دفترچه

نسخه‌ی کامل: خاطرات زوج آمریکایی از سفر به ایران
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
Russell نوشته: خب قبل انقلاب که همانطوری الان که میری ترکیه میتونستی پاشی بری لندن چرا اینطور بوده؟
البته شاید دلیلش این هست که هیچ وقت کلنی واقعی غرب نبودیم، مثل هند مثلا.

نمیدونم ... شاید اون زمان هم مردم فرهنگ بالایی نداشتن و فقط کمی زرق و برق وارد زندگی ها شده بود !!
Anarchy نوشته: در واقع "ندید بدید" بودن ایرانی هاست
مگه غیر از اینه؟ از نظر ما اروپایی ها و امریکایی ها سد سال جلو هستند. فرهنگ بهتری دارند، انسانیت بیشتری دارند. چرا نباید فکر کنیم که موجودات عجیبی اومدند به کشور و حالا که اومدند و این فرصت برامون کم پیش میاد ازشون پذیرایی کنیم؟ انگیزش هرچه میخواد باشه، در نظر خارجی ها ایرانی ها مهمان نواز تشریف دارند که خیلی هم خوبه. من در ماسوله با دکان دارها صحبت میکردم میگفتند ما به توریست اروپایی که میاد چای مجانی تعارف میکنیم تعجب میکنند انتظار ندارند کسی چای مهمونشون کنه.
kourosh_bikhoda نوشته: من در ماسوله با دکان دارها صحبت میکردم میگفتند ما به توریست اروپایی که میاد چای مجانی تعارف میکنیم تعجب میکنند انتظار ندارند کسی چای مهمونشون کنه.

برات خالی بستند کوروش جان که تعجب میکنند!
اینجا توی هر دونر فروشی یا فروشگاه ترک یا عربی که بری چه چیزی بخری چه نخری چای مجانی بهت میدند! یعنی یک چیز عادی هست برای اروپایی ها! جدیدن ایرانیها هم یاد گرفتند چای مجانی میدند.
تازه برخی شعبه های KFC یا SubWay نوشابه شون هم مجانیه برو تو تا میتونی بخور!
ترکیه هم بری همین وضعیت هست، یعنی چای مجانی همه جا هست! توریستهای اروپایی هم که توی ترکیه ول هستند.

چند روز پیش هم یه دونه از این فروشگاه های زنجیره ای به نام (Rewe) برای تبلیغات داشت بخشی از محصولاتش رو مجانی یا با 90% تخفیف میفروخت جای شما خالی ما رفته بودیم خرید با 10 یورو اندازه یک هفته خرید کردیم.
sonixax نوشته: اینجا توی هر دونر فروشی یا فروشگاه ترک یا عربی که بری چه چیزی بخری چه نخری چای مجانی بهت میدند! یعنی یک چیز عادی هست برای اروپایی ها! جدیدن ایرانیها هم یاد گرفتند چای مجانی میدند.
اینجای ما با اینجای شما فرق میکنه. توریست اروپایی که میاد ایران انتظار بی اخلاقی و عنق بودن داره نه گشاده رویی و مهمان نوازی. ضمن اینکه چایخانه برای این باز شده که از فروش چای سود کسب کنه. کارش این نیست که چای مجانی بده به مردم.
kourosh_bikhoda نوشته: چرا نباید فکر کنیم که موجودات عجیبی اومدند به کشور و حالا که اومدند و این فرصت برامون کم پیش میاد ازشون پذیرایی کنیم؟

خب این خایه مالی کردن ها برای خارجی ها ، چه فایده ای برای ملت غیور ایران داره E404 ؟ غیر از اینه که بعد برن برای رفقاشون چسی بیان که ما هم 4 تا خارجی دیدیم و به اصطلاح کلاس خودشونو ببرن بالا E409 ؟
kourosh_bikhoda نوشته: من در ماسوله با دکان دارها صحبت میکردم میگفتند ما به توریست اروپایی که میاد چای مجانی تعارف میکنیم تعجب میکنند انتظار ندارند کسی چای مهمونشون کنه.
E415
از شما بعید است کوروش جان این حرفها را باور بکنی! من در ماسوله و قلعه‌رودخان و آنطرفها سالها رفت و آمد داشته‌ام و بارها دیده‌ام که فروشنده‌ها، نه تنها به توریست خارجی، که مسافر تهرانی هم رحم نمی‌کنند و تا دسته .... . قبلا بهانه‌ی راهِ صعب‌العبور برای حمل و نقل را می‌گرفتند الان که آنجا کاملا جاده کشی شده و آباد، باز هم یک پاکت سیگار را اگر ببینند لهجه‌ی تهرانی دارید به دو برابر قیمت به شما می‌فروشند.
kourosh_bikhoda نوشته: اینجای ما با اینجای شما فرق میکنه. توریست اروپایی که میاد ایران انتظار بی اخلاقی و عنق بودن داره نه گشاده رویی و مهمان نوازی. ضمن اینکه چایخانه برای این باز شده که از فروش چای سود کسب کنه. کارش این نیست که چای مجانی بده به مردم.

اینها رو شما میدونی نه توریست اروپایی که توی هر چایخانه ی ترکی توی کشور خودش میره چای مجانی میگیره که!!!
اینجا همیشه از فروش قهوه، کیک، شیرینی و مانند اینها سود کسب میکنند و تنها جاهایی که چای رو میفروشند کافه های خود آلمانی هاست که اون هم چای سیاه نیست! چای فلانِ پشمان بهمدانه! یه فهرست میذاره جلوت فقط 500 نوع چای توشه.
صفحات: 1 2