع خطر از آن یک بوته سیر گردنتان نمیاندازید من باید دلیل برای ادعایم بیاورم،یا شما باید بروید دلیل بیاورید دراکولایی وجود ندارد؟
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12