دفترچه

نسخه‌ی کامل: سنگسار
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
Dariush نوشته: امروز من در بی‌بی‌سی گزارشی را میدیدم که توجهم را جلب کرد و آن اینکه در کمپین «نه به قانون سنگسار» اعلام کرده طی چند سال (به گمانم بین سالهای دهه‌ی 80 بود) هفت مرد و دو زن سنگسار شده بودند. شگفت‌آور اینکه وکلا توانسته‌اند در این سالها چند زن(به گمانم 5 زن) را از سنگسار نجات دهند، در حالیکه تنها یک مرد نجات داده شده!!!
مگر مردها رو هم سنگسار می کنند؟!! اولین باری هست که دارم می شنوم![عکس: 1.gif]

اشتباه نمی کنی؟! پس چرا توی فیلم "سنگسار ثریا" ثریا سنگسار شد ولی اون مرده( پرویز صیاد) سنگسار نشد؟!

جدا از این اصلن تا حالا تصویری هم ندیدم که مردی رو سنگسار کرده باشند
کافر_مقدس نوشته: مگر مردها رو هم سنگسار می کنند؟!! اولین باری هست که دارم می شنوم!
آری در اسلام مرد‌ها نیز سنگسار میشوند یک فیلم برای سال‌های ۱۹۹۰ بود مجاهدین پخش کردند از یک سنگسار در ایران که ۲ مرد هم سنگسر می‌شدند آنجا.
Theodor Herzl نوشته: آری در اسلام مرد‌ها نیز سنگسار میشوند یک فیلم برای سال‌های ۱۹۹۰ بود مجاهدین پخش کردند از یک سنگسار در ایران که ۲ مرد هم سنگسر می‌شدند آنجا.
یهودیان هم سنگسار دارند؟
iranbanoo نوشته: یهودیان هم سنگسار دارند؟
در تئوری آری ، ولی‌ اکنون ۳۰۰۰ سال است هیچ یهودی سنگسار نشده.
کافر_مقدس نوشته: مگر مردها رو هم سنگسار می کنند؟!! اولین باری هست که دارم می شنوم!

اشتباه نمی کنی؟! پس چرا توی فیلم "سنگسار ثریا" ثریا سنگسار شد ولی اون مرده( پرویز صیاد) سنگسار نشد؟!

جدا از این اصلن تا حالا تصویری هم ندیدم که مردی رو سنگسار کرده باشند

همانطورکه داریوش گفت اکثریت سنگساری‌های ایران مرد هستند، چون برای جلوگیری از سنگسار زنان کپین بین‌المللی براه می‌افتد و همه حساسیت نشان می‌دهند و ... اما کسی به همان مردها اهمیتی نمی‌دهد و می‌بینیم که شما به گوشتان هم نخورده!
هیچ کجای اسلام هم نیامده که سنگسار منحصر است به زنان، اما با این وجود به آن لقب حکم «زن‌ستیز» داده‌اند.
من نتونستم این ویدئو رو ببینم, جز این هر چی دیدم و خوندم بیشترین محکوم شدگان به سنگسار زن بودند, بیشترین قربانیان سنگسار زن بودند و بیشترین کسانی هم که از سنگسار نجات داده شدند زن بودند.
کی اینجا این ویدیو رو دیده؟
البته سنگسار حکم بی نهایت وحشیانه ای هست و حداقل در موردهایی مثل این فکر کنم میشه گفت مبارزه باهاش باید فراجنسیتی باشه.
Angela نوشته: من نتونستم این ویدئو رو ببینم, جز این هر چی دیدم و خوندم بیشترین محکوم شدگان به سنگسار زن بودند, بیشترین قربانیان سنگسار زن بودند و بیشترین کسانی هم که از سنگسار نجات داده شدند زن بودند.
کی اینجا این ویدیو رو دیده؟
البته سنگسار حکم بی نهایت وحشیانه ای هست و حداقل در موردهایی مثل این فکر کنم میشه گفت مبارزه باهاش باید فراجنسیتی باشه.
لیست قربانیان سنگسار در جمهوری اسلامی | كمیته بین المللی علیه سنگسار
مشکل همینست که شما نمی‌بینید و نمی‌خوانید.
مردان قربانی نامرئی‌ست.
Ouroboros نوشته: لیست قربانیان سنگسار در جمهوری اسلامی | كمیته بین المللی علیه سنگسار
مردان قربانی نامرئی‌ست.

