دفترچه

نسخه‌ی کامل: جستار آزاد تالار موسیقی و سینما
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7
اینجا تالار موسیقی و سینما ندارد، آنوقت برای «بازیهای رایانه ای» یک بخش جداگانه اختصاص داده اند... این چه وضعی ست؟

ادمین ِ محترم/محترمه، به اطلاع ِ حضرتعالی می رسانم که حتی مسلمین نیز این روزها انواع خاصی از موسیقی را جایز شمرده اند و در فرومهای ِ خود مکانی را برای گپ و گفت پیرامون ِ این قوی ترین مخدر ِ عالم اختصاص داده اند. آدم گاهی آثاری را می شنود که دوست دارد پیرامون ِ آنها با چند نفر آدم حسابی صحبت بکند، و کلا این بخش، در هر فرومی جزو پرطرفدارترین بخشهاست. نمی دانم هنوز فکر ِ ایجاد این بخش در اینجا به ذهن ِ کسی نرسیده، یا آن را ضروری نمی دانند، یا کلا مشکلی با موسیقی به عنوان ادوات طرب دارند؟

من درخواست ِ ایجاد ِ تالارهایی برای «موسیقی» و همچنین «سینما» دارم. حالا اگر اولی را حرام می دانید، دومی را از بچه ها قول می گیریم فقط فیلمهای ارزشی و اسلامی را معرفی/نقد بکنند و به بحث بگذارند. برای شروع فیلم ِ سالو چطور است؟

2120
من با ایجاد تالار جداگانه برای موسیقی و سینما زیاد موافق نیستم. اگر بخواهیم برای هر موضوعی در جهان یک تالار باز کنیم، میتونیم برای مثال برای نقاشی هم یک تالار داشته باشیم. این موضوع میتونه در هنر و ادبیات جا داشته باشه. اگر بنا باشه موضوعات کلّی رو جزعی کنیم، برای مثال میتونیم تاریخ رو به چند بخش باز کنیم و هر کدوم رو در یک تالار قرار بدیم.

ولی کلن با دسته بندی و تالارهای کنونی مخالف هستم و انتقاد دارم.
این اتفاقی ست که قطعا خواهد افتاد و اصلا بد نیست، با بزرگتر شدن هر فرومی، نیاز به تخصصی تر شدن تالارها، و بعدتر فوق تخصصی شدن آن پیدا می شود. وانگهی تالار جدا برای این دو مبحث(یا حداقل موسیقی)در تقریبا تمام فرومهای فارسی زبان و غیر فارسی زبان از همان آغاز وجود دارد، دلیل ِ آنهم وسعت ِ بسیار زیاد مسائل ِ مربوط به آنست(سبکها، هنرمندان بی شمار در آن سبکها، معرفی، گفتگو، دانلود و غیره).. اگر حقیقتا کسی بخواهد در تالار «ادبیات و هنر» این کارها را انجام بدهد، آشفته بازاری به راه خواهد افتاد که همه را به دردسر می اندازد(خود ِ من همین حالا 10 تالار ِ مادام العمر ِ مربوط به موسیقی به ذهنم می رسد). از این مهمتر، بخواهیم بپذیریم یا نه، برای فرومی مثل اینجا که در آغاز ِ راه است و متاسفانه در همان آغاز هم فیلتر شده، گسترش ِ تالارهای فان و عمومی تنها راه باقی مانده برای جذب کاربر محسوب می شود(البته باید مراقب بود که به سرنوشتی مشابه هم میهن دچار نشود_غلبه ی ِ کاربران ِ فان بر کاربران موضوعی نویس و حرفه ای_)..

ای کاش انتقادات ِ خود به آن مسئله ی دیگر را با ما به اشتراک بگذارید؟
Ouroboros نوشته: این اتفاقی ست که قطعا خواهد افتاد و اصلا بد نیست، با بزرگتر شدن هر فرومی، نیاز به تخصصی تر شدن تالارها، و بعدتر فوق تخصصی شدن آن پیدا می شود. وانگهی تالار جدا برای این دو مبحث(یا حداقل موسیقی)در تقریبا تمام فرومهای فارسی زبان و غیر فارسی زبان از همان آغاز وجود دارد، دلیل ِ آنهم وسعت ِ بسیار زیاد مسائل ِ مربوط به آنست(سبکها، هنرمندان بی شمار در آن سبکها، معرفی، گفتگو، دانلود و غیره).. اگر حقیقتا کسی بخواهد در تالار «ادبیات و هنر» این کارها را انجام بدهد، آشفته بازاری به راه خواهد افتاد که همه را به دردسر می اندازد

عرض کردم که ما حتا میتونیم نقاشی رو در یک تالار جدا قرار بدیم. میتونیم سینما و تئاتر رو هم جدا کنیم و برای هر کدوم یک تالار بذاریم. ولی آیا این کار با استقبال کاربر روبرو میشه؟ همین الان ببینید که ادمین برای جانداران هم پیش بینی یک تالار رو کرده ولی این تالار عملن خوابیده. بنابر این من موافقم که نباید پیش دستی کنیم و باید بذاریم تالار خود به خود رشدش رو بکنه و به مرحله ای از نظر وسعت جستارها و تاپیک ها برسه و سپس در اون باره اقدام بکنیم.

