دفترچه
فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: موسیقی و سینما (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7)
+--- موضوع: فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - Anarchy - 09-09-2013

undead_knight نوشته: راستش در این مورد باهات به شدت مخالفم، زن ها از لحاظ جسمی و جنسی عملا توان نامحدودی برای سکس دارند!
Lisa Sparks - WiKi
رکوردش هم متعلق به پورن استاری به نام هست لیسا اسپارک که در یک روز با 919 مرد سکس داشت:)))
اصولا مردان حداکثر بعد از چند بار ارضا شدن(که زمانش هم از زنان کوتاه تره)از پا میافتند ولی زنان این مشکل رو ندارند:))
درست تر اینه که بگیم مردها توان بارور کردن بیشتری دارند:))

البته از این دیدی که میگی درسته...من خودم فیلم رکورد زنی یکی از همین پورن استار ها رو دیدم : The World's Biggest Gang Bang III – The Houston 620 - Wikipedia, the free encyclopedia

ولی منظور من برای سکس همزمان نبود...یعنی مردها عملا از نظر روحی شاید سیری ناپذیر باشن و لازم باشه با پارتنر های مختلف(حالا نه در یک زمان) میتونن به راحتی سکس داشته باشن...ولی زن ها جز همین حالت های رکوردزنی ، شاید تمایل نداشته باشن با هر مردی سکس داشته باشن !!

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - sara - 09-09-2013

Anarchy نوشته: البته از این دیدی که میگی درسته...من خودم فیلم رکورد زنی یکی از همین پورن استار ها رو دیدم : The World's Biggest Gang Bang III – The Houston 620 - Wikipedia, the free encyclopedia

ولی منظور من برای سکس همزمان نبود...یعنی مردها عملا از نظر روحی شاید سیری ناپذیر باشن و لازم باشه با پارتنر های مختلف(حالا نه در یک زمان) میتونن به راحتی سکس داشته باشن...ولی زن ها جز همین حالت های رکوردزنی ، شاید تمایل نداشته باشن با هر مردی سکس داشته باشن !!

در شرایط عادی و برای یک زن و مرد معمولی ( و نه آن چیزی که در مورد پورن استارها میبینم ) سخن شما درست هست .
مردان تنوع طلبی بیشتری دارند و خیلی از زنان حاضر نیستند با هر مردی سکس داشته باشند .

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - Nevermore - 09-11-2013

فیلم بسیار زیبای:
Down fall-2004
[عکس: 59.jpg]

فیلم روایتی است از 10 روز آخر هیتلر و فرماندهان ارشد اش در آن پناهگاه معروف.داستان بیشتر مستند است و بر اساس کتاب Inside Hitler's Bunker و خاطرات Traudl Junge جوان ترین منشی شخصی هیتلر و کتاب خاطرات آلبر اسپیر معمار شخصی و وزیر تسلیحات جنگی هیتلر و یکی دو تا کتاب خاطرات افسران ارشد هیتلر نوشته شده و البته با روایت هنرمندانه نویسنده و کارگردان.تنها ایرادی که این فیلم دارد این است که شاید گاهی در فیلم حس هم ذات پنداری با جانیان نازی به شما دست دهد که به گمانم تجربه ی جالبی است.بازیگری که نقش هیتلر را بازی میکند هم بسیار هنرمندانه این نقش را ایفا می کند.تا جایی که من می دانم تاکنون به غیر از این فیلم دو فیلم دیگر هم در مورد 10 روز آخر هیتلر در پناه گاهش ساخته شده که به هیچ روی به پای این فیلم و روایت بی نظیر اش نمی رسند.
IMDb-8.3/10
Rotten Tomatoes-91%

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - undead_knight - 09-23-2013

[عکس: 83.jpg]
12 Monkeys (1995) - IMDb
یکی از بهترین بازی های بروس ویلیس بود و البته برد پیت هم به عنوان بازیگر مکمل بازیش خوب بود.
داستان به طور کلی سبک آخر زمانی داره و مفاهیمی مثل تفاوت واقعیت و توهم و دیوانگی و... در معرض داوری مخاطب قرار میده.
ماموریت بروس این هست که به گذشته بره و منبع ویروسی رو کشف بکنه که در آینده 5 میلیارد نفر ر و میکشه و باقی انسان رو وادار میکنه زیر زمین زندگی کنند، البته ماشین زمان دانشمندان اشکال داره و چندباری اشتباهی به زمانی میفرستنش که نادرسته.