امیرجان اینجا من هر چه نگاه میکنم بیشتر آنهایی که ازشان نام برده شده زن هستند.آماری به تفکیک جنسیت از همانهایی که اعلام شده در دست نیست؟
Ouroboros نوشته: لیست قربانیان سنگسار در جمهوری اسلامی | كمیته بین المللی علیه سنگسار
مردان قربانی نامرئی‌ست.
نکته درخور توجه در این لیست :
نقل قول:افرادی که از سنگسار نجات یافته اند:
۱ـ سیما
۲ـ فاطمه (صغری مولایی)، زندان ورامین، ورامین – از اتهام زنای محصنه تبرئه شد.
۳ـ پریسا اکبری (همسر نجف اکبری)، زندان عادل آباد، شیراز- پس از اجرای حکم ۹۹ ضربه شلاق آزاد شد.
۴ـ ژیلا ایزدی
۵ـ لیلا مافی
۶ـ نجف اکبری (همسر پریسا اکبری)، زندان شیراز – تبرئه و آزاد شد.
۷ـ صغری مولایی، زندان ورامین، ورامین – از اتهام زنای محصنه تبرئه شد.
۸ـ کبری نجار، زندان رجایی شهر کرج – پس از سیزده سال تبرئه و آزاد شد.
۹ـ مکرمه ابراهیمی (همسرش جعفرکیانی سنگسار شد)، زندان چوبیندر، قزوین – عفو و آزاد شد.
۱۰ـ حاجیه اسماعیلوند، زندان جلفا، آذربایجان شرقی – تبرئه و آزاد شد
۱۱ـ شمامه (ملک) قربانی، زندان ارومیه، آذربایجان غربی – تبرئه و آزاد شد.
۱۲ـ زهره کبیری (خواهر آذر کبیری)، زندان رجائی شهر کرج، پس از اجرای حکم ۹۹ ضربه شلاق آزاد شد.
۱۳ـ آذر کبیری (خواهر زهره کبیری)، زندان رجائی شهر کرج، پس از اجرای حکم ۹۹ ضربه شلاق آزاد شد.
۱۴ـ اعظم خنجری
۱۵ـ زهرا رضایی، زندان رجایی شهر کرج، تبرئه و آزاد شد.
۱۶ـ لیلا قمی، زندان اوین، تهران – مجازات سنگسار به حبس تبدیل شد.

موضوع دیگری که باید یادمان باشد این است که مردان از آنجا که به قولِ شما دورریختنی هستند، چندان موردِ توجه قرار نمیگیرند و ابه احتمالِ قریت به یقین، شمارِ مردانی که سنگسار شده‌اند اما اسمی از آنها در هیچ‌جا نیست، بسی بیشتر از اینهاست. لیست نجات یافتگانی که در این گزارش آمده ، که در آن تریبا همه‌ی نجات یافتگان زن هستند، گواهی‌ست نسبتا قوی بر این ادعا.

اساسا در قانون سنگسار هیچ تفاوتی میان زن و مرد نیست و هیچ معلوم نیست که چرا آنرا حکمی ضدزن جلوه داده‌اند. برای نمونه ببینید این تیتر را که چقدر وقیحانه است:
سنگسار زنان در ایران ادامه دارد‏[/
نمیشد به جای این بنویسد "سنگسار در ایران همچنان ادامه دارد" ؟
یا این
اتهام: زنای محصنه، حکم: سنگسار، متهم: یک زن

کسی مثلا این را نمیبینید:
نقل قول:در حالی که مقامات قضائی ایران بیست روز پیش اعلام کرده بودند که اجرای حکم سنگسار یک زن و مرد در این کشور متوقف شده، سخنگوی قوه قضائیه ایران امروز اعلام کرده که حکم سنگسار در مورد مردی که در این پرونده مجرم شناخته شده بود اجرا شده است.
راسل بر آنچه داریوش گرامی بی‌نقص و ایراد گفتند، اینرا هم بیافزایید که طی دهه‌ی اخیر اکثریت مطلق سنگسار شدگان مرد بوده‌اند(ترتیب زمانی را نگاه بکنید). زیرا طی ده سال اخیر پیرامون سنگسار زنان گسترش آگاهی و مبارزه‌ای همه جانبه و فشاری بین‌المللی وجود داشته، اما پیرامون سنگسار مردان حتی خبررسانی هم نمی‌شود.
صفحات: 1 2 3