دفترچه

نسخه‌ی کامل: حقیقت پیچیده تر از این حزفاست
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
ویکی
آپارات

فکر می کنید دو منبع بالا ساختگیست.خواهشن با دقت دو منبع بالا را بخواید و نظرتان را در باره اش بفرمایید
master نوشته: ویکی
آپارات

فکر می کنید دو منبع بالا ساختگیست.خواهشن با دقت دو منبع بالا را بخواید و نظرتان را در باره اش بفرمایید

به تخمم با این بازیا چی رو میخواید ثابت کنید!

علی شیره‌ای هم به محض اینکه از تو کس ننش اومد بیرون یا علی گفت!
[h=2]یا علی گفتن خامنه ای در هنگام تولد[/h]
این حرفا رو نزنید که بعد می گن منتقدا یک مشت بی سوادن.بابا آدم که نباید هر چیزی با هم قاطی کنه.گور بابا علی شیره ای و اون ادعای خرف زدنش....من منبع دادن.آیت الله های بزرگی آزمایشش کردن و تائید کردن.با با نمی شه که اینو با حرف زدن سید علی بی سواد مقایسه کرد.همه آیت الله ها که دروغ نمی گن.یارو قرآن رو پشت و رو از حفظ می خونه.یعنی از آخر به اول.و خیلی چیزای دیگه...نمی شه به این راحتی ازش گذشت و گفت دروغه.منم اصلا حرفم این نیست که این واقعه نشون می ده الله ای هست و اسلام بر حقه.فقط می گم حقیقت خیلی پیچیده تر از اونی هست که ما می دونیم.من با این این واقعه رو پذیرفتم و فکر می کنم کاملا واقعی هستم.هنوز جزء منتقدای سر سخت اسلام و خدا پرستی هستم.ولی این هم می گم دنیا خیلی پیچیده و اسرار آمیزه....بازم می گم هم کلیپ و هم ویکی و هم مقاله های مرتبط رو بخونید.نمی شه در اتفاق افتادن همچین واقعی و همچین مردی تردید داشت.
master نوشته: این حرفا رو نزنید که بعد می گن منتقدا یک مشت بی سوادن.بابا آدم که نباید هر چیزی با هم قاطی کنه.گور بابا علی شیره ای و اون ادعای خرف زدنش....من منبع دادن.آیت الله های بزرگی آزمایشش کردن و تائید کردن.با با نمی شه که اینو با حرف زدن سید علی بی سواد مقایسه کرد.همه آیت الله ها که دروغ نمی گن.یارو قرآن رو پشت و رو از حفظ می خونه.یعنی از آخر به اول.و خیلی چیزای دیگه...نمی شه به این راحتی ازش گذشت و گفت دروغه.منم اصلا حرفم این نیست که این واقعه نشون می ده الله ای هست و اسلام بر حقه.فقط می گم حقیقت خیلی پیچیده تر از اونی هست که ما می دونیم.من با این این واقعه رو پذیرفتم و فکر می کنم کاملا واقعی هستم.هنوز جزء منتقدای سر سخت اسلام و خدا پرستی هستم.ولی این هم می گم دنیا خیلی پیچیده و اسرار آمیزه....بازم می گم هم کلیپ و هم ویکی و هم مقاله های مرتبط رو بخونید.نمی شه در اتفاق افتادن همچین واقعی و همچین مردی تردید داشت.

گفتم که اینا همش کلکا و بازی‌های اسلامیه که یعنی یک جورایی حقانیت اسلام رو ثابت کنند، اما اسلام و دیگر ادیان خیلی وقته رفوزه شدن و با آب و لعاب دادن چیزی رو نمیشه تغییر داد.
چرا ما هیچ علمی و اختراعی از امامان نداریم؟ چرا هیچ علمی از آیت‌الله ها نداریم؟ جواب خیلی ساده‌ست چون نمیفهمیدن. علم نداشتن چیزی سرشون نمیشد. بزرگتر از سیستانی تو عالم فقه اسلامی نداریم. بزرگترین خدمتش برای بشر چی بوده؟

بنا به حرف شما باز هم دلیل نمیشه طرف مادر زادی وقتی بدنیا میاد نخبه‌ست یا یکی قدرت جسمی داره ابر انسانه و یکی ذهن فعال، یکی هم هست حافظه قوی داره که وقتی کتاب میخونه با همان یکبار خواندن همشو حفظ میکنه حالا این هم نمیدونم دروغ یا راست اینجوری بوده البته شاید هم واقعا همینطوره که میگید چپ و راست قرآن رو مثل بلبل میخونه و حفظ کرده، خب با این چیزا چیرو میخوایم ثابت کنیم؟ یوقت یکی هست از مخ و قدرتی که ژنتیکی بهش رسیده درست استفاده میکنه و برای بشر خدمت میکنه. تو این میلیاردها سال که بشر زیسته کم نبودن انسان‌های که نخبه بودن و قدرت ذهنی و قدرت درونی فوق‌العاده‌ای داشتن.
باز هم میگم مهم استفاده درست و مفید از این قدرت و توانایی هستش.
master نوشته: این حرفا رو نزنید که بعد می گن منتقدا یک مشت بی سوادن.بابا آدم که نباید هر چیزی با هم قاطی کنه.گور بابا علی شیره ای و اون ادعای خرف زدنش....من منبع دادن.آیت الله های بزرگی آزمایشش کردن و تائید کردن.با با نمی شه که اینو با حرف زدن سید علی بی سواد مقایسه کرد.همه آیت الله ها که دروغ نمی گن.یارو قرآن رو پشت و رو از حفظ می خونه.یعنی از آخر به اول.و خیلی چیزای دیگه...نمی شه به این راحتی ازش گذشت و گفت دروغه.منم اصلا حرفم این نیست که این واقعه نشون می ده الله ای هست و اسلام بر حقه.فقط می گم حقیقت خیلی پیچیده تر از اونی هست که ما می دونیم.من با این این واقعه رو پذیرفتم و فکر می کنم کاملا واقعی هستم.هنوز جزء منتقدای سر سخت اسلام و خدا پرستی هستم.ولی این هم می گم دنیا خیلی پیچیده و اسرار آمیزه....بازم می گم هم کلیپ و هم ویکی و هم مقاله های مرتبط رو بخونید.نمی شه در اتفاق افتادن همچین واقعی و همچین مردی تردید داشت.

اینکه این حقیقت هست یا خیر رو شما چطوری میتونید درش به یقین برسید؟ همینطور که خودتون گفتید واقعیت خیلی پیچیده تر از این حرف هاست. بنابراین دلیلی نداره چنین چیزهایی رو بپذیرید صرفا بخاطر اینکه یک سایتی مثل ویکیپدیا و یک سایت مثل آپارات که هرچیزی رو میشه توش گذاشت رو به عنوان منبع آوردید. از کسی هم نمیتونید انتظار داشته باشید چنین چیزهایی رو بدون مدرک و آزمایش و شواهد قابل استدلال و پردازش بپذیره.
اینکه حقیقت فرای چیزی هست که ما فکر میکنید در نتیجه باید یک چیز بی سر و ته مثل این رو بپذیریم مغلطه ای بیش نیست. اون هم از نوع خیلی بدش.

در اینکه همینجوری ناگهان و خود به خودی حافظ قرآن شده دروغ گفته, ولی در اینکه میتوانسته پس و پیش
آیه‌ها را از بر بخواند آنچنان گیری نیست, کسانی هستند که حافظه‌یِ فرتورین (photographic) دارند و ازینجور‌ کارها میتوانند.