فیلم بسیار قشنگی بود، البته من مدت ها پیش توی رسانه ملی! دیده بودمش ولی خب دیدن نسخه اصلی با صدای خود بازیگرا و البته به طور کامل! لذت دیگه ای داشت:))

نکته:از معدود فیلم هایی هست که دلتون برای ویلیس ممکنه بسوزه:))

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - Mehrbod - 09-23-2013

undead_knight نوشته: [عکس: 83.jpg]
12 Monkeys (1995) - IMDb
یکی از بهترین بازی های بروس ویلیس بود و البته برد پیت هم به عنوان بازیگر مکمل بازیش خوب بود.
داستان به طور کلی سبک آخر زمانی داره و مفاهیمی مثل تفاوت واقعیت و توهم و دیوانگی و... در معرض داوری مخاطب قرار میده.
ماموریت بروس این هست که به گذشته بره و منبع ویروسی رو کشف بکنه که در آینده 5 میلیارد نفر ر و میکشه و باقی انسان رو وادار میکنه زیر زمین زندگی کنند، البته ماشین زمان دانشمندان اشکال داره و چندباری اشتباهی به زمانی میفرستنش که نادرسته.

فیلم بسیار قشنگی بود، البته من مدت ها پیش توی رسانه ملی! دیده بودمش ولی خب دیدن نسخه اصلی با صدای خود بازیگرا و البته به طور کامل! لذت دیگه ای داشت:))

نکته:از معدود فیلم هایی هست که دلتون برای ویلیس ممکنه بسوزه:))

هر از گاهی باید این فیلمها را بگویی دیده ام تا یاد آدم بیافته چه اندازه جوانی آرش جان ... 21

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - undead_knight - 09-23-2013

Mehrbod نوشته: هر از گاهی باید این فیلمها را بگویی دیده ام تا یاد آدم بیافته چه اندازه جوانی آرش جان ... 21
خب این بار دوم بود دیگه:))
خیلی از فیلمها هست که میخوام نسخه اصلیشون رو نگاه کنم و در کنارش کلی فیلم دیگه هم هست که کلا تا حالا ندیدمشون:))
تو در نهایت 10 سال میتونی از من بزرگتر باشی اینقدر اینو نزن توی سرم:))))

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - sara - 09-27-2013

the legend of 1900

یکی از بهترین فیلم هایی است که در این چند وقته دیده ام.

[عکس: 88.jpg]

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - undead_knight - 09-28-2013

The Invention of Lying (2009) - IMDb
[عکس: 94.jpg]
دنیایی رو تصور کنید که در اون انسان ها هرگز دروغ نمیگند، نه اینکه نخوان بلکه توانایی دروغ گفتن رو ندارند و نمیفمند دروغ چیه و در این میون ناگهان یک نفر این توانایی رو پیدا میکنه!
میتونه با دروغ پول بدست بیاره(مثلا یک نمایشنامه تخیلی مینویسه و به جای تاریخ! به ملت قالبش میکنه) ادم ها رو اشتی بده، شهرت و مقام و محبوبیت بدست بیاره.در این دنیا با دروغ میشه هرچیزی رو بدست آورد!(البته در دنیای خودمونهم شاید بشه :)) )
خب در این دنیا تقریبا همه چیز مثل دنیای واقعیه ولی خب "هیجانش" کمتره!:))داستان ها و فیلم های تخیلی وجود ندارند و تبلیغات هم بدون هیچگونه دروغیه!
در فیلم اینقدر که به چیزهای مختلف تیکه انداخته میشه که واقعا نشون میده خیلی کارگردان و نویسنده شیطون بودند:))
و البته همونجور که اول فیلم شک کرده بودم در این دنیا دینی وجود نداره و در جایی که برای آروم کردن مادرش بهش میگه بعد از مرگ به یه جای بهتر میره چند نفر از کادر پزشکی حرفش رو میشنوند و باعث میشه در نهایت مجبور بشه "10 فرمان" رو بنویسه و یک دین از خودش اختراع بکنه:))

