دفترچه
شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D8%AE%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - Agnostic - 09-24-2012

کافر نوشته: نه عزیز آپدیت نمیشه .. منظور شما کدوم وبلاگ ایشون هست ؟! تا جاییکه خبر دارم شایگان یک وبلاگ داشته آدرسش هم این هست

گامرون

اینم دست نوشته ای که وبلاگ نویسی به نام گمنامیان در مورد ایشون نوشته

گمنامیان: شایگان اسفندیاری را نمی توان به بند کشید، وبلاگ نویسی چون شایگان اسفندیاری تکثیر می گردد...!

شایگان اسفندیاری از تیر ماه 90 مفقود شده و خبری از او در دست نیست .. وبلاگ ایشون هم درست از همون زمان آپدیت نشده .. فقط گویا بعضی ها از اکانت فیس بوکش سو استفاده می کنند
در همین لینک که دادین نوشته اکانت فیسبوک شایگان کامنت گذاشته!

[COPY]اما دیروز، اکانت فیسبوک شایگان، کامنتی را گذاشت که در زیر می بینید[/COPY]

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - کافر_مقدس - 09-24-2012

Agnostic نوشته: در همین لینک که دادین نوشته اکانت فیسبوک شایگان کامنت گذاشته![COPY]اما دیروز، اکانت فیسبوک شایگان، کامنتی را گذاشت که در زیر می بینید[/COPY]

حق با شماست ، اشتباه از من بود . گمون کردم گفتی وبلاگش آپدیت شده .. الان رفتم نگاه کردم دیدم نوشته فیس بوکش .

خب خیلی ساده س دیگه .. توی بازجویی ها یه برگه ای جلوت میذارن و میگن یوزر پسورد تمام وبلاگ هایی که داری رو بنویس . روی فیس بوک هم خیلی حساس هستند .. به احتمال زیاد پسوردشو ازش گرفتند و خودشون باهاش لاگین کردند

فقط امیدوارم زودتر آزاد بشه و صدمه ی جانی ندیده باشه

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - sorkh - 09-27-2012

[HIGLIGHT]سانسور یا انكار این خبر به نفع كسی نیست
[/HIGLIGHT]
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: دکتر کامران ایازی، دکتر لادن مستوفی، هانیه صانع فرشی، حجت‌الله نیکویی، محمدرضا پونکی، محمدرضااخلاقی، سپهر ابراهیمی و امیر لطیفی که به دلیل فعالیت در یک انجمن اینترنتی و بررسی و نقد حجت‌ها و استدلال‌های متعارف در اندیشه دینی از تیرماه تا بهمن ماه
۱۳۸۹ در بازداشت به سر برده بودند به حبس های سنگین محکوم شدند.
از این میان دکتر کامران ایازی، دندانپزشک شیرازی با اتهام محاربه به تحمل ٩ سال حبس که بیشترین مجازات این گروه محسوب می شود محکوم شده است. همچنین دکتر لادن مستوفی به ۵سال، هانیه صانع به ٧ سال ،حجت‌الله نیکویی به ۵ سال، محمدرضا پونکی به ۶سال، محمد رضا اخلاقی به ٧سال، سپهر ابراهیمی به ٨ سال وامیر لطیفی به ٧ سال زندان محکوم شده‌اند.
اتهامات این هشت نفر که مبنای این احکام سنگین قرار گرفته «توهین به مقدسات و توهین به رهبری» بوده است. جملگی این افراد مدت‌ها در بند ۲۰۹ زندان اوین بوده و سپس به بندهای عمومی این زندان منتقل شده‌اند.

بر اساس گزارش سایت خانه حقوق بشر، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی پس از بازداشت وشکنجه این عده با گرفتن اعترافات اجباری وضبط برنامه‌های تلویزیونی ونگهداری طولانی مدت ایشان در سلول انفرادی، سعی در ربط دادن این گروه به سفارتخانه‌ها وکشورهای اروپایی داشت، درحالیکه این عده صرفا در فضای مجازی به بحث وگفت‌وگو پیرامون مسائل دینی می‌پرداختند.
در مورد قریب به اتفاق این افراد برخوردهای خشن توام باشکنجه‌های روحی وفیزیکی به صورت بلند مدت یک موضوع مشترک بوده است.

