دفترچه

نسخه‌ی کامل: نیروی هوایی ایالات متحده
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: 2.png]

نیروی هوایی ایالات متحده یکی از پنج ارگان اصلی نیروهای مسلح ایالات متحده است. نیروی هوایی ایالات متحده در ابتدا بخشی از نیروی زمینی (یو اس آرمی) ایالات متحده بود و در 18 سپتامبر 1947 بعنوان شاخه ای جداگانه در ارتش تشکیل شد. این نیرو جدید ترین شاخه ارتش ایالات متحده می باشد، و بزرگترین نیروی هوایی جهان و از نظر تکنولوژی از پیشرفته ترین نیروهای هوایی در جهان است. ریاست نیروی هوایی ایالات متحده زیر نظر وزیر نیروی هوایی (غیر نظامی) بوده، که از سوی رئیس جمهور با مشورت و موافقت سنا منصوب می شود. بالاترین مقام نظامی در نیروی هوایی رئیس ستاد نیروی هوایی است که بر واحد های نیروی هوایی نظارت دارد، و یکی از اعضای ستاد مشترک ارتش ایالات متحده میباشد. نیروهای رزمی نیروی هوایی ایالات متحده توسط وزیر دفاع آمریکا به یکی از فرماندهی های نظامی (مانند فرماندهی مرکزی ایالات متحده - سنتکام) منسوب شده و فعالیتشان تحت نظر آن فرماندهی میباشد.

نیروی هوایی ایالات متحده مسئول پشتیبانی هوایی و کمک رسانی به نیروهای زمینی میباشد. بر اساس آمار سال 2012 این نیرو بیش از پنج هزار و ششصد هواپیما و 63 ماهواره دارد. این نیرو با بودجه ای بالای 140 میلیارد دلار دارای بیش از 330 هزار پرسنل نظامی فعال، حدود 185 هزار نیروی غیر نظامی و بالای 71 هزار نیروی ذخیره (رزرو) و 106 هزار گارد ملی (هوایی) میباشد.

ماموریت نیروی هوایی ایالت متحده: ماموریت اصلی نیروی هوایی ایالات متحده در وبسایت رسمی نیز ذکر شده است. ماموریت های اصلی این نیرو شامل: برتری هوایی و فضایی. داشتن اطلاعات و آگاهی، نظارت و شناسایی. قابلیت تحرک پذیری سریع در سطح جهانی. قابلیت حمله هوایی در هر نقطه از جهان؛ و فرماندهی و کنترل هست. لینک

دوستان ما در هفته های آینده پایگاه های مهم هوایی نیروی هوایی ایالات متحده را مورد بررسی قرار میدهیم.
با سپاس
تیم دیجیتال فارسی
فرماندهی مرکزی ایالات متحده
درود جناب کامران (اگر اشتباه نکنم)
می‌توانید بگویید در حملات سایبری و عملیات جاسوسی به آمریکا، خسارت‌هایِ نیروی هوایی بطور خاص چقدر بوده؟ مثلا آیا دزدیده شدن تمام اطلاعات مربوط به F-35 توسط دولت چین به طور رسمی تایید شده؟
همچنین، آیا مطلب و مرجعی برای بررسی تحلیلی داده‌ برای خلبان‌های ایالات متحده هست که معرفی کنید؟

با سپاس پیشاپیش از شما
مگر ایشان واقعا برای آمریکا کار می کنن؟
من فکر کنم ایشان یک کاربر معمولی دفترچه است که مطالب را از سایت رسمی کپی می کند.
Agnostic نوشته: مگر ایشان واقعا برای آمریکا کار می کنن؟
بله:

U.S.CENTCOM نوشته: تیم دیجیتال فارسی
فرماندهی مرکزی ایالات متحده
آقای کامران چرا رفتی آمریکا نون کفار را می خوری؟
فقط اینو بگم که این ‌نیروی هوایی آمریکا در برابر قدرت آقایمان امام زمان آهن پاره و ماکتی بیش نیست.

امروز در سایه مدیریت مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب آقا امام خامنه ای ما قاهر ۳۱۳ را داریم که هیچیز از اف۳۵ و اف ۲۲ شما کم ندارد. اینها در سایه رهبری نایب بر حق امام مهدی بدست آمده که نشان دهنده پیشرفت روز افزون قدرت علم و تکنولوژی در سایه اسلام است.
این هم قاهر ۳۱۳ در حال حراست از آسمان ایران اسلامی:
[ATTACH=CONFIG]4347[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]4348[/ATTACH]
دوستان عزیز ما این مطلب را نه برای تحقیر و نه برای خودنمایی پست کردیم. ما فرماندهی مرکزی ایالات متحده و هستیم و تنها هدفمان در این پست ارائه اطلاعت بشما بود. من خوشحال میشم اگر شما دوستان هم در مورد امور نظامی از هر کشوری بنویسید و هیچوقت هم به شما توهین نمیکنم. در ضمن مسلما کشور بزرگی همچون ایران باید دارای نیروی نظامی خوبی باشه. در پاسخ به دوستمون که پرسیدند آیا من برای فرماندهی مرکزی کار می کنم باید بگم بله عزیز. تلفن محل کار ما هم هم در فیسبوک و هم در وبسایت زسمی ما U.S. Central Command هست و اگر دوست داشتید میتونید تماس بگیرید.
در پاسخ به دوستمون Hezbollah_yaAli باید بگم لطفا مساله رو شخصی نکنید و یک مقداری هم واقع بین باشید. در نظر داشته باشید که من از طرف خودم با شما عزیزان صحبت نمیکنم بلکه از جانب فرماندهی مرکزی ایالات متحده.
با سپاس
کامران
فرماندهی مرکزی ایالات متحده
Facebook.com/CentcomPersian
[MENTION=434]U.S.CENTCOM[/MENTION] ، شما جواب سوال من را نمیدهی آنوقت درباره‌یِ پست ترول شفاف‌سازی می‌کنی؟!
حداقل بگویید نمیدانم یا بعدا جواب میدهم یا به تو چه؟!! چرا اینگونه دل جوانان را می‌شکنید آخر !!
ایشون هتا در سندلی داغشون هم حضور نداشتند.