Ouroboros نوشته: ای کاش انتقادات ِ خود به آن مسئله ی دیگر را با ما به اشتراک بگذارید؟

پیداست. من جانداران رو شایسته داشتن یک تالار نمیدونم. بحث های اون انقدر زیاد نیست در این انجمن. حتا پزشکی رو هم. این درسته که دسته بندی جزئی تر، به تخصصی تر شدن و رهیابی آسانتر به موضوعات بیشتر کمک میکنه، ولی در نظر داشته باشید که دسته بندی جزئی تر خودش یک نوع دشوار سازیه و این با هدفی که پیشتر گفتم (ساده سازی) در تضاده. بنابر این باید یک بهینه سازی انجام بشه و به نظر من سیاست این بهینه سازی این باشه که موضوعات کلّی فعلن دارای تالار باشند تا مثلن هر 3 ماه یکبار، یا هر 6 ماه یکبار یک بازنگری در این دسته بندی ها انجام بشه. این بازنگری باید بر اساس برنامه باشه و نه به دلیل انتقاد و پیشنهاد من_ کاربر. این انتقاد و پیشنهاد فقط ورودی_ بازنگری هستند.

من الان تالار ادیان رو شایسته این میدونم که به اسلام رو جدا داشته باشه و سایر ادیان رو در خودش. نزدیک به 80 درصد جستارهای این تالار درباره اسلام هست.
خوب نظرتان درباره ی ِ ایجاد یک ساب کتگوری در تالار ِ ادبیات و هنر برای موسیقی چیست؟

(تالار حیوانات ماجرایی ست)..
شدیدا مخالفم ایجاد اینگونه تالار ها سایت را به سمت تفریحی شدن میبرد از نظر من حتا باید تالاربازی های رایانه ای وکامپیوتر وموبایل با هم ادغام شوند1
تالار جانداران بایدسرپا باشد.
اولا تفریحی شدن تا اندازه ای مشخص و کنترل شده شر ِ متجسد نیست، بهترین تجربیات فروم نویسی در زبان فارسی بخشهای ِ فان ِ بسیار قدرتمندی داشته اند و به ورطه ی ِ از دست رفتن ِ جدیت درنیافتادند(مثلا گفتمان). ثانیا، ایجاد تالار برای مباحث ِ غیر مذهبی / سیاسی الزاما فروم را به سمت تفریحی شدن نمی برد بلکه کاربران جدید را از هر قشر و سن و سلیقه ای به فروم جذب می کند. وضعیت ِ فعلی ِ فروم بسیار غم انگیز است، عده ای کاربر با افکاری در امتداد ِ هم که برای یکدیگر تنکس می فشارند! در فرومی که حتی یک مسلمان فعالیت نمی کند بحث پیرامون اسلام چه معنایی می تواند داشته باشد بجز تبادل اطلاعات(کاری که نیازی به فروم ندارد، و می تواند از طریق یک سایت هم انجام بگیرد، و اصلا «بحث» به حساب نمی آید). اینرا سارتر گیر افتادن در حلقه ی ِ آدمهای شبیه خودتان نامیده بود. شما تاپیک می زنید بنام ِ «جنایات ج.ا»، من می نویسم ج.ا بد است برای فلان دلیل، ایکس می نویسد به بهمان دلیل، ایگرگ می نویسد به بیسار دلیل، بعد اسمش را می گذاریم «گفتگو».
با سپاس ویژه از پیشنهادهای همگی، این باره در راه بررسی خواهد بود.

53
جاش خیلی خالیه!
بدون موسیقی و فیلم چجوری میشه زندگی کرد؟
kourosh_bikhoda نوشته: اگر بخواهیم برای هر موضوعی در جهان یک تالار باز کنیم، میتونیم برای مثال برای نقاشی هم یک تالار داشته باشیم.


Ouroboros نوشته: خوب نظرتان درباره ی ِ ایجاد یک ساب کتگوری در تالار ِ ادبیات و هنر برای موسیقی چیست؟


sonic نوشته: شدیدا مخالفم ایجاد اینگونه تالار ها سایت را به سمت تفریحی شدن میبرد از نظر من حتا باید تالاربازی های رایانه ای وکامپیوتر وموبایل با هم ادغام شوند

این جستار را بالا آوردم تا پرسش شود که چگونه تالاری برای اروتیک هست ولی برای سینما و موسیقی نه؟E40cE417
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7