دفترچه
طنز و جوک امام نقی - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: تالار سرگرمی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%85%DB%8C)
+--- موضوع: طنز و جوک امام نقی (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%B7%D9%86%D8%B2-%D9%88-%D8%AC%D9%88%DA%A9-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%82%DB%8C--403)

طنز و جوک امام نقی - Agnostic - 08-11-2015

روزی ابولاشی سراسیمه خدمت امام نقی رسید و از اون سوالات تخمی و تخیلی همیشگی پرسید که؟

ای امام عمه ام به فدایت ﺁﻳﺎ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺁﻫﻨﮓ ﺳﻴﺎﻩ ﻧﺮﻣﻪ ﻧﺮﻣﻪ ﻣﻴﺮﻗﺼﻨﺪ ﺑﻪ ﺩﻭﺯﺥ ﻣﻴﺮﻭﻧﺪ؟

امام نقی بعد از لختی اندیشیدن و بادی ول دادن ﮔﻔﺖ نه ﻧﻤﻴﺮﻭﻧﺪ, ﺑﻪ ﺧاطر اﻳﻨﻜﻪ ﺑﻌﺪ اﺯ ﺳﻴﺎﻩ ﻧﺮﻣﻪ ﻧﺮﻣﻪ

ﺳﻴﺎﻩ ﺗﻮﺑﻪ ﺗﻮﺑﻪ ﻫﻢ ﻣﻴﮕﻮﻳﻨﺪ.
ابولاشی مست خرامان خشتک درید و از خدمت امام نقی گریخت.

روزی ابولاشی خدمت امام نقی رسیدو دید امام نقی ﺑﺎ ﻣﺎﯾﻮ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺳﺮ ﺳﺠﺎﺩﻩ!!

ابولاشی گفت یا امام ذوالنعوذت تو حلقم این چه کاریه؟

امام نقی گفت ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﻏﺮﻕ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﺑﺸﻢ .

سوال از أنف ابن طویل: چرا ازشادی و خوشحالی مردمان آه وناله ی شما برمی آ یید؟
جواب از امام نقی: ما دردکان مان آه و ناله و سینه ( منظور امام فقط سینه زنی است) می فروشیم. این جنس خوشحالی را نه داشتیم و نه می آریم.

امامنا نقی (غ) معمولن آخر شب ها پس از صرف گراس و عرق سگی با اصحاب، وقتی به پیسی مزه میخوردند، و اصحاب گوزپیچ شده از رفتن به بقالی ته کوچه امام نقی اینا سرباز میزدند، بالاجبار از باگ سیستم الهی استفاده مینمودند، بدین صورت که ایشان کارد آشپزخانه را برداشته و میرفتند عسکری کوچولو (شوشوالله) را از رختخواب یواشکی بیرون میکشیدند* و الکی ادای قربانی کردن به خود میگرفتن، به محض نزدیک کردن کارد به گلوی مبارک عسکری (شوشوالله)، یک گوسفند از آسمان نازل میشد، سپس اصحاب به آماده کردن گوسفند و زدن پیک های بعدی مبادرت میکردند.
-------------------------------------------------------------------------
* روایت مستند داریم که در یکی از همین شبنشینی ها بوده که کنترل کار بقدری از دست امام و اصحاب میرود که عسکری کوچولو شوشول مبارک خود را از دست میدهند.

+ از احادیث متواتر النقوی نوشته آلتالله
1 Like

ﻫَﻞ ﻣَﻦ ﻓﺎﮐﺮﺍ ﯾﻔﮑُﺮﻧﯽ ؟
ﮐﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺪﻫﺪ ﺑﮑﻨﯿﻢ (جماع کنیم)
امام نقی و بلوغ زودرس

طنز و جوک امام نقی - Agnostic - 08-16-2015

از سری سوالات بنیادین امام نقی

موسی که میتونست دریا به اون بزرگی رو بشکافه چرا از همون اول ماتحت فرعون رو پاره نکرد؟!

بسیجی: یا امام اگر من در سفر باشم و به رادیو تلویزیون میلیمان دستری نداشته باشم، چه کار باید کرد؟
امام:چنانچه به اینترنت دسترسی داری از وبلاگ بالاترین استفاده کن!

قال نقی:
کشمشی که به عرق رواست به عدس پلو حرام است.
غوره ای که به آب انگور رواست به آب غوره حرام است.
از سری احادیث و نظریات بنیادین آن حضرت که خشتک ها درید.

- یابن رسولولا چرا هاله نورتون رو خاموش نمیکنید؟ اینجوری که نمیشه ما فیلم ببینیم.
نقی: دارم سعی میکنم خاموشش کنم عزیزان من! این دگمه اش هرز شده سگ مصب!
مالک سینما: نقی جان فدای جدت بشم. اگه خاموش نمیشه برو بیرون. جان شترت مارو از کاسبی ننداز...
(مصائب نقی در سینما)

- در روایت معتبر داریم که برقکار آوردند تا هاله نور حضرت را تعمیر کند ولی موفق نشد. ناچار هاله آن مظلوم را با بیل خاموش کردند

روزی ابو انتر در امام وارد شد و عرض کرد :
خاله ام به بزغاله ات یا امام ، چگونه میشود الله هم رحمان و رحیم باشد و هم جبار ؟
امام زیرکانه جستی زده درب بیت را چهار قفله فرموده و به شیوه سوئدی آن ملعون را سپوختند و سپس فرمودند :
همانگونه که من نماینده اش میتوانم هم معصوم باشم و هم معصیت کار.
.
خدمات متقابل اسلام و تناقص - علامه طپانطپانی