دفترچه

نسخه‌ی کامل: شناخت ماهیت/شخصیت افراد از روی چهرهء آنها
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
بنظر شما تا چه حد میشه اینکه آدمها چی هستن رو از روی چهرشون تشخیص داد/حدس زد؟
بنظر شما آیا افکار و اعمال آدمها در چهرشون تاثیر میذاره و تا چه حد و چطور/چرا و آیا همیشه اینطوره؟
این مسئله رو بنده بارها دیدم و بهم ثابت شده که حداقل درمورد عده ای، واقعا از چهرشون میشه خیلی چیزها رو تشخیص داد. البته چهره به تنهایی شاید برای تشخیص گسترده و مطمئن کافی نباشه، ولی با ترکیب چهره با بقیهء پارامترها مثل رفتار و گفتار و تون/نحوه حرف زدن میشه به تشخیص دقیقتر و مطمئن تری رسید اکثرا.

آدمهای پلید معمولا در چهرشون این پلیدی منعکس میشه.
آدمهای خبیث، آدمهای حسود و غیره.

راستی یه چیزی که میخواستم بگم اینکه واضح ترین و خاص ترین چهره ها رو بنده تاحالا در میان شهدای معروف جنگ خودمون (ایران و عراق) دیدم تاحالا! چهره هایی که صفا و صداقت و خلوص بی مانندی در اونها دیده میشه! از این نظر من در اینکه یکسری از خالص ترین و انسان ترین انسان ها در بین این افراد بودن تقریبا شکی ندارم. اینها یجورایی جدای از داستان بقیهء آدمها و زندگی هستن انگار و در عالم دیگری سیر میکنن. البته شاید بطور کلی جنگ و چنین شرایطی برای بردن آدمهای مستعد به چنین وضعیتی این خاصیت رو داره، ولی من در ارتش ها و جنگ های دیگر یادم نمیاد چنین نوع چهره هایی رو در این حد دیده باشم! کاری به آخوند و اسلام و ج.ا. ندارم و بنظر من لزوما ربط مستقیمی و ساده ای نداره، ولی بنظر من این افراد واقعا انسانهای خاص و نادری بودن و در درجهء بالای پاکی و انسانیت اونا خیلی به سختی میشه شک برد.