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - sorkh - 09-27-2012

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - Agnostic - 09-27-2012

پس خانم آرمیتی گفتگو در زندانه!13

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - Theodor Herzl - 09-27-2012

دوست عزیز این جستار مربوط به آرش بیخدا هست ، ما یاران گفتگو از دوستان هم بندمان خبر داریم ، ولی‌ بخاطر خانواده‌ها زیاد شلوغش نمی‌کنیم ، اکنون همه یاران گفتگو آزاد شدند و فقط بانو آرمیتی در حبس هستند که حکم ایشان نیز کم شده است و بزودی آزاد میشوند. در کلّ ۳ نفر از یاران گفتگو دستگیر شده بودند که ۲ نفر بعد تقریبا ۲ سال آزاد شدند. بانو آرمیتی نیز بزودی آزاد میشود.

بانو آرمیتی بخاطر این دستگیر شدند که مشخصات حقیقی‌ ایشان بر روی اینترنت موجود بود ، این‌گونه ایشان را دستگیر کردند ، دیگران نیز از راه‌های دیگر که متاسفانه بخاطر امنیت آنها نمیتوانم چیزی بگویم ، ولی‌ مطمئن باشید فروم گفتگو نه هک شده بود و نه کسی‌ آنجا نفوذ کرده بود ، آنها را از راه‌های خارج از فروم پیدا کردند ، اگر هم دوستان درون ایران از نرم افزار TOR استفاده کنند مشکلی‌ برای آنها پیش نمی‌آید.

سرور فروم دفترچه نیز هم اندازه wikileaks امنیت دارد E14cو ارتش آمریکا نیز نمی‌تواند به آن نفوذ کند ، چه برسد به چند تا جوجه بسیجی‌

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - sonixax - 09-27-2012

دوستان یك نكته ای رو در همینجا كه مربوط به آرش بیخدا هم هست بگم .
نه در مورد زندگی شخصی و نه در مواردی بیش از آنچه آرش و مهربد و من و كسرا و ... در وبلاگ و وبسایت شخصی و فاروم نوشته شده كنكاش نكنید . ممكنه ناخواسته اطلاعاتی را در اختیار ج.ا بگذارید كه برای افراد میتواندخطرناك باشد .

اگر از افراد چیزی بیش از آنچه كه در وبلاگ یا فاروم مینویسند میدونید پیش خودتان نگه دارید .

شایعات مربوط به دستگیری آرش بیخدا - کافر_مقدس - 09-29-2012

از میان این افرادی که نام بردید فقط خانم هانیه فرشی رو می شناختم و آقای نیکویی .. از بازداشت سایر افراد بی خبر بودم .

در مورد خانم فرشی هم گویا اشد مجازات در نظر گرفته شده . چون برای توهین به مقدسات در قانون اساسی جمهوری اسلامی حداقل یک سال تا 5 سال و برای توهین به رهبری ( خمینی یا خامنه ای ) حداقل 6 ماه تا 2 سال حبس در نظر گرفته شده . حالا اگه بیاین محاسبه کنید می بینید که برای اولی همون حداکثرش یعنی 5 سال و برای دومی هم حداکثرش یعنی 2 سال حبس داده شده که در مجموع میشه 7 سال .. این یعنی بالاترین مجازات بدون در نظر گرفتن هیچگونه تخفیفی

در مورد پنهان کاری یا همون خودسانسوری در خصوص اطلاع رسانی وضعیت این دوستان هم مخالفم .. دیگه بالاتر از سیاهی که رنگی نیست .. این عزیزان زیر شدیدترین فشارها و شکنجه های جسمی و روحی قرار دارند اونوقت ما از یک اطلاع رسانی خشک و خالی هم خودداری کنیم که چی بشه ؟ درک نمی کنم این موضوع رو ... یک زندانی تنها امیدش به افراد بیرون هست که بتونند براش کاری انجام بدن و فراموش نشن . اگه فشار بین المللی و حقوق بشری برای آزادی وبلاگ نویس ها و فعالان مجازی زیاد بشه از اون طرف فشار روی فرد زندانی هم کمتر میشه و به احتمال زیاد با کاهش محکومیت مواجه خواهند شد

ولی خب این فقط نظر شخصی من هست و ارزش چندانی نداره و به قول معروف صلاح کار خویش خسروان دانند !