دفترچه

نسخه‌ی کامل: ایران و بمب اتمی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
درود بر همه دوستان برای کسی که در ایران زندگی می کند، مخالف یا موافق، فرقی نمی کند، حال و هوای ایران برایش بیشترین ارزشمندی را دارد. دردها ما ساکنان ایران از مردمی که در بیرون زندگی می کنند، تفاوت پیدا می کند. هر دو گروه اخبار را پیگیری می کنند ولی این کجا و آن کجا. چندین سال و ماه است که پیگیری اخبار اتمی ایران هستم و هستید. نخست برای من شگفت انگیز بود که چرا این بار غرب با این که می داند ایران در پی خریدن زمان برای انجام کارش، همان ساختن بمب اتمی، است به سادگی این زمان را برایش فراهم می کند؟ چرا به جای این که گروه گفتگو کننده ایران خودشان را به بی حوصله گی زده، و امروز و فردا کنند، غربی ها این کار را می کنند؟ ولی با آشکار شدن استاکس نت و کرم ها و تروجان هایی که ایران را هدف قرار داده بودند، دریافتم که این بار ما موش آزمایشگاهی هستیم. دانش دو سو دارد. یک سو درمان می کند، سوی دیگرش کسانی را که درمان کرده می کشد. جهان دانش به ویژه بخش دارو و درمان بسیار وام دار پشه ها، سوسک ها، موش ها و شامپانزه، گوریل، سگ ، خوک و عقرب و مار و . . . است. سوی دیگرش جنگ و کشتار است. ما این بار پشه، سوسک، موش و شامپانزه، گوریل، سگ و خوک و عقرب و مار و خری هستیم در آزمایشگاه جنگ سایبری. اگر بخواهید اطلاعاتی از جنگ سایبری از سایت های ایرانی بدست آورید، تنها رهنمودهای رهبر و خودستایی های گزاف را خواهید یافت! یک روشنگری درست درباره جنگ سایبری نیز به زبان فارسی یافت نمی شود. کماندوهای سایبری، سرفرماندهی سایبری، ارتش سایبری و واژه هایی از این دست، فراوان در تارنماهای ایرانی یافت می شود، ولی افسوس از یک تعریف درست و روشن. پیداست که دریافت ما به همان اندازه دریافت موش های آزمایشگاه در هنگام آزمایش است.

رای کاربر David Hume به اشتباه آری داده شده است ، و شوربختانه امکان ویرایش نظر سنجی نیست ، پس رای ایشان باید خیر حساب بشود.
درود به بهمنیار گرامی! پارسال دوست امسال آشنا 4 53


ولی درباره جستار، درباره کوشش و نزدیک شدن ج.ا. به ساخت بمب اتم براستی من هم نمیدانم چرا این اندازه معطل میکنند.

نکته‌ای دیگری که شاید باید توجه کنیم، برای داشتن بمب اتم نیاز به دانش هسته‌ای نمیرود، میتوان از بازار سیاه جهانی نیز آن را خریداری نمود.


از سوی دیگر این آخوندها گرچه بسیار بیمار و پست هستند، ولی فکر میکنم برای بچه‌های خودشان هم که
شده از جنگ هسته‌ای دوری کنند. از همینرو شاید دستیابی ایران به بمب اتم دگرش چندانی در چیزی ندهد.
به به به جناب بهمنیار گرامی 53