البته همونطور که حدس میشه زد کم کم اثرات بد دروغ ها خودش رو نشون میده ولی در نهایت با راست گفتن هست که قهرمان تپل و بدبخت ما! به خوشبختی میرسه:))
[عکس: clear.gif]

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - undead_knight - 09-29-2013

[عکس: 97.jpg]
13 Going on 30 - Wikipedia, the free encyclopedia
یک عدد ریویو دیگه!:))
خب داستان فیلم در مورد یکی از آرزوهایی هست که بچه زیادی اون رو دارند:بزرگ شدن.شخصیت اصلی داستان ما دختری هست به نام جنا که چندان محبوب نیست، از قیافه و هیکل خودش ناراضیه و در ضمن 13 سالشه و آرزو داره که بزرگ بشه و 30 ساله بشه(چون در یک مجله مد 30 سالگی رو ایده آل ترین سن معرفی کرده بود)
خب همونطور که عنوان فیلم پیشنهاد میکنه این آرزوش به حقیقت میپیونده و ما در بیشتر فیلم با دختر 13 ساله ای رو به رو هستیم که در بدن یک زن 30 ساله هست!
محتوای جنسی تا حد ممکن پایین هست که البته از دید من شاید بی تاثیر از نگرانی های حقوقی نبوده!:))
همونطور که البته میشه در اکثر فیلم های کمدی میشه پیشبینی کرد در طول فیلم از این آرزوش پشیمون میشه مخصوصا اینکه میبینه با وجود موفق بودن و محبوب شدن دچار افت اخلاقی زیادی شده.

فیلمی هست که با وجود هپی اندینگ از دیدن دوبارش هم راضی ام:))
بازی جنیفر گارنر واقعا عالی بود:)

فیلمهایی که دیده ایم و برایمان جالب بوده - undead_knight - 10-05-2013

انگلیسی ها یه واژه دارند به نام"eargasm" که موقعی به کار میره که طرف با شنیدن آهنگ های خوب دچار ارگاسم شنیداری میشه! :))
دیروز از بس فیلم خوب دیدم دچار"eyegasm "شدم یعنی ارگاسم دیداری:))

[عکس: 28.jpg]
خب مهمترینش کازابلانکا بود که واقعا محشر بود(و خیلی وقت بود توی واچ لیستم بود) اصولا فیلمی به این شهرت نیاز به تعریف نداره ولی از همه بیشتر پایان فیلم جذاب بود برام که یک جور پایان خوش تراژیک بود!
[عکس: 1.jpeg]
دو تای دیگه شاید توی ایران به اندازه اون معروف نباشند ولی توصیشون میکنم، یکیش اسمش "blade runner" و در ژانر علمی-تخیلی هست که به این میپردازه که آیا روبات ها مثل انسان ها میتونند باشند(از عواطف گرفته تا حقوق) و آیا حق زندگی مثل ماها رو دارند؟و البته کمی هم عنصر عشقولانه داره:))
[عکس: 29.jpg]
و اون یکی "meet john doe" که ژانرش کمدی-درام و البته کمی سیاسیه.در مورد مردی هست که حاضر میشه نقش یک معترض رو بازی کنه که میخواد در اعتراض به بی اخلاقی های جامعه مدرن خودکشی کنه ولی بر خلاف انتظارش کم کم قضیه جدی میشه.