راستش به نظر خود من ایران باید بمب هسته ای داشته باشد - دلیلش هم ساده است ، ایران در محاصره قدرتهای اتمی است . روسیه ، هند ، پاکستان ، اسرائیل . و در این میان کشوری که چنین سلاحی نداشته باشد قطعن بازنده است .
منتها بمب اتمی در دستان جمهوری اسلامی از دید من ایرانی هم بسی خطرناک است ولی شاید از دید کشورهای غربی نباشد ! و آن چیزی که اعلام میکنند آن چیزی که میخواهند نباشد .
جایی خوانده بودم که یک تحلیل گرِ فکر کنم اسرائیلی اتمی شدن ایران برابر با ثبات منطقه خوانده بود ! به هر شکل دلیل کش دادن ماجرا هرچه هست آن چیزی که ما میشنویم و میدانیم نیست .
در مورد این داستان حملات سایبری هم ، در عمل حملات سایبری آسیب چندانی به پروژه های اینچنینی وارد نمیکنه و از آنجایی که این سیستم ها در یک شبکه بسته کار میکنند اگر تنها ندکی نظارت بیشتر شود چیزی مانند استاکس نت هرگز به آن وارد نمیشود .
در جاهایی ادعا شده بود که این بدافزار ها ساخت اسرائیل و آمریکا هستند برای مقابله با برنامه ی هسته ای ایران ، سوای اینکه سیستم غنی سازی ایران بسیار قدیمی است و مربوط به ۶۰ سال پیش میشود این همه هزینه به شکلی که خودی ها مورد هدف قرار گیرند فقط و فقط در مورد برنامه ی هسته ای یک کشور اندکی غیر معقول است . به خصوص که ایران در زمینه نرمافزاری از بسیاری از کشورهای جهان منجمله همین آلمان قویتر است . یعنی اهداف ساده تری هم در دنیا وجود دارد .

در مورد موش آزمایشگاهی بودن داستان به شکل دیگریست . کافیست کشوری مانند ایران سیستم عامل بومی خود را برای کارهای نظامی خود بنویسد ، افرادی که هم که بتوانند چنین کاری بکنند در ایران خیلی زیادند . یکی از دوستان خود من به تنهایی یک سیستم عامل ساده ولی به کل متفاوت نوشته بود . در چنان شرایطی به دلیل نا شناخته بودن چگونگی کارکرد سیستم مقابل حمله به آن به شدت سخت و نشدنی میشود .
اصلن همان هم لازم نیست ! به جای ویندوز !!!!!! از لینوکس یا یونیکس یا فری بی اس دی استفاده کنند شر استاکس نت و ... کنده میشود .

مساله اصلی حماقت دست اندر کاران است بهمنیار جان .
بنظر من بکل سلاح اتمی برای ایران خطرناک است،اسرائیل که متحد درجه 1 ایران در حال با خرد خواهد بود و خطری ندارد.هند هم مشکلش با پاکستان است و کاری بما ندارد،با پیوستن به ناتو ایران با قدرت نظامی خود مشکل امنیتی ندارد.در ایران اگر،اگر وضع درست شود غرب هم حتی میتواند بجای عربستان با ایران متحد شود مثل قبل.
ایران اگر مثل ترکیه مانند انسان عاقل عمل کند غرب کمکش میکند مشکل امنیتی ندارد.
پاکستان هم کلن خطرناکتر از این حرفهاست که بمب اتمی جلویش را بخواهد بگیرد.یک گندی اسلامیست که اتمی هم شده معلوم نیست چطور قرار است جمع شود.
بمب اتمی‌ یک سلاح پیشگیرنده است ، اسرائیل از قبل از جنگ ۶ روزه بمب اتم داشته است ولی‌ استفاده نکرده است ، ولی‌ وقتی‌ کارد به استخوان برسد ، یعنی‌ جایی که موجودیت کشور به خطر بیفتد و مثلا هر لحظه ممکن باشد ارتش‌های عربی‌ در تلاویو رژه بروند( که این قضیه محال است البته) آن زمان اسرائیل از بمب اتم استفاده می‌کند ، ایران هم برای جلوگیری از از بین رفتن کشور و تجزیه احتیاج به بمب اتمی‌ دارد ولی‌ با یک حکومت عاقل ، مشکل آمریکا زیاد تهدید ایران اتمی‌ برای اسرائیل نیست ،چون اگر ایران یک موشک اتمی‌ به اسرائیل مثلا شلیک کند ، بگوییم ۱۰۰ هزار نفر هم کشته بشوند ، آن وقت دست آمریکا باز میشود که در ۱ روز تمامی‌ ایران زمین را به عصر حجر برگرداند، پس قضیه این نیست و ایران به اسرائیل حمله نخواهد کرد ، مشکل این هست که ایران اتمی‌ باعث میشود عرب‌ها نیز به دنبال بمب بروند و در چند سال مهم‌ترین منطقه جهان که شاهرگ نفتی‌ است جنگ تسلیحاتی اتمی‌ آن را نا امن کند.27
David Hume نوشته: ایران هم برای جلوگیری از از بین رفتن کشور و تجزیه احتیاج به بمب اتمی‌ دارد ولی‌ با یک حکومت عاقل

53


David Hume نوشته: مشکل این هست که ایران اتمی‌ باعث میشود عرب‌ها نیز به دنبال بمب بروند و در چند سال مهم‌ترین منطقه جهان که شاهرگ نفتی‌ است جنگ تسلیحاتی اتمی‌ آن را نا امن کند.

دقیقن همین طوره کسرا جان - سوای اونها بمب اتمی آخوندها رو بیمه میکنه که هر بلایی که میخوان سر مردم بیارند (البته اینها برای غرب مهم نیست) .
همین الانش ایران یک مقداری ارتش دهه ۶۰ ای برای خودش دست و پا کرده شاخ و شونه میکشه و به ترکیه اولتیماتوم میده که به سوریه کار داشته باشی میزنمیت و ... وای به روزی که دست این شپشو ها بمب اتمی هم باشه .

به نظر من ایران هم درست مثل اسرائیل در منطقه تنهاست و همسایه های دور و برش به خون کشور تشنه هستند و میخوان هر طوری شده یک تکه ازش بکنند . هر طوری حساب کنیم اسرائیل و ایران باید بهترین دوستها در منطقه باشند و برای در امان موندن از شر روسیه باید مهمترین متحد آمریکا در جهان باشند . ولی افسوس که این آخوندها قدر خَر نمیفهمند . البته قصد توهین به مقام شامخ خَر رو نداشتم ها 22
sonixax نوشته: به نظر من ایران هم درست مثل اسرائیل در منطقه تنهاست و همسایه های دور و برش به خون کشور تشنه هستند و میخوان هر طوری شده یک تکه ازش بکنند . هر طوری حساب کنیم اسرائیل و ایران باید بهترین دوستها در منطقه باشند و برای در امان موندن از شر روسیه باید مهمترین متحد آمریکا در جهان باشند . ولی افسوس که این آخوندها قدر خَر نمیفهمند . البته قصد توهین به مقام شامخ خَر رو نداشتم ها

این تبدیل به نوعی آرزو شده! این اتحاد استراتژیک آنقدر منطقی و بدیهی است که به ذهن افراد درون نظام هم رسیده. اگر خاطرتان باشد مشایی آمد یک کامنت خیلی خیلی سطحی در باب مردم اسراییل گفت منتها بلایی بر سر او آوردند که به غلط کردم افتاد و هنوز هم رهایش نکرده اند! در این رژیم حیواناتی هستند و بار می آیند که تصور می کنند جز کشتن تک تک اسراییلیها وظیفه دیگری در این دنیا ندارند.

واقعا هیچ تضمینی نیست اینها اگر به سلاح هسته ای برسد آنرا به سمت اسراییل نفرستند. برایشان هیچ اهمیتی ندارد که ایران با خاک یکسان شود. می روند در غارهایشان! و به آن دفاع موزاییکی مسخره شان مشغول می شوند!

زمانی هر اقدام تروریستی که در دنیا انجام می شود بلافاصله شخصی از گروه مسئول با روزنامه ها تماس می کرد و مسئولیت آن را عهده دار و بیانیه ای صادر می کرد. ما الان در دورانی هستیم که می زنند می کشند و بعد منکر می شوند. (نمونه بلغارستان) گویا برایشان واقعا اهمیتی ندارد کسی بفهمد کار که بوده و چه هدفی داشته. فقط همینکه اسراییلی بکشند به هدفشان رسیده اند!
Kaveh نوشته: واقعا هیچ تضمینی نیست اینها اگر به سلاح هسته ای برسد آنرا به سمت اسراییل نفرستند. برایشان هیچ اهمیتی ندارد که ایران با خاک یکسان شود. می روند در غارهایشان! و به آن دفاع موزاییکی مسخره شان مشغول می شوند!

همه‌اشان آن اندازه هم کله خر نیستند. آقازاده‌های خودشان هم آنجا هستند.
من فکر نمیکنم ایران به اسرائیل حمله اتمی‌ بکند ، البته اسرائیل ۲ نوع سپر ضّد موشکی ختس که داخلی‌ هست و سپر پاتریوت آمریکایی و سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه هم دارد که احتمال اینکه موشک‌های بالستیک ایران به اسرائیل برسد بسیار کم است، در ضمن درون این موشک‌ها برای به مقصد رسیدن gps هست که آمریکا به راحتی‌ میتواند به اینها نفوذ کند و مسیر موشک را تغییر دهد. البته من انقدر دوست دارم این رژیم سقوط کند ، بدم هم نمی‌آید ایران یک حمله موشکی به اسرائیل یا پایگاه‌های آمریکا بکند بلکه برای سقوط این رژیم ارتش آمریکا وارد عمل بشود!!27
David Hume نوشته: من فکر نمیکنم ایران به اسرائیل حمله اتمی‌ بکند ، البته اسرائیل ۲ نوع سپر ضّد موشکی ختس که داخلی‌ هست و سپر پاتریوت آمریکایی و سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه هم دارد که احتمال اینکه موشک‌های بالستیک ایران به اسرائیل برسد بسیار کم است، در ضمن درون این موشک‌ها برای به مقصد رسیدن gps هست که آمریکا به راحتی‌ میتواند به اینها نفوذ کند و مسیر موشک را تغییر دهد.

اولین شرط عملکرد سپر موشکی اینه که رادار بتونه موشک رو تشخیص بده ! البته یک سری شرط های دیگه هم داره مثل سرعت و زاویه حرکت و ... که بعید میدونم تکنولوژی ایران در حدی باشه که اون استاندارد ها رو شکونده باشه . ولی در مورد رادار گریز بودن مساله فرق میکنه .

http://www.foxnews.com/story/0,2933,189887,00.html

وقتی رادار نبینتش هزار تا سپر موشکی هم به درد نمیخوره .

نفوذ به GPS هم اونقدر ها که فکر میکنید ساده نیست چونکه یک سیستم درونی هستش - یعنی تمام اطلاعات نقشه ای و ... روی یک چیپ که با دنیای خارج ارتباطی نداره قرار داره و فقط و فقط از طریق دکلها و ماهواره های بین المللی موقعیت خودش رو پیدا میکنه . برای اینکه چنان موشکی رو بشه فریب داد باید اطلاعات غلط فرستاد و از اونجایی که اطلاعات مشخصن برای یک وسیله خاص فرستاده نمیشه دستکاری کردنشون منجر به سقوط و یا برخورد هواپیماها و یا موشکهای کشور های دیگه میشه . و در صورتی که مثلن هواپیماهای نظامی چین یا روسیه یا حتا مسافربری باقی کشورها به خاطر ایجاد اختلال در سیستم های بین المللی دچار آسیب بشند و یا سرنشینانشون کشته بشند اتفاقی که بعدش میوفته خیلی خیلی خیلی از انفجار یک بمب هسته ای امنیت آمریکا رو بیشتر به خطر میندازه .

البته برخی از انواع موشکها مثل تاماهاوک در کنار GPS یک تکنولوژی دیگه هم دارند مرسوم به اثر انگشت زمین که در صورتی که GPS درست کار نکنه اون شروع به کار میکنه ولی لازمه اش اینه که نقشه برداری دقیقی از منطقه وجود داشته باشه که بعید میدونم ایران حتا نزدیک همچین تکنولوژی ای شده باشه .

به نظر من بهترین راهکاری که در پیش گرفته اند در حال حاضر همین خرابکاری در تاسیسات موشکی و تحریم هاست . منتهای مراتب وقتی که ایران تکنولوژی ساخت بمب اتمی دسترسی پیدا کنه همینها هم دیگه جواب نمیده . چون کافیه ایران یه دونه از همون موشکهای رادار گریزش رو به هر شکلی حفظ کنه .

بعد من بعید میدونم که آخوندها به قدری احمق باشند که بخوان به طرف هر کشوری سلاح هسته ای شلیک کنند ! کاری که آمریکاش دیگه جراتش رو نداره !!! هر چه قدر هم که افراطی و نفهم باشند چنین حماقتی ازشون سر نمیزنه .

شلیک سلاح هسته به سمت یک ابرقدرت هسته ای ! بر فرض هم که یکی شلیک کردند بعدش هرچی سلاح هسته ای هستش روی سرشون خراب میشه . به فرض هم که صد هزار تا از شهروندان اسرائیل کشتند خوب بعدش ؟